Czy robicie zakupy z listą?

Nie ma kobiety która nie lubiła by zakupów. Znalazłaś promocję którą chciała by się podzielić?

Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez Darika » 12 lip 2013, o 13:58

Tak jak w temacie - czy robicie zakupy z listą, czy też uważacie to za zbędne?
Darika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 lip 2013, o 12:48

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez Atunka » 12 lip 2013, o 14:02

Kiedyś było mi bardzo trudno robić zakupy bez listy, ale obecnie jej nie potrzebuje. Dlaczego? Kwestia rutyny i nic więcej :)
Avatar użytkownika
Atunka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 lip 2013, o 19:09

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez Hadassa » 12 lip 2013, o 14:04

rożnie, przed jakaś imprezą robię listę z tym co potrzebuję, ale i tak częśto kupuję coś dodatkowo.
Co do zakupów takich codziennych, to nie kupuję to co mi po prostu trzeba...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez paula » 12 lip 2013, o 14:09

raczej robię listę. Co prawda jak idę rodzicom do sklepu (takiego zwykłego w mieście) to jest to kilka rzeczy, więc nie potrzebuję. Jednak gdy jedziemy do marketu albo gdy jesteśmy na wakacjach i do sklepu mamy 9km to raczej bez listy nie ma szans o wszystkim pamiętać ;)
paula
 

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez vaniliiia » 12 lip 2013, o 19:20

Ja nigdy nie robiłam listy, aż do wczoraj... Wymyśliłam sobie, że chce poprawić sobie humor i iść na drobne zakupy. A żeby niczego nie zapomnieć wszystko zapisałam na kartce, dzięki czemu zakupy były bardzo udane. Gdyby nie ona, zapomniałabym o kilku drobiazgach.. :P

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez 456 » 14 lip 2013, o 12:28

Robię listę, bo nawet gdy czasami wchodzę do pokoju to przystaję i zastanawiam się po co do niego weszłam. Roztrzepani ludzie takiej listy potrzebują. :lol:


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez Madlen » 15 lip 2013, o 18:55

Ja listę robię jak szykują się dość duże zakupy, tak jak na codzien jej nie potrzebuję, bo nie kupuję aż tak dużo:)
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez anna_tomczak78 » 22 sie 2013, o 15:56

Ja tak;) Jak nie robię zakupów z listą to zazwyczaj kupuję więcej a co za tym idzie wydaje znacznie większą gotówkę. Listę robię w domu na spokojnie dzięki czemu sprawniej poruszam się po sklepie.

anna_tomczak78
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 20 sie 2013, o 15:06

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez Doradca Frisco » 26 sie 2013, o 13:58

Dlatego warto robić zakupy w sklepach internetowych. Nawet jeśli przypomnimy sobie o jakimś produkcie, łatwiej jest go znaleźć na stronie, niż wracać się na drugi koniec sklepu :)
Doradca Frisco
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 15 lip 2013, o 16:44

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez jarzębina » 31 sie 2013, o 01:44

Do sklepów internetowych jeszcze się nie przekonałam, ale nie mówię "nie". Niedawno obok mojego bloku widziałam samochód z tesco, który dowozi zakupy i zaczęłam się zastanawiać jak to dokładnie wygląda (zamówienie, płatność, odbiór). A na codzienne zakupy zawsze z listą, bo czasem wychodziłam, by kupić 3 konkretne rzeczy a przynosiłam 1 i kilka dodatkowych. I czekał mnie kolejny spacer.
Avatar użytkownika
jarzębina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 01:24

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez WszystkozAmeryki_com » 5 wrz 2013, o 12:14

Tak szczerze mówiąc to nie robię zakupów z listą,ale teraz jak na to patrze i czytam Wasze opinie,to jednak wydaje mi się to dobrym pomysłem. Dzięki temu można zaoszczędzić,ściśle trzymając się produktów jakie mamy na liście.

WszystkozAmeryki_com
Extra Kobietka
 
Posty: 257
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 11:30

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez anuska » 9 wrz 2013, o 10:34

Jak mam mało rzeczy, to nie robie liste. Ale jak dużo to robie liste. Taka lista chroni mnie przed kupowaniem niepotrzebnych rzeczy, bo ide, biore to co jest mi na prawde potrzebne i wychodze ze sklepu. Oszczędzam i czas i pieniądze :)
anuska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 wrz 2013, o 07:21

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez allison » 11 wrz 2013, o 13:13

Ja niestety robię listę tylko wtedy jak mam sporo do kupienia i nie chcę o niczym zapomnieć. Ale oprócz tego co zapisałam kupuję też inne niepotrzebne rzeczy. Listy w celu oszczędzania zupełnie się u mnie nie sprawdzają.
allison
Fajna Kobietka
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 14:37

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez WszystkozAmeryki_com » 8 paź 2013, o 15:10

Wiecie co,ale to też chyba zależy od tego ile razy robimy zakupy,znaczy jeśli rzadziej,to taka lista będzie naprawdę rozsądna,ponieważ mamy czarno na białym podane co kupić oraz w jakich ilościach.

WszystkozAmeryki_com
Extra Kobietka
 
Posty: 257
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 11:30

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez aii » 9 paź 2013, o 10:24

Czasem, abym nic nie zapomniała. Jednak i tak zawsze tę listę poszerzam o nadprogramowe towary. Staram się jednak ograniczać, bo chwilowa zachcianka na coś szybko mi przechodzi, a w domu produkty się psują od długiego leżenia.
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez Hadassa » 9 paź 2013, o 10:26

z tego co pamiętam jest taki fajny programik, który można zainstalowac u siebie i u partnera w telefonie..
i podobno jak się wysyła partnera na zakupy to można mu dopisywać coś do listy ;)
nie wiem jak to dokładnie działa, ale moja bratowa korzystała z tego ;)

ja może nie zawszę tą listę robię, ale zanim na zakupy pójdę, to sprawdzam co trzeba kupić i układam ją w głowie

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez KruczoCzarna » 9 paź 2013, o 11:14

Ja ostatnio staram się z listą, bo bez niej zapominam o dośc istotnych drobiazgach, np. o pieprzu, który się skończył.
KruczoCzarna
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 19 lut 2013, o 10:37

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez malinka 61 » 15 paź 2013, o 19:07

Zawsze robię listę ale i tak oprócz tego zawsze coś mi na oczy wejdzie i ląduje w koszyku . To taka moja słabość . :woman:

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez dona007 » 6 lis 2013, o 20:05

Zazwyczaj robię listę zakupów i co z tego skoro prawie zawsze kupię coś ekstra?:)My kobiety po prostu tak mamy i już:)

Dołącz do nas! Publikuj swoje artykuły i załóż Bloga na http://OkiemKobiet.pl
Avatar użytkownika
dona007
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 lis 2013, o 20:11

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez myszka28 » 6 lis 2013, o 21:40

zgadzam się lista lista ale i tak zawsze coś dodatkowo ląduje w moim koszu na zakupy a potem w kasie wielkie zdziwienie matko za co tyle kasy sie płaci :P taki nasz urok
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez inek » 7 lis 2013, o 21:57

A ja zawsze idę bez listy... jakoś tak pamiętam co potrzebuje.

Szczęście to radość z nowego dnia,
bezchmurne niebo w południe i słowo "kocham" na dobranoc...
Avatar użytkownika
inek
Extra Kobietka
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1 lis 2013, o 20:59

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez szkapa » 8 lis 2013, o 19:45

ja zawszę idę z listą. Nie zapominam co miałam kupić i kupuję tylko to co na prawdę potrzebuję. Nie przekraczam dzięki temu budżetu jaki sobie ustalam.

Bez listy idę tylko wtedy jeśli dzień wcześniej byłam na zakupach, a mąż stwierdzi, że ma ochotę na coś, to wtedy wrzucamy do koszyka co nam popadnie ;)

Avatar użytkownika
szkapa
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 15:37

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez moksy » 11 lis 2013, o 16:29

ja robię z listą, bo tak przynajmniej o niczym nie zapominam - jak mam listę to nie kupuję zbędnych rzeczy..
moksy
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 16:19

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez paula93 » 12 lis 2013, o 17:25

powyżej 3 produktów bez listy się nie objedzie :P
paula93
 

Re: Czy robicie zakupy z listą?

Postprzez zafinansowani » 28 lis 2013, o 12:58

Przeprowadzono już wiele badań w tym zakresie i okazało się, że proste czynności, takie jak wcześniejsze przygotowanie listy zakupów, mają wielkie znaczenie, gdy chcemy oprzeć się pokusie przypadkowych zakupów. Robiąc zakupy z listą robimy je szybciej i wydajemy przy tym mniej pieniędzy.
Poza tym jak nie dać złapać się w pułapki promocji i sprytnie oszczędzać na zakupach przedstawia infografika:
SPAM

Ostatnio edytowano 28 lis 2013, o 12:59 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
zafinansowani
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 lis 2013, o 11:08
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]