Jazda konna.

Lubisz jeździć konno, szydełkować, a może grasz w piłkę ręczną? Te i inne tematy o naszych zainteresowaniach piszemy właśnie tutaj.

Jazda konna.

Postprzez performa » 12 cze 2011, o 23:04

Jeździ ktos konno? Ja jeździłam bardzo długi czas, ale jakoś pech chciał, że przestałam, w sumie nawet nie wiem dlaczego, tak po prostu. Uwielbiam konie, są to bardzo mądre zwierzęta, zresztą ten kto miał z nimi do czynienia, ten o tym bardzo dobrze wie. Są na forum jeszcze jakieś fanki jazdy konnej??
performa
 

Re: Jazda konna.

Postprzez mooony » 13 cze 2011, o 14:00

Oczywiscie ze są, na przykład ja :) Długo jeździłam konno, to piękny sport a konie to piękne i wspaniałe stworzenia. Nieco niebezpieczne ale troche adrenaliny nie zaszkodzi.
W sumie kiedys jezdzilam bardzo czesto, wszelakie obozy itp, czy wyjazdy na łikend do ulubionej stadniny. Czasami tez udawalo mi się pojechać w teren z kolezanką ktora posiadała swoje konie. Ale w sumie od jakiegos roku nie jezdzilam bo nie mialam czasu, mam nadzieję że teraz w wakacje mi się uda nadrobić stracony czas
mooony
 

Re: Jazda konna.

Postprzez Kolaboracja » 10 mar 2012, o 23:14

ja kiedyś miałam stycznośc z koniami, jeździłam na nich, ale to było krótko i baaardzo dawno ... myślę, że w te wakacje trochę się podszkolę w jeździe konnej:)
Kolaboracja
 

Re: Jazda konna.

Postprzez aisoglam » 15 mar 2012, o 21:38

Jeździłam wiele lat.To była bardzo ważna rzecz w moim życiu.Ale potem była długa przerwa a teraz nie bardzo mogę.To piękna sprawa nie tylko sport, ale również atmosfera.
aisoglam
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 18 lut 2012, o 14:30

Re: Jazda konna.

Postprzez Kotek1234 » 28 mar 2012, o 23:11

Jak byłam dzieckiem to jeździłam, ale potem spadłam z konia, tata się wystraszył i nie chciał mnie więcej puścić. Noi tak zostało. Teraz nie ma czasu i kasy.
Kotek1234
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 28 mar 2012, o 17:49

Re: Jazda konna.

Postprzez agula018 » 22 kwi 2012, o 22:51

Witam:)
Jestem nowa na forum:D
Ja jeżdżę konno ponad 8 lat.Historia długa i ciekawa,wzloty i upadki.Aktualnie jestem od pół roku na chorobowym.Pracowałam w niemieckiej stajni Paula Schockemohle lecz miałam wypadek z koniem ,spadłam i zerwałam wiezadło w kolanie.Jestem po 2 operacjach i powoli powracam do zdrowia:D
agula018
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 kwi 2012, o 22:46

Re: Jazda konna.

Postprzez whitequeen » 30 sie 2012, o 22:52

Ja też jeździłam przez wiele lat, teraz miałam roczną przerwę bo również przestałam i sama nie wiem dlaczego. Szukam odpowiedniej stajni dla mnie, póki co. ;)

Dziewczyny, macie jakiś swój rekord w skokach ?
Mój to jest 125cm na przeszkodzie doublebarre na przecudownej Siwej klaczce która tak marzyła o źrebaczkach, że sobie biedna uroiła ciążę. Brzusio jej urósł itd, oczywiście nie chodziła pod jazdy hehe każdy o nią dbał jak mógł. Brzusiu mega duży, przyjeżdża weterynarz i mówi, że ona nie jest źrebna. To był szok dla nas. :shock:

Uwielbiam konie bo to są przecudowne i inteligentne zwierzęta. :usta
whitequeen
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 18 sie 2012, o 18:29

Re: Jazda konna.

Postprzez Leticia » 24 sty 2013, o 14:56

Ja jeżdżę :)

Od 16 lat. 5 lat temu przerzuciłam się z klasyki na western i to jest dopiero klimat i luuuz ;)
Leticia
 

Re: Jazda konna.

Postprzez Kikimora » 28 sty 2013, o 12:53

Uwielbiam jeździć konno, chociaż nie umiem. W zasadzie to ja koni raczej się boję, ale co tam.Rzadko mam okazję, ale jak tylko takowa się trafi to chętnie korzystam.W siodle siedzę fatalnie, styl jazdy rozpaczliwy, ale i tak mam z tego radość. Zwłaszcza z wyjazdów w teren. Córka jest instruktorem jazdy konnej i czasami funduje mi takie atrakcje. Najmilej wspominam nadmorskie klimaty, jazdę po plaży i wjechanie konno do morza. Takich chwil się nie zapomina.
Polecam wszystkim ta formę rekreacji.
Kikimora
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 14:44

Re: Jazda konna.

Postprzez taradi98 » 29 maja 2013, o 10:22

I ja melduję się wśród amazonek :) Etap? 8 lat w siodle, przymiarki do zakupu własnego konia ;) Opowiedzcie coś o koniach, na których jeździcie/jeździłyście :)
taradi98
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 maja 2013, o 11:32

Re: Jazda konna.

Postprzez gryzella » 31 lip 2013, o 08:35

jako dziecko jeździłam, ale dano już teg nie robię. tęsknie
gryzella
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 08:18

Re: Jazda konna.

Postprzez misiaa5 » 16 sie 2013, o 19:28

jeżdżę konno już od 7 lat, z tym kojarzy mi się dzieciństwo i uważam że ten sport jest również dla osób w każdym wieku ;)

Lampa uv do paznokci – bogata oferta akcesoriów kosmetycznych online
misiaa5
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 8 sie 2013, o 12:35

Re: Jazda konna.

Postprzez klueczka » 14 maja 2014, o 11:57

moja przygoda z jazdą konną jest krótka bo od dwóch lat. zaczęło się od obozu konnego w SPAM ale przygoda trwa po dzień dzisiejszy i chyba nie zdawałam sobie sprawy z tego ze to tak wciąga!

Ostatnio edytowano 17 maja 2014, o 11:17 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
klueczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lut 2014, o 17:02

Re: Jazda konna.

Postprzez buziaczek88 » 2 mar 2015, o 15:14

Ja dopiero zaczynam swoja przygodę z jazdą konna:) jestem zachwycona i zaskoczona bo na początku jest to dosyć duży wysiłek fizyczny. Jednak samo obcowanie z tymi pięknymi zwierzętami jest niesamowite. Polecam wszystkim.
buziaczek88
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 16 lut 2015, o 13:23

Re: Jazda konna.

Postprzez BlackWolf » 15 mar 2015, o 18:32

gryzella napisał(a):jako dziecko jeździłam, ale dawno już teg nie robię. tęsknie

Otóż to... Jest to coś niesamowitego. W dodatku konie to piękne zwierzęta.
taradi98 napisał(a):I ja melduję się wśród amazonek :) Etap? 8 lat w siodle, przymiarki do zakupu własnego konia ;) Opowiedzcie coś o koniach, na których jeździcie/jeździłyście :)

Pozazdrościć tylko... Ach... :roll:
Lata temu jeździłam na koniu, na którym nikt inny nie chciał. Uważali, że był brzydki a w zasadzie brzydka, ponieważ była to klacz. Nazywała się ''Pestka'' ze względu na pstrokate umaszczenie. Wyglądała jakby cała była w piegach. ;) Zobaczyłam ją i te jej smute oczy... Od razu się w niej zakochałam. Okazała się być przewspaniałym koniem.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Jazda konna.

Postprzez sara535 » 30 mar 2015, o 19:29

Zawsze marzyłam o takim hobby ale nie było mnie stać. Ale fajna sprawa

sara535
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 30 mar 2015, o 18:27

Re: Jazda konna.

Postprzez argo » 20 sie 2017, o 11:00

Jazda konna super sprawa, nie tylko obcowanie z końmi ale też ludzie w stajniach- zupełnie inna mentalność i podejście do życia. Polecam każdemu , kto jeszcze nie spróbował :D
Avatar użytkownika
argo
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 sie 2017, o 00:30

Re: Jazda konna.

Postprzez bunshee » 8 sty 2018, o 21:03

Co do jazdy konnej to możecie polecić mi jakieś okulary, już kilka razy wpadło mi błoto spot kopyt w oko że szkoda gadać ;(
bunshee
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 8 sty 2018, o 20:46

Re: Jazda konna.

Postprzez argo » 13 sty 2018, o 00:29

bunshee napisał(a):Co do jazdy konnej to możecie polecić mi jakieś okulary, już kilka razy wpadło mi błoto spot kopyt w oko że szkoda gadać ;(


może bolle? kupowałam rok temu w SPAM i póki co sprawdziły się super, m.in. na rajdach kilkudniowych , także możesz śmiało brać. :D

A Tak pozostając przy jeżdziectwie, to w czym jeżdzisz zimą? Zakładasz coś dodatkowo grzejącego pod bryczesy czy na cebulkę ? Doradź mi coś, bo mi tyłek juz odmarza :D

Ostatnio edytowano 5 lut 2018, o 15:18 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
argo
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 sie 2017, o 00:30

Re: Jazda konna.

Postprzez bunshee » 16 sty 2018, o 12:59

argo napisał(a):może bolle? kupowałam rok temu w SPAM i póki co sprawdziły się super, m.in. na rajdach kilkudniowych , także możesz śmiało brać. :D

miałaś te z gumką czy zwykłe ?

argo napisał(a):A Tak pozostając przy jeżdziectwie, to w czym jeżdzisz zimą? Zakładasz coś dodatkowo grzejącego pod bryczesy czy na cebulkę ? Doradź mi coś, bo mi tyłek juz odmarza :D

na cebulkę odradzam bo potem nie czuję jak siedzę ani nie mam prkatycznie kontaktu z koniem bo mam milion warstw dlatego mam zakupiona odzież termo, aczkolwiek w tym roku zdecydowałam się na merino co nieco :D
bunshee
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 8 sty 2018, o 20:46

Re: Jazda konna.

Postprzez gaia » 21 sty 2018, o 23:17

bunshee napisał(a):
argo napisał(a):może bolle? kupowałam rok temu w SPAM i póki co sprawdziły się super, m.in. na rajdach kilkudniowych , także możesz śmiało brać. :D

miałaś te z gumką czy zwykłe ?

te z gumką zawsze się boję, że się na mnie odcisną dlatego raczej takich nie kupuję
bunshee napisał(a):
argo napisał(a):A Tak pozostając przy jeżdziectwie, to w czym jeżdzisz zimą? Zakładasz coś dodatkowo grzejącego pod bryczesy czy na cebulkę ? Doradź mi coś, bo mi tyłek juz odmarza :D

na cebulkę odradzam bo potem nie czuję jak siedzę ani nie mam prkatycznie kontaktu z koniem bo mam milion warstw dlatego mam zakupiona odzież termo, aczkolwiek w tym roku zdecydowałam się na merino co nieco :D

nie jest Ci zbyt gorąco na koniu w merino?
gaia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9 maja 2016, o 18:16

Re: Jazda konna.

Postprzez argo » 2 lut 2018, o 21:44

gaia napisał(a):te z gumką zawsze się boję, że się na mnie odcisną dlatego raczej takich nie kupuję

Miałam i z gumką i te normalne natomiast na rajdy gdzie nie miałabym możliwości awaryjnie łapać spadających kularó z nosa wybierałam te z gumką i sprawdzały się fajnie :) gumka nie pękała ani sie nie przecierała wiec jestem na prawde z nich zadowolona.

gaia napisał(a):nie jest Ci zbyt gorąco na koniu w merino?

teraz to juz prakycznie po zimie. Kupiłam sobie ostatnio polar -- > LINK w nim zamierzam jeżdzić bo na hali aż tak bardzo nie wieje :)

Ostatnio edytowano 5 lut 2018, o 15:20 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: za link podziękujemy
Avatar użytkownika
argo
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 sie 2017, o 00:30

Re: Jazda konna.

Postprzez tłumacz23 » 6 lut 2018, o 10:59

Myślę, że bardzo fajne hobby, ale nie na moją kieszeń ;p

tłumacz23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 lut 2018, o 10:54

Re: Jazda konna.

Postprzez bubel » 21 lut 2018, o 14:29

a może mi ktoś powiedzieć gdzie w Krakowie można nauczyć się jeździć konno?

bubel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 lut 2018, o 14:21

Re: Jazda konna.

Postprzez trefnoknus » 14 maja 2018, o 15:29

W Krakowie znamy jedną genialną panią instruktor, ale zaraża miłością do koni :)
trefnoknus
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 16 kwi 2018, o 13:52
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron