E - BOOKI

Lubisz jeździć konno, szydełkować, a może grasz w piłkę ręczną? Te i inne tematy o naszych zainteresowaniach piszemy właśnie tutaj.

E - BOOKI

Postprzez Anastazja-A » 27 kwi 2011, o 12:38

Witajcie,

zaczynam temat bo sama się wciągam w kwestię e-booków czyli książek elektronicznych. Czytacie? Kupujecie? Jaki jest wasz stosunek do takiej formy książki?
Anastazja-A
 

Re: E - BOOKI

Postprzez karolinat » 7 cze 2011, o 10:04

e-booki super sprawa:) czytam i polecam ;) chociaż nic nie zastąpi normalnej książki jednak;)
karolinat
 

Re: E - BOOKI

Postprzez dzo » 7 cze 2011, o 16:40

kilka razy przeczytałam ale jednak mimo wszystko wolę normalną książkę 8-)
dzo
 

Re: E - BOOKI

Postprzez puszapek » 12 cze 2011, o 12:35

Ja tak samo jak 'dzo', przeczytałam kilka ebook'ów, jednak prawdziwa książka to jest coś! Czytanie z ebooków jest dużo cięższe, oczy szybciej się męczą, nie ma to jak trzymać książkę w ręku, czuć jej zapach ( zwłaszcza tych starych wydań ), z kolei ebooki są tańsze, wiadomo, nie ma naliczonej oplaty za druk itp...
puszapek
 

Re: E - BOOKI

Postprzez aura » 9 wrz 2011, o 16:51

Jeżeli książka jest ciekawa to nie zwracam uwagi na to w jakiej jest wersji, tylko po prostu chcę ją przeczytać. Jakiś czas temu znalazłam ciekawe wydawnictwo goneta.net gdzie jest sporo świetnych książek właśnie w wersji elektronicznej. Nie mam zamiaru rezygnować z ich przeczytania tylko dlatego, że są e-bookami.
aura
 

Re: E - BOOKI

Postprzez gosia7 » 12 wrz 2011, o 15:03

kto zna jakieś strony gdzie można pobrać dużo e-booków darmowych? :P
gosia7
 

Re: E - BOOKI

Postprzez mimargo » 12 wrz 2011, o 20:33

E-booki są wygodne, ale strasznie nie lubię z nich korzystać. Jednak prawdziwej książki nic nie zastąpi.
Tutaj są darmowe e-booki do pobrania: http://www.darmowe-ebooki.pl/
mimargo
 

Re: E - BOOKI

Postprzez Hakiruono » 13 wrz 2011, o 10:50

Czytam i jestem zadowolona z takiej możliwości czytelnictwa, szczególnie gdy pod ręką nie mam ciekawej książki, a za to komputer:-))
Hakiruono
 

Re: E - BOOKI

Postprzez nadia » 29 wrz 2011, o 21:35

Nie wiem jak ludzie potrafią czytać książki w postaci ebooków. Nie dość, że siedzę w pracy ponad 8h przy kompie i po powrocie do domu też jeszcze niekiedy, to jakbym jeszcze miała czytać ebooki to bym chyba sfiksowała – nie wspominając już o oślepnięciu :D Próbowałam ostatnio czytać ebooka „Baudolino” Umberto Eco, ale nie doczytałam nawet chyba do 20 strony, bo nie wytrzymałam i powróciłam do standardowej wersji papierowej. Podziwiam tych, co potrafią czytać przed kompem. Respect :D
nadia
 

Re: E - BOOKI

Postprzez robin » 24 paź 2011, o 14:58

Jeżeli książka to tylko w wersji papierowej. Ostatnio przeczytałam "Dar" Alison Croggon i gorąco polecam tę książkę;-)
robin
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 paź 2011, o 14:54

Re: E - BOOKI

Postprzez Marzena » 1 gru 2011, o 16:54

Zostawmy chociaż książki w takiej formie jakiej są czyli papierowej nie mam nic lepszego jak czytanie i przerzucanie kartek patrząc z niecierpliwością ile jeszcze zostało i co wydarzy się dalej
Marzena
 

Re: E - BOOKI

Postprzez livia » 4 gru 2011, o 12:29

każda forma czytania jest przyjemna :) zaletą e-booka może być to że można go poczytać nawet w telefonie :) Odnośnie wygody czytania to chyba bardziej kwestia przyzwyczajenia, ja tradycyjne książki czytam w zasadzie tak samo jak e-booki czy to na komputerze czy telefonie, (z telefonem może trochę gorzej jest ;) no ale do niego można wgrać audiobooka:D )
Zwykła książka na pewno jest miłym dodatkiem jeśli ma sporo ilustracji, ładną zdobioną okładkę itp. :) no i jeśli siedzi się w wygodnym fotelu :)
livia
 

Re: E - BOOKI

Postprzez Jamelia » 18 lis 2014, o 10:36

Czasem coś ściągnę ale zazwyczaj zaczynam czytac i nie kończę.
dla mnie nie jest to zbyt wygodna forma książki.
Zdecydowanie wolę książki "normalne" :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: E - BOOKI

Postprzez badgirl23 » 21 lis 2014, o 18:31

Miłości do normalnych książek nic nie zabije, ale wiadomo powszechnie, że zajmują dużo miejsca i są ciężkie. Takiego kindla biorę gdzie chcę, do tramwaju, autobusu, do parku a to wszystko bez obciążania torebki :)

Avatar użytkownika
badgirl23
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 11:12

Re: E - BOOKI

Postprzez Krysti » 19 gru 2014, o 01:22

Lubię e-booki ale jednak wolę czytać książkę tradycyjną i takich mam już sporą kolekcję w domu.

Krysti
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 gru 2014, o 01:17

Re: E - BOOKI

Postprzez oleandra » 29 sty 2015, o 16:47

Wiadomo, do tradycyjnych książek mamy sentyment, poza tym są zdrowsze dla oczu, ale za to e-booki są dużo bardziej praktyczne, więc nie ma co się tak od nich odżegnywać. Ja lubię czytać książki w każdej postaci (może tylko audiobooki mi nie podchodzą), ale zauważyłam, że kiedy mam do wyboru bardzo ciekawą książkę elektroniczną i średnio ciekawą książkę papierową, sięgam po tą drugą.

http://signum.healthcare/ - prywatna opieka medyczna
Avatar użytkownika
oleandra
Miła Kobietka
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 14:45
Lokalizacja: Lublin

Re: E - BOOKI

Postprzez pdlmr » 2 lut 2015, o 11:12

Od czasu jak zakupiłam kindle, to nie przeczytałam żadnej tradycyjnej książki:p

pdlmr
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 lut 2015, o 11:10

Re: E - BOOKI

Postprzez dmal » 16 paź 2015, o 18:46

Ja bardziej lubię tradycyjne książki, chociaż na pewno e booki są bardzo wygodne. Choćby ze względu na to, że w niewielkim czytniku możesz mieć tysiące pozycji :P

dmal
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15 paź 2015, o 17:10

Re: E - BOOKI

Postprzez Aza » 27 sty 2016, o 20:55

Odkąd się przestawiłam na książki elektroniczne zaczęłam rzadziej chodzić do biblioteki, a częściej kupować ebooki. Mam już zasobną "półkę". Zawsze "książkę" mam w telefonie. Takiej tradycyjnej nie zawsze chciało mi się nosić. Teraz czekając na swoją kolej np. u lekarza, który ma opóźnienie czytam coś wartościowego, a nie plotki na temat gwiazd z kolorowych czasopism. Jestem zadowolona z takiego rozwiązania.
Aza
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 19:16

Re: E - BOOKI

Postprzez kokoszanel » 10 lut 2016, o 16:15

eee... próbowałam, dwa razy udało mi się ebooka przeczytać niemniej jednak wole papierową wersje książki :)

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: E - BOOKI

Postprzez Hadassa » 11 lut 2016, o 10:47

Ma kwestia przestawienia się ;)
Poważnie, też kiedyś mówiłam, że musi być papierowa wersja, a o audiobookach nawet nie było co wspominać

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: E - BOOKI

Postprzez kokoszanel » 19 lut 2016, o 07:29

wszystko możliwe. e-booki próbowałam wiele razy, kilka razy udało mi się nie mówie że nie - ale jakoś nie czułam wielkiego polotu do tego :)
no i raz jak do tej pory spróbowałam audiobooka ciekawa perspektywa na dłuższą jazdę samochodem czy autobusem gdzieś :)

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: E - BOOKI

Postprzez Hadassa » 19 lut 2016, o 10:36

Tylko np warto faktycznie zainwestować w czytnik, bo wg mnie dużo lepiej się czyta, choć wiadomo, i na tablecie można.
Ja w końcu czytałam na telefonie ;) ale.. tu już musi być dobry program.

Co do audiobooków, to własnie o to chodzi, że w podróży jest fajne, choć nie dla wszystkich, bo nie każdy potrafi się skupić na słuchaniu i prowadzeniu.
No i wg mnie fajny pomysł na spacery z wózkiem ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: E - BOOKI

Postprzez Woli » 24 lut 2016, o 15:54

Między tabletem, a czytnikiem jest spora różnica. Tablet szybko męczy oczy bo ma ekran jak w monitorach, a w czytnikach jest e-papier, który nie wytwarza własnego światła. Wiem trochę na ten temat, bo u mnie czytnik jest w domu już od 2 lat i świetna sprawa to jest. Trudno tak naprawdę wyczuć różnicę między książką, a obrazem z czytnika.
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: E - BOOKI

Postprzez gosianovak » 2 mar 2016, o 17:46

Przyglądam się dyskusji, i myślę a co powiecie za np. 20 lat jak papierowe książki znikną i tylko te elektroniczne, ewentualnie czytane zostaną? Ciekawe?

gosianovak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 mar 2016, o 17:21
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Maczek