Wymiana walut online

Gdzie pojechać na urlop? Co ciekawego zobaczyć? Gdzie miło wypocząć? Takie tematu znajdziemy w tym dziale.

Wymiana walut online

Postprzez atena » 3 cze 2013, o 20:50

Wyjeżdżam na wakacje i szykuję się do wymiany pieniędzy. Do tej pory wymieniałam normalnie w kantorach tradycyjnych, ale słyszę coraz więcej opinii, że bardziej opłaca się internetowo. Siostra poleciła mi SPAM. Znacie? Korzystacie? Wymieniacie?

Ostatnio edytowano 30 sie 2013, o 13:43 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
atena
 

Re: Wymiana walut online

Postprzez marwer » 24 cze 2013, o 03:20

Z tego e-kantoru jeszcze nie korzystałam, ale sprawdziłam go sobie na SPAM i forach - wygląda całkiem nieźle, więc pewnie spróbuję

Ostatnio edytowano 22 lip 2018, o 10:37 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
marwer
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 cze 2013, o 03:19

Re: Wymiana walut online

Postprzez bettti86 » 25 cze 2013, o 09:53

ja jeszcze nigdy nie wymieniałam waluty online, czy to w ogóle jest bezpieczne?
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Wymiana walut online

Postprzez Aneta77 » 30 sie 2013, o 12:40

atena napisał(a):Wyjeżdżam na wakacje i szykuję się do wymiany pieniędzy. Do tej pory wymieniałam normalnie w kantorach tradycyjnych, ale słyszę coraz więcej opinii, że bardziej opłaca się internetowo. Siostra poleciła mi SPAM. Znacie? Korzystacie? Wymieniacie?

Myślę że powinnaś również rozważyć inne opcje. Dużo różnych opinii czyta się o e-kantorach. Warto zajrzeć na forum kantorów internetowych i porównać opinie, oferty i co najważniejsze wybrać najlepszy dla siebie kantor online.

Ostatnio edytowano 30 sie 2013, o 13:43 przez Hadassa, łącznie edytowano 2 razy
Powód: SPAM
Aneta77
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 sie 2013, o 12:32

Re: Wymiana walut online

Postprzez Hosenka » 18 gru 2013, o 15:14

No właśnie ja też potrzebuję skorzystać ale zastanawiam się nad bezpieczeństwem takich rozwiązań. Tylko, że ciężko coś tu poczytać bo wszystko że "spam" :D
Hm..w takim razie jak dobrze wybrać kantor? Czym się sugerować?

Bo w życiu ważne są tylko chwile...
Avatar użytkownika
Hosenka
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 16:26

Re: Wymiana walut online

Postprzez Madzia » 19 gru 2013, o 14:17

ja np bym polecała przyjrzeć się opiniom w necie na temat wybranego kantoru. ja jak wybierałam swój kantoronline to czytałam sporo co o nim piszą w necie.
no i też kwestia tego czy chcesz skorzystać jednorazowo czy "na dłużej". Przy dłuższej współpracy zawsze można przystąpić do negocjacji... :P
Avatar użytkownika
Madzia
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 24 paź 2012, o 10:22

Re: Wymiana walut online

Postprzez jolaniebieska » 19 gru 2013, o 16:02

Wydaje mi się, że najbezpieczniej jest użyć... karty kredytowej :P . Np. w Chorwacji najkorzystniej jest wypłacić miejscową walutę z bankomatu na miejscu - jest wtedy najlepszy przelicznik i wychodzi taniej niż kupowanie w kantorach, a ile wygodniej.

Uwaga TOPPrzeprowadzki będzie show
jolaniebieska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 gru 2013, o 15:47

Re: Wymiana walut online

Postprzez Hosenka » 19 gru 2013, o 17:18

Tylko właśnie problem w tym, że nie posiadam karty kredytowej a potrzebuję zrobić taki przelew jednorazowo bo chodzi o wycieczkę. Muszę przelać kasę hotelowi. I wszystko byłoby super gdybym miała kartę kredytową..albo konto walutowe, albo mogła zapłacić na miejscu. Ale niestety tak nie jest. Gdybym już kiedyś korzystała to pewnie bym się nie bała a tak na świeżo to mam obawy :D

Bo w życiu ważne są tylko chwile...
Avatar użytkownika
Hosenka
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 16:26

Re: Wymiana walut online

Postprzez Hadassa » 19 gru 2013, o 17:19

a nie możesz np w banku zrobić przelew ??
i zlecic im ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wymiana walut online

Postprzez Hosenka » 20 gru 2013, o 11:30

A orientuje się ktoś jak to wygląda wtedy jak przez bank się to załatwia? Bo nie wiem czy to w sumie drożej nie wyjdzie, bo jakieś opłaty za przelew no i czy są jakieś dodatkowe opłaty za to, że przelew w innej walucie ma być a wpłacam złotówki.
Eh..no mówiłam, że ja się na tym kompletnie nie znam... :(

Bo w życiu ważne są tylko chwile...
Avatar użytkownika
Hosenka
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 16:26

Re: Wymiana walut online

Postprzez Hadassa » 20 gru 2013, o 11:38

Wiesz co.. jak robię przelew między kontami, EURO i PLN, to fakt biorą po średnim kursie swoim wewnętrznym a nie tym oficjalnym...
A jak byś w normalnym kantorze wymieniła złotówki na walutę ?? i wpłaciła ?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wymiana walut online

Postprzez mouk » 29 gru 2013, o 15:28

Ale kantory internetowe są sporo tańsze, więc moim zdaniem bardziej opłaca się zorientować się w temacie i skorzystać z któregoś z nich. Też tak uważam. Polecam porównywarkę SPAM, można tam znaleźć informacje o kosztach przelewów, prowizjach i aktualnych kursach

Ostatnio edytowano 30 gru 2013, o 09:57 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
mouk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 gru 2013, o 00:57

Re: Wymiana walut online

Postprzez natkaaa9 » 30 kwi 2014, o 12:00

Trzeba szukać poradników na wszystko w życiu :) Sama teraz kombinuję jak się przygotować finansowo na Gruzję, i znalazłam taki tekst SPAM :roll:

Mam nadzieje, że pomoże innym forumowiczkom :papa:

Ostatnio edytowano 30 kwi 2014, o 13:18 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
natkaaa9
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 kwi 2014, o 11:57
Lokalizacja: Lublin

Re: Wymiana walut online

Postprzez imloco » 15 maja 2014, o 13:40

Hosenka napisał(a):Tylko właśnie problem w tym, że nie posiadam karty kredytowej a potrzebuję zrobić taki przelew jednorazowo bo chodzi o wycieczkę. Muszę przelać kasę hotelowi.

1. Możesz założyć konto walutowe w banku. Wpłacić kase. Zrobić przelew. Zlikwidować konto walutowe. - opłaty tylko za kupno waluty (lepiej w kantorze niz w banku, bo lepszy kurs).
2. Idziesz do banku i mówisz, że chcesz zrobić przelew do innego kraju (numer IBAN/SWIFT ci będzie potrzebny prócz numeru konta) I ci po kursie banku przeliczają i wysyłają walute do kogo chcesz. Tylko, że jest opłata za przewalutowanie. Zależnie od banku, ale ok 10zł jak chcesz tylko za hotel.
3. Możesz założyć karte Visa Electron za darmo i zapłacić złotówkami, które zostaną przewalutowane bez dodatkowej opłaty. Czyli tylko ci zamienie złotówki na inną walute po kursie banku. Później możesz zlikwidować karte. Koszt karty za miesiąc w WBK jak nie używasz jej przez miesiąc to 1zł. A jak używasz to zero.

Najmniej roboty z opcja 3, bo możesz zamówić karte przez net i ci pocztą przyjdzie do domu. Natomiast najszybciej będzie opcja 2, ale dodatkowe koszta są. Opcja nr1 = na polaczka. ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Wymiana walut online

Postprzez kotek22 » 10 paź 2014, o 15:43

Zastanawiam się jaka jest najlepsza opcja wykonania przelewu za granicę? Wyjeżdżam za jakiś czas na Erasmusa i potrzebuję przelać sobie pieniądze na konto. Ktoś może się na tym zna i może podzielić się swoim doświadczeniem? Jakie Wy macie sposoby na przelewy zagraniczne - żeby były bezpieczne i tanie?
kotek22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 paź 2014, o 15:38

Re: Wymiana walut online

Postprzez Jagoda31 » 10 paź 2014, o 16:20

Kotek ja przelewam pieniądze za pomocą Easysend . Już od roku w zasadzie. Wcześniej przelewałam przez Western Union ale Easysend jest o wiele tańsze. do 2000 zł płacisz za przelew 19 zł. Od 2000 - 9zł. Przy większych nic się nie płaci i negocjujesz sobie kurs (który i tak zresztą jest bardzo zbliżony do tego w kantorach).
Jagoda31
Miła Kobietka
 
Posty: 67
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 08:27

Re: Wymiana walut online

Postprzez kotek22 » 12 paź 2014, o 20:03

jagoda31 Witam dziękuję za odpowiedź. A może wiesz jak to jest z większymi przelewami nic się nie płaci? czy to jakaś opłata minimalna? No i najważniejsze jak długo trzeba czekać na realizację przelewu?
kotek22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 paź 2014, o 15:38

Re: Wymiana walut online

Postprzez Jagoda31 » 13 paź 2014, o 17:02

Przy większych przelewach możesz negocjować kursy kursy wymiany (czyli dzwonisz do easysend i mówisz, że masz taką i taką kwotę do przelania - czy można uzyskać lepszy kurs, podpowiem że zwykle można). Przelewy powyżej 5 tys zł przelew jest za free.
Jagoda31
Miła Kobietka
 
Posty: 67
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 08:27

Re: Wymiana walut online

Postprzez kotek22 » 14 paź 2014, o 21:25

O taka opcja przy większym przelewie Spam według mnie jest najlepszym wyborem. Zawsze można zaoszczędzić te parę złotych a przydadzą mi się one na utrzymanie na Erasmusie:)

Ostatnio edytowano 2 kwi 2015, o 07:28 przez BlackWolf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam reklama
kotek22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 paź 2014, o 15:38

Re: Wymiana walut online

Postprzez Lazters » 30 cze 2015, o 09:35

Ja zdecydowanie wolę internetowe kantory ponieważ zaoszczędzam czas na staniu w kolejkach oraz można to załatwić bez wychodzenia z domu jest to na plus a takie kantory działają jak na razie bez awaryjnie i nie mam z nimi nigdy problemów dlatego warto

Lazters
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 cze 2015, o 09:33

Re: Wymiana walut online

Postprzez annam22 » 6 lip 2015, o 15:35

Oczywiście że warto korzystać z kantorów online. Kurs jest korzystny i nie trzeba stać w kolejce :)

annam22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 6 lip 2015, o 15:27

Re: Wymiana walut online

Postprzez Joanna38 » 15 lis 2017, o 12:11

ja jestem zwolenniczką wymiany online, miałam styczność tylko z SPAM i jestem bardzo zadowolona. Przelewy szybciutko duzo banków do wybotu.

Ostatnio edytowano 16 lis 2017, o 11:41 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: a ja nie jestem zwolenniczką spamu
Joanna38
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lis 2017, o 12:07

Re: Wymiana walut online

Postprzez Marek392 » 29 maja 2018, o 11:23

polecam LINK
Marek392
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 mar 2018, o 14:17

Re: Wymiana walut online

Postprzez Magiczne Miejsca » 19 lip 2018, o 22:13

A my polecamy założenie sobie karty revolut. Korzystaliśmy z niej już w UK, Austrii, na Węgrzech i w Polsce. Bezproblemowo, karta działa na każdym terminalu.

Działa to na zasadzie prepaidu - uzupełnia się konto jakąś określoną sumą pięniędzy, a potem dowolnie wymienia je na inną walutę z minimalnym spreadem (1 grosz?) za pomocą aplikacji mobilnej.

SPAM

Ostatnio edytowano 22 lip 2018, o 10:38 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Magiczne Miejsca
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lip 2018, o 22:09

Re: Wymiana walut online

Postprzez Roozzaaliaa » 7 sie 2018, o 10:54

Magiczne Miejsca napisał(a):A my polecamy założenie sobie karty revolut. Korzystaliśmy z niej już w UK, Austrii, na Węgrzech i w Polsce. Bezproblemowo, karta działa na każdym terminalu.

Działa to na zasadzie prepaidu - uzupełnia się konto jakąś określoną sumą pięniędzy, a potem dowolnie wymienia je na inną walutę z minimalnym spreadem (1 grosz?) za pomocą aplikacji mobilnej.

SPAM


W takim bądź razie mieliście ogromne szczęście... :) Chcąc "ułatwić" sobie życie, czytałam dużo o tej firmie i niestety, ale dużo złego.. :?
Firma, która nie jest nadzorowana, okradła JUŻ mnóstwo ludzi, a KNF wystosował ostrzeżenie oraz pismo do odpowiednika w Wielkiej Brytanii! :evil: Nie polecam, zdecydowanie..

Z własnego doświadczenia (ok. 8lat..), a próbowałam wiele firm.. Polecić stanowczo i z ręką na serduszku mogę SPAM - instytucja przede wszystkim nadzorowana i z długim doświadczeniem.

Z moich odczuć: najcudowniejsza i najbardziej życzliwa obsługa klienta - nigdzie takiej nie znajdziesz :in love:, zawsze szybko, tanio i bezproblemowo :kwiatek

Ostatnio edytowano 13 sie 2018, o 08:18 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Roozzaaliaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 sie 2018, o 10:16
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]