Atopowe zapalenie skóry

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Atopowe zapalenie skóry

Postprzez greencat » 9 kwi 2011, o 17:59

Czy ktoś z Was boryka się z tym problemem? Jak sobie z nim radzicie, jakie środki stosujecie?
greencat
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez jetta » 15 kwi 2011, o 10:32

Moja córeczka ma azs i przyznam, że nie łatwym przeciwnikiem jest ta choroba.

U nas zaczęło się typowo od alergii na mleko, potem pojawiło się azs. O ile z samą alergią jakoś sobie radzimy i bardzo uważamy na dietę, to czasem z niewiadomych przyczyn pojawia się zaostrzenie objawów skórnych (być może nowe alergeny lub reakcja na zmiany otoczenia). Jak jest bardzo źle i pojawiają się wypryski, które mała rozdrapuje to niestety sięgamy po maści sterydowe, ale ostatnio rzadko się to zdarza. Dermatolog kazał dbać o odpowiednią pielęgnację i nawilżanie skóry. Trzeba pamiętać, że przy azs nie można używać zwykłego mydła, bo jeszcze bardziej wysusza skórę. Do tego trzeba skórę nawilżać, najlepiej specjalnymi dermokosmetykami, które dodatkowo redukują świąd. Niektóre firmy mają w ofercie różne środki do mycia bez mydła np. kostka dermokosmetyczna a-dermy. Do tego jakiś intensywnie nawilżający krem, albo balsam i powinno być ok. Poza tym musisz pamiętać, że wiele detergentów także może podrażniać skórę - proszki do prania, płyn do zmywania naczyń it
jetta
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez greencat » 25 kwi 2011, o 14:27

Wspomniałaś o A-dermie, także moje kolejne pytanie będzie skierowane właśnie na ten tema -słyszałam wiele o ich dermokosmetykach - czy ktoś jeszcze miał z nimi do czynienia i może powiedzieć coś więcej na ich temat? Kosztują raczej niemało, więc nie chciałabym w razie czego wyrzucić pieniędzy w błoto. Proszę o opinie
greencat
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez jetta » 14 maja 2011, o 19:30

Rzeczywiście cena może na początku nieco odstraszać, dlatego warto przed zakupem zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw próbek. W większych aptekach nie powinno być z tym problemu. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że to kosmetyki bardzo wysokiej jakości i nie ceną powinnaś się tu kierować, tylko ich działaniem.
jetta
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez lexie » 17 maja 2011, o 12:03

Zastanów się, z czego to się bierze..
Moja mama miała bardzo poważne problemy skórne, smarowała się różnymi maściami i nic nie pomagało, dopiero jak zaczęła się zdrowiej odżywiać, schudła, problemy zaczęły znikać. teraz już nie ma żadnych zmian na skórze :)
lexie
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez jetta » 18 maja 2011, o 21:17

Przy takich problemach to raczej już nie chodzi o to czy zdrowo się ktoś odżywia, tylko, czy nie spożywa produktów alergizujących.
jetta
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez glamour » 6 lip 2011, o 11:32

No A-Derma jest strasznie droga. Ja dostałam dla mojej córki siateczkę próbek, także korzystałyśmy za darmo. Ładnie nawilża przyznam szczerze, nie wiem tylko dlaczego po nakremowaniu córce pojawiały się czerwone plamy, które po ok 2h znikały. Poza tym Balneum Intensive jest świetne, Atoperal. Do kąpieli Oillan stosuję, kilka razy w tygodniu Zabłocką sól termalną, bogatą w jod, dla złagodzenia świądu i działań przeciwzapalnych. Do prania Jelp, żdanego mydła tylko kostka dermatologiczna. Trochę tego jest :)
glamour
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez vitanatura » 2 sie 2011, o 16:41

Atopowe zapalenie skóry inaczej to jest zwykłe uczulenie. Osoby z takim problemem powinny kąpać się w naparach z ziół np. nagietek, rumianek (pod warunkiem, że nie jest on alergenem), jaskółcze ziele, dobrze dodawać ojej rokitkikowy lub lniany. Stosować tylko naturalne kosmetyki (mydła, maści i kremy) i najlepiej ręcznej roboty, składniki muszą być indywidualnie dobierane. Kremy powinny nawilżać i zawierać tylko roślinne i nie przetworzone tłuszcze, oraz świeże napary z ziół. Kupienie takich kosmetyków w sklepie lub aptece jest rzeczą nie możliwą, ale można je zamówić. W razie potrzeby służę pomocą.
Zdjęcia naturalnych ręcznie wyrabianych mydeł są na gumtree:
http://warszawa.gumtree.pl/c-ViewAd?AdI ... 00fffe91e8

Ostatnio edytowano 13 sie 2011, o 08:36 przez vitanatura, łącznie edytowano 1 raz
vitanatura
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez AnnaBabi » 6 sie 2011, o 23:28

jak pielęgnować skórę zewnętrznie to pewnie już wiesz. ja mogę jeszcze dodać i polecić latopik- lek, który stosuje się raz dziennie przez 3mies. jestem z niego bardzo zadowolona. skóra jest w dużo lepszym stanie i łagodnie reaguje.
AnnaBabi
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez alergik » 17 sie 2011, o 14:05

AZS to faktycznie trudny przeciwnik. Oprócz różnego rodzaju kremów możesz pomyśleć o ubrankach dermasil. Słyszałam też coś ostatnio o Tubifast (ale podobno ciężko je dostać w Polsce). Znalazłam tylko linka do zagranicznej strony http://www.theallergyshop.com.au/produc ... gings.html. Ponadto polecam mydło naturalne z nanosrebrem (do kupienia w aptekach, koszt ok 8 zł) i kosmetyki Topialyse - niestety już nieco droższe.
alergik
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Japaneczka » 23 sie 2011, o 11:51

Moja córa ma skórę skłonną do alergii więc też musimy być ostrożni lekarz przypisał nam balsam atoperal (ok. 30zł) i póki co widzimy poprawę :)
Japaneczka
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez t_ma » 29 sie 2011, o 18:18

Polecałabym spróbowanie Restoradermu. Mojej córce pomogło to dosyć szybko i już nie ma problemów ze skórą.
t_ma
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Hankira » 19 wrz 2011, o 10:37

Polecam Allergal - to kosmetyk pielęgnacyjny z problemami alergicznymi. Ja go aplikuje na noc, gdyż na dzień pod makijaż raczej się nie nadaje - ma za tłustą konsystencję i pozostawia na buzi film, ale nie zatyka porów i nie robią się po nim żadne krostki, także nadaję się do każdej skóry, nawet mieszanej czy tłustej. Kosmetyk ma bardzo ładny zapach polnych kwiatów, co milo kojarzy mi się z wiosną. Poza tym nie mam po nim żadnej wysypki itp.
Hankira
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez rrai » 28 wrz 2011, o 17:24

Ja stosowałam na AZS mnóstwo wszelkich leków, ale w końcu pomógł mi Restoraderm, wszystko inne co stosowałam to tylko działało na chwilę i znowu wracało, a po nim już nie mam kłopotów ze skórą
rrai
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez waritsu » 23 paź 2011, o 14:14

Córka kiedyś miała AZS, kilka razy się leczyła, trochę pomagało i znowu wracało po kilku tygodniach, ale jakoś 3mies temu ktoś polecił nam Restoraderm i mamy już spokój z AZSem
waritsu
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 paź 2011, o 14:09

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez dione » 9 lis 2011, o 15:25

AZS jest częstszym problemem niż by się mogło wydawać. Jeżeli ktoś szuka solidnej dawki informacji na temat tej choroby, to tutaj na pewno znajdzie sporo informacji: http://www.latopic.pl/atopowe-zapalenie-skory-leczenie Jest to największa baza wiedzy na temat, jaką znalazłam w Internecie.
dione
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Sylwia » 15 lis 2011, o 18:56

Borykam się z AZS przeszło 5 lat. Po prysznicach smaruję ciało balsamem Emolium. Niestety cena jest duża, ale z ręką na sercu mogę polecić. Co do skóry twarzy jest większy problem bo ostatnio dostałam trądziku różowatego. Więc zamiast nawilżać muszę wysuszać. Ale stosując Cetaphil żel do mycia bez użycia wody oraz krem do cery atopowej AA od dłuższego czasu nie mam problemu.
Nastały jesienne dni a mi się wymarzyły długie gorące kąpiele. Ale jak wiadomo mając atopię nie jest to wskazane. Wszystkie żele do kąpieli uczulały mnie strasznie. Ostatnio odkryłam droga pantoflową świetny preparat - Rewital+ w postaci płynu do kąpieli. Osoba polecająca mi ten preparat zapewniała, że nie uczula. Podchodziłam do tego bardzo sceptycznie nauczona juz poprzednimi moimi doświadczeniami z "cudownymi środkami". Zaryzykowałam.
Słuchajcie nie dość, że 15 minutowa kąpiel uspokoiła mnie i dzięki temu zasnęłam jak niemowlak (po 10 godzinnej stresującej pracy) to jeszcze po zażyciu tej kąpieli płyn nawilżył moją skórę. Nic nie swędziało. Ponoć preparat ma inne właściwości tj. leczy nerwobóle, wspomaga bóle reumatyczne, działa przeciwzapalnie oraz obniża i normuje ciśnienie. Zachęcona działaniem produktu "podrzuciłam" do mojej mamie. Cierpi na straszne bóle reumatyczne. Nogi już odmawiały jej posłuszeństwa. Po kąpieli odczuła ulgę jak nigdy. Postanowiła kupić inny dostępny preparat Rewital+ w postaci maści. Codziennie smaruje bolące stawy. I od kilkunastu dni po prawie miesięcznym stosowaniu odczuwa poprawę. Zobaczymy co będzie dalej.
Sylwia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lis 2011, o 18:39

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez natusia3003 » 22 lis 2011, o 16:24

U mnie na początku stwierdzono azs, kiedy zrobiłam testy okazało się że jestem uczulona na koktajl zapachowy amerykański głównie na składnik parfum który jest we wszystkim a jeżeli już nie ma to są drogie, jest może ktoś kto ma podobny problem. ?
natusia3003
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 paź 2011, o 19:16

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez araszka » 28 lis 2011, o 14:50

W moim wypadku leczenie AZS przebiegało długo tylko dlatego, że pani dermatolog początkowo myślała, że to co innego a nie AZS i faszerowała mnie lekami na tamto a nie na to. No ale gdy w końcu zauważyła błąd to zapisała mi Restoraderm i w miarę szybko przeszła mi choroba.
araszka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 14:46

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez hejman » 27 gru 2011, o 14:39

córka miała AZS i jej też pomógł dopiero Restoraderm także polecam
hejman
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez lgas » 24 sty 2012, o 20:06

AZS to prawdziwe utrapienie, ile to zdrowia i nerwów się wytraciło w kolejkach do lekarzy. Potem masa pieniędzy na nieskuteczne leki, no ale pomógł mi w końcu Restoraderm, polecam go gorąco
lgas
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Arowana14 » 8 cze 2012, o 17:44

Nie da się ukryć, że to paskustwo. Jednak nie załamujcie się, moja koleżanka miała atopowe zapalenie skóry i dziś w zasadzie nie ma po nim śladu. Także głowa do góry :)
Zastanawiacie się pewnie jakie leki brała? Otóż znalazła w sieci preparat firmy CaliVita "VirAgo", z racji iż były o nim same pochlebne opinie postanowiła go zakupić. I bardzo dobrze zrobiła! Cena też jest atrakcyjna. Wcześniej kupowała Bóg wie jakie drogi preparaty i nic nie skutkowały. Ten jednak okazał się strzałem w dziesiątkę.
Ważne jest również to, że zawiera on tylko i wyłącznie naturalne składniki dzięki czemu nie ma negatywnego wpływu na nasz organizm.
.......


Treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
Arowana14
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez promenadaslonca » 21 cze 2012, o 17:54

Temat mnie zainteresował, mimo że nie mam tego schorzenia. Jednak mój syn do 9 roku życia był alergikiem, bez zmian skórnych, prócz pokrzywki zaraz po kontakcie z alergenem. U nie go zmierzało to w stronę astmy.Nie wiem co lepsze, jak poczytałam sobie to co piszecie o skórnych kłopotach. Wiedzieliśmy, że w jego przypadku więcej zła wyrządzają alergeny wziewne niż pokarmowe, których było kilka i dało się je wyeliminować ( np... marchewka :D). Jednak walka z roztoczami i pleśniami była potworna. Nasza lekarka wspomniała nam o skutecznym systemie filtrowania powietrza. Nazywa się on inVENTer i to co najlepsze w nim, to to, że można go montować również w mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych. Na początek zamontowaliśmy (sami!)w pokoju syna. Poprawa była widoczna już po miesiącu, a kiedy zaczął się sezon grzewczy, w którym więcej zawsze chorował, efekty nas zdumiały... Może Wasze problemy wynikają też z tego, że w mieszkaniach namnażają się wam grzyby lub pleśnie, bo nie ma dobrej wentylacji? Sprawdźcie to sobie...
promenadaslonca
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez babsko » 4 lip 2012, o 02:24

Alergia na grzyby i pleśnie może zintensyfikować azs. Coś o tym wiem :/. Ale przebudowa domu nie wchodzi w grę. Ani odkuwanie tynków co roku, "bo wilgoć weszła w ściany" , jak mawia pan złota raczka. No i nie ma wyjścia. Jakoś trzeba żyć... :(.
babsko
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez ireth » 8 sie 2012, o 11:40

Mnie też kazano założyć wentylacje i wyburzyć przy okazji pół domu, wiec sorry ale nie. Poczytam może coś o tym inventerze...
ireth
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]