POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez katarzyna_serwach » 15 paź 2013, o 10:30

Dziewczyny, pomóżcie. Nie mam już siły biegać po rankingach, wizażach, na temat każdego produktu jest milion opinii, które często są sprzeczne ze sobą. Jakiś miesiąc temu ostatecznie wycofali z produkcji mój ulubiony, lekki podkład matujący (francuski, raczej apteczny, mniejsza o firmę). Używałam go przez dziesięć lat, nigdy nie udało mi się znaleźć niczego lepszego. Produkty drogeryjne zawsze były dla mnie zbyt "ciężkie", tłuste. Szukałam mojego ulubieńca w różnych aptekach i w internecie, ale naprawdę nigdzie go już nie ma. Prosiłabym o opinię zwłaszcza panie o cerze tłustej albo mieszanej w kierunku tłustej. Używacie czegoś, co matowi waszą cerę? Nie myślę o macie 24-godzinnym, ale o czymś, co sprawi, że przez kilka godzin nie będę świeci się jak wypolerowana podłoga. Z góry dzięki za rady.
Avatar użytkownika
katarzyna_serwach
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 sie 2013, o 16:22

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez myszka28 » 15 paź 2013, o 11:04

ja mam cerę jak to się mówi pryszczata i kupuję podkład z soraya i naprawdę kryje, od razu sie wchłania i nie ma efektu połysku ładnie matuje i trzyma cały dzień
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez mrowka » 15 paź 2013, o 11:38

Ja posiadam na sprzedaż Mayblelline Matt Mouse - kupiłam ale mi zupełnie nie odpowiada. Był użyty 2 razy. Normalnie kosztuje 30 i wzwyż chyba, że cena juz sie zmieniła. Jak chcesz po promocyjnej cenie moge Ci go odsprzedać do wypróbowania.
A to co mogę polecić - znalazłam swój idealny może nie matujący ale kryje idealnie. Profesjonalnej Firmy KRYOLAN- drogi ale bardzo dobry i wydajny- mam go już 2 rok a nie zużyłam nawet połowy. :)
mrowka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 paź 2013, o 10:08

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez mrowka » 15 paź 2013, o 11:39

A do niego puder transparenty tej samej firmy lub z glazela :)
mrowka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 paź 2013, o 10:08

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez witaminka » 15 paź 2013, o 11:54

Popytaj w Douglasie o Isadorę - możesz od razu kupić podkład i jakiś puder matujący, to na pewno przedłuży jego trwałość, a do poprawek w ciągu dnia najlepsze są bibułki matujące.
witaminka
 

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez Filona401 » 15 paź 2013, o 15:17

Ja też mam cerę tłustą i uzywam tylko fluidów matujacych. Długo już jestem z podkładem Dermiki z kolekcji True Magiq Anti-Shine . Jest to podkład kryjacy i matujacy z cząsteczkami 24 k złota i pigmentem mineralnym. I właśnie ten pigment doskonale matowi i wygładza skorę. Dla mnie ten make-up, jest absolutnie wystarczający, ale wiadomo cera tłusta nie jest równa innej cerze tłustej. W kazdym razie ja nie miałam do tej pory lepszego podkładu. oprócz tego, że doskonale matuje, to dobrze kryje przebarwienia, nie dając efektu maski. Dla mojej cery ideał :serca
Filona401
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 paź 2013, o 15:01

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez aii » 15 paź 2013, o 18:45

Clinique - tylko tyle powiem. Reszte trzeba sprawdzić samemu.
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez gugaro87 » 16 paź 2013, o 09:43

bardzo polecam kosmetyki anna lotian, mają super krem matujący. Twarz się nie swieci i dobrze utrzymuje nawilżenie skóry. Warto regularnie chodzić na oczyszczanie twarzy, ja polecam w SPAM :kwiatek

Ostatnio edytowano 16 paź 2013, o 09:44 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
gugaro87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 24 lip 2013, o 21:35

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez katarzyna_serwach » 16 paź 2013, o 12:16

Filona401 napisał(a):Ja też mam cerę tłustą i uzywam tylko fluidów matujacych. Długo już jestem z podkładem Dermiki z kolekcji True Magiq Anti-Shine . Jest to podkład kryjacy i matujacy z cząsteczkami 24 k złota i pigmentem mineralnym. I właśnie ten pigment doskonale matowi i wygładza skorę. Dla mnie ten make-up, jest absolutnie wystarczający, ale wiadomo cera tłusta nie jest równa innej cerze tłustej. W kazdym razie ja nie miałam do tej pory lepszego podkładu. oprócz tego, że doskonale matuje, to dobrze kryje przebarwienia, nie dając efektu maski. Dla mojej cery ideał :serca



Zaintrygowałaś mnie tym podkładem, mam dobre skojarzenie z Dermiką. Pamiętam, że ich maseczka z zieloną glinką dobrze mi służyła. Jeżeli chodzi o jego opis, to mój poprzedni podkład działał w podobny sposób. Oczywiście producentowi zachciało się zmienić formułę i z tego co wiem, produkt niedługo powróci, ale jako mus. Irytuje mnie, kiedy firmy ingerują w dobre składy, aby je "ulepszać". Zazwyczaj to się kończy efektem wręcz przeciwnym. Takie akcje zniechęcają mnie do konkretnej marki.

Ostatnio edytowano 16 paź 2013, o 12:28 przez katarzyna_serwach, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
katarzyna_serwach
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 sie 2013, o 16:22

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez katarzyna_serwach » 16 paź 2013, o 12:24

gugaro87 napisał(a):bardzo polecam kosmetyki anna lotian, mają super krem matujący. Twarz się nie swieci i dobrze utrzymuje nawilżenie skóry. Warto regularnie chodzić na oczyszczanie twarzy, ja polecam w SPAM :kwiatek


Chodzę na czyszczenie mniej więcej co trzy miesiące do ulubionej, sprawdzonej kosmetyczki :) Chociaż ostatnio czytałam, że czyszczenie to jest przestarzała metoda i mało gdzie poza Polską jeszcze się je stosuje. Po pierwsze nie daje długotrwałych, wymiernych efektów (w przypadku cery skłonnej do zapychań do faktycznie prawda), po drugie męczy skórę, która długo do siebie dochodzi. Niemniej nie wyobrażam sobie nie oczyścić jej raz na jakiś czas, bo potem "nabiera oddechu" i zwyczajnie wygląda estetyczniej. Na razie staram się złuszczać ją jak najczęściej kwasami oraz oczyszczać glinka ghassoul.
Avatar użytkownika
katarzyna_serwach
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 sie 2013, o 16:22

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez katarzyna_serwach » 16 paź 2013, o 12:27

mrowka napisał(a):Ja posiadam na sprzedaż Mayblelline Matt Mouse - kupiłam ale mi zupełnie nie odpowiada. Był użyty 2 razy. Normalnie kosztuje 30 i wzwyż chyba, że cena juz sie zmieniła. Jak chcesz po promocyjnej cenie moge Ci go odsprzedać do wypróbowania.
A to co mogę polecić - znalazłam swój idealny może nie matujący ale kryje idealnie. Profesjonalnej Firmy KRYOLAN- drogi ale bardzo dobry i wydajny- mam go już 2 rok a nie zużyłam nawet połowy. :)



Wczoraj nawet używałam jego testera w drogerii, ale widzę, że fluidy Maybelline nie są dla mnie stworzone, zresztą trochę im nie ufam. Na pewno przyjrzę się temu z firmy KRYOLAN, dzięki za radę :)
Avatar użytkownika
katarzyna_serwach
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 sie 2013, o 16:22

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez katarzyna_serwach » 17 paź 2013, o 13:18

Wczoraj wyszukiwałam wasze propozycje w Internecie, poszłam nawet do drogerii i udało mi się wypróbować ten podkład Dermiki, faktycznie ma dobrą konsystencję (dość lekką), ale ma wąską gamę kolorystyczna, na dodatek trochę za mocno ciemnieje nałożony na skórę i robi się zbyt "różowy", a to nie pasuje do mojej raczej bladej i ziemistej karnacji :cry: Na dodatek nie było w sklepie najjaśniejszego odcienia "Light beige", może on by pasował. Nie wiem, co robić, babskie dylematy i poszukiwania mnie wykańczają :P (choć bez przesady).

Jeżeli chodzi o pudry, to już dawno przestałam ich używać, efekt jest chwilowy, a skóra zapchana i ociężała, już wolę chusteczki.
Avatar użytkownika
katarzyna_serwach
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 sie 2013, o 16:22

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez Moniss » 17 paź 2013, o 22:05

Mam dwa. Pharmaceriss oraz max factor lasting performance
Moniss
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 wrz 2013, o 22:42

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez katarzyna_serwach » 18 paź 2013, o 09:33

No ja poprzeglądałam oferty i gazetki różnych sklepów, widzę że SP ma nowa gazetkę SPAM, jest jakaś przecena na podkłady Max Factor, może spróbuje od czegoś tańszego, a jeżeli mi nie podejdzie zdecyduje się na Dermikę albo nowy mus od La Roche-Posay, który wszedł na miejsce mojego ulubionego podkładu. Dzięki za pomoc dziewczyny.

Ostatnio edytowano 18 paź 2013, o 12:15 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę nie spamować forum
Avatar użytkownika
katarzyna_serwach
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 sie 2013, o 16:22

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez Najlawerence98 » 18 paź 2013, o 13:02

A próbowałaś podkład z Lirene. Kosztuje ok 20 zł a jest super.
Najlawerence98
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 13:34

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez misiapysia » 15 lut 2014, o 20:37

zamiast szukac odpowiedniego podkladu matujacego zainwestuj w dobre kosmetyki do pielegnacji :) podklad matujacy nie zalatwi sprawy :) moze lepiej kupic jakies bibułki matujace albo puder transparentny ktory absorbuje sebum?
misiapysia
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 20:24

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez milenka » 3 kwi 2014, o 19:14

Ja mogę polecić podkład z Karaji Photo Finish, jest drogi ale wart swojej ceny, cerę mam na prawdę tłustą i świece się strasznie, a do tego bardzo zatykają mi się pory co mnie strasznie denerwuję. Ten podkład jest lekki i bardzo fajnie i długo matuje, jest duża gama kolorów wiec łatwo wybrać coś dla siebie. Mimo że kosztuje ok 100zł to się opłaca bo jest wydajny. Jak do tej pory ten podchodzi mi najbardziej:)
milenka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 kwi 2014, o 18:51

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez rosiehw » 5 kwi 2014, o 10:05

Moniss napisał(a):Mam dwa. Pharmaceriss oraz max factor lasting performance


Potwierdzam - max factor lasting performance. Moja mama używa ponad 10 lat juz, a ma cere tlusta. Daje radę, serio!
rosiehw
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:42

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez Karolcia93 » 30 kwi 2014, o 00:27

Najlepszy do tego będzie puder, ja zawsze stosuje dodatkowo na podkład. A z podkładów dobre sa Maybelline Affinotone, i Astor Skin Match :)
Karolcia93
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 14 lut 2014, o 23:31

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez Kalina13 » 23 lut 2015, o 14:36

Fajnie matuje podkład mineralny. Godny polecenia jest ten marki Earthnicity, bo nie tworzy efektu maski na twarzy a mat się trzyma dośc długo :)
Kalina13
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 14:34

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez karetia » 10 paź 2016, o 13:15

Jeszcze jeden kosmetyk, który możecie wypróbować. Fluid Nawilżający Kwiatowy HB - świetny jest, robi dużą różnicę, cera wygląda tutaj o wiele lepiej. Miękka, delikatna, widoczna jest delikatna opalenizna. Przynajmniej z mojej strony wszystko zdecydowanie na plus, nie mam żadnych problemów i oby tak było dalej. Super pod makijaż...
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez kobietkaewelka » 10 paź 2016, o 21:56

aby się nie świecić raczej poszłabym w stronę kupna dobrego pudru a nie podkładu. w każdym razie jeśli o podkład chodzi to polecam revlon- dla mnie numer jeden, i estee lauder (tylko trochę drogi)... a puder tylko sypki transparentny :)
kobietkaewelka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 paź 2016, o 21:51

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez Lofelia » 19 paź 2016, o 16:39

A może krem BB? Ja używam Skin79 i daje o wiele lepszy mat niż niejeden fluid. Czasami jest na promocji na ekobiecej. Zawsze miałam problem z podkładami- zapychały mi pory, po całym dniu wyglądałam koszmarnie, nawet gdy stosowałam bazy i kremy pod spód. W ciągu dnia musiałam się kilka razy matowić pudrem albo bibułkami , bo błyszczałam niemiłosiernie. Przy tym kremie nie mam żadnych takich problemów, a do tego bardzo ładnie rozjaśnia moją twarz. Uwielbiam i polecam!
Lofelia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 sie 2016, o 10:39

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez Panna_Mysia » 21 lis 2016, o 15:12

Moim ulubionym podkładem matującym jest Max Factor Facefinity. Kosztuje w drogerii około 45-50 zł, w Internecie jest tańszy. Ładnie kryje niedoskonałości i matuje cerę. Na mojej tłustej twarzy utrzymuje się około 7-8 godzin bez poprawek. I co najważniejsze, akurat mojej skóry nie zapycha. Warto wypróbować, jeśli go nie kupowałaś.. choć każdy kosmetyk podziała pewnie na Twoją twarz nieco inaczej niż na nasze.

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: POMOCY! Dobry podkład matujący (NAPRAWDĘ MATUJĄCY)

Postprzez Sanderka » 23 lis 2016, o 23:48

jeżeli chodzi o fluid to już dawno nie używam wolę naturalne kosmetyki, teraz mam tylko puder mineralny z annabelle minerals, ma on naturalny skład. Minerały dobrze matują skórę. Jest on lekki , nie obciąża skóry i nie robi efektu maski. Są chyba też kryjące i rozświetlające pudry z annabelle także można powiedzieć że dla wszytkich rodzajów skóry, a i jak dla mnie fajne jest to że matowi skórę ale nie wysusza jej.
Sanderka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 5 mar 2016, o 14:05
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]