Czy warto na jogę?

Wszystko o naszej aktywności fizycznej oraz różnych dziedzinach sportu.

Czy warto na jogę?

Postprzez ewka116 » 12 cze 2013, o 23:01

Cześć, grzebałam sobie na fejsie i znalazłam taką bazę fit miejsc, gdzie polecano jogę.

No i tak pomyślałam czemu nie, skończyłam już sesję i mam dużo czasu, z tym że mam nadwagę no i nie wiem - próbować czy nie? Ktoś z nadwagą ćwiczy jogę?
Avatar użytkownika
ewka116
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 17:32

Re: Czy warto na jogę?

Postprzez 456 » 13 cze 2013, o 13:02

Nie ćwiczyłam nigdy jogi, ale słyszałam masę pozytywów o niej. Myślę, że warto spróbować. Joga chyba zrobiła furorę na całym świecie. Wystarczy popatrzeć jak wygina się Madonna i jaką ma sylwetkę. ;)


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Czy warto na jogę?

Postprzez kasiahappy » 26 cze 2013, o 14:47

Tak, joga niesamowicie rozciąga i dzięki niej każdego dnia całe ciało i wszystkie mięśnie są bardziej rozluźnione.

Każdy powinien wiedzieć, że pewniaki bukmacherskie są niesamowicie skuteczne.
Avatar użytkownika
kasiahappy
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 cze 2013, o 14:24

Re: Czy warto na jogę?

Postprzez Gumkadowlosow » 2 lip 2013, o 20:02

ja kiedyś kiedyś trochę ćwiczyłam i przyznam, że czułam się wtedy bardziej gibka niż teraz... ale to może sprawa wieku :> swoją drogą fajne te fit miejsca figury - jak zaczęłam szukać, to się okazało, że o połowie miejscówek ze swojej okolicy nie mam pojęcia - ale wiadomo, najciemniej pod latarnia :)
Gumkadowlosow
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2 lis 2012, o 18:44

Re: Czy warto na jogę?

Postprzez zanetkaa » 15 lip 2013, o 09:15

Zawsze warto, jeśli wykonujesz ćwiczenia siłowe joga będzie dobrą przeciwwagą, rozciągnie mięśnie i optycznie wydłuży ciało. Poza tym doskonale przeciwdziała stresowi, o który w dzisiejszych czasach nie trudno. Pamiętaj tylko o dobrym doborze instrtuktora, bo wiele od niego zależy. Z czasem zobaczysz, jaka joga bardziej Ci pasuje, dynamiczna, czy relaksacyjna :)

zanetkaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 lip 2013, o 09:11

Re: Czy warto na jogę?

Postprzez kotyx » 15 lip 2013, o 13:14

Są różne formy jogi, niektóre bardzo dynamiczne, jak np. ashtanga yoga.
Próbowałam, daje wycisk. Ale też relaksuje.

Kolorowa, niebanalna bielizna damska KEY.
Avatar użytkownika
kotyx
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9 lip 2013, o 13:49

Re: Czy warto na jogę?

Postprzez M2013 » 15 lip 2013, o 17:43

Osobiście ćwiczyłam przez kilka miesięcy Joge zanim zaszłam w ciąże. Ćwiczenia pozwoliły mi na rozciągnięcie mięśni o których istnieniu nawet nie wiedziałam :) Niby ćwiczenia spokojnę i relaksujące ale też sie można zmęczyć. Ja Joge polecam

Jestem mamą dwóch urwisków spełniająca swoje marzenia. Ty też możesz :) http://nietylkomojapraca.blogspot.com/
Avatar użytkownika
M2013
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10 lip 2013, o 20:31

Re: Czy warto na jogę?

Postprzez Pomarańczka » 18 lip 2013, o 10:58

Mi bardzo polecano jogę. Podobno jest nie tylko zdrowa, ale również mocno relaksuje. A moje życie jest ostatnio kłębkiem nerwów więc pewnie by się przydała. Jednak zrezygnowałam z niej na rzecz basenu. :P
Pomarańczka
Miła Kobietka
 
Posty: 55
Dołączył(a): 18 lip 2013, o 10:45

Re: Czy warto na jogę?

Postprzez Pupapunku » 18 lip 2013, o 12:53

Pisząc że masz nadwagę, chodzi Ci o oponkę? Nie ma żadnych przeciwwskazań, joga pomoże Ci na ciało i ducha, więc kup karnet i śmigaj, albo przejdź się po bezpłatnych zajęciach i wybierz takiego instruktora, jaki najlepiej Ci przypasuje. Joga jest praktyką w której bardzo wiele zależy właśnie od nauczyciela, pamiętaj o tym. Jeśli zaś chodzi o większą otyłosć, na pewno znajdziesz szkołę jogi która oferuje "joge na zgubienie kilogramów" lub "jogę dla otyłych" takie zajęcia są prowadzone w wyjątkowo sympatyczny sposób, uczą Cie poznac swoje ciało i jego możliwości a także popracować na nim nie robiąc sobie krzywdy. Opcji jest wiele także naprawdę proponuje się rozejrzeć. Trzymam kciuki i gratuluje zdanej sesji :)

Avatar użytkownika
Pupapunku
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 lip 2013, o 12:18

Re: Czy warto na jogę?

Postprzez Amaretto » 22 lip 2013, o 11:41

Ależ oczywiście, że warto! Ćwiczenia świetnie odprężają, wzmacniają kondycję organizmu, rozwijają wytrzymałość.
Poza tym joga to nie tylko sport, to cała filozofia - rozwijasz również swój charakter, cierpliwość, duszę ;) Ja ćwiczę już od 5 lat i joga dała mi bardzo dużo.
Jeśli jednak chcesz ćwiczyć w domu, radzę zainwestować Ci w profesjonalną matę do ćwiczeń. Ja posiadam matę Airex i jak na razie to najlepsza mata z jakiej korzystałam. Wygodna, nie ślizga się po podłodze. Jest antybakteryjna i miła w dotyku.

Ostatnio edytowano 26 lip 2013, o 20:52 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
Amaretto
 

Re: Czy warto na jogę?

Postprzez JolaR » 6 sie 2013, o 19:23

Chciałabym ćwiczyć jogę w domu, znacie jakiś kurs online?
JolaR
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 19:32

Re: Czy warto na jogę?

Postprzez imi » 18 paź 2013, o 16:43

Witam wszystkich :) Mam takie pytanko - zaczęłam chodzić na jogę i jak na razie byłam tylko na jednych zajęciach. Myślę, że to dobry sposób na zwiększenie troszkę mojej aktywności. Nigdy nie byłam zbyt aktywną osobą, ale latka lecą a w związku z moim siedzącym trybem życia zaczynają dokuczać troszkę plecy. Poczytałam trochę i ponoć joga może też pomóc. Co myślicie? Jakie były Wasze odczucia po pierwszych zajęciach? Bo ja szczerze mówić czułam się trochę niepewnie..
imi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 paź 2013, o 16:36

Re: Czy warto na jogę?

Postprzez MarianAna » 5 lis 2013, o 12:23

Jest dużo kursów, jest nawet kilka portali poświęconym wyłącznie temu zagadnieniu.
MarianAna
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 14:45

Re: Czy warto na jogę?

Postprzez koliber » 5 lis 2013, o 13:48

Zdecydowanie warto! Ja sama chcę do niej wrócić. Kiedyś ćwiczyłam regularnie, a później wiadomo. Praca, obowiązki i gdzieś to się rozeszło. Ale joga super na mnie działała. A do tego bolały mnie mięśnie, o których istnieniu nie miałam pojęcia :D Pozytywne zmęczenie i relaks. Polecam.

Lepiej żałować podjętych decyzji, niż tego, czego nie zrobiliśmy. :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
koliber
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 lis 2013, o 13:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy warto na jogę?

Postprzez allison » 5 lis 2013, o 15:23

Też chciałam ćwiczyć jogę, ale boję się że to dla mnie zbyt nudne. Chociaż patrząc na wygimnastykowane ciała ćwiczących osób to chyba naprawdę działa :)
allison
Fajna Kobietka
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 14:37

Re: Czy warto na jogę?

Postprzez MarianAna » 12 lis 2013, o 14:52

Tak tylko wygimnastykowanego ciała nie osiąga się szybko. Do tego potrzeba przede wszystkim czasu i samozaparcia. Powiedźmy sobie szczerze wiele z nas, po pewnym czasie po prostu zaniedbuje ten temat.
MarianAna
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 14:45

Re: Czy warto na jogę?

Postprzez maniamadej » 1 lut 2021, o 09:02

joga to najlepsze, co mnie spotkało, uwielbiam to! Fantastyczne uczucie! i korzystam z maty od Carpatree, jestem bardzo zadwolona z jakości. Ponad dużo fajnych rzeczy mają. Jeśli chodzi o toutoriale korzystam z youtube, tam jest dużo dla początkujących. :)
maniamadej
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28 lip 2020, o 19:51

Re: Czy warto na jogę?

Postprzez oak » 24 cze 2021, o 10:25

Myślę o tym, chyba zapisze się na zajęcia :)
oak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 24 cze 2021, o 10:21

Re: Czy warto na jogę?

Postprzez kornelka » 28 lut 2023, o 09:27

ja chodziłam przez pół roku a jogę prowadzona i mega polecam! teraz ćwiczę sama w domu od czasu do czasu
kornelka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 lut 2023, o 13:49
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Arcuopl21029, Bing [Bot], Google [Bot]