Wypadanie włosów

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Wypadanie włosów

Postprzez filipinka89 » 28 lis 2012, o 18:37

Witam, mam okropny problem strasznie wypadają mi włosy.
Mam 18 lat, nie farbuję włosów, nie działam także innymi zabiegami fryzjerskimi. Prostownicy używam bardzo rzadko. A od pewnego czasu (2 miesiące) włosy zaczęły mi okropnie wypadać, miałam gęste i średniej długości, a teraz są wyraźnie przerzedzone, mam wrażenie, że nawet pojawiły mi się zakola, ale tutaj nie jestem do końca pewna bo włosy rozjaśniały mi w tych okolicach od słońca. Jednak dziś po umyciu był totalny koszmar...cały zlew włosów okropność, aż się popłakałam ;(((
filipinka89
 

Re: wypadanie włosów

Postprzez inka75 » 28 lis 2012, o 21:51

ja mam konkretnie to samo , wlosy wypadaja mi garsciami ;/nasczescie musze napisac ze ostatnio jest lepiej zmienilam grzebien na szczotke uzywam szamponu kokosowego i odzywki z panten pro vi to naprawde pomaga
inka75
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 21:37

Re: wypadanie włosów

Postprzez lulumiranda » 29 lis 2012, o 13:08

Moje włosy wzmocniły się gdy zaczęłam spożywać musli, takie z orzechami, suszonymi rodzynkami i innymi smacznymi rzeczami.
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: wypadanie włosów

Postprzez Katia » 29 lis 2012, o 23:10

Witaj,
Mi także strasznie wypadały. Kupiłam Radical Farmony mgiełkę i serum. Pomogło. Słyszałam, że niektóre dziewczyny wcierają jajko i piwo. To podobno wzmacnia włosy.

Katia
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 19:16
Lokalizacja: Kraków

Re: wypadanie włosów

Postprzez Olanda » 2 gru 2012, o 09:46

To może byc problem medyczny. Udaj sie do lekarza - do dermatologa chyba nie trzeba mieć skierowania. On powinien wiedzieć najlepiej

Olanda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 09:27

Re: wypadanie włosów

Postprzez anonim2 » 5 gru 2012, o 10:54

hehe poszukaj na naturala.pl
anonim2
 

Re: wypadanie włosów

Postprzez bajaderka » 5 gru 2012, o 22:46

Też bym na początku skonsultowała się z lekarzem, bo jeśli wypadających włosów jest bardzo dużo, to może to świadczyć o jakimś poważniejszym problemie zdrowotnym. Mam podobny problem, ale mi nie wypadają tak bardzo i zwykle w największej ilości na wiosnę/jesień. Posiłkuję się wtedy witaminami i staram się zdrowo odżywiać. W poważniejszych przypadkach ponoć dobre są też specjalne ampułki, np. http://www.ceneo.pl/638461, oprócz vichy, można też dostać z l'oreal.
Avatar użytkownika
bajaderka
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 20:47

Re: wypadanie włosów

Postprzez Aneta 07 » 7 gru 2012, o 16:53

Ja również, miałam problem z wypadaniem włosów . W moim przypadku brak było witamin łykałam witaminy ogólnie dostępne w aptece a ponadto stosowałam wywar z pokrzywy do wcierania :cooking . Do tej pory stosuję wywar z pokrzywy . Na rynku ukazał się sok do picia z pokrzywy firmy altermedica w okresie jesienno zimowym jest to idealne wyjście (problem z surowcem rozwiązany) :drinkwine
Aneta 07
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 14:22

Re: wypadanie włosów

Postprzez sovvita » 7 gru 2012, o 19:34

też miałam ten problem,ale zrobiłam badania krwi i wyszło że tutaj właśnie był problem.
sovvita
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 14:07

Re: wypadanie włosów

Postprzez Kobietadojrzala » 9 gru 2012, o 16:29

Mi wypadały włosy od lat . Jedna ciąża , druga potem choroba i tak zostało mi mało co na głowie. Miesiące temu znajoma powiedział mi ,że istnieje coś takiego jak mezoterapia skóry głowy. Oczywiście szybko zaczęłam czytać i znalazlam klinikę która mi się spodobała. Pierwsza konsultacja doktor Marusza wszystko mi wytłumaczył .Naturalnie przestraszyłam się ,że trzeba przy tym zabiegu wbijąć igłę w głowę.Trudno zdecydowałam się i teraz po 3 zabiegu widać już efekty. Przede wszystkim przestały wypadać włosy i zaczęły rosnąc nowe. Jeszcze tutaj napiszę jakie są dalsze efekty. http://www.drmarusza.pl/str_31_Mezoterapia-skory-glowy.html
Kobietadojrzala
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 15:25

Re: wypadanie włosów

Postprzez bettti86 » 10 gru 2012, o 10:28

u mnie okazało się, że wypadanie ma związek z niewłaściwym czesaniem włosów, a nigdy nie pomyślałabym, że to może być przyczyną, tzn. tak myślę, że o to chodzi, bo z tego co wyczytałam na tym serwisie o zdrowiu to właściwie zgadzałoby się, poczytajcie też, albo poszukajcie innych wyjaśnień tego zjawiska http://www.medigo.pl/wlosy-uroda/3-pyta ... niu-wlosow
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: wypadanie włosów

Postprzez adrianna32 » 10 gru 2012, o 12:55

Niestety ale to co się widzi jest przerażające, u mnie było podobnie włosy wypadały mi nie wiadomo skąd, dopiero później przypomniałam sobie, że zmieniłam odżywkę do włosów. Po odstawieniu powoli sytuacja wróciła do normy ale co się człowiek na stresował to jego. Sprawdzajcie lub pytajcie się o opinie o produktach bo nigdy nie wiadomo czy dany szampon czy odżywka nie zawiera składników na które jesteśmy wrażliwi.

Kilka słów o mnie: Jestem żywą pogodną 32-latką, dbam o swoje zdrowie, lubię ćwiczenia gdzie moje ulubione urządzenie to rower stacjonarny, oprócz jazdy na rowerze staram się także żyć i odżywiać jak najlepiej, dieta jogurty i inne niskokaloryczne potrawy. Pozdrawiam, Adrianna
adrianna32
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 12:44

Re: wypadanie włosów

Postprzez paola102 » 10 gru 2012, o 22:11

Wypadanie włosów występuje przeważnie u mężczyzn, chociaż - niestety - coraz częściej spotyka się przypadki tej dolegliwości również i u kobiet. Zaczyna ono nękać kobiety w okresie klimakterium, gdy zmienia się stan równowagi hormonalnej i mogą przeważać hormony męskie. Stąd też tak ważne są okresowe kontrole u lekarza specjalisty. Istotną jednak rolę przy wypadaniu włosów odgrywają zaburzenia czynności przysadki mózgowej, nadnerczy i tarczycy. Jako ciekawostka niech posłużą dane medycyny kosmetologicznej, które podają, iż u mężczyzn można rozróżnić następujące formy wypadania włosów:

Postać bardzo zaawansowana .- wypadanie włosów zaczyna się między 18 a 20 rokiem życia i dziennie wypada około 200-400 włosów, gdy tymczasem normalne jest wypadanie około 30 włosów. Przy takiej postaci wyłysienie następuje już między 25 a 30 rokiem życia.

Moje hobby to impermeabilizaciones en madrid - "Pozdrawiam M4r4tika :-)"
paola102
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 22:05

Re: wypadanie włosów

Postprzez brunecia » 12 gru 2012, o 23:10

Mnie wlosy wypadaja garsciami....bralam juz wszystko co mozliwe, wszelkie preparaty z apteki nic nie daly. nawet u dermatologa z tym bylam, przepisal plyn do smarowania skory glowy i nic... trza sie wybrac na badania hormonalne.
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: wypadanie włosów

Postprzez ewa102 » 13 gru 2012, o 02:09

Poświęciliśmy wiele lat pracy poznając przyczyny wypadania włosów i sposoby zapobiegania. Doświadczenia pozwoliły określić strukturę włosa, prawidłowości jego wyglądu, oraz opracować niezawodne cechy leku, który nie tylko zatrzymałby wypadanie włosów, ale także sprawiłby porost nowych, mocnych i zdrowych włosów. To dzięki uzyskanej kompetencji oddział naszych wykwalifikowanych ekspertów stworzył recepturę zapobiegającą wypadaniu włosów.

Moje hobby to boys en granada- Pozdrawiam M4r3tik4 :-)
ewa102
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 gru 2012, o 01:56

Re: wypadanie włosów

Postprzez katimati89 » 19 gru 2012, o 10:19

Ja stosowałamto serum. Niby na stronie jest napisane, ze pomaga tylko na suche końcówki ale ja dawałam na całe włosy i zauważyłam, ze mniej ich wypada po miesięcznym stosowaniu dwa razy w tygodniu.
katimati89
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 15:18

Re: Wypadanie włosów

Postprzez Kobietadojrzala » 7 lut 2013, o 13:54

Polecam raz jeszcze mezoterapię,mi pomogła. Włosy leciały mi garściami, choć brałam suplementy , witaminy i różne specyfiki i nic. Wystarczy wybrać dobrego specjalistę i spróbować.
Kobietadojrzala
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 15:25

Re: Wypadanie włosów

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 7 lut 2013, o 14:38

Łączę się z Wami:( ponieważ mi też wypadają włosy i to garściami. Od kilku miesięcy jednak nie prostuje ich w ogóle, nie suszę, nie farbuję, nie biorę żadnych tabletek przeciw wypadaniu słowem nie stosuję chemii, która może pomóc. Jest efekt bo wypadają ale mniej niż kiedyś. W moim przypadku zdecydowanie za częste prostowania i farbowania osłabiły cebulki.

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Wypadanie włosów

Postprzez tasiaka » 25 mar 2013, o 15:36

Jeśli jest możliwość warto udać się do trychologa, jeśli nie to do dermatologa. Najpierw trzeba wykluczyć czy coś nam wewnętrznie nie nawala. W tzw międzyczasie można zainwestować w różne tanie wcierki typu jantar/saponics/capitavit czy radical. REGULARNOŚĆ w ich używaniu i wręcz żołnierska dokładność mogą zdziałać cuda!
A drogeryjne kosmetyki proponowałabym zamienić na apteczne, np L'biotica
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: Wypadanie włosów

Postprzez Misiek » 29 mar 2013, o 21:42

Na wypadanie pomoże kolagen. Wcześniej stosowałam przeróżne tabletki, ale nic mi nie pomagały. W końcu postanowiłam wypróbować kolagen z http://colagen.net.pl i zostałam pozytywnie zaskoczona. To naprawdę działa!
Misiek
 

Re: Wypadanie włosów

Postprzez TylkoJa19 » 3 kwi 2013, o 14:42

Polecam serie kosmetyków do pielęgnacji włosów BioVax, dostępne w każdej aptece, herbatę ze skrzypu polnego, preparaty z olejkiem arganowym ;) Pij dużo wody mineralnej ;)
TylkoJa19
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 3 kwi 2013, o 13:46

Re: Wypadanie włosów

Postprzez Żela » 3 kwi 2013, o 21:38

Szczerze polecam serię " L`Oreal Elseve Arginine Resist x3 ". Mam długie włosy, które rzadko prostuję, nigdy nie farbowałam jednak wypadały mi niemiłosiernie! Próbowałam wszystkiego. Jednak dopiero po zastosowaniu szamponu + maski z tej serii byłam zachwycona.
Avatar użytkownika
Żela
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 16:39

Re: Wypadanie włosów

Postprzez Merry » 13 kwi 2013, o 15:42

Ja próbowałam różnych leków na wypadanie ale nic nie pomogły więc za rada mojej koleżanki zaczynam kurację pokrzywą, picie herbat z pokrzywy.
Merry
 

Re: Wypadanie włosów

Postprzez balbina4 » 14 kwi 2013, o 21:17

Ja od siebie mogę powiedzieć, że najlepiej na mnie działają naturalne preparaty na porost włosów. Te z linka mogę bez wątpienia polecić.

Ostatnio edytowano 20 paź 2013, o 20:24 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
balbina4
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 kwi 2013, o 21:10

Re: Wypadanie włosów

Postprzez malinka 61 » 20 paź 2013, o 19:15

Wypróbowałam przeróżnych suplementów , odżywek , szamponów i prawie nic nie pomogło , straciłam już nadzieję że coś znajdę skutecznego , :cry:

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]