Święta Ladacznica w Tobie. O wewnętrznym aspekcie kobiecości

Sprzedajesz kosmetyki? Robisz paznokcie? Chcesz zareklamować coś co może Nas zainteresować? Takie tematy akceptowane są TYLKO w tym dziale.

Święta Ladacznica w Tobie. O wewnętrznym aspekcie kobiecości

Postprzez marta_k » 24 sty 2019, o 18:34

Określenie Święta Ladacznica pozornie stanowi paradoks – to, co seksualne, zestawione jest z tym, co zarezerwowano dla istot boskich. W jaki sposób aspekty należące do sfery sacrum mają współistnieć z tymi z obszaru profanum? Ten dobrze znany nam podział na „świętą albo kurwę”, „madonnę albo ladacznicę”, „żonę albo kochankę” czy "dziewicę albo dziwkę" pojawił się zaledwie kilka tysięcy lat temu. I w zbiorowej świadomości jest on żywy i obecny. Żyjemy w kulturze, która oddzieliła ciało i seksualność od duchowości. Tymczasem w głębi naszej psychiki, w naszej nieświadomości, przechowywane są dawne wzorce z czasów, kiedy te sfery były niepodzielne. Te psychiczne prawzory i zarazem potężne wewnętrzne siły, które nami kierują, dostępne są dla świadomości jako obrazy archetypowe. Są one uniwersalne dla ludzi na całym świecie. Często dają o sobie znać, zarządzając nami wprost z nieświadomej przestrzeni psychiki.
Święta Ladacznica to właśnie jeden z ważnych archetypów i wewnętrznych aspektów kobiecości. A zarazem Twoje wewnętrzne połączenie pomiędzy erotyką i duchowością. Kobieca cielesność, zmysłowość i seksualność zostały obarczone grzechem, poczuciem winy, wstydu i kojarzone są z nieczystością. A jeśli bywają „wyzwolone”, są często pozbawione duchowego wymiaru i głębi. Będziemy odtwarzać to starożytne połączenie, prowadząc „wykopaliska duszy” (jak mawia znana jungistka, Clarissa Pinkola Estes), a także badać, co pomogło by rozszczepionym biegunom na nowo połączyć się w spójną całość. Tak, byś mogła przeżywać uświęcenie seksualności oraz jedność tego, co cielesne z tym, co duchowe. Wtedy możesz doświadczyć czysto kobiecej energii, która pozwoli Ci zakochać się we własnym ciele, energii, która krąży od stóp aż po czubek głowy!

Analityczka jungowska, Nancy Qualls-Corbett, która dedykowała tematowi Świętej Ladacznicy książkę uważa, że jest to archetypowy obraz kobiety, która osiągnęła głęboką unię z wewnętrzną boginią miłości. Dostrzegalny jest w kobietach, które dzięki praktykom, rytuałom i własnemu rozwojowi psychicznemu świadomie rozpoznały duchową stronę swego erotyzmu oraz przeżywają ją w zgodzie ze swoją indywidualną sytuacją. Święta Ladacznica jest „sama w sobie” – wolna od ograniczeń konwencji, odważa się przeżywać swoje życie podążając za własnymi wyborami. Nie jest seksowna czy prowokująca w potocznym rozumieniu tych słów. Taka kobieta odczuwa specyficzną obecność w swoim wnętrzu, połączenie żywotności, radości i mądrości. Zamiast zachowywać się w sposób wyuczony pozwala, by te jakości „wypływały” z jej wnętrza i emanowały na zewnątrz.

Uważam, że kiedy kobieta zaczyna poznawać dawne przekazy i mity, a także odzyskiwać swoje ciało i seksualność, staje się pełniejsza i bardziej świadoma swojego potencjału. A w obrazie Świętej Ladacznicy może rozpoznać archetypowy prawzorzec, który od zamierzchłych czasów zamieszkuje psyche. Uznany i przyjęty, przestaje w nieświadomy sposób wpływać na kobietę, przestaje nią zarządzać i żądać, by została albo „dziewicą”, albo „dziwką”. Pozwala na przyłączenie większego spektrum aspektów kobiecości, na bycie i Świętą, i Ladacznicą. Wtedy możliwe staje się swobodne czerpanie z potencjału całego spektrum tego continuum.

Podczas warsztatu będziemy raczej podążać za procesem niż pracować w oparciu o strukturę. Poznasz antropologiczne i historyczne dane, które pomogą Ci zrozumieć ewolucję archetypowego obrazu Świętej Ladacznicy. Przyjrzysz się temu, jaki to ma wpływ na kobiecą psychikę. Zapewne doświadczysz pracy z dotykiem, nagością, ruchem, energią seksualną i rytuałem. Będziesz zwracać się do tego, co w Tobie nieświadome i delikatnie zapraszać nieświadomość do „współpracy”. Spotkamy się w bezpiecznej i intymnej przestrzeni kobiecej grupy.

Co może Ci przynieść czas na warsztacie?
• Rozpoznanie wewnętrznej Strażniczki Patriarchatu
• Przyjrzenie się swoim granicom
• Przepatrzenie swoich przekonań na temat ciała i seksualności
• Przebudzanie energii seksualnej
• Poznanie nowych jakości kobiecej słodyczy
• Odkrycie fascynujących sposób celebrowania przyjemności
• Doświadczenie uzdrawiającej siły frywolnego śmiechu
• Wszystko to, co pojawi się w procesie tej właśnie grupy, którą będziesz współtworzyć
A wszystko po to, byś mogła rozpoznać Twoje unikalne wewnętrzne jakości Świętej Ladacznicy.
________________________________________
SZCZEGÓŁY WARSZTATU
________________________________________
TERMIN: 30.04 - 5.05.2019

ROZPOCZĘCIE 30.04 (wtorek), o godz. 18 (kolacja)

ZAKOŃCZENIE 5.05 (niedziela), o godz. 14 (po obiedzie)

MIEJSCE: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU
• 990 zł (przy wpłacie bezzwrotnego zadatku w wysokości 350 zł po 15 marca 2019) zł + koszty pobytu i wyżywienia
• Zapisy startują 2 stycznia, a kończą się 22 kwietnia 2019. Rezerwacja miejsca potwierdzona zostaje wpłatą zadatku najpóźniej na tydzień od zgłoszenia!

RABATY ZA WARSZTAT
• 220 zł dla osób, które wpłacą bezzwrotny zadatek (350 zł) do 8 lutego 2019
• 110 zł dla osób, które wpłacą bezzwrotny zadatek (350 zł) do 15 marca 2019

CENA POBYTU
• Wyżywienie: 70 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
• Noclegi: w zależności od standardu od 32 do 85 zł za noc
• Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:
• Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
• Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
• Biuro, tel.: +48 662 759 576
e-mail: kawkowo@tuiteraz.eu


ZAPISY:
1. Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyboru noclegu, prosimy o dwie wpłaty w ciągu tygodnia od zgłoszenia (zadatku za warsztat i zaliczki za pobyt, na dwa oddzielne konta).
3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 30.IV-5.V.2019”.

BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

Dla przelewów zagranicznych:

BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

6. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu wpłaty na konto ośrodka! W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
7. Dwa tygodnie przed zajęciami zaliczka nie będzie zwracana
8. Zadatek bezzwrotny za warsztat w wysokości 350 zł prosimy wpłacać na konto Begoña Amor Cazorla z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „Święta Ladacznica 30.IV-5.V.2019”.
Izabela Cisek-Malec
mBank
Nr konta: będzie podany po 2 stycznia

PROWADZĄCY

Cisek-Malec Izabela

Izabela Cisek-Malec – Coacherka Ciała, nauczycielka świadomej seksualności, trenerka relacji intymnych, mentorka, dziennikarka, wykładowczyni. Posiadam rekomendację trenerską I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
W pracy warsztatowej korzystam z metod i narzędzi (m. innymi NVC), które poznałam w trzyletniej Szkole Trenerów Rozwoju Osobistego przy Dojrzewalni Róż oraz podczas rocznego kursu Ruchu Autentycznego (INSITUTE FOR INTEGRATIVE BODYWORK AND MOVEMENT THERAPY w Wielkiej Brytanii), a także w trakcie szkolenia dla Praktyków NLP. Zgłębiam neotantrę i tao seksualności, praktykując je od wielu lat. Ukończyłam „Clinical Sexology Live Training” oraz "Advanced Sexological Personal Exploration Xperience", szkolenia prowadzone przez Dr Patti Britton z San Franscisco, założycielkę SexCoachU, twórczynię integralnego coachingu seksualności (połączenia wiedzy medycznej z różnorodnymi programami rozwoju osobistego i duchowego). Ukończyłam studia w podyplomowym Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii na UAM w Poznaniu. Obecnie jestem w trakcie szkolenia I stopnia z psychoanalizy jungowskiej.
Najczęściej praktykuję techniki pracy z oddechem, ciałem, ruchem, świadomymi formami tańca oraz seksualności. Najbardziej interesuje mnie wspieranie innych w zaprzyjaźnianiu się ze swoim ciałem i zamieszkaniu w nim w pełni – powołałam do życia autorską metodę Coaching Ciała, która jest praktykowaniem uważnej obecności w ciele. Dzięki temu stworzona zostaje przestrzeń dla swobodnego przepływu życiodajnej i kreatywnej siły - energii seksualnej oraz dla przyjęcia przyjemności. Mój nowy projekt SENSualna SEKSualność to praktyki ucieleśniania seksualności poprzez oddech, budzenie zmysłów, pełen obecności dotyk oraz świadome zarządzanie energią seksualną.

W unikalny sposób łączę umiejętności psychospołeczne i narzędzia do pracy z ciałem z doświadczeniami pracy stylistki, doradczyni w kwestiach wizerunku, liderki – w moich projektach przewija się temat kobiecości, postrzegania własnego ciała, świadomego wywierania wpływu i uwodzenia. Od dziewięciu lat towarzyszę kobietom w odkrywaniu ich wewnętrznej siły i niepowtarzalnego piękna, prowadząc warsztaty i sesje indywidualne. Współpracuję z Dojrzewalnią Róż – prowadziłam roczne grupy rozwojowe oraz liczne warsztaty podczas warszawskich i krakowskich Festiwali Rozwojowych Dla Kobiet Progressteron. Stworzyłam autorskie programy długofalowej pracy z ciałem i seksualnością dla kobiet – roczne i półroczne grupy rozwojowe.Szkoliłam też kadrę menadżerską, przeprowadzając warsztaty biznesowe z obszaru komunikacji i budowania relacji w zespole, a także z przywództwa. Przeprowadziłam także mentoring z obszaru seksuologii dla studentów katowickiego oraz poznańskiego oddziału Uniwersytetu SWPS.

Wieloletnie doświadczenie i umiejętności dziennikarskie zdobywałam w licznych kobiecych magazynach m.in. w magazynie Twój Styl, Viva!, Viva! Moda, Pani, a doskonaliłam je na stanowisku zastępcy redaktor naczelnej tygodnika Gala. Jako stylistka współpracowałam z magazynami kobiecymi (Twój Styl, Glamour, Cosmopolitan, Wysokie Obcasy) stylizując do sesji zdjęciowych polskie gwiazdy. Przygotowałam dziesiątki pokazów mody. Projektowałam ręcznie wytwarzane buty na zamówienie projektantów mody (Ania Kuczyńska, Tomasz Ossoliński, Dawid Woliński). Pracowałam jako kostiumografka w filmach reklamowych i fabularnych. Wykładałam modę na SWPS a także w Szkole Stylu z Elle Moniki Jaruzelskiej.

Od 2006 roku w swojej pracy dziennikarskiej zajęłam się tematyką rozwoju, jako autorka tekstów oraz redaktorka miesięcznika „Sens – Poradnika Psychologicznego”, dziennikarka „Pomocnika Psychologicznego Polityki” i miesięcznika Zwierciadło. Z pasją promowałam i upowszechniałam wiedzę i narzędzia wspierające rozwój jako autorka magazynu „Coaching” i redaktor współprowadząca „endorfiny”, rozwojowego e-magazynu Dojrzewalni Róż.

Pełnymi garściami czerpię z mądrości dawnych przekazów z ich bogactwem mitów i symboli, które zamieszkują naszą nieświadomość. A ponieważ to, co nieświadome, zapisane jest w ciele, pracę z obrazami archetypowi bardzo często wykorzystuję w zgłębianiu aspektów kobiecej i męskiej seksualności. Pomagam kobietom, które chcą zadbać o relację z własnym ciałem, by mogły lepiej zarządzać swoją energią, także seksualną. Jak również tym, dla których ważna jest intymność z samą sobą i innymi oraz świadomie tworzone relacje intymne. Przede wszystkim wspieram osoby, które pragną ucieleśnić swoją seksualność. Pracuję pod superwizją.
marta_k
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 694
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 12:09
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]