Nerwica histeryczna

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Nerwica histeryczna

Postprzez fugam » 16 kwi 2018, o 14:14

Cześć, jakiś czas temu poznałam ekstra chłopaka, jest mega inteligentny, dobrze nam się rozmawia, niestety on cierpi na nerwice histeryczną, zazwyczaj nie objawia się to w żaden sposób, który byłby dla niego i naszej relacji mocno uciążliwy, jednak czasem wybucha z błahego powodu i wtedy w ogóle nie jestem w stanie się z nim dogadać. Nikt i nic nie jest w stanie go uspokoić, ciężko wyczuć mi kiedy i z jakiego powodu wybuchnie. Nie jest wtedy agresywny, ale krzyczy, strasznie się nakręca i nie panuje często nad tym co mówi, faktem jest również, że zawsze później mnie przeprasza, ale strasznie mi przykro w tych sytuacjach.
Może ktoś z was ma/miał kontakt z kimś kto ma tą nerwice? Jak z tą osobą rozmawiać podczas wybuchu? Jak i czy w ogóle można ją uspokoić? Wiem, że jego też to męczy, psycholog leczy go tylko farmakologicznie, a on nie chce iść do nikogo innego.
fugam
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 kwi 2018, o 14:07

Re: Nerwica histeryczna

Postprzez Wisteria » 16 kwi 2018, o 15:48

Psycholog leczy go farmakologicznie? Chyba miałaś na myśli psychiatrę.
Jeżeli terapia nie pomaga, to należy ją zmienić. Niekoniecznie trzeba od razu zmieniać lekarza, ale jeśli specjalista, pod opieką którego się znajdujemy, nie potrafi dobrać nam odpowiednich leków, to oczywiście nie ma innego wyjścia. Być może inne leki okażą się skuteczniejsze, a może psychoterapia pomoże, albo połączenie jednego i drugiego. Warto mieć na uwadze, że leczenie takiego schorzenia jest długie i żmudne. Jeżeli chłopak dopiero zaczął terapię, to nie możesz się spodziewać od razu cudownego ozdrowienia, musisz dać mu trochę czasu.
Co do technik uspokajania osoby w histerii, to niestety z tego co mi wiadomo nie istnieją żadne magiczne sztuczki zamieniające agresywnego wilka w potulnego baranka. Najlepiej zostawić taką osobę w spokoju, dać jej się wykrzyczeć, wyszaleć. Co wcale nie oznacza, że musimy to znosić. Powinniśmy raczej oddalić się od pola rażenia, gdyż nasza obecność, bierność, próba rozmowy, praktycznie wszystko, co powiemy lub zrobimy, może tylko histeryka podjudzić i spotęgować jego wybuch, a potem także poczucie winy.
Wisteria
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20 lut 2018, o 14:06

Re: Nerwica histeryczna

Postprzez reginne » 23 lip 2018, o 11:21

mam nerwicę i chodzę regularnie do psychologa i bardzo pomagają mi te wizyty, Pani Ewa z Ośrodka Rozwoju Osobistego Przystań sprawiła, że inaczej zaczynam patrzeć na niektóre rzeczy i łatwiej radzę sobie ze swoją chorobą
reginne
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 28 maja 2018, o 08:52

Re: Nerwica histeryczna

Postprzez Jamelia » 23 lip 2018, o 21:02

Psycholog to nie lekarz, nie ma uprawnień do wypisywania recept...
Musi chłopak sam nad sobą pracować , to przede wszystkim. I jak ze wszystkim kwestia przyzwyczajenia i wyrobienia zachowan. ..

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Nerwica histeryczna

Postprzez Ines » 30 lip 2018, o 20:54

Ja tez sie lecze na nerwice I przesm z domu wychodzic
Ines
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 20:51

Re: Nerwica histeryczna

Postprzez Jutek » 25 wrz 2018, o 00:24

No tak, nerwicę powinno sie leczyć bo to powazna sprawa. Swoją drogą uważam że leki to nienajlepsze wyjscie. Najpierw warto udac sie do specjalisty i sprawdzic co nam powie, co doradzi, a nie robic cos na wlasna reke bo mozemy sobie zaszkodzic. Ja od siebie polecam wybrac sie do kliniki Medox w Nowym Modlinie bo skupiaja swietnych psychologow i lekarzy.
Jutek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 wrz 2017, o 21:36

Re: Nerwica histeryczna

Postprzez krupnik12 » 26 sty 2021, o 19:31

Może powinien skorzystać z pomocy psychiatry? Nawet Ty możesz udać się na taką wizytę, jeżeli Ci zależy na kontakcie z tym chłopakiem. Dowiedziałabyś się jak z nim rozmawiać, w jaki sposób funkcjonuje jego mózg i ogólnie uzyskałabyś wiele przydatnych rad. Sama uczęszczam do psychiatry w Psychomedicu w Katowicach (ich nr 325550404 )i wiem, że takie wizyty u specjalisty naprawdę pomagają
krupnik12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 gru 2020, o 12:21
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]