Aparat ortodontyczny

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Aparat ortodontyczny

Postprzez lusia123 » 4 sie 2018, o 11:28

Hej dziewczyny! Mam pytanie dla osób które nosiły aparat ortodontyczny i borykały się z takim samym problemem jak ja bądź są nieco obcykane w tej dziedzinie. Mianowicie ja mam taki problem ze w górnej szczęce leciutko niemal niewidocznie nachodzą na siebie jedynki ale jest to mało zauważalne. Większym problemem są kły, gdzie oba są wystające, wysunięte do przodu. Na dole mam jednego kła wystającego, drugi leży na miejscu natomiast obok odstającego kła jeden ząb jest cofnięty do tyłu. I dwójka po drugiej stronie jest także wykrzywiona. Przepraszam jeśli niezrozumiałe wytłumaczyłam ale naprawdę nie wiem w jaki sposób to napisać. I mam kilka pytan. Otóż czy w moim przypadku aparat będzie zakładany na górę i dół osobno czy równocześnie? Jak szybko zobaczę efekty cofniętych kłów na górnej szczęce? Jeszcze nie byłam na żadnej wizycie więc o niczym nie wiem i chciałabym nieco oświecić swój umysł. Bardzo dziękuję za odpowiedzi!
lusia123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 31 maja 2018, o 14:47

Re: Aparat ortodontyczny

Postprzez Jamelia » 5 sie 2018, o 09:28

Myślę że tylko lekarz będzie w stanie Ci na te pytania odpowiedzieć. Ktoś może mieć podobny problem ale nigdy identyczny, więc to są kwestie indywidualne na temat których może wypowiedzieć się tylko lekarz, który widzi Twoje zeby

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Aparat ortodontyczny

Postprzez kkowalska89 » 21 lis 2018, o 20:55

lusia123 napisał(a):Hej dziewczyny! Mam pytanie dla osób które nosiły aparat ortodontyczny i borykały się z takim samym problemem jak ja bądź są nieco obcykane w tej dziedzinie. Mianowicie ja mam taki problem ze w górnej szczęce leciutko niemal niewidocznie nachodzą na siebie jedynki ale jest to mało zauważalne. Większym problemem są kły, gdzie oba są wystające, wysunięte do przodu. Na dole mam jednego kła wystającego, drugi leży na miejscu natomiast obok odstającego kła jeden ząb jest cofnięty do tyłu. I dwójka po drugiej stronie jest także wykrzywiona. Przepraszam jeśli niezrozumiałe wytłumaczyłam ale naprawdę nie wiem w jaki sposób to napisać. I mam kilka pytan. Otóż czy w moim przypadku aparat będzie zakładany na górę i dół osobno czy równocześnie? Jak szybko zobaczę efekty cofniętych kłów na górnej szczęce? Jeszcze nie byłam na żadnej wizycie więc o niczym nie wiem i chciałabym nieco oświecić swój umysł. Bardzo dziękuję za odpowiedzi!


Cześć, moja koleżanka z biura korzystała z nakładek ortodontycznych i bardzo sobie chwaliła :D mąż jej z niemiec przywiózł taki zestaw do zbierania odcisków i potem pokazywali jej co da się nimi osiągnąć. Była sceptycznei nastawiona ale chwali sobie i mówi ze sa duzo wygodniejsze bo nosiła kiedyś normalny aparat na zęby no i prawie niewidoczny. Pytalam jej kiedys dla znajomej podrzuciła mi SPAM sprawdz moze Ci pomogą ;)

Ostatnio edytowano 23 lis 2018, o 16:22 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
kkowalska89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 lis 2018, o 20:47

Re: Aparat ortodontyczny

Postprzez booksheep » 11 gru 2018, o 14:30

Najczęściej najpierw zakłada się aparat na górę, po jakimś czasie na dół :) Ale tak jak już zostało wcześniej powiedziane - wybierz się na konsultację do orto wszystkiego się dowiesz, najczęściej na pierwszej wizycie jest ustalany plan leczenia, więc orto poświęci Ci dużo czasu, a raczej mają cierpliwość do pacjentów (przynajmniej z mojego doświadczenia). Na wizyciie zadawaj śmiało pytania, w końcu masz do tego prawo :)
Avatar użytkownika
booksheep
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30 paź 2018, o 17:01

Re: Aparat ortodontyczny

Postprzez alice81 » 30 lis 2019, o 18:28

Ja chodzę do Rock Your Smile do dr Gatkowskiej (Warszawa), mogę śmiało polecić każdemu tę klinikę i panią dr oczywiście też :) Jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia, z podejścia pani dr i jej zaangażowania, bardzo sprawnie działa sama klinika, w porównaniu z innymi warszawskimi gabinetami naprawdę można być pozytywnie zaskoczonym choćby podejściem do diagnostyki (to za darmo), planowania leczenia itp.
alice81
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 lis 2019, o 21:59
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]