Trans generatywny - doświadczenie twórczego przepływu,

Sprzedajesz kosmetyki? Robisz paznokcie? Chcesz zareklamować coś co może Nas zainteresować? Takie tematy akceptowane są TYLKO w tym dziale.

Trans generatywny - doświadczenie twórczego przepływu,

Postprzez marta_k » 5 wrz 2018, o 19:41

Trans generatywny pozwala nam na odkrycie naszych zablokowanych możliwości i zasobów. Nie ma znaczenia kiedy to zablokowanie nastąpiło i jak, ani to, ile lat żyliśmy z przekonaniem, że czegoś się nie da zmienić, że tacy już jesteśmy. W każdej chwili budując kontakt z naszym wewnętrznym Ja ( przez Stephena Gilligana nazywanym umysłem somatycznym), możemy tu i teraz rozpocząć podróż ku pełnemu satysfakcji życiu.
Trans generatywny to metoda opracowana przez terapeutę Stephena Gilligana, ucznia Miltona Ericssona. Koncentruje się na komunikacji pomiędzy różnymi stanami świadomości - umysłem poznawczym, somatycznym i stanem poszerzonej świadomości (field mind). Osiągnięcie tej wewnętrznej współpracy tworzy " Generatywne Ja" - stan umysłu, w którym możemy uzdrawiać i przekształcać różne obszary siebie i naszego życia.
Rola prowadzącego warsztat ogranicza się często do wprowadzenia uczestnika zajęć w ten stan, w którym - korzystając z niedostępnych wcześniej nieświadomych zasobów i możliwości-może on przekształcić to, co jest przedmiotem jego blokad i ograniczeń.

Praca z transem pierwszej generacji – trans hipnotyczny.
Zjawiska transowe znane są i wykorzystywane w różnych tradycjach od tysięcy lat , ale w naszej kulturze zastały „zauważone” gdzieś na przełomie XVIII i IX wieku.
Wtedy to Fanz Mesmer zaczął propagować swoją ideę magnetyzmu zwierzęcego. Po odrzuceniu tej koncepcji przez świat nauki, jego następcy częściej zajmowali się zabawianiem ludzi na salonach i w cyrkach niż rozwijaniem metody czy leczeniem. Poważne badania nad hipnozą i transem rozpoczęły się dopiero pod koniec XIX wieku. Mieliśmy wtedy do czynienia z tym co możemy nazwać pierwszą generacją pracy z transem. W tym modelu uwaga skupiana była głownie na osobie hipnotyzera, a trans był postrzegany poprzez zjawisko hipnotycznej sugestii, która po „odłączeniu” świadomego umysłu była przekazywana do nieświadomości. Z tego okresu pochodzą nadal popularne ( niestety ) koncepcje jak siłą hipnotyzera oraz pozbawienie wolnej woli. Takie zastosowanie zjawisk transowych budzi też wiele kontrowersji i negatywnych skojarzeń
Praca z transem drugiej generacji rozpoczęła się wraz z działalnością Miltona Ericksona. Lekarza psychiatry i najwybitniejszego hipnoterapeuty XX wieku. Hipnoza ericksonowska – styl pracy nazwany tak na cześć jej twórcy i propagatora -postrzega trans jako całkowicie naturalne i powszechnie występujące doświadczenie, które może być wykorzystane do uruchomienia wewnętrznych zasobów i procesu uzdrawiania klienta. Nieświadomy umysł jest tutaj nośnikiem tych zasobów. Świadomy umysł, często uważany ( i całkiem słusznie) za źródło ograniczających przekonań i konfliktów, w trakcie transu bywa „omijany” lub ignorowany w procesie transformacji.

Praca z transem trzeciej generacji. Koncepcja Transu Generatywnego stworzona i rozwijana przez wybitnego hipnoterapeutę Stephena Gilligana, ucznia Miltona Ericksona. W tym stylu pracy odmienne stany świadomości również traktowane są jako zjawiska całkowicie naturalne. Stara się on jednak wyjść poza ograniczenia wcześniejszych modeli hipnozy.
Świadomy i nieświadomy umysł traktowane są tutaj jako równoważne odmienne rodzaje inteligencji. Trans traktowany jest jako proces twórczej reintegracji obecnego systemu w kierunku harmonijnej współpracy tworzącej Stan Generatywny, stan w którym świadomość i nieświadomość ( lub też umysł poznawczy i somatyczny) w procesie twórczego współdziałania uruchamiają jeszcze „ wyższy” poziom.
Stephen Gilligan nazywa ten poziom „ field mind” co można przetłumaczyć jako umysł pola. Te trzy współdziałające poziomy umysłu tworzą perspektywę niedostępną dla codziennej ograniczonej świadomości, perspektywę dzięki której wychodzimy poza nawykowy dualizm dobra i złą w kierunku naturalnego przepływu energii i życia.

Warsztaty Transu Generatywnego wprowadzają uczestników na ten trzeci poziom pracy z transem. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają:
• 5 kreatywnych zasad Generatywnej Jaźni
• Mocne i słabe strony świadomego umysłu i twórczej podświadomości
• Techniki łączenia ich w celu stworzenia "wyższej świadomości" umysłu i Generatywnego Ja
• Cztery podstawowe etapy procesu generatywnej transformacji: przygotowanie, zmiana stanu, transformacja i integracja
• Trzy poziomy umysły generatywnego : Somatyczny, Poznawczy i Pola
• Jak wykorzystać model transformacyjny do generowania zmian w wielu obszarach.

SZCZEGÓŁY WARSZTATU
________________________________________
TERMIN: 12 - 14.10.2018

ROZPOCZĘCIE 12.10 (piątek), o godz. 18 (kolacja)

ZAKOŃCZENIE 14.10 (niedziela), o godz. 14 (po obiedzie)

MIEJSCE: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU
• 600 zł + koszty pobytu i wyżywienia

CENA POBYTU
• Wyżywienie: 70 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
• Noclegi: w zależności od standardu od 32 do 85 zł za noc
• Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:
• Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
• Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
• Biuro, tel.: +48 662 759 576
e-mail: [email protected]


ZAPISY:
1. Konieczna rejestracja mailowa na adres [email protected] (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 12-14.X.2018”.
6. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu wpłaty na konto ośrodka! W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
7. Dwa tygodnie przed zajęciami zaliczka nie będzie zwracana.
RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA: BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

Dla przelewów zagranicznych:

BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
________________________________________
PROWADZĄCY

Waldemar Wojnicz

Waldemar Wojnicz jest lekarzem, specjalistą chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej, coachem oraz certyfikowanym psychoterapeutą PTP. Od 20 lat zajmuje się miedzy innymi leczeniem chorób psychosomatycznych. Jest kierownikiem Studiów Podyplomowych z Coachingu w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Prowadzi Gabinet Psychoterapii Krótkoterminowej i Chorób Wewnętrznych w Toruniu. Prowadzi coaching indywidualny w obszarach life coachingu i coachingu kariery oraz szkolenia i warsztaty. Pracuje na uczelni, szkoląc nowe generacje coachów.
Tak mówi:
„Jestem przekonany, że każdy z nas posiada wystarczające zasoby, aby żyć w sposób pełniejszy, zdrowszy i bardziej satysfakcjonujący. Tylko czasami dajemy sobie wmówić, że jest inaczej i wtedy potrzebujemy wsparcia i inspiracji, aby się przebudzić”.
marta_k
Extra Kobietka
 
Posty: 278
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 12:09
Kliknij aby poznać cenę i kupić online z darmową dostawą!
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], ketma