dach i poddasze

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

dach i poddasze

Postprzez Aspiring » 6 cze 2019, o 10:45

Dużo się mówi o tym, że budowę domu powinno się zacząć od solidnych fundamentów - pełna zgoda. Tylko ktoś zapomniał dopowiedzieć, że wykończenie dachu jest równie istotne :evil:
Może to przez zbytni pośpiech, może przez dziurę w budżecie, może przez budowlańców którzy chyba mieli nas już serdecznie dosyć... w każdym razie tuż po skończeniu domu okazało się, że dach jest spartolony i przy pierwszej gwałtowniejszej burzy zalało nam niemal całe poddasze! :angrywife
Teraz wykosztowaliśmy się na dodatkową warstwę izolacyjno-uszczelniającą z papy termozgrzewalnej i mam szczerą nadzieję, że tak sytuacja już nigdy się u nas nie powtórzy!!
Aspiring
Jestem tu nowa :)

Re: dach i poddasze

Postprzez Aspiring » 10 cze 2019, o 11:25

Aspiring napisał(a):Dużo się mówi o tym, że budowę domu powinno się zacząć od solidnych fundamentów - pełna zgoda. Tylko ktoś zapomniał dopowiedzieć, że wykończenie dachu jest równie istotne :evil:
Może to przez zbytni pośpiech, może przez dziurę w budżecie, może przez budowlańców którzy chyba mieli nas już serdecznie dosyć... w każdym razie tuż po skończeniu domu okazało się, że dach jest spartolony i przy pierwszej gwałtowniejszej burzy zalało nam niemal całe poddasze! :angrywife
Teraz wykosztowaliśmy się na dodatkową warstwę izolacyjno-uszczelniającą z papy termozgrzewalnej i mam szczerą nadzieję, że tak sytuacja już nigdy się u nas nie powtórzy!!

BTW może ktoś korzystał z usług/produktów Polskiego Centrum Dachowego? Bo właśnie stamtąd mamy tę papę, na https://polskiecentrumdachowe.pl/produk ... grzewalna/ jest o niej więcej. I chcemy się zorientować, czy faktycznie możemy liczyć na taką jakość, jaką obiecuje producent.
Aspiring

Postprzez Aurela20 » 15 lip 2019, o 20:49

Aspiring napisał(a):Dużo się mówi o tym, że budowę domu powinno się zacząć od solidnych fundamentów - pełna zgoda. Tylko ktoś zapomniał dopowiedzieć, że wykończenie dachu jest równie istotne :evil:

Prawdziwa prawda fundamenty ważne,ale i dach ważny,a u nas fachowców jak na lekarstwo.

Aurela20

Postprzez MarioPa » 17 lip 2019, o 20:38

Przykra sprawa. Nie wiem co mieliście położone wcześniej. Zakładam że blachę. To niezbyt dobre rozwiązanie. Papa zresztą też. Chociaż zapewni szczelność to już nie wygląda. Do tego trwałość jest taka sobie. Co parę lat będziecie musieli ją wymieniać, pilnować by nie było jakiś uszkodzeń i w razie czego łatać. Lepszym rozwiązaniem może być np. dachówka cementowa. Jest lżejszym materiałem od dachówki ceramicznej i doskonale się układa na dachu. Jednocześnie jest na tyle ciężka, że wiatr jej nie podniesie. My u siebie mamy cementową od Creatona (cały system na dachu mamy od nich) i nie mieliśmy jeszcze problemu z dachem. A już kilka lat minęło.
MarioPa

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]