Zdrowe ciasteczka dla dzieci

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Zdrowe ciasteczka dla dzieci

Postprzez Isabella58 » 12 lut 2020, o 12:06

Cześć dziewczyny, znacie jakieś smaczne i w miarę proste przepisy na zdrowe ciasteczka/batoniki dla dzieci? Moje jedzą zbyt dużo słodyczy i chciałabym to zmienić - zastąpić słodycze czymś lepszym, zdrowszym. Będę wdzięczna za każdy przepis, najlepiej z opisem co, jak i ile, bo w pieczeniu nie jestem zbyt dobra.
Isabella58
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 lut 2020, o 11:58

Re: Zdrowe ciasteczka dla dzieci

Postprzez Halinka » 12 paź 2021, o 14:35

Mam prosty przepis na ciastka różane. Przepis można modyfikować i dodawać różne składniki, jak kakao albo cynamon - wtedy zostawiamy podaną porcję cukru, ale można dodać trochę mniej mąki. Wychodzi z tej porcji całkiem sporo ciastek (zależy jak cienko rozwałkujesz ciasto i jakie masz foremki).
Składniki:
- mąka pszenna 4 szklanki (można zastąpić pełnoziarnistą albo gryczaną)
- cukier różany 2/3 szklanki (można robić go samodzielne, ale łatwiej kupić, np. dary natury)
- 2 żółtka (białko można odłożyć na bezę albo do placków ziemniaczanych)
- 1 całe jajko
- masło 200 g
- śmietana 18% 2-3 łyżki (powinna być dość gęsta)
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
Ciasto zagniatamy dodając do suchych składników mokre, a następnie chłodzimy je w lodówce (około godziny). Potem ciasto można rozwałkować, na grubość kilku milimetrów i wycinać ciastka. Skrawki można zagnieść ponownie, dodają trochę wody albo tłuszczu. pieczemy przez 12-15 minut w temp. 175°C, na blasze wyłożonej papierem do pieczenia.
Halinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 25 lis 2016, o 13:19

Re: Zdrowe ciasteczka dla dzieci

Postprzez ewelonkax » 9 lis 2021, o 12:13

Dzieci uwielbiają galaretki. Ja dla swoich maluchów zamawiam zdrową wersję tego przysmaku ze strony https://jawo2008.pl/266-dodatki-spozywcze Bardzo polecam! Galaretki nie mają barwników, są naturalne, a smakują świetnie!
ewelonkax
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 25 maja 2021, o 10:27

Re: Zdrowe ciasteczka dla dzieci

Postprzez aneczka92 » 7 gru 2021, o 15:49

Ja swoim dzieciom przyrządzam ciasteczka owsiane z suszonymi owocami i orzechami :) Przepis jest banalny.
Składniki:
100 g masła
1 i 1/2 szklanki płatków owsianych górskich
3 łyżki mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2 łyżki ziaren (np. słonecznik, siemię lniane)
2 jajka
4 łyżeczki naturalnego miodu
duża garść pokrojonych orzechów
duża garść pokrojonych suszonych owoców
tabliczka gorzkiej czekolady pokrojona
Masło roztopić. Do czystej miski wsypać płatki owsiane, mąkę, cukier, proszek do pieczenia i ziarna. Wlać roztopione masło i wymieszać. Dodać jajka, miód, czekoladę, orzechy, owoce suszone i wymieszać. Piekarnik nagrzać do 180 stopni C. Piec przez ok. 15 minut na złoty kolor.
Jak szukacie naprawdę smacznych owoców suszonych i miodów to polecam sklep: https://pestka.sklep.pl/kategoria/inne/boze-narodzenie/ :)
SMACZNEGO!!
aneczka92
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 lis 2021, o 12:50

Re: Zdrowe ciasteczka dla dzieci

Postprzez Meridka » 9 gru 2021, o 12:35

Poszukaj czegoś w kategorii superfoods, zbożowe ze spiruliną i pomarańczą są podobno super.
Meridka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 9 gru 2021, o 11:07

Re: Zdrowe ciasteczka dla dzieci

Postprzez zuzannaa » 17 mar 2022, o 15:51

Ja takie smakołyki zamawiam w sieci w piekarni o tutaj https://piekarniabuczek.pl/22-ciasta mają pyszne ciasta, przeróżne wypieki.
zuzannaa
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 1 lip 2019, o 10:25

Re: Zdrowe ciasteczka dla dzieci

Postprzez rogatka » 6 kwi 2022, o 13:48

Nie piekę, bo nie lubię, co nie znaczy, że moje dzieci nie jedzą zdrowych ciasteczek. Owszem jedzą, a kupuję je w cukierni Słodycz w Olsztynie, bo wiem, że tam do swoich wypieków używają jedynie naturalnych i dobrej jakości składników.
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]