sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Nanya » 7 gru 2014, o 18:58

Fas_Olka24 napisał(a):no, chyba, że jesteś księżniczką i stać Cię na opłacenie ludzi, którzy będą wykonywali te obowiązki za Ciebie

Lub potrafię dogadać się z partnerem i uczciwie podzielić się obowiązkami, tak by każdy robił to, od czego go najmniej odrzuca ;-)

- Zdaje mi się, że pan trochę kalospintechromokrenizujesz.
- Jak to?
- No, trochę pan łżesz - objaśnił.
Nanya
Jestem tu nowa :)

Postprzez tamira » 7 gru 2014, o 19:09

Z natury jestem leniwa i dlatego wszystko, co jest do sprzątnięcia, ułożenia,ugotowania etc. robię od ręki żeby nie mieć zaległości i tym samy mieć czas dla siebie.. ;-)
Poza tym podział obowiązków jest bardzo wskazany i eliminuje niepotrzebne zatargi, np. ja gotuję, a mój małż zmywa, pranie należy do mnie, ale prasowanie do niego itd.:-)

Obrazek
Wiosna, wiosna! Wiosna, ach to ty!
tamira
Super Gaduła

Postprzez Fas_Olka24 » 8 gru 2014, o 19:24

U nas też jest podział obowiązków. Nie wyobrażam sobie sytuacji gdy ja robię wszystko a on nic. Nie ma czegoś takiego. Razem mieszkamy, żyjemy, jemy i niestety ale nie jestem służąca ;)
Fas_Olka24
Fajna Kobietka

Postprzez katty » 25 kwi 2018, o 13:52

Mnie sprzątanie uspokaja, a aranżacja to już moja prawdziwa pasja.

katty

Postprzez Anna01 » 24 maja 2018, o 14:59

Ja zawsze lubię sobie puścić muzykę i wtedy sprzątanie jakoś idzie mi dość przyjemnie i szybko. Liczy się odpowiednie nastawienie i będzie na pewno okej.

Anna01

Postprzez Theila » 17 cze 2018, o 10:19

Moi znajomi wiecznie się o sprzątanie kłucili. Postanowili więc sprzątać wspólnie przy muzyce. Muzyka leci w tle, każde z nich coś sprzata i w tym czasie plotkuja sobie :) Nie wiem czy to dobra taktyka ale u nich się sprawdziła.
Theila
Gadatliwa Kobietka

Postprzez babeczka » 17 cze 2018, o 15:54

Podejrzewam,że nie wszyscy kochają sprzątanie,ale niestety czy ktoś chce czy też nie posprzątać należy,a najlepiej jeśli nie będziemy pozostawiali po sobie żadnego bałaganu,wtedy to sprzątanie będzie mniejsze i przyjemniejsze. W dzisiejszych czasach są wszelkie udogodnienia,więc narzekać nie należy.Kiedyś nie było np pralek prało się w baliach i na tarce pocierając praną rzecz szarym mydłem.Dlatego uważam,że sprzątanie w dzisiejszych czasach należy raczej do przyjemności ,a nie trudu.;)
babeczka
Extra Kobietka

Postprzez rokan » 15 wrz 2018, o 12:02

No sposobów jest wiele. Warto sobie ułatwiać życie i sprzątanie dlatego polecam Wam odwiedzić stronę https://irobot.pl/pl/ i dowiedzieć się więcej na temat robotów sprzątających. Wy jesteście w pracy, a one dbają o to aby podłogi w Waszym domu błyszczały. Wracacie i nie musicie się denerwować, że pies znowu zostawił pełno sierści i tak dalej. Mi to znacznie ułatwiło sprzątanie :)
rokan

Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]