Warsztat świadomej pracy z ciałem z elementami masażu

Sprzedajesz kosmetyki? Robisz paznokcie? Chcesz zareklamować coś co może Nas zainteresować? Takie tematy akceptowane są TYLKO w tym dziale.

Warsztat świadomej pracy z ciałem z elementami masażu

Postprzez marta_k » 23 maja 2019, o 12:40

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ”
W NOWYM KAWKOWIE

zaprasza 25 – 31 sierpnia 2019 na:

Warsztat świadomej pracy z ciałem z elementami masażu tajskiego. Ochrona ciała i umysłu

Prowadzi: Krzysztof Szabat



Zapraszamy wszystkich na 7 dni pełnych świadomego dotyku i świadomego ruchu oraz skupienia, zabawy i relaksacji, w bliskim otoczeniu natury,wśród lasów i jezior.
W programie ponad 25 godzin zajęć masażu oraz zajęcia ćwiczeń energetycznych i medytacji, wykłady i prezentacje.

Podczas warsztatu będziemy uczyć się świadomej pracy z ciałem i oddechem. Prostych, ale skutecznych technik, takich które są najmniej inwazyjne i pozwalają nam zachować siłę i zdrowie.
Uczestniczyć może każdy, bez względu na wiek czy doświadczenie. Osoby po innych szkoleniach lub masujące na co dzień również znajdą nową perspektywę i dużo użytecznej wiedzy.

Na szkoleniu nauczysz się:

• Jak poprzez ruch i oddech możesz uwolnić się od wewnętrznego pośpiechu i niepokoju.
• Nauczysz się masażu stóp i nóg, poprzez stymulacje punktów, akupresurę, rozciąganie i delikatne uruchomianie stawów. Poznasz kanały energii w nogach.
• Nauczysz się w jaki sposób wyczuwać blokady w kanałach energetycznych i otwierać drogę do uziemienia, stabilizacji i spokoju.
• Dowiesz się dlaczego mięśnie w klatce piersiowej są zaciśnięte, co powoduje ograniczenie oddechu, przepływu energii i ruchu.
• Nauczysz się jak w bez wysiłkowy sposób pracować z dużo większym ciałem nie tracąc swojej siły, jak używać swojego ciała w sposób prawidłowy, rozluźniony i ekonomiczny.
• Nauczysz się skutecznie uwalniać nogi, biodra, miednice, barki, przedramiona, mięśnie rąk i kciuków, zwiększając ruchomość w przylegających stawach.
• Nauczysz się jak rozluźnić plecy, barki i szyję, poznając wiele technik zawierających elementy biernej jogi, masażu jogicznego, stymulacji bilateralnej, używając grawitacji – ciężaru swojego ciała, stóp, łokci, kolan i kciuków.
• Nauczysz się sztuki i teorii głębokiej pracy z ciałem.
• Poznasz psychologię obszarów ciała i formę pracy z uruchamianiem naturalnych zdolności ciała do uwalniania traumy ze wsparciem oddechu.


Dla kogo jest ten warsztat?

• Dla wszystkich zainteresowanych, nie wymaga żadnegoprzygotowania, ani wiedzy.
• Dla tych którzy dużo pracują i są w swojej głowie.
• Dla tych którzy uprawiają sport i mają dużo napięć i kontuzji.
• Dla zapracowanych, na urlopach wychowawczych i macierzyńskich.
• Dla umysłów korporacyjnych.
• Dla tych którzy mieli trudny czas i czują ze coś ich blokuje i spowalnia.
• Dla przyszłych terapeutów, psychologów, masażystów, dla tych wszystkich którzy chcą się nauczyć jak można odpocząć podczas dawania zabiegów, jak prawidłowo traktować nasze ciało i psyche, wykształcić w sobie głęboki pełen wyczucia dotyk i prawidłowe nawyki do pracy z ciałem.


Uczymy się w nie krępujących ruchy ubraniach. Zabierz wygodny strój i mały miękki koc.
Szczególną uwagę zwrócimy na zasady prawidłowej pracy z ciałem i poprawnej pozycji, aby masowanie było przyjemne i bezpieczne zarówno dla osoby masowanej, jak i dla masującej.
Dawanie dotyku przyjaciołom i pacjentom to piękne działanie, ale w wielu przypadkach zapominamy o tym jak powinniśmy przy tym traktować nasze własne ciało i umysł.
Medytacja i ćwiczenia energetyczne, oraz zachowanie ciszy (od 22 do 9 rano) mają przygotować ciało i umysł do uważnej praktyki masażu. W tym samym celu zachęcamy do ograniczania (albo całkowitego zrezygnowania z) papierosów, kawy, użycia telefonów komórkowych itd.
Każdy uczestnik warsztatu dostanie skrypt do samodzielnego powtórzenia programu i dyplom ukończenia warsztatu.

Kilka słów od Krzysztofa Szabata:
„Na tym warsztacie chciałbym podzielić się z Wami głownie tym czego nauczyłem się od Gunthera Krugera i Takashiego Yoshizawy. Podążam za ich metodami od wielu lat. Gunther nauczył mnie jak pracować sercem w sposób głęboki i pełen znaczenia. Pokazał wiele możliwości i inspiracji. Takashi jak pracować z ciałem w sposób lekki, nie męczący i bez wysiłkowy. Jego metody są odpoczynkiem a nie pracą, siłą grawitacji i biomechaniką a nie wymuszonym męczącym ruchem. Mogę przekazać Wam ich wiedzę i mądrość, są niesamowite. Bardzo pomogły w życiu mnie i wielumoim przyjaciołom. Mam nadzieję, że choć trochę przybliżę Wam esencję ich nauk.”

Harmonogram warsztatu:

Niedziela 25.08
20.00 – 22.00 Wykład wprowadzający, pytania i odpowiedzi.

Poniedziałek 26.08
9.00 – 10.00 Ćwiczenia energetyczne i oddechowe, medytacja, prawidłowa postawa, uziemienie, koło prawdy.
10.00 – 14.00 Anatomia energetyczna, kanały energii w nogach - uziemienie.
14.00 – 16.00 Przerwa obiadowa.
16.00 – 18.00 Praca z ciałem w parach, doświadczenie kanałów energetycznych w nogach.
18.00 – 18.30 Podsumowanie dnia.

Wtorek 27.08
9.00 – 10.00 Ćwiczenia energetyczne i oddechowe, medytacja, emocje w ciele, koło prawdy.
10.00 – 14.00 Ochrona ciała i umysłu, praca z nogami.
14.00 – 16.00 Przerwa obiadowa.
16.00 – 18.00 Praca z ciałem w parach, nogi, elementy biernej jogi.
20.00 – 22.00 Zanurzenie w spokoju, praktyczna wymiana doświadczeń.

Środa 28.08
9.00 – 10.00 Ćwiczenia energetyczne i oddechowe, medytacja, koło prawdy.
10.00 – 14.00 Ochrona ciała i umysłu, praca z biodrami, miednicą, odcinek lędźwiowy.
14.00 – 16.00 Przerwa obiadowa.
16.00 – 18.00 Praca w parach.
18.00 – 18.30 Medytacja, podsumowanie dnia.
20.00 – 22.00 Zanurzenie w spokoju, praktyczna wymiana doświadczeń.

Czwartek 29.08
9.00 – 10.00 Ćwiczenia energetyczne, oddech, medytacja, koło prawdy.
10.00 – 14.00 Ochrona ciała i umysłu, plecy.
14.00 – 16.00 Przerwa obiadowa.
16.00 – 18.00 Praca w parach, plecy.
18.00 – 18.30 Medytacja, podsumowanie dnia.
20.00 – 22.00 Co zrobić z tym co już mam? Podążanie, świadomość, prezentacja.

Piątek 30.08
9.00 – 10.00 Ćwiczenia energetyczne, oddech, medytacja, koło prawdy.
10.00 – 14.00 Masaż głowy i twarzy.
14.00 – 16.00 Przerwa obiadowa.
16.00 – 18.00 Praca w parach, doświadczenie, ćwiczenia.
18.00 – 18.30 Medytacja, podsumowanie dnia.
20.00 – 23.00 Tu i teraz.

Sobota 31.08
9.00 – 10.00 Ćwiczenia energetyczne, oddech, medytacja, koło prawdy.
10.00 – 14.00 Podsumowanie warsztatu, utrwalenie nabytych umiejętności.
14.00 – 16.00 Obiad i wyjazd.

----------------------------

Wywiad z Krzysztofem Szabatem w „Zwierciadle” (grudzień 2014):
https://zwierciadlo.pl/zdrowie/jivaka-c ... u-i-emocji

Jivaka, czyli życie – masaż dla ciała, umysłu i emocji
Wywiad przeprowadziła Jolanta Maria Berent

Takiego masażu jeszcze nie doświadczyłaś. Zresztą czy to masaż? Ciało przyjmuje ten zabieg z wdzięcznością, umysł usuwa się dyskretnie, by mogła zajść zmiana w tobie.
Prosta mata, poduszka, łagodna muzyka. Krzysztof Szabat prosi, żeby podczas zabiegu pomóc sobie oddechem, który nazywa jang-jin. Wdech nosem, wydech ustami. Branie i dawanie. – Te dwie energie, wypełniające świat, towarzyszą nam na każdym kroku. Ważne, by utrzymać je w równowadze – mówi.
Sam też oddycha w ten sposób przez całą sesję. Przypomina to wspólną medytację. Dla myśli pozostaje niewiele miejsca. Najważniejsze staje się ciało, dotyk. Czasem zdecydowany, czasem delikatny, ledwo wyczuwalny. Uciskanie, rozciąganie, głaskanie. Najpierw nogi, długo. Potem plecy, brzuch, mostek, głowa, twarz. Trzy godziny przyjemności, ale też żegnania bólu, trudnych emocji. Wszystko to uwalnia się, wypychane przez potężną siłę. Siłę życia.

Przystanek na drodze

Sanskryckie słowo jivaka znaczy tyle, co „stan prawdziwej żywotności” i pochodzi z czasów Buddy. Wskazuje na kogoś, kto jest całkowicie żywy i świadomy, w ciele i umyśle. Tych samych czasów – sprzed 2,5 tysiąca lat – sięga historia metody. Jej twórca nazywał się zresztą Jivaka Kumara Bhaccha. Był uczniem i lekarzem Buddy. Został oświeconym mistrzem i ojcem tradycyjnej medycyny wschodniej. Tajniki systemu, który stworzył, przekazywane są nieprzerwanie z nauczyciela na ucznia. Krzysztof Szabat jest jednym z nich.
Niechętnie nazywa ten zabieg masażem. To praca z ciałem i energią, praktyka duchowa. Bardzo złożony system, rozwijający witalność, stabilność, wewnętrzną moc.
Jivaka skupia wybrane aspekty innych technik, a jednocześnie wyróżnia się sobie tylko właściwymi cechami. Działa łagodnie i zdecydowanie. Raczej nikogo nie pozostawi obojętnym. – Zwykle pierwszy kontakt z tą terapią wiąże się z żywymi reakcjami – przyznaje Krzysztof Szabat. – Niektóre są natychmiastowe, inne pojawiają się po zabiegu, najczęściej w ciągu trzech dni. Czasem tuż po sesji pacjent jest skrajnie wyczerpany, po czym okazuje się, że uwolnił się od czegoś, co towarzyszyło mu przez kilka czy kilkadziesiąt lat. Niektóre miejsca w ciele przechowują wrażenia gromadzone przez całe życie. Jivaka pomaga opróżnić ten magazyn. Często towarzyszą temu silne emocje. Jest więc szloch, śmiech… to po prostu przystanek na drodze do równowagi. Ciało nieustannie do niej dąży, ale czasem potrzebuje bodźców. Kiedy je otrzyma, uruchamia swoje mechanizmy samouzdrawiające.

Ciało jak dom

Jivaka jest masażem „suchym” – żadnych olejków, żadnego wcierania. Jesteś ubrana w wygodny strój. Powiedziałaś, co dolega twojemu ciału czy psyche. Teraz rozluźniasz się. Możesz się spodziewać uciskania, rozciągania, ugniatania, a nawet elementów kręgarstwa (nastawianie miednicy). Kciukiem, dłonią, łokciem, kolanem. Ale nie oczekuj stałej, zaplanowanej sekwencji ruchów. Masaż odbywa się w różnych pozycjach – będziesz leżeć na plecach, na brzuchu, na boku, być może siedzieć. Jedno jest pewne: wszystko zacznie się od nóg. – Kluczowe w tej pracy jest uwolnienie napięć, a – żeby się do nich dostać – najlepiej na początku skupić się na nogach. To zgodne z prawami fizyki. Chodzi o siłę grawitacji, o to, by uwalniająca się energia mogła spłynąć w dół – tłumaczy Szabat.
Niezwykle istotna jest też kwestia uziemienia. Nasze ciało, tak jak dom, bardzo go potrzebuje. – Działa to na tej samej zasadzie co piorunochron. Jeżeli mamy kontakt z ziemią – czyli otwarte stopy, nogi – ciało z łatwością poradzi sobie z doświadczeniami, jakie nas dotykają. To, co trudne, odda ziemi.
Z jakimi dolegliwościami zgłaszają się ludzie? Są te większego kalibru: problemy z kręgosłupem, bolące biodro, asymetria barków. I te bardziej subtelne: ból głowy, zgrzytanie zębami, ospałość, zbyt dużo energii, stany depresyjne…

Znika napięcie

Czasem Krzysztof Szabat planuje serię zabiegów, a ból ustępuje szybciej. Czasem ktoś poczuje się przestraszony, bo wydarzyło się coś poza jego kontrolą, bo świetnie sobie radził z pewnymi emocjami, a tu nagle tyle tego…
– Mogę tak poprowadzić sesję, żeby emocje się nie uwalniały. Zależy, jakich narzędzi użyję. Od tego, czy dwie osoby są na siebie otwarte. Mam jeden cel: pomóc pacjentowi. Czas, jaki z nim spędzam, jest tylko dla niego – mówi.
Ludzie przyjeżdżają do niego z różnych miast – Gdańska, Warszawy, Krakowa. Również z Niemiec. Uwalniają się od bólu, napięć, psychicznych obciążeń. Odstawiają leki. Czują odprężenie, przypływ energii. Dostrzegają swoje nawyki myślowe, otwierają się na nowe doświadczenie. Wzrasta odporność, ale też wiara w siebie. Poprawia się komunikacja z ludźmi. – Na poziomie fizycznym rozpuszczają się napięcia; na poziomie psychicznym ten stan wyraża się jako lekkość, radość – mówi Szabat.

Wrócić do środka

Jivaka to również bierna joga (rozciąganie przypominające asany), trening rozluźniania połączony z gimnastyką energetyczną… System, który stworzył Jivaka Kumara Bhaccha ewoluował przez tysiąclecia. Całe szczęście, bo przecież świat w tym czasie nie stał w miejscu. – Nie wiem, czy moi mistrzowie wykonywali te zabiegi w taki sam sposób. Podejrzewam, że nie – mówi Szabat. – To przekaz czyni tę metodę tak skuteczną.
Organizuje kursy, na które zaprasza GuntheraKruegera, swojego nauczyciela Jivaki. Uważa, że współczesny człowiek potrzebuje powrotu do własnego wnętrza. – Wielu z nas ma za sobą doświadczenia utraty miłości, odrzucenia, wycofania się w samotność. To powoduje, że oddalamy się od innych, od siebie. Musimy zrozumieć, że nasze szczęście nie zależy od innych ludzi, od okoliczności zewnętrznych. Że nic nie zrekompensuje nam braku miłości własnej. Droga do wolności i dobrobytu zawsze zaczyna się w naszym wnętrzu.

Ekspert: Krzysztof Szabat – terapeuta Jivaka Body &Mind, terapeuta Yumeiho, masażysta; Jivakę praktykuje od ośmiu lat. Organizuje kursy GuntheraKruegera, planuje otwarcie szkoły Jivaki w Polsce, www.jivaka.pl

----------------------------

PROWADZĄCY: KRZYSZTOF SZABAT

Krzysztof Szabat – masażysta holistyczny, kręgarz, nauczyciel masażu tajskiego i japońskiego, trener świadomej pracy z ciałem. Od 20 lat medytujący, podróżnik głównie szlakiem Tybetańskich Lamów. Organizator wielu warsztatów swojego autorstwa, oraz nauczycieli z za granicy min: od 4 lat dr. Franka Kinslowa i Takashiego Yoshizawy. Nauczyciel w Szkole masażu „Anatomic” w Gdyni, gdzie prowadzi weekendowe warsztaty, wykłady, oraz od tego roku szkolnego (2019) roczną szkołę masażu tajskiego. Prelegent na wielu konferencjach m.i.n Festiwal Masażu, Festiwal Świadomej Pracy z Ciałem - „Zango”. Na przełomie ostatnich 18 lat zdobywał praktyczną wiedzę pod okiem wielu nauczycieli min. takich jak: TakashiYoshizawa, PichestBoonthumme, GuntherKrueger, Maciej Dłuski, dr. Frank Kinslow, AjarnSinchaiSukparsert, Michael Ciosek, ChongkolSetthakorn.
Przez 12 lat asystował Gunterowi Kruegerowi i uzyskał pozwolenie na uczenie w systemie Jivaka body &mind. Od 4 lat asystuje Takashiemu Yoshizawie w warszatach masażu tajskiego w Polsce. Zdobył trzeci stopień terapeutyczny w terapii „Yumeiho”.
Od dwóch lat żyje zgodnie z naturą w małej wsi w Borach Tucholskich, gdzie prowadzi praktykę we własnym gabinecie.


TERMIN:
25 - 31 sierpnia 2019

ROZPOCZĘCIE:
25 sierpnia godz. 18 (kolacją w niedzielę)

ZAKOŃCZENIE:
31 sierpnia godz. 14 (obiadem w sobotę)

CENA WARSZTATU:
1400 zł + koszt pobytu i wyżywienia

EARLY BIRDS:
1100 zł przy wpłacie zaliczki za warsztat do 30 czerwca 2019
1200 zł przy wpłacie zaliczki za warsztat do 31 lipca 2019

CENA POBYTU:
wyżywienie 75 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
Noclegi – w zależności od standardu od 32 zł do 90 zł za noc;ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:
kawkowo@tuiteraz.eu
biuro: 662759576
Jacek Towalski 602219382
Maja Wołosiewicz-Towalska 606994366

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”,Nowe Kawkowo

ZAPISY:
1. Konieczna jest rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia).
2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyboru noclegu, prosimy o dwie wpłaty zaliczek, za warsztat i za pobyt (na dwa oddzielne konta), w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
3. Brak wpłaty zaliczek w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt. Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
4. Wpłata zaliczki za pobyt jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu).
5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 220 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 25-31.VIII.2019”.

Tu i Teraz
Numer konta: 92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP

Dla przelewów zagranicznych:
BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

6. Zaliczka za pobyt jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu wpłaty na konto ośrodka! W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
7. Dwa tygodnie przed zajęciami zaliczka za pobyt nie będzie zwracana.
marta_k
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 694
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 12:09
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]