włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez ona-3-slask » 13 paź 2012, o 10:53

hej
mam problem
chodzi o włosy
a zaczne od początku..mam 30lat,pierwszy raz zafarb włosy majac 16lat
ale od dłuzszego czasu choc farbowane i wg fryzjerki nie powinny sie przetłuszczac to jednak takie sie zrobiły

a jak ja mam włosy w takim stanie to nawet wstyd mi na ulice wyjsc,a nie zawsze zdąze umyc na czas
jak myje dzien wczesniej to na 2 dzien juz oklapłe
szampony mam:
shaume do farbowanych
ziołowy pokrzywowy
z nivea do farbowanych
ale dalej okropne wg mniew

słyszałam ze powinno sie zmieniac szampon co jakis czas

w ndz u teswciow w łązience zauwazyłam szampon elseve do długich i przetł/
i mysle czy zakupic taki

ah odn farbowania jeszcze to ostatrnio farbowałam w zakł.frzyjerskim i ich farba
nie dosc ze teraz mam tkie ze w swietle od nasady do połowy jasniejsze a koncowki ciemniejsze to jeszcze to przetł.sie
a ja zawsze przywiązywałam wage do tefgo w jakim stanie ma włosy
kiedys myłam-przed tym jak zaczełam farbowac-w srody i sob
a teraz?najlepiej codziennie
ale jak myje tez to 2x nakładam szampon i potem wydaja sie takie..niedomyte i tak

a dodam zew zapuszczam włosy bo bynajmniej mozna związac w kucyk a tak jakj teraz tez zwiaze lae wło9sy z przodu mi wychodza..wsuwek nie cierpie

czy ktoras tez mam taki problem?
ona-3-slask
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 10:31

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez perelka780 » 15 paź 2012, o 09:18

Znam ten bol mam ten sam problem. wieczorem umyje wlosy a na drugi dzien wygladam jakby mnie krowa polizala
perelka780
 

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez miki » 15 paź 2012, o 15:58

Po pierwsze odradzam szampon elseve - bardzo obciąża włosy i uzyskasz efekt odwrotny od zamierzone. Wypróbuj szamponu z Biosilk. Cena jest wyższa, ale warto zainwestować. Odżywki z tej serii również mogę polecić.

Takt jest muzyką duszy.
Avatar użytkownika
miki
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez franula » 18 paź 2012, o 10:20

kup sobie w sklepie zielarskim szampon ziołowy jakiś do włosów przetłuszczających się, do tego odżywkę, ale nie nakładaj odżywki na skórę tylko na włosy; szampony z marketów nie są zbyt dobre i nie cieszą się dobrymi opiniami.
franula
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 sty 2012, o 16:58

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez ona-3-slask » 22 paź 2012, o 18:01

hmm elsecew obciąz az tak?

odzywki to wogole u mnie odpadja,wqłosy okropne sa po tym
DZIEKUJE za porady:)
zapytam w aptece o te ziołowe

a ostatnio kupiłam dzieciom z garniera jabłko/kiwi
i sama sobie umyłam
i takie ..lsnace,puszyste...

moze z garniera sobie kuoie ale dla dorosałych
ona-3-slask
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 10:31

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez katimati89 » 17 gru 2012, o 13:36

z tego na pewno coś wybierzecie;] http://www.sklep.mojewlosy.com.pl/13-szampony?p=3 szampony jak u fryzjera;]
katimati89
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 15:18

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez bettti86 » 18 gru 2012, o 10:33

ja też mam problem z przetłuszczającymi włosami, w zasadzie muszę z tego powodu myć je codziennie, choć podobno to też ma wpływ na przetłuszczanie jak się okazuje, więc trochę zamknięte koło, poza tym skoro masz włosy przetłuszczające się to właśnie do takich włosów powinnaś kupować szampon, a nie do krótkich, długich, zniszczonych, czy z łupieżem, po prostu na szamponie musi być napisane, że jest do włosów przetłuszczających, tak przynajmniej twierdzi moja fryzjerka
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez Barbara Karol » 18 gru 2012, o 16:12

perelka780 napisał(a):Znam ten bol mam ten sam problem. wieczorem umyje wlosy a na drugi dzien wygladam jakby mnie krowa polizala

Odpowiednie kosmetyki i problem rozwiązany. Ja kupuję świetne kosmetyki w sklepie fryzjerskim.
Barbara Karol
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 14:35

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez biszka » 19 gru 2012, o 16:31

ja też mam przetłuszczające się włosy, myję je praktycznie codziennie, jak mam wolne to co 2 dni, ale nie robię z tego powodu dramatu, wolę to niż jakieś wypadające albo sianowate... A moje włosy oprócz tego, że się przetłuszczają to są ładne i zadbane. Ja używam ziołowego szamponu z apteki, marki biokap konkretnie. Dla mnie to najlepszy wybór, bo jest delikatny i zawiera naturalne substancje, dzięki temu można go stosować codziennie.
biszka
 

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez samanta » 20 gru 2012, o 13:21

ja kiedyś z uporem maniaka kupowałam szampony elseve i też zaczęly się przetłuszczać, teraz używam z kolei jakiś inny równiez do włosów farbowanych i sytuacja może się i trochę polepszyła, ale z kolei są sianowate. z deszczu pod rynnę? myślę, że na ich sianowatość wpłynęła headlines i po prostu jak ich nie zawinę na jakieś wałki/papiloty to muszę ratować się wiązaniem ich w warkoczyk. no i trochę bardziej zacz ęły wypadać (zapewne po tym zabiegu). możecie mi coś poradzić na wypadające i sianowate włosy? myślę, że teraz ten problem góruje nad przetłuszczaniem, bo znacznie mniej się w sumie przetłuszczają.
samanta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 gru 2012, o 13:10

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez Kammilia » 13 sty 2013, o 17:55

Moje włosy po farbowaniu też bardzo się przetłuszczały, ale fryzjerka poleciła mi stosowanie soku z cytryny na skórę głowy po umyciu. Może nie jest to najlepszy sposób, ale działa w miarę dobrze. Można też użyć nafty kosmetycznej nanosząc ją wacikiem na skórę głowy. Nie próbuj robić tego bezpośrednio z butelki ;)
Kammilia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 7 sty 2013, o 22:54

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez pola102 » 14 sty 2013, o 05:52

Kilka dobrych rad:

1. Myj włosy tak często, jak tego potrzebują (nawet codziennie). Stosuj łagodne szampony z wyciągami ze skrzypu, szałwii, pokrzywy. Pamiętaj, że wysoka temperatura wody przyspiesza przetłuszczanie.


2. 2–3 razy w tygodniu wcieraj w skórę głowy specjalne kuracje i toniki – hamują aktywność gruczołów łojowych.


3. Unikaj tłustych odżywek i maseczek – obciążają włosy.


4. Pomyśl o farbowaniu albo trwałej. To zabiegi chemiczne, które mocno wysuszają włosy, a tylko w tym przypadku nie zaszkodzą.


5. Przyjmuj preparaty z cynkiem jako uzupełnienie diety – ogranicza wydzielanie tłuszczu. Cynk znajdziesz też w pestkach dyni i słonecznika.

campamentos de verano 2013 - Pozdrawiam Mart1k4d
pola102
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 sty 2013, o 05:46

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez maczynka » 15 sty 2013, o 16:28

Przetłuszczanie to też często wina środowiska w którym żyjemy - w dużym mieście powietrze jest zanieczyszczone, te wszystkie spaliny i inne rzeczy osiadają na włosach, skórze i to tez może powodować podrażnienia czy przetłuszczanie. Ja tak jak koleżanka wyżej polecam Biokap - to delikatny szampon, bez chemicznych substancji drażniących, więc będzie zbyt agresywny. Czytałam gdzieś, że wbrew pozorom nie należy przesadnie oczyszczać przetłuszczającej się skóry głowy, bo będzie ona produkować jeszcze więcej łoju, zatem delikatne szampony są jak najbardziej polecane.
maczynka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 paź 2012, o 09:59

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez mery » 5 mar 2013, o 18:12

tak samo gorąca woda nie sprzyja głowie. Najlepiej myć je letnią wodą, wchodzącą nawet w zimną.

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez szalona sroczka » 14 mar 2013, o 11:48

spróbuj suchego szamponu lub pudru do włosów - włosy są po tym suche, ale za to matowe. :knitting

Rozkręcam się na blogu
http://szalona-sroczka.blogspot.com/
Zapraszam, może coś znajdziecie ciekawego dla siebie :)
szalona sroczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 8 mar 2013, o 13:26

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez AnaStazJa » 14 mar 2013, o 13:12

Suche szampony są dobre, ale tylko wtedy kiedy chcemy włosy odświeżyć. Nigdy nie zastąpią normalnego mycia. Wiem z doświadczenia, bo sama mam włosy mocno przetłuszczające się i do tego właśnie farbowane. Utrapienie jednym słowem. Farba spływa z włosów po 2tyg. bo bez codziennego mycia obejść się nie potrafię. Chyba, że siedzę w domu i nie wyściubiam nosa za drzwi.
Długo szukałam jakiegoś sposobu na nie i jak do tej pory cudownego środka nie znalazłam, ale stosuję od 4 miesięcy szampony garnier fructis z tej serii:
Obrazek

Efekt jest całkiem dobry. Nie obciążają zbytnio włosów i ładnie je odżywiają także polecam. Do tego bardzo fajne są wszelkie ziołowe odżywki i szampony dostępne w aptece. Najlepiej pójść i popytać to zawsze znajdzie się coś ciekawego w przystępnej cenie. ;)
AnaStazJa
 

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez malwina99 » 15 mar 2013, o 16:42

Zgadzam się, spróbuj aptecznych specyfików, które mają naturalny delikatny skład. Te chemiczne szampony mogą być dla Ciebie za mocne, tzn. jak myjesz codziennie to wymywasz warstwę ochronną skóry i ona potem produkuje jeszcze więcej łoju, takie błędne koło. Ja używam szamponu Biokap. Jest delikatny, ma świetny skład i nadaje się do codziennego mycia.

Farba do włosów? Tylko http://www.biokap.pl/
malwina99
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 15:05

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez samanta » 22 mar 2013, o 10:45

odkryłam że w jednym szamponie biokapu jest ekstrakt z pokrzywy, a on reguluje wydzielanie sebum. a to powoduje, że one się właśnie wolniej przetłuszczają. też myśle, że najlepszym rozwiązaniem są ziołowe kosmetyki, choćby i najzwyklejszy szampon z pokrzywy ;)
samanta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 gru 2012, o 13:10

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 24 mar 2013, o 13:07

Ja odradzam szampony Nivea, choć kremy i balsamy są świetne to szampony nie. Może umów się do dermatologa. Jeśli farbujesz włosy od tylu lat i dopiero teraz Ci się to zdarza to może trzeba zaczerpnąć porady fachowca.

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez malwina99 » 27 mar 2013, o 15:09

samanta napisał(a):odkryłam że w jednym szamponie biokapu jest ekstrakt z pokrzywy, a on reguluje wydzielanie sebum. a to powoduje, że one się właśnie wolniej przetłuszczają. też myśle, że najlepszym rozwiązaniem są ziołowe kosmetyki, choćby i najzwyklejszy szampon z pokrzywy ;)



Zgadza się, pokrzywa jest w szamponie przeciw wypadaniu włosów Biokap Anticaduta i jest ona odpowiedzialna za regulacje wydzielania sebum, w związku z czym włosy się wolniej przetłuszczają. :) No i mniej wypadają!

Farba do włosów? Tylko http://www.biokap.pl/
malwina99
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 15:05

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez iwciaa » 30 lip 2013, o 22:32

A jednak co natura to natura. Ja też uważam, że naturalne kosmetyki mają najlepszą moc. W końcu nasze babcie miały piękne włosy, a takich świństw z konserwantami i chemią nie używały. Robiły sobie same odżywki itp. Ja zaopatruję się w szampony w aptece, ewentualnie w drogerii, ale szukam zawsze czegoś co nie ma tych jak im tam parabenów. Ostatnio kupiłam ten Timotei nowy i myśle, że efekt będzie dobry, bo jak na razie włosy wyglądają rewelacyjnie.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez storczyk_12 » 30 paź 2013, o 20:12

iwciaa napisał(a):A jednak co natura to natura. Ja też uważam, że naturalne kosmetyki mają najlepszą moc. W końcu nasze babcie miały piękne włosy, a takich świństw z konserwantami i chemią nie używały. Robiły sobie same odżywki itp. Ja zaopatruję się w szampony w aptece, ewentualnie w drogerii, ale szukam zawsze czegoś co nie ma tych jak im tam parabenów. Ostatnio kupiłam ten Timotei nowy i myśle, że efekt będzie dobry, bo jak na razie włosy wyglądają rewelacyjnie.


Zgadzam się, ja również polecam zmienić pielęgnację na bardziej naturalną. U mnie świetnie sprawdza się szampon do włosów przetłuszczających się marki Biokap, ja muszę myć włosy maksymalnie co drugi dzień, ponieważ w przeciwnym razie wyglądam okropnie! Ale i tak jest dużo lepiej, bo zanim odkryłam ten szampon, mogłam myć i rano i wieczorem...
storczyk_12
 

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez linkinpark » 14 mar 2014, o 19:03

hej
ja stosowalam loreal a teraz przerzuciłam sie na syoss,
poszukaj w drogeriach nie sa mocno drogie, moje wlosy tez sa przetłuszcczajace sie
Avatar użytkownika
linkinpark
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 14 mar 2014, o 15:25

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez Karolcia93 » 17 mar 2014, o 00:56

a zancie jakieś domowe sposoby na przetłuszczające się włosy? Wydaje mi się że sporo tych szamponów na przetłuszczające sie włosy srednio działa... szukam właśnie dla siebie czegoś odpowiedniego
Karolcia93
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 14 lut 2014, o 23:31

Re: włosy farbowane,włosy przetłuszczające sie

Postprzez 456 » 18 mar 2014, o 13:54

Syoss jest najlepszy według mnie, jednak po częstym stosowaniu włosy znów stają się przetłuszczające.
Warto zmienić szampon co jakiś czas. Osobiście polecam Syoss i Garnier fructis. Stosuję je na zmianę i problemy z suchymi lub przetłuszczającymi się włosami poszły w niepamięć.
Polecam do tego jedwab do włosów. Koszt ok. 5zł. Mała buteleczka starcza na bardzo długo.
Obrazek
Włosy stają się lśniące i zdrowo wyglądają.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]