Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu?

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu?

Postprzez oOosylwiaoOo » 12 wrz 2011, o 12:56

Hej:)

Piszę tutaj do Was na forum, ponieważ zastanawia mnie jedno...

Czy Wy też macie takie zimne, a czasami lodowate dłonie??

Jak temu zaradzić?
Macie jakieś sposoby na pozbycie się tego problemu?

Robiłam sobie badania krwi i wyniki mam bardzo dobre.
Mimo wszystko dłonie i stopy są zimne, nie ważne jaka to jest pora roku.

Pomożecie??
oOosylwiaoOo
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez crazzz » 12 wrz 2011, o 18:06

chetnie dolacze sie do tego pytania. mam ten sam problem. praktycznie zawsze mam zimne dlonie, musi byc juz naprawde goraco, zeby byly cieple...:/
crazzz
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez oOosylwiaoOo » 12 wrz 2011, o 18:12

crazzz napisał(a):chetnie dolacze sie do tego pytania. mam ten sam problem. praktycznie zawsze mam zimne dlonie, musi byc juz naprawde goraco, zeby byly cieple...:/



To witam w klubie:)
A masz jakieś sposoby, które Ci pomagają je ogrzać??
U mnie jedynie w grę wchodzi termofor.... ale tak czy inaczej po pewnym czasie znów powracają do swojej "lodowatości"
Jednak to jest bardzo uciążliwe w codziennym życiu :(
oOosylwiaoOo
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez oOosylwiaoOo » 12 wrz 2011, o 18:59

Podobno ten problem pojawia się u osób, które mogą cierpieć na anoreksję bądź anemię. Ja żadnej z tych chorób nie mam i nigdy nie miałam - mi to nie grozi:)

Ponadto lekarze wspominają coś o ciśnieniu. Ja zawsze mam prawidłowe...

Sama nie wiem co może być przyczyną:(
oOosylwiaoOo
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez witaminka » 14 wrz 2011, o 16:11

O tym że to może być objaw anemii bądź anoreksji to nie wiedziałam.. Chyba czas znów się zbadać, ponieważ kiedyś cierpiałam na anemie.. Ja o zimnych dłoniach słyszałam raczej że z powodu słabego krązenia są zimne..
witaminka
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez oOosylwiaoOo » 14 wrz 2011, o 19:46

witaminka napisał(a):O tym że to może być objaw anemii bądź anoreksji to nie wiedziałam.. Chyba czas znów się zbadać, ponieważ kiedyś cierpiałam na anemie.. Ja o zimnych dłoniach słyszałam raczej że z powodu słabego krązenia są zimne..


Wiesz ja takie informacje wyczytałam w internecie. Takie podobno mogą być powody zimnych dłoni.
Ja już sama nie wiem jak można pozbyć się tego problemu:(
oOosylwiaoOo
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez Hankira » 19 wrz 2011, o 10:29

Dokładnie zimne ręce oznaczają słabe krążenie krwi. Na rynku można kupić elektrycznie ogrzewane koce, mniejsze lub większe. Kup taki i nie będzie problemu, przynajmniej w domu.
Hankira
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez oOosylwiaoOo » 19 wrz 2011, o 15:54

Hankira napisał(a):Dokładnie zimne ręce oznaczają słabe krążenie krwi. Na rynku można kupić elektrycznie ogrzewane koce, mniejsze lub większe. Kup taki i nie będzie problemu, przynajmniej w domu.


Wiem, że to skuteczne:) Ja korzystam z podobnych rzeczy:) Ale wiesz... sam fakt, chciałabym na zewnątrz nie mieć aż tak lodowatych dłoni:) Niedługo to będę musiała nosić rękawiczki :D:D zupełnie jak w zimę :D
oOosylwiaoOo
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez pomcia » 8 lis 2011, o 21:58

To może te rozgrzewacze się przydadzą? A na krążenie ostre przyprawy pobudzające.
pomcia
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez oOosylwiaoOo » 9 lis 2011, o 21:48

Właśnie stosuje te ogrzewacze:)
Są skuteczne, ale jak wychodzę na dwór to niestety temperatura moich dłoni znów powraca do stanu zimne.
oOosylwiaoOo
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez Sandra26 » 7 gru 2011, o 20:24

Czesc dziewczyny. Moge wam cos poradzic, gdyz sama borykalam sie z tym problemem, dosc dlugo. Niestety, konwencjonalna medycyna, jak zwykle rozklada rece. Jednak, znalazlam rozwiazanie w tej niekonwencjonalnej. Otoz, problem siega glebiej, niz moglo by nam sie to wydawac. Problem dotyczy wychlodzenia organizmu, w parze do dloni "ida" zimne stopy. Otoz, po krotce - unikamy nabialu z wylaczeniem jajek i masla (to mozemy jesc), unikamy tropikalnych owocow. Jemy natomiast jak najwiecej gotowanych pokarmow, zwlaszcza zima. Najlepsza bedzie tutaj kasza jaglana przedewszystkim, kasza gryczana, rozgrzewajace przyprawy. Ja czest dodaje swiezy imbir do herbatki:-) Mam nadzieje, ze to wam pomoze. Pozdrawiam Sandra
Sandra26
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez ladyblues » 9 gru 2011, o 14:39

może to jakieś problemy z krążeniem? medycyna niekonwencjonalna proponuje w takim przypadku pijawki ;) ale nie wiem, czy ja sama bym się odważyła :) ale z tego co się orientuje istnieje taka forma terapii, koloroterapia czyli terapia kolorami. możesz sobie sprawdzić, jakimi kolorami należy się otaczać czy w jakie kolory najlepiej się ubierać, żeby mieć poczucie ciepła :)
ladyblues
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez oOosylwiaoOo » 9 gru 2011, o 17:03

Ja zawsze ubieram się w ciepłe kolory :) Heh :)
Z tymi pijawkami to podziękuje :D hehe :) ale dzięki dziewczyny za informacje:)
oOosylwiaoOo
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez arcticone » 13 gru 2011, o 13:14

Po pierwsze potrzebny dobry krem ochronny i rozgrzewający. Ale tak naprawde tego problemu chyba nie da sie pozbyć :) sama też się z nim zmagam, ale to kwestia krążenia i prawdopodobnie niskiego ciśnienia. Niestety...
arcticone
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez oOosylwiaoOo » 13 gru 2011, o 16:00

arcticone napisał(a):Po pierwsze potrzebny dobry krem ochronny i rozgrzewający. Ale tak naprawde tego problemu chyba nie da sie pozbyć :) sama też się z nim zmagam, ale to kwestia krążenia i prawdopodobnie niskiego ciśnienia. Niestety...


A możesz jakiś polecić??:) Taki, który coś pomoże i jest sprawdzony?:)
oOosylwiaoOo
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez ladyblues » 16 gru 2011, o 16:39

z tego co mi się wydaje, to bielenda ma taki krem do rąk, który nazywa się cold stop :) ale sama go nie wypróbowywałam, także nie wiem, jak działa :)
a patrz, co znalazłam o pijawkach :D - o tutaj :D już samo zdjęcie nieźle na mnie działa :D
ladyblues
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez oOosylwiaoOo » 17 gru 2011, o 19:17

Dzięki wielkie:) Krem na pewno zastosuje i sprawdzę:) Ale z tymi pijawkami...hmm to jednak podziękuje :D hehe
oOosylwiaoOo
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez Hakiruono » 19 gru 2011, o 12:35

Ja również jestem zmarzluchem. W pracy ubrana na cebulkę i co chwilę piję ciepłą herbatę. Oprócz tego jakaś rozgrzewka - czyli ruch przyśpieszający krązenie krwii. Jeśli jest mi naprawdę zimno to dodaję do herbaty na rozgrzanie świeży imbir. Ale problemu rzeczywiście pozbyć się skutecznie nie udaje.
Hakiruono
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez ladyblues » 19 gru 2011, o 14:31

o, ale jak dodajesz ten imbir? ścierasz go czy jak? ja powiem Wam, że nigdy nie próbowałam niczego z imbirem :) nawet do piwa zawsze biorę sok malinowy ;)
ladyblues
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez oOosylwiaoOo » 20 gru 2011, o 20:44

Ja już próbowałam herbatę z imbirem:) Muszę przyznać, że ma ciekawy smak :D i jest o wiele cieplej:)
oOosylwiaoOo
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez Hakiruono » 21 gru 2011, o 12:26

ladyblues napisał(a):o, ale jak dodajesz ten imbir? ścierasz go czy jak? ja powiem Wam, że nigdy nie próbowałam niczego z imbirem :) nawet do piwa zawsze biorę sok malinowy ;)

Po prostu kupuję świeży imbir. Obieram ze skórki i kawałek o długości około 2 cm. kroję drobno i dodaję do gorącej herbatki. Chwilkę czekam, aż herbata naciągnie i piję. Czasami herbatę podgrzewam (po pewnym czasie) bo imbir "przechodz" stopniowo do herbatki. Rozgrzewa zdecydowanie, tylko na dość krótko niestety.
Hakiruono
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez Kociałek » 23 gru 2011, o 00:05

moj ukochany ma bardzo zimne dłonie.. Też pije imbir, ale na niego chyba nie działa ;p
Kociałek
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez arcticone » 23 gru 2011, o 15:08

A mi sie wydaje że nie ma na to sposobu, jesli jest to genetyczne :P
arcticone
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez oOosylwiaoOo » 25 gru 2011, o 22:07

Genetyczne?? hmm raczej nie:P
oOosylwiaoOo
 

Re: Zimne dłonie - czy ktoś wie jak się pozbyć tego problemu

Postprzez ladyblues » 27 gru 2011, o 16:37

genetyczne to chyba mogą być co najwyżej problemy z krążeniem, z których się biorą zimne dłonie ;) może trzeba spróbować bioenergoterapii, jeśli ktoś jest zwolennikiem holistycznej teorii zdrowia ;) bo w sumie na problemy z krążeniem kremy nie bardzo pomogą.co najwyżej możep rzez chwilę nie będzie się miało uczucia, że dłonie są zimne :)
ladyblues
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]