Aseksualność

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Aseksualność

Postprzez linta » 28 maja 2019, o 07:59

Jestem 21-letnią dziewczyną. Mam problem ze swoją seksualnością i nie wiem jak sobie z tym radzić.
Od momentu dorastania nie interesowałam się swoją seksualnością, tzn. nie dotykałam się, nie *uczyłam się* swojego ciała, swojej intymności - nigdy się nie masturbowałam.
Aktualnie mam partnera i również seks nie jest dla mnie interesujący. Jednoczesnie zależy mi na nim .Co robic?
linta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 maja 2019, o 07:58

Re: Aseksualność

Postprzez Domi113 » 29 maja 2019, o 19:57

A spałaś już z nim?
Domi113
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 maja 2019, o 19:45

Re: Aseksualność

Postprzez BlackWolf » 30 maja 2019, o 16:33

Aseksualizm nie jest tym samym, co abstynencja seksualna.
Myślę, że z tego typu problemem powinnaś udać się do seksuologa.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Aseksualność

Postprzez Ania567 » 3 cze 2019, o 09:40

Wydaje mi się,ze po prostu potrzebujesz rozbudzenia. Czy probowałaś stosować afrodyzjaków dostępnych na rynku? Niektóre są bardzo skuteczne. Ze swojej strony polecam wypróbować sobie Sex Elixir - środek dostaje się w formie kropelek do napoju. Ma bardzo dobre działanie pobudzające. Zawiera ziołowe składniki tak wiec na pewno nie powinien Ci zaszkodzić.
Proponuję również wypróbować masturbacji. Warto jest na początku samemu poznać swoje ciało.
Avatar użytkownika
Ania567
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 17 lip 2018, o 08:27

Re: Aseksualność

Postprzez mała-marta » 9 cze 2019, o 11:21

Na aseksualność zwykle patrzy się jak na problem, ale trzeba na to spojrzeć szerzej. Brak popędu płciowego może być wyrazem jakiś wewnętrznych blokad, lęków, a nawet problemów hormonalnych. Jeśli wszystko z hormonami u Ciebie w porządku, to poszukaj głębiej, w głowie, w Twoich odczuciach i przemyśleniach odnośnie ciała, seksu, bliskości.
Nie musi być tak, że jest coś z Tobą źle. Jest sporo ludzi aseksualnych i to całkiem ok. Może warto skontaktować się z innymi aseksualnymi osobami i z nimi pogadać? Głowa do góry.
mała-marta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 cze 2019, o 11:07

Re: Aseksualność

Postprzez linta » 10 cze 2019, o 08:56

Myślałam o tym, żeby zacząć jakaś *kurację* na zwiększenie libido, popędu, ale nie sądzę, żeby mogło mi to w jakiś sposób pomóc. Aczkolwiek coraz bardziej się zastanawiam nad tym i możliwe, że się zdecyduję.
Jeśli chodzi o masturbację, to szczerze mówiąc - boję sie dotykać, nie czuję potrzeby, bo z jednej strony mnie to odrzuca, a z drugiej gdy kiedykolwiek próbowałam bliżej poznać moje ciało - automatycznie moje ciało i coś w środku krzyczy nie, nie rób tego!
linta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 maja 2019, o 07:58

Re: Aseksualność

Postprzez Ania567 » 12 cze 2019, o 11:26

Widocznie masz jakieś zahamowania wewnętrzne. Tak naprawdę to w dotyku nie ma niczego złego. Niestety ale nasza kultura sprawia,że takie działania są piętnowane a na pewno tak nie powinno być.

Co do kuracji to nie będziesz wiedziala dopóki nie spróbujesz. Moim zdaniem warto!
Avatar użytkownika
Ania567
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 17 lip 2018, o 08:27

Re: Aseksualność

Postprzez bojowniczka » 15 lip 2022, o 14:01

nie znasz swojego ciala, nie wiesz co lubisz wiec jak masz odczuwac przyjemnosc... pogadaj z facetem, kupcie sobie jakies seks zabawki, poznajcie swoje cialo i upodobania :D
bojowniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 7 lis 2017, o 21:02

Re: Aseksualność

Postprzez majkusia » 24 lip 2022, o 22:55

oooo to tez wlasnie :D poopieram przedmowczynie. na superlove jest ogromny wybor takich zabaweczek :D kazdy cos dla siebie znajdzie
majkusia
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 16 wrz 2017, o 19:22

Re: Aseksualność

Postprzez bojowniczka » 25 lip 2022, o 13:59

oo tak tak tez ta strone lubie :D
bojowniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 7 lis 2017, o 21:02
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron