Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez puderniczka » 12 lis 2012, o 21:30

Od jakiegoś czasu mój młodszy brat podczas dłuższych podróży dostaje biegunki, czy to samochodem, czy autobusem. W dzieciństwie miał chorobę lokomocyjną, ale mu przeszło, nie wiem czy to teraz jakiś nawrót czy co. Ma już prawie 18 lat, wiecie jaki to wiek, jak mu mówię, żeby poszedł do lekarza po jakąś poradę to się tylko wytrząsa, środki na typową chorobę lokomocyjną nic nie dają. Miał ktoś z Was taki problem? są na to jakieś leki?
puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez kotlinka » 12 lis 2012, o 22:11

hmm dziwna sprawa, nie wiem co to może być. Widocznie chłopak jest nadwrażliwy. Może przed podróżą powinien spróbować jakąś lekką diete? żeby nic nie obciążało jego brzucha, a jak nie chce iść sam do lekarza to może Ty przy jakiejś wizycie u lekarza porusz jego sprawe.
kotlinka
 

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez limonkanesti » 12 lis 2012, o 23:30

myslalam, ze choroba lokomocyjna to raczej mdlosci i wymioty, a nie biegunka ;) no ale skoro ma taki problem to tutaj raczej nie pomoze nic innego jak jakies lekarstwa czy tam synbiotyki ;) takze najfajniej by bylo jakby sie przeszedl do lekarza, a jesli sie wstydzi, to moze tu na forum moze ktos cos poleci ;)
limonkanesti
 

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez Kostek » 13 lis 2012, o 10:22

Idziesz do apteki i kupujesz te stoperany, albo węgle, albo coś jeszcze od biegunki.

Auto zostaw odstaw na www.parkingokecie24.pl i możesz lecieć na wczasy.
Avatar użytkownika
Kostek
Miła Kobietka
 
Posty: 43
Dołączył(a): 3 lis 2012, o 10:08

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez limonkanesti » 13 lis 2012, o 17:01

a ja Ci szczerze odradzam te stoperany itd wlasnie... owszem, moze i pomagaj i zatrzymuja biegunke, ale wedlug mnie one rozregulowują cały rytm pokarmowy i po zazyciu takiej tabletki przez kilka dni wyproznienia sa nieregularne, a nawet moze dojsc do zaparc. Takze te leki odradzam, pomysl o czyms mniej inwazyjnym. Moze wlasnie jakies synbiotyki na ochrone przewodu pokarmowego ? chociazby multilac i pewnie wiele innych dostaniesz w aptekach.
limonkanesti
 

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez Kostek » 13 lis 2012, o 17:04

A nie jest tak, że sama biegunka już jest efektem właśnie rozregulowania całego rytmu pokarmowego? ;)

Auto zostaw odstaw na www.parkingokecie24.pl i możesz lecieć na wczasy.
Avatar użytkownika
Kostek
Miła Kobietka
 
Posty: 43
Dołączył(a): 3 lis 2012, o 10:08

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez kinia66 » 14 lis 2012, o 01:04

Wspomniany został lek Multilac. Zastosowałam go jakiś czas temu i naprawdę mi pomógł.Pomaga on nie tylko zapobieganiu biegunce,ale i także innym rzeczom.Najważniejsze,że można go dostać bez recepty i tanio.

kinia66
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 15:11

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez limonkanesti » 15 lis 2012, o 01:53

no wlasnie, tak jak pisalam ten multilac to jest synbiotyk... on wlasnie chroni uklad pokarmowy i zoladek, dlatego jest dobry i skuteczny ;) nasze zoladki nie sa ze stali, trzeba je oslaniac :)
limonkanesti
 

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez Maggie » 15 lis 2012, o 10:29

Zgadzam się, jeśli mam zażywać lek to taki co nie tylko pomoże mi w jakiejś dolegliwości ale też nie zniszczy mojego żołądka. A co do Multilacu to muszę się zgodzić, że to bezpieczny i skuteczny lek. Na mój organizm działa.

Maggie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 mar 2012, o 19:32

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez bettti86 » 24 gru 2012, o 11:41

trzeba pic dużo wody i zaopatrzyć się wcześniej w stoperan lub węgiel...to jest chyba jedyne i najlepsze rozwiązanie...i to nie tyczy sie tylko samej podróży, ale jeśli np. w Egipcie dopadnie nas klątwa faraona również taki zapas leków sie przydaje ;)
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez mery » 31 gru 2012, o 17:39

To musi byc straszne przeżycie. Mnie na szczęście nigdy coś takiego nie spotkąlo, nawet jak na wyjeździe z dziećmi zlapala mnie grypa żolądkowa to przeszla tuż przed wyjazdem. W najgorszym przypadku w podróży lapia mnie wzdęcia, ale wtedy wystarczy wziąć espumisan, trochę pobiegać na postoju, albo zrobić przysiady :)

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez Klaris » 31 gru 2012, o 18:10

Biegunka w podróży spowodowana jest głównie nieutrzymaniem higieny osobistej lub brudną wodą/żywnością... Zaparcia/wzdęcia to inny problem- braku ruchu, stresu i niewłaściwej- siedzącej pozycji przez długi czas. Nie mnie jednak warto mieć medykamenty na obie przypadłości zawsze w torbie.
Klaris
 

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez Leyla » 3 sty 2013, o 16:58

Ja mam zawsze przy sobie węgiel w tabletkach... naturalny środek i bardzo skuteczny :)
Jeżeli się jednak problem nasila, to polecam wizytę u lekarza... na jelitka trzeba uważać :kwiatek
Avatar użytkownika
Leyla
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 lis 2012, o 17:04

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez mery » 6 sty 2013, o 00:19

oj trzeba, trzeba1 Tyle sie teraz slyszy o problemach z ukladem pokarmowym, czy kiedys tego nie bylo czy to juz sie stalo choroba cywilizacyjna?

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez Kammilia » 7 sty 2013, o 23:17

Coca-Cola :) Tylko rozgazowana i najlepiej ciepła :)
Kammilia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 7 sty 2013, o 22:54

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez mery » 9 sty 2013, o 13:19

Ciepła to rozumiem, że po prostu nie z lodówki? Czy coś innego masz na myśli?

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez Tusia » 22 sty 2013, o 07:11

Z układem pokarmowym rzeczywiście problemy stają się być nagminne.
Cola - cola w podróży - podgrzewana wydaje sie być raczej nierealna ;)
Z podróżą kojarzy mi się węgiel ( w razie biegunki ), wapno ( w razie uczulenia, alergii), espumisan ( w razie wzdęć ).
Tusia
 

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez vitaminka82 » 23 sty 2013, o 18:14

Najlepiej zapobiegawczo przed podrożą zażywać probiotyki p. biegunkowe typu enterol , lacton max, dierol one zawierają kultury bakterii sacharomyces b. , a jak już problem wystąpi tj biegunka to polecam imodium instant rozpuszcza się w ustach i natychmiast działa:)

Opis parków wodnych http://www.aquaparki.info/ w Europie.
vitaminka82
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk i Dolny Śląsk :-)

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez zozul » 14 lip 2013, o 18:12

ja raczej mam problem w drugą stronę, czyli straszne zaparcia. Kiedy gdzieś wyjeżdżam i zmieniam dietę, na przykład na ciężką i ostrą, to więcej niż pewne, że nie będę przez jakiś czas chodzić do kibelka. To jest akurat bardzo problematyczne, bo przecież nie zapodam sobie xenny jak jadę pociągiem gdzieś w Azji przez prawie pół doby :) Pobyt w toalecie mógłby mnie dobić :) Ostatnio ktoś powiedział o czopkach, które szybko działają, podobno można wypróżnić się nawet do 20 minut po aplikacji. Jeśli to jest prawda i rzeczywiście działają tak szybko, to ja chętnie wezmę kilka opakowań do Maroka, bo akurat tam się wybieram jesienią. Wy też macie takie mega problemy z zaparciami w podróży?
zozul
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 lip 2013, o 18:04

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez Finess_com_pl » 15 lip 2013, o 01:46

Może te środki jeszcze bardziej działają pobudzająco na pojawiające się biegunki? Najlepszym wyjściem będzie pójście do lekarza, gdyż nie jest to normalna sytuacja. Tak naprawdę każde jedzenie może zaszkodzić Twojemu bratu i przez to pojawiają się te biegunki.

http://www.finess.com.pl/ - wyjątkowe kosmetyki
Finess_com_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 11:34

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez ramoneska » 29 lip 2013, o 15:47

Mi pomagał laremid. Sama zresztą mam nieraz problemy, więc wiem co się bratu wtedy dzieje i to nie jest sympatyczne...
ramoneska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 15:05

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez vidis » 30 lip 2013, o 08:08

Ja najczęściej biorę zwykły węgiel. Zależy jakie podłoże ma biegunka.
vidis
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 26 gru 2012, o 17:03

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez limonkanesti » 9 lut 2015, o 23:48

Biegunka w podróży ? Wiem co czujesz.... Też to przeżywam... Zbliża się podróż, a z nią zawsze wiąże się dla mnie stres- boję się, że czegoś zapomnimy zabrać, że coś pójdzie nie tak, że się spóźnimy na samolot i tym podobne. Ja zawsze na biegunkę stosuję Smectę. Mnie pomaga, a naprawdę biegunki mnie bardzo męczą przy wyjazdach, wakacjach itp.
limonkanesti
 

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez Astra » 10 lut 2015, o 00:08

Nie lapia mnie biegunki , ale gdyby tak sie stalo to pewno wzielabym
wegiel i to z 5 szt na raz.
Ponoc nieszkodliwy a pomocny i to bardzo. :o
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Biegunka w podróży - jak sobie radzić?

Postprzez Pam_ela » 10 lut 2015, o 12:31

dokładnie - wegiel to sprawdzony i skuteczny sposób :)

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]