Bielizna termoaktywna

Nie wiesz w co się ubrać? Zastanawiasz się jakie panują trendy w modzie? W tym dziale odpowiemy Ci na wszystkie pytania związane z modą.

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez chewleciara » 5 gru 2013, o 02:31

rudowlosa napisał(a):ja czesto chodze na spacery zimą tylko w bieliznie termoaktywnej, cienkim polarku, i jakies wiatrowce, nawet w minusowych temperaturach jest ok
warunkiem komfortu termicznego, tez po czesci, jest ruch, de facto to nasza aktywnosc ogrzewa nasze cialo, szczegolnie zimą

tak. regulacja temperatury zależy w zasadzie tylk od naszego organizmu. jeżeli będziecie stali jak pachołki to nie ogrzeje was żaden ciuch. tymbardziej jak nazwa wskazuje termoAKTYWNY

ence napisał(a):Bez przesady wszytko jest w Internecie do kupienia.

termoaktywna bielizna- wyszukaj w internecie i zobacz czy przypadkiem nie jest to to samo :)
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez Sieria » 5 gru 2013, o 11:22

rudowlosa napisał(a):
Sieria napisał(a):no właśnie tak myślałam ze w takiej będzie lepiej

przyjrzyj sie chocby ich zdjeciom w katalogach, tzn dlugosci rekawów, dla kobiet bielizna aktywna to reczej bezrekawniki, albo na ramiaczkach, to samo juz sugeruje ze to odziez na cieplejsze temp

widzę! ale chodziło mi o siłownie - konkretnie! nie o cieplejsze temperatury nie o bieganie po dworze. chodziło mi konkretnie tam czy się nada!

Anastazja099 napisał(a):Polecam, polecam i jeszcze raz polecam! Ja kupiłam sobie przez neta i jestem zadowolona :)

teraz w okresie zimowym kupiłaś ? na siłownie?
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez imloco » 5 gru 2013, o 23:51

Myślę, że większość osób wrzuca bieliznę aktywną i termoaktywną do jednego worka i się zbytnio nie zagłębia w sens nazwy. Ważne, że wiadomo o co chodzi.

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez Sklep-Jubilerski » 9 gru 2013, o 14:31

Zgadza się,tym bardziej jeżeli ktoś używa bielizny termoaktywnej typowo okazyjnie,wtedy nie zastanawia się nad nazwą czy firmą. Dla mnie z kolei np Brubeck ma dobre rzeczy jeżeli chodzi o odzież termoaktywną.
Sklep-Jubilerski
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 6 lip 2012, o 14:51

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez Lila89 » 13 gru 2013, o 11:47

no coz zalezy na jaki sezon napewno bym polecala 4f , nike i adisa i oczywiscie odziez termo
Avatar użytkownika
Lila89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 15:36

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez chewleciara » 30 gru 2013, o 01:27

imloco napisał(a):Myślę, że większość osób wrzuca bieliznę aktywną i termoaktywną do jednego worka i się zbytnio nie zagłębia w sens nazwy. Ważne, że wiadomo o co chodzi.

a na podstawie czego byś je rozróżniała w paru słowach?

Lila89 napisał(a):no coz zalezy na jaki sezon napewno bym polecala 4f , nike i adisa i oczywiscie odziez termo

właśnie dużo już sprzeram w tym temacie ale dla mnie ani nike ani adidas czy puma nie robią takiej odzieży wartej uwagi.
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez rudowlosa » 31 gru 2013, o 18:22

Sieria napisał(a):
rudowlosa napisał(a):przyjrzyj sie chocby ich zdjeciom w katalogach, tzn dlugosci rekawów, dla kobiet bielizna aktywna to reczej bezrekawniki, albo na ramiaczkach, to samo juz sugeruje ze to odziez na cieplejsze temp

widzę! ale chodziło mi o siłownie - konkretnie! nie o cieplejsze temperatury nie o bieganie po dworze. chodziło mi konkretnie tam czy się nada!

wg mnie sie nada.
------------------------------
imloco napisał(a):Myślę, że większość osób wrzuca bieliznę aktywną i termoaktywną do jednego worka i się zbytnio nie zagłębia w sens nazwy. Ważne, że wiadomo o co chodzi.

mozliwe ze wlasnie przez to nie doceniaja walorow tego rodzaju odziezy, bo nieumiejetnie jej uzywaja, i przez to nie czerpią z tego pelnych korzysci
------------------------------
Sklep-Jubilerski napisał(a):Zgadza się,tym bardziej jeżeli ktoś używa bielizny termoaktywnej typowo okazyjnie,wtedy nie zastanawia się nad nazwą czy firmą. Dla mnie z kolei np Brubeck ma dobre rzeczy jeżeli chodzi o odzież termoaktywną.

z tego co wiem brubeck jest ok, choc takze polski tervel jest rownie dobry jakosciowo a i tanszy
------------------------------
Lila89 napisał(a):no coz zalezy na jaki sezon napewno bym polecala 4f , nike i adisa i oczywiscie odziez termo

osobiscie powiem tak: za nike czy adidasa ect placisz za logo, i marke, i lans,
a inne firmy maja lepsze produkty i specjalistyczne tylko w klasie odziezy termo, a 4f jest po prostu drogi (bo ot sponsor reprezentacji)
----------------------------
chewleciara napisał(a):
imloco napisał(a):Myślę, że większość osób wrzuca bieliznę aktywną i termoaktywną do jednego worka i się zbytnio nie zagłębia w sens nazwy. Ważne, że wiadomo o co chodzi.

a na podstawie czego byś je rozróżniała w paru słowach?

to proste. warunkow termicznych w jakich najlepiej pracuja - oddychaja, warunkow pracy, i grubosci materialu a zarazem wentylacji
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez karmazynn » 1 sty 2014, o 17:44

Ja w to nie wierze! Po tym jak kupiłam skarpetki które rzekomo miały oddychać za 50 zł więcej nic nie kupię, gdzie ktoś zapewnia, że coś oddycha.

Pozdrawiam, Karmazynowa
karmazynn
Miła Kobietka
 
Posty: 68
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 14:21

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez Sieria » 1 sty 2014, o 23:47

karmazynn napisał(a):Ja w to nie wierze! Po tym jak kupiłam skarpetki które rzekomo miały oddychać za 50 zł więcej nic nie kupię, gdzie ktoś zapewnia, że coś oddycha.


a ja własnie ostatnio miałam syt odwrotną, nie wiedziałam że skarpetki mogą być tak mega wygodne tak dopasowane do nogi tak świetnie regulować temperaturę i "układać sie w bucie" myślę że na złą markę trafiłaś. ale ja jestem tak mega zadowolona że teraz raczej będę bardziej zwracać uwagę na odzież oddychającą - to się opłaca

imloco napisał(a):Myślę, że większość osób wrzuca bieliznę aktywną i termoaktywną do jednego worka i się zbytnio nie zagłębia w sens nazwy. Ważne, że wiadomo o co chodzi.

mozliwe ze wlasnie przez to nie doceniaja walorow tego rodzaju odziezy, bo nieumiejetnie jej uzywaja, i przez to nie czerpią z tego pelnych korzysci[/quote]

tu się zgodzę ja dopiero ostatnio właśnie dzięki tej całej pisaninie dowiedziałam że że to w ogóle jakaś różnica - wcześniej nie miałam o tym pojęcia
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez imloco » 5 sty 2014, o 14:35

karmazynn napisał(a):Ja w to nie wierze! Po tym jak kupiłam skarpetki które rzekomo miały oddychać za 50 zł więcej nic nie kupię, gdzie ktoś zapewnia, że coś oddycha.

W całej bieliźnie termoaktywnej chodzi o to, że to te materiały "oddychają". Także raczej działa. Co do skarpetek - ważne są jeszcze buty jakie posiadasz, bo co z tego, że ci skarpetka będzie ładnie wentylować stope jak będziesz ją gotować w złym obuwiu?

Sieria napisał(a):tu się zgodzę ja dopiero ostatnio właśnie dzięki tej całej pisaninie dowiedziałam że że to w ogóle jakaś różnica - wcześniej nie miałam o tym pojęcia

Wystarczy, że nie spojrzysz na metkę i zamiast utrzymywać ciepło, bielizna będzie nadmiernie je odporwadzać i przeziębienie murowane w zime. ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez Beata111 » 8 sty 2014, o 15:30

musze przyznac ze w moim przypadku taka bielizna jest wykorzystywana
Avatar użytkownika
Beata111
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 11:21

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez rudowlosa » 10 sty 2014, o 00:04

Beata111 napisał(a):musze przyznac ze w moim przypadku taka bielizna jest wykorzystywana

a jaki model / marke masz? i przy jakich aktywnosciach jej uzywasz ?
------
karmazynn napisał(a):Ja w to nie wierze! Po tym jak kupiłam skarpetki które rzekomo miały oddychać za 50 zł więcej nic nie kupię, gdzie ktoś zapewnia, że coś oddycha.

to takze zalezy od butow, jesli na super oddychajace skarpetki ubierzesz folie czy kalosze, to nie ma jak noga oddychac, odpowiednie buty to takze wazna kwestia
------
imloco napisał(a):Wystarczy, że nie spojrzysz na metkę i zamiast utrzymywać ciepło, bielizna będzie nadmiernie je odporwadzać i przeziębienie murowane w zime. ;)

to chyba nie do konca tak jest, wersja "letnia" jest z cienszego materialu i bardziej przewiewna niz zimowa, ale sama w sobie nie "chlodzi"
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez chewleciara » 14 sty 2014, o 18:56

imloco napisał(a):Wystarczy, że nie spojrzysz na metkę i zamiast utrzymywać ciepło, bielizna będzie nadmiernie je odporwadzać i przeziębienie murowane w zime. ;)

tak, ma to znaczenie. Dlatego jest rozróżnienie na modele zimowe i letnie. które zachowują się idealnie w określonych warunkach termicznych.

karmazynn napisał(a):Ja w to nie wierze! Po tym jak kupiłam skarpetki które rzekomo miały oddychać za 50 zł więcej nic nie kupię, gdzie ktoś zapewnia, że coś oddycha.

w przypadku skarpetek znaczenie ma także but, one mogą działać ale np. są zimowe i w tenisówkach przy grani w tenisa wcale ta nie oddychają.

rudowlosa napisał(a):to proste. warunkow termicznych w jakich najlepiej pracuja - oddychaja, warunkow pracy, i grubosci materialu a zarazem wentylacji

Czyli czynnikiem, który rozróznia termoaktywną bieliznę i aktywną bielizne to czynnik termiczny? Czyli może nie ma róznicy i ta aktywna bielizna to tak naprawdę termoaktywna :)?
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez Bielizna-Delfin » 16 sty 2014, o 17:29

Jeżeli mowa o bieliźnie termoaktywnej to faktycznie jest to bardzo dobra opcja na zimę w przypadku jeżeli ktoś uprawia aktywnie sport,można odczuć zasadniczą różnicę,nie ma nawet co porównywać. Trzeba tylko wybrać dobrą firme tak aby się potem nie zawieźć.
Bielizna-Delfin
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 16 sty 2014, o 17:19

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez mogan » 21 sty 2014, o 14:13

jak ktoś szuka profesjonalnej bielizny to polecam ten sklep SPAM

Ostatnio edytowano 21 sty 2014, o 14:37 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
mogan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 lis 2013, o 13:04

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez MyCotton_pl » 22 sty 2014, o 10:56

Bielizna termoaktywna ma to do siebie,że bardzo przydaje się w momencie kiedy uprawiamy spory jak jazda na rowerze,narty czy idziemy w góry,wtedy ma to sens. Bo tak na co dzień to nie wiem czy każda z nas chętnie ja ubiera np do pracy czy na zakupy.
MyCotton_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 20 sie 2013, o 13:14

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez czarna.orchidea » 25 sty 2014, o 19:47

ja zimą ubieram chętnie na co dzień, mam kilka podkoszulków termoaktywnych i zakładam je codziennie - pod każdy sweterek, t-shirty i koszule. Dzięki nim nawet w duże mrozy mogę swobodnie założyć cieńszy sweterek i nie jest mi zimno. A moja siostra która jest mega zamrźluchem nosi na co dzień leginsy ocieplane i nie narzeka że jest jej zimno.
czarna.orchidea
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 25 sty 2014, o 19:43

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez chewleciara » 25 sty 2014, o 23:39

Bielizna-Delfin napisał(a):Jeżeli mowa o bieliźnie termoaktywnej to faktycznie jest to bardzo dobra opcja na zimę w przypadku jeżeli ktoś uprawia aktywnie sport,można odczuć zasadniczą różnicę,nie ma nawet co porównywać. Trzeba tylko wybrać dobrą firme tak aby się potem nie zawieźć.

powiem wam, że ja naprawdę sobie nie wyobrażam już czegokolwiek innego do uprawiania sportu. Ani latem ani zimą- to po prostu jak druga skóra dla mnie. Szybko się przyzwyczaiłam.
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez Adwokatka1 » 27 sty 2014, o 14:27

To prawda, lepiej wydać kilka złotych więcej i mieć bieliznę na dłużej niż po pierwszym praniu się denerwować.

Adwokatka1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 27 lis 2013, o 09:04

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez rudowlosa » 28 sty 2014, o 02:02

chewleciara napisał(a):Czyli czynnikiem, który rozróznia termoaktywną bieliznę i aktywną bielizne to czynnik termiczny? Czyli może nie ma róznicy i ta aktywna bielizna to tak naprawdę termoaktywna :)?

bo tak jest, co do zasady dzialania, wlasciwosci, materialow to jedno i to samo, tylko rozne odmiany, calosezonowa lub zimowa i letnia,
to tak z samochodu peugeot 206 (taki mam), zrobic wersje letnia kabrio, i to dalej jest peugeot 206

mogan napisał(a):jak ktoś szuka profesjonalnej bielizny to polecam ten sklep SPAM

nie sklep a marke wskazuj, cene i dostepnosc kazdy sobie moze sprawdzic w sieci,
tak jak wymienilismy juz na tym i innym watku, obecnie najlepszymi, najbardziej sprawdzonymi i polecanymi markami odziezy termo sa (w kolejnosci najnizszej ceny) Tervel, Spaio, Under Armour
rudowlosa
Fajna Kobietka
 
Posty: 148
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 19:43

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez Sieria » 28 sty 2014, o 20:29

rudowlosa napisał(a):
mogan napisał(a):jak ktoś szuka profesjonalnej bielizny to polecam ten sklep SPAM

nie sklep a marke wskazuj, cene i dostepnosc kazdy sobie moze sprawdzic w sieci,
tak jak wymienilismy juz na tym i innym watku, obecnie najlepszymi, najbardziej sprawdzonymi i polecanymi markami odziezy termo sa (w kolejnosci najnizszej ceny) Tervel, Spaio, Under Armour

tym zdaniem zawarłaś skrót 10 stron :)
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez chewleciara » 2 mar 2014, o 23:19

rudowlosa napisał(a):obecnie najlepszymi, najbardziej sprawdzonymi i polecanymi markami odziezy termo sa (w kolejnosci najnizszej ceny) Tervel, Spaio, Under Armour

Jeszcze pare innych dobrych marek się znajdzie, np. Columbia


Adwokatka1 napisał(a):To prawda, lepiej wydać kilka złotych więcej i mieć bieliznę na dłużej niż po pierwszym praniu się denerwować.

no to, że trzeba dbać to chyba nie podlega już żadnej wątpliwości :)
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez Kornelka00 » 3 mar 2014, o 14:26

Z tego co się orientuje są trzy rodzaje bielizny termoaktywnej - ciepła na zimę, dla aktywnych i lekka do uprawiania sportów latem. Więc zależy do czego nam jest potrzebna:)

Prać należy jako delikatne tkaniny bo szybko się mechaci.
Ja generalnie dużo truchtam po górach i nie wyobrażam sobie wyjścia bez takiej bielizny. Po prostu większy komfort.
Co do marki - zakupiłam w sklepie sportowym i nie pamiętam... :oops: ale wiem że sporo dałam.
A, jedną bluzeczkę termo mam z CAMPUSA

Obrazek
Avatar użytkownika
Kornelka00
Fajna Kobietka
 
Posty: 191
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 13:50

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez 1mpresja » 5 mar 2014, o 13:40

Termoaktywną ubieram tylko na jogging, jak jest zimno :)
1mpresja
Fajna Kobietka
 
Posty: 129
Dołączył(a): 13 lut 2014, o 19:47

Re: Bielizna termoaktywna

Postprzez chewleciara » 10 kwi 2014, o 21:52

1mpresja napisał(a):Termoaktywną ubieram tylko na jogging, jak jest zimno :)

bez sensu. to jest aktywna bielizna czyli aktywnie działa w każdych warunkach jeżeli jest odpowiednio dobrana i ma właściwe parametry!

Kornelka00 napisał(a):Z tego co się orientuje są trzy rodzaje bielizny termoaktywnej - ciepła na zimę, dla aktywnych i lekka do uprawiania sportów latem. Więc zależy do czego nam jest potrzebna:)

No są też takie uniwersalne, całoroczne co w lato odprowadzają ciepło a zimą utrzymują.

Kornelka00 napisał(a):Co do marki - zakupiłam w sklepie sportowym i nie pamiętam... :oops: ale wiem że sporo dałam.
A, jedną bluzeczkę termo mam z CAMPUSA

No campusa już nie ma, trzeba celować w inne marki :)
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]