Biokominki

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Biokominki

Postprzez daniela80 » 17 lut 2013, o 13:13

Jakie macie doświadczenia z biokominkami? Posiadacie w domu?

Byłam na kawie ostatnio o koleżanki i pokazała mi w sypialni. Powiem Wam, że coś pięknego :)
Wisi przed łóżkiem, wpuszczony ładnie w ścianę tak że widać tylko srebrną ramę.

Tak się nakręciłam, że zaczęłam czytać co to dokładnie jest... Paliwem jest bioetanol, który nie daje dymu, popiołu, w zależności od jakości nie powinien dawać żadnego zapachu. Nie potrzebny więc komin, wieszasz jak obraz. Biopaliwo może nie jest tanie ale biokominek to nie piecyk do grzania :) choć też daje ciepło.

wieczór, wino, żywy ogień, ja i on :)
daniela80
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 13:05

Re: Biokominki

Postprzez bettti86 » 18 lut 2013, o 09:43

no ja jeszcze na żywo takiego biokominka nie widziałam, więc nie będę się zachwycać, ale na pewno jest to bardziej praktyczne od normalnego :P
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Biokominki

Postprzez Natalka86 » 4 mar 2013, o 15:31

mnie się podobają i chyba się skusimy na taki w salonie
Natalka86
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 14:09

Re: Biokominki

Postprzez Biokolekcja » 13 maja 2015, o 21:14

Biokominek to świetna alternatywa dla tradycyjnego kominka. Jego ogromną zaletą jet to, że można go zastosować w każdym wnętrzu bo nie wymaga dodatkowych instalacji. Tak jak wcześniej wspomniano nie spełni on funkcji grzewczej ale czysto dekoracyjną, wydziela on niewiele ciepła, ale dzięki temu możemy delektować się blaskiem ognia również w upalne letnie noce. Nada naszemu mieszkaniu klimat przytulności i romantyczności. Jest tez mniej kłopotliwy, gdyż nie wydziela dymu i sadzy więc nie brudzi nam ścian.
W naszym salonie istnieje możliwość zobaczenia jak działa taki biokominek oraz przetestowania różnego typu biopalenisk.

Biokolekcja - salon z biokominkami :: BlueCity :: poziom +2 :: http://biokolekcja.pl/
Avatar użytkownika
Biokolekcja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biokominki

Postprzez Aza » 15 gru 2015, o 21:28

W sezonie letnim natknęłam się na biokominek stołowy i postanowiłam w niego zainwestować. Muszę przyznać, że to był strzał w dziesiątkę. Fantastycznie uprzyjemniał czas, który spędzałam na tarasie z rodziną lub sama. Moim zdaniem ogień ma w sobie coś magicznego i można się w niego wpatrywać godzinami popadając w zadumę. Jest małych rozmiarów więc można go przenosić i przestawiać SPAM Aktualnie został umiejscowiony w salonie.Fantastycznie będzie pasował do choinki. Stworzy się fajna świąteczna atmosfera - kolorowa choinka i ciepełko płynące z biokominka.

Ostatnio edytowano 16 gru 2015, o 18:45 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Aza
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 19:16

Re: Biokominki

Postprzez magdaakos » 6 cze 2016, o 17:11

Bikominek to super sprawa. Mam u siebie i polecam. Wygląda efektownie a do tego nie trzeba ciągle nosić drewna.

magdaakos
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 cze 2016, o 16:46

Re: Biokominki

Postprzez Jafra » 20 lip 2021, o 06:14

A mi się nie podobają biokominiki - to tylko ozdoba, prawie tak jakby powiesić obraz:) Dlatego my u siebie mamy tradycyjny kominek, który nie tylko fajnie wygląda, ale daje także przyjemne ciepło w zimne wieczory - wiosenne i zimowe. Nie grzejemy w nim cały czas, bo mamy oprócz niego gazowe ogrzewanie, więc i drewna nie musimy nosić codziennie. Mimo to zadaliśmy by kominek był w pełni bezpieczny to znaczy, miał odpowiednią izolację oraz system kominowy. Komin wybraliśmy firmy Cermas, zajmuje sie ona produkcją wysokiej jakości systemów i wkładów kominowych, które posiadają wszystkie wymagane certyfikaty i gwarantują bezpieczeństwo użytkowania.
Jafra
Miła Kobietka
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 wrz 2020, o 11:15
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]