Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez Lena20 » 3 mar 2013, o 02:40

Dziewczyny jestem w 6 tygodniu ciazy okropnie bolą mnie zeby lekarz powiedział ze moge w niewielkich dawkach brac paracetamol ale nic mi nie pomaga ani okłady ani szałwia nie wiem co robić pomóżcie .... !!

Lenkaaaa ;**
Lena20
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 02:36

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez roxxy681 » 5 mar 2013, o 13:55

Skąd jesteś? Moja ginekolog jest też dentystką, mogłabym Ci dać jej namiary.
roxxy681
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 17:03

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez Lena20 » 6 mar 2013, o 14:48

W Londynie mieszkam , ale wczoraj byłam u dentysty i dała mi antybiotyk przy tym powiedziała że to nie zagraża dziecku mało tego powiedziała ze chce usunąc zęba ja się boje nigdy nie slyszałam zeby podczas ciazy brac antybiotyk czy usuwać zęby ... poszłam do lekarza rodzinnego powiedzial że nie widzi przeciwskazań ale to jest niepojętę ....

Lenkaaaa ;**
Lena20
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 02:36

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez mrw111 » 8 mar 2013, o 02:48

Czy to usuwanie zębów pod narkozą ? Jeśli tak zapoznaj się z tym artykułem samizdrowi
mrw111
 

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez Lena20 » 8 mar 2013, o 15:43

Nie nie normalnie znieczulenie itd. wspominała tez o kanałowym ale sie nie zgodziłam .. dzieki za lonka :)

Lenkaaaa ;**
Lena20
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 02:36

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez roxxy681 » 8 mar 2013, o 17:09

Dzisiaj w telewizji śniadaniowej leciał program właśnie o zabiegach dentystycznych w ciąży, mówili, że do drugiego trymestru nie powinno się ich wykonywać. Później już można.
roxxy681
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 17:03

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez drzemag » 8 mar 2013, o 22:18

Ja chodziłam regularnie do dentysty i nie było żadnych przeciwwskazań, miałam jakieś znieczulenie. dentystka mi powiedziała, ze można podać takie leciutkie , które nie zawiera adrenaliny chyba. Lepsze chyba jednak jest leczenie zębów niż branie non stop tabletek p/bólowych.
Avatar użytkownika
drzemag
Fajna Kobietka
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 17:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez as22 » 20 kwi 2013, o 23:16

Lena20 napisał(a):Dziewczyny jestem w 6 tygodniu ciazy okropnie bolą mnie zeby lekarz powiedział ze moge w niewielkich dawkach brac paracetamol ale nic mi nie pomaga ani okłady ani szałwia nie wiem co robić pomóżcie .... !!







ja miałam straszne bole zebow jak bylam w ciazy ale pomagał mi AMOL smarowałam policzek i po chwili przechodzilo i nie zagrazalo dziecku. :)
as22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 7 mar 2013, o 11:07

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez Daria;) » 21 kwi 2013, o 07:47

Witajcie, zdecydowanie powinnaś wyleczyć, czy ewentualnie usunąć zęba. O wiele groźniejszy dla stanu zdrowia matki i dziecka może być stan zapalny który może pojawiać się przy niewyleczonych ubytkach, stan zapalny ma wpływ na cały organizm. Zapewne już się u Ciebie rozwinął skoro dostałaś antybiotyk. Samo nie minie, musisz usunąć zęba, a jeśli masz inne ubytki trzeba je koniecznie wyleczyć. Nie bój się, dziecku nic się nie stanie, a Ty chyba nie chcesz cierpieć przez całą ciążę, a potem przez okres karmienia... Znieczulenie miejscowe jak nazwa wskazuje działa miejscowo, co innego gdybyś poddała się narkozie. Nie zapomina`j że nieleloczona próchnica obejmuje inne zęby, powiększa się i powoduje po prostu ból zębów. Dla swojego zdrowia i dobrego samopoczucia zadbaj o siebie i o dzidziusia;) Pozdrawiam:)

Ps. To prawda, że kiedyś kobiety unikały dentysty w ciąży jak ognia, panowało przekonanie, że ciąża i karmienie = utrata kilku zębów, jak kobieta miała braki w uzębieniu to oznaczało że musi mieć dużo dzieci... ale to jeden z tysięcy mitów dotyczący ciężarnych taki jak "nie maluj włosów", "nie przechodź pod sznurami" itd. Można włożyć takie poglądy między bajki. Oczywiście co innego jakbyś miała usuwać np.8 pod narkozą, prześwietlać zęby, robić jakieś implanty czy niewiadomo co, ale zwykłe usunięcie czy wyleczenie może tylko pomóc, zresztą lekarze już Ci to wytłumaczyli, chociaż nie zaszkodzi zaznaczyć na fotelu u dentysty że jesteś w ciąży.
Daria;)
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 07:06

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez tasiaka » 21 kwi 2013, o 19:05

Moja przyjaciółka też panicznie bała się iść do dentysty w ciąży, ale przemogła się i doradzili jej leczenie ...laserowe.
Co o tym myśleć? Próbowałyście?
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez apollo » 26 kwi 2013, o 08:10

Jedyny sensowny pomysł to wizyta u dentysty. Nie radze samodzielnie dobierać leki. Polecam na przyszłość systematyczne mycie i dobre szczoteczki. Myjąc zęby pastą ajona od blisko 3 lat nie miałam leczonego ani jednego zęba. A wizyta co pół roku u dentysty sprawia, że po prostu nie dopuszczam do bólu...
apollo
 

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez tasiaka » 26 kwi 2013, o 11:19

Przegląd co pół roku powinien być takim rytuałem jak poranna kawa..
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez apollo » 29 kwi 2013, o 08:06

Tylko pytanie - dlaczego ludzie tego nie robią? Nie potrafię tego zrozumieć. Przecież przy systematycznych wizytach nie pojawia się ból, nie ma leczenia kanałowego, wyrywania zębów... Ale ludzie wiedzą swoje - to przecież ich zdrowie i ich pieniądze. Nic nam do tego.
apollo
 

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez Biopiekno_pl » 29 kwi 2013, o 14:27

apollo napisał(a):Jedyny sensowny pomysł to wizyta u dentysty. Nie radze samodzielnie dobierać leki. Polecam na przyszłość systematyczne mycie i dobre szczoteczki. Myjąc zęby pastą ajona od blisko 3 lat nie miałam leczonego ani jednego zęba. A wizyta co pół roku u dentysty sprawia, że po prostu nie dopuszczam do bólu...


Leki tylko i wyłącznie zlikwidują ból. Wizyta u dentysty jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o higienę, polecam pastę COSLYS.Unikalna formuła pasty łączy sole mineralne i pierwiastki śladowe, aby załagodzić podrażnienia i remineralizować szkliwo. Chroni zęby przed powstawaniem płytki bakteryjnej oraz delikatnie wybiela. Zastosowany propolis oprócz swoich właściwości antybakteryjnych ma także działanie regeneracyjne i przeciwzapalne.

www.biopiekno.pl - Kosmetyki naturalne, ekologiczne, organiczne i mineralne.
Biopiekno_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 12 lis 2012, o 19:14

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez apollo » 30 kwi 2013, o 07:48

Normalnie jak reklama telewizyjna, kto ma w to uwierzyć ;-)
Myję zęby ajoną dlatego, że zęby mam zdrowe, nie pojawia się konieczność leczenia, są białe, a pasta nie zawiera fluoru, a nie ze względu na unikalną ... :D
apollo
 

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez tasiaka » 30 kwi 2013, o 16:18

apollo napisał(a):Tylko pytanie - dlaczego ludzie tego nie robią? Nie potrafię tego zrozumieć. Przecież przy systematycznych wizytach nie pojawia się ból, nie ma leczenia kanałowego, wyrywania zębów... Ale ludzie wiedzą swoje - to przecież ich zdrowie i ich pieniądze. Nic nam do tego.

Dlaczego nic nam do tego? Spotykam się z ludźmi w sklepach, urzędach i czyste, zdrowe zadbane zęby są podstawą kontaktu... Nie jest przyjemnie patrzeć na kogoś kto tylko przez swoje zaniedbanie i lenistwo nie zadbał o uzębienie...Niekiedy w przypadku braku higieny pojawia się zapach wątpliwy...
Ale pewnie, lepiej zrobić sobie włosy farbą za 200 zł czy kupic jeansy w Lee zamiast Stradivariusie a ząbki...
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez Hadassa » 30 kwi 2013, o 18:32

są jednak przypadki, kiedy to jest wybór między nowymi spodniami a dentystą... a wyżywieniem rodziny a dentystą....
są ludzie i ludzie...
Mojej mamie poleciały w większości zęby z powodu kiepskiego dostępu do dentysty.. ale to było lata temu i w dużej odległości od miasta...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez Slavio22 » 12 maja 2013, o 17:24

Lena20 napisał(a):Dziewczyny jestem w 6 tygodniu ciazy okropnie bolą mnie zeby lekarz powiedział ze moge w niewielkich dawkach brac paracetamol ale nic mi nie pomaga ani okłady ani szałwia nie wiem co robić pomóżcie .... !!

a u dentysty bylas??
Avatar użytkownika
Slavio22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 maja 2013, o 17:18

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez Lena20 » 13 maja 2013, o 19:21

tak byłam u dentysty :) zrobiła mi zęby okazało sie zr to było zapalenie dała mi antybiotyk ale ja nie brałam go zawsze sie słyzy ze zadnych anty. w ciazy i tego sie trzymam i narazie jest wszystko ok :)

Lenkaaaa ;**
Lena20
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 02:36

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez Betty33 » 15 maja 2013, o 11:38

Zdecydowanie trzeba działać, jak najszybciej wyleczyć lub usunąć zęba. Bolący ząb to stan zapalny, który może być bardzo groźny dla dzidzi. Dobry dentysta powinien poprosić o pisemną opinię twojego ginekologa odnośnie zabiegu jaki planuje wykonać, i na tej podstawie leczy. Powodzenia i nie zwlekaj.
Betty33
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 09:14

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez kobietkaXY » 30 maja 2013, o 19:45

Na przyszłość w podobnej sytuacji radzę zacząć od płukania ust szałwią - działa antybakteryjnie. Tylko nie pij jej, bo w ciąży (podczas karmienia też) nie jest wskazana. Jestem pewna, że na stan zapalny to by wystarczyło.

Co do usuwania zębów, przy tym zabiegu stosowane jest mocne znieczulenie, które utrzymuję się jakieś 8 godzin. Nie jest to dobre dla dzidziusia.

Carpe diem...
Avatar użytkownika
kobietkaXY
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 17 wrz 2012, o 15:29

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez hopsasa » 27 sie 2013, o 22:37

W ciąży trzeba szczególnie dbać o zęby. Moja siostra narobiła sobie kłopotów z zębami, bała się dentysty jak ognia, w ciąży ją bolały, posypały się.. Potem poszła do dr. Kornafel z DentalEstetic i jak usłyszała ile zębów ma do 'naprawy', a ile do 'wymiany' to się za głowę złapała. Wiadomo, w ciąży nie można za bardzo nic przeciwbólowego, męczyła się cholernie. Teraz już ma wszystko poleczone, znowu spodziewa się dzidziusia, chodzi na kontrole do tej dentystki i jest dobrze..
hopsasa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 sie 2013, o 22:03

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez apollo » 11 wrz 2013, o 07:54

Nie przesadzajcie. W dalszym ciągu wszystkie podstawowe zabiegi u dentysty są całkowicie darmowe, tylko za wybrane się płaci. Zresztą - czy ten ból warty jest takich pieniędzy? Osobiście uważam, że nawet w najmniejszym stopniu...
apollo
 

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez Lena20 » 16 wrz 2013, o 20:06

dziewczyny byłam u dentysty dał mi lekarstwo nie może zrobić kanałowego bo nie wolno w ciąży brałam jakiś czas antybiotyk pomogło ale znów mnie zaczynają boleć dodawałam ten post w 6 tygodniu ciązy teraz mam 34 tydzien hehe i nadal bolą ahh

Lenkaaaa ;**
Lena20
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 02:36

Re: Ból zębów podczas ciąży , POMOCY !

Postprzez tusia25 » 2 paź 2013, o 00:07

wizyta u dentysty podczas ciazy to niestety musi byc koniecznosc, bo jak wiadomopowinno sie unikac wszelkich zabiegow, ale jak boli to trzeba. Nie warto sie meczyc.. najlepiej jednak zapytac lekarza stomatologa, jesli moze to rzeczywiscie zagrozic ciazy to byc moze mozna przebolec, zalezy tez co tam sie dzieje w tych zabkach. Jak te laserowe leczenie?
tusia25
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]