Brak motywacji...

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

Brak motywacji...

Postprzez Justynka108 » 11 sty 2011, o 10:50

Bardzo często ostatnio spotykam się ze smutnym faktem, że ludzie wokoło mnie czują się przemęczeni, smutni, źli. Przytłacza ich szara codzienność, zawrotny pęd, w jakim przyszło im żyć - praca, dom, szkoła, dzieci i tak w kółko, codziennie od nowa. Brakuje im motywacji, brakuje wiary, brakuje siły, która pcha całą tą maszynę do przodu...
Ciekawa jestem ilu z tych wartościowych, zabieganych, ale smutnych ludzi pomyślało - choćby raz dziennie - jakie to szczęście, że mam nogi, mogę pójść do pracy! Jakie to szczęście, że mam ręce, mogę pomagać innym! Jakie to szczęście, że jestem zdrowy, nie ma dla mnie rzeczy nie możliwych!
Kurcze!
Zapominamy o wdzięczności, a przecież mamy miliony powodów, by ją odczuwać. Doświadczamy nie tylko zmęczenia! Smutek i złość na otaczający nas, pędzący świat - nikomu nie pomogą. Wdzięczność za to, co dobrego nas spotyka - zapewne pomoże, i to bardzo. Może brzmię teraz jak jakiś koszmarny kaznodzieja... cóż, pewnie tak . Mimo wszystko umieszczam ten post dla wszystkich kobietek, które czasami czują się smutne
Justynka108
 

Re: Brak motywacji...

Postprzez beata1980 » 12 sty 2011, o 14:54

Smutne? Czyli jak większość polek...
beata1980
 

Re: Brak motywacji...

Postprzez koperkowa » 13 sty 2011, o 22:40

Masz rację. nie doceniamy niektórych rzeczy dopóki ich nie stracimy...
koperkowa
 

Re: Brak motywacji...

Postprzez Lily18 » 13 sty 2011, o 22:46

Problem współczesnego świata - zabieganie, przejmowanie się wszystkim co materialne i przynosi zyski, bo niestety tego od nas świat wymaga... Faktem jest to co powiedziałaś - ludzie nie potrafią cieszyć się z drobnostek, takich jak uśmiech dziecka na ulicy, promień słońca w rosie - przecież to pokazuje piękno otaczającego nas świata, a mimo to ludzie potrafią dostrzec jedynie to co złe, męczące i ponure. Przykre trochę...
Lily18
 

Re: Brak motywacji...

Postprzez justyna1981 » 15 sty 2011, o 00:13

sami decydujemy o swoim losie i jeśli chcemy być smutasami to tacy właśnie jesteśmy, znam mnóstwo uśmiechniętych osób takich którzy cieszą się z życia i nie przejmują się otaczającym światem a nie tylko narzekają jesteśmy tym kim chcemy być...
justyna1981
 

Re: Brak motywacji...

Postprzez Cara » 24 sty 2011, o 12:23

Dokładnie. To My mamy wpływ na to, jakie jest nasze życie. Oczywiście, są sytuacj ,które nie są od Nas zależne i mają wpływ na Nasz nastroj. Często jednak to my sami decydujemy to my, czy jesteśmy zadowoleni, czy nie. I tylko nasze nastawienie do niektórych spraw ma na to wpływ.
Cara
 

Re: Brak motywacji...

Postprzez justyna1981 » 3 lut 2011, o 12:41

Ja zauważyłam, że wszyscy teraz się tak strasznie spieszą, liczy się cwaniactwo chamstwo i prostactwo, ludzie się do siebie nie uśmiechają tylko patrzą tak jakby jeden drugiemu ojca zabił - to przykre ale taki jest koszt demokracji i takie są prawa 21 wieku. Sama od jakiegoś czasu zaczęłam się do ludzi więcej uśmiechać, otwierać się na świat otaczający mnie, zmieniłam swoje podejście do życia, zmieniłam pracę na mniej nerwowa i zaczęłam żyć.
justyna1981
 

Re: Brak motywacji...

Postprzez Cara » 3 lut 2011, o 15:38

W tym całym pędzie zapominamy, że w życiu chodzi o to, aby dobrze Nam było, a nie o to, żebyśmy wciąż chcieli mieć więcej..
Cara
 

Re: Brak motywacji...

Postprzez anulka1 » 3 mar 2011, o 21:34

no cóż.. takie czasy mamy :(
anulka1
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]