Ciekawe zabawy dla dwulatka:)PROSZE O POMYSLY

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Ciekawe zabawy dla dwulatka:)PROSZE O POMYSLY

Postprzez Ankara 25 » 3 kwi 2013, o 14:08

witam wszystkie mamusie i nie tylko:)jestem mama dwuletniego chlopca i szukam propozycji ciekawych ale tez madrych zabaw, ktore pomoga rozwinac mojego chlopaka.My oczywiscie czytamy ksiazeczki rysujemy pisakami i kredkami , ma swoja tablice i po niej rysuje , wiadomo pelno roznych zabawek, bujamy malego czasem w kocu, ganiamy sie na czworakach, bawimy w chowanego, maly powtarza rozne gesty np z piosenek dla dzieci,ostatnio to ciagnie mnie albo mojego i musimy jezdzic z nim z jego kaczka na sznurku ma tez pieska wiec on bierze pieska mi wrecza kaczki i dajemy:)ucze go tez naz wkolorow np na kretkach mowie wez czerwona kredke to bierze,rysuje mu kilka obrazkow np kotka slonce domek i samochod i pytam gdzie jest auto? a gdzie domek?? itd zawsze wszystko zgaduje:) robimy tez takie pieczatki na kartkach ostatnio mu zakupilam.ma tez takie ukladanki ze musi wkladac zwierzeta czy owoce w odpowiednie miejsca , ostatnio od chrzestnej na swieta dostal tez ukladanke taka ze ma dwa duze puzle i musi laczyc w pary np psa z buda jajko z kura itd wiekszosc dopasowuje juz sam a nawet wszystkie. chetnie
poznalabym jakies nowe zabawy...znacie jakies ciekawe????czekam na pomysly.dziekuje...
Ankara 25
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 14:41

Re: Ciekawe zabawy dla dwulatka:)PROSZE O POMYSLY

Postprzez dobroslawa » 18 kwi 2013, o 23:54

polecam książeczkę 100 zabaw dla dzieci dwuletnich, są tam opisy prodtych zabaw, uczących dziecko myślenia i wyrabiania dobrych nawyków - np. nauka sprzątania zabawek do pudełka, który jest ich domkiem, malowanie rękami, zabawy ruchowe
dobroslawa
 

Re: Ciekawe zabawy dla dwulatka:)PROSZE O POMYSLY

Postprzez Sylwuśka123 » 24 maja 2018, o 11:14

Na pewno możesz spróbować z fajnymi przytulankami, nie znam dziecka, które nie lubiłoby przytulić się do czegoś mięciutkiego. Chociażby coś jak tutaj w Tuli Tuli Baby: LINK . Dla dziewczynki możesz kupić np kotka, a dla chłopca dinozaura.

Moja pasja moim życiem!
Sylwuśka123
Miła Kobietka
 
Posty: 65
Dołączył(a): 14 lip 2016, o 10:05

Re: Ciekawe zabawy dla dwulatka:)PROSZE O POMYSLY

Postprzez Hadassa » 24 maja 2018, o 14:22

Na youtubie jest masa różnych pomysłów na zabawy z dwulatkiem i mniejszymi czy większymi dziećmi
Wystarczy w pisać w google

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Ciekawe zabawy dla dwulatka:)PROSZE O POMYSLY

Postprzez Adrianna_88 » 13 lip 2018, o 11:14

A może rowerek biegowy? Jeśl idziecko jest oczywiście odpowednio motorycznie rozwinięte :) Wspólna zabawa na dworze, przy ładnej pogodzie to zawsze ciekawa alternatywa :)
Ja kupilam córce taki jak ponizej:

A co do pozostałych zabaw to polecam przede wszystkie edukacyjne, które wymagają interakcji, ale potrafia przekazać coś ciekawego - zawsze z takiej zabawy wynika dodatkowa wartość :)
Obrazek
Źródło SPAM

Ostatnio edytowano 13 lip 2018, o 21:18 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

Adrianna_88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 mar 2018, o 08:54

Re: Ciekawe zabawy dla dwulatka:)PROSZE O POMYSLY

Postprzez Hadassa » 15 lip 2018, o 19:37

Rowerek jest na pewno fajny ;) i pomysłowy, ale gdy nie ma pogody, no to trochę lipa ;)
Ale na pewno piasek kinetyczny czy ciasttolina się sprawdzą.
Gry typu łowienie rybek czy memory

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Ciekawe zabawy dla dwulatka:)PROSZE O POMYSLY

Postprzez Jamelia » 17 lip 2018, o 07:40

Tak łowienie rybek fajna zabawa i nie tylko dla małych dzieci :D ;-)
Można się pobawić w zgadywanie np mama wydaje dźwięki jakiegoś zwierzęcia a dziecko albo pokazuje w książeczce jakie to zwierzę albo mówi. Potem na odwrót ,dziecko udaje zwierzę rodzić zgaduje.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]