co na sylwestra?

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

co na sylwestra?

Postprzez katarzyna13041993 » 27 gru 2012, o 10:55

Dziewczyny razem z moim facetem robimy sylwestra w domu.. I będą znajomi. Jakie dania robicie w sylwestra.. ? bo ją nie mam żadnego pomysłu.:(
katarzyna13041993
 

Re: co na sylwestra?

Postprzez elzbieta45 » 27 gru 2012, o 13:59

SLEDZIE REGINY


1 kg. solonych płatów sledziowych
4 cebule
1 szkl. oleju sojowego
10 dkg. rodzynek
2 łyzki cukru
szczypta kwasku cytrynowego lub łyzeczka soku z cytryny
15 dkg. koncentratu pomidorowego

sledzie wymoczyc, pokroic w dzwonki. Rozgrzac olej i zeszklic cepule pokrojona w drobna kostke. dodac przecier sko z cytryny a na koncu namoczone rodzynki , zagotowac . Sos ostudzic . Na półmisku układac sledzie polac sosem




RYBA PO GRECKU

1 kg. filetow rybnych

zrobic ciasto nalesnikowe , filety pokroic na kawałki ,maczac w ciescie , smazyc i ułozyc na połmisku

1 słoik papryki konserwowej
1 słoik ogórkow konserwowych

pokroic w kostke , posypac połmisek z rybami

SOS
5 cebul
2 słoiczki przecieru pomidorowego
1,1/2 szkl. wody
4 łyzki octu
6 łyzek cukru
1 ketchup
3 łyzki wegety

cebule podsmazyc , dodac pozostałe składniki , zagotowac , polac ciepłym sosem ryby

SMACZNEGO
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: co na sylwestra?

Postprzez katarzyna13041993 » 27 gru 2012, o 16:24

Dziękuję Elżbietka.:) . Napewno zrobię.:) a macie jeszcze inny pomysły?
katarzyna13041993
 

Re: co na sylwestra?

Postprzez elzbieta45 » 27 gru 2012, o 17:23

a co jeszcz by cie interesowało , mam cos jeszcze na ciepło raczki z parowek i pieczarkami itp
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: co na sylwestra?

Postprzez anastasja » 29 gru 2012, o 02:12

Ja polecałabym głównie przystawki, najlepiej trochę wykwintniej niż zazwyczaj. Może poszalej z łososiem wędzonym, ten nadaje się do wszelkiego rodzaju krakersów i kanapeczek - http://www.tesco.pl/kulinarni-lowcy-sma ... zony-tesco
tam niżej masz też ciekawe przepisy. Próbowałam tej sałatki z pomidorkami koktajlowymi, całkiem niezła.
Poza tym przydałoby się jakieś ciepłe danie, przynajmniej jedno. Może tak najprościej spaghetti po neapolitańsku, tj. czosnek rozpuszczony na maśle i oliwie, do tego przecier pomidorowy, świeża bazylia i pietruszka. Będzie najlepsze, jak wymieszasz cały ugotowany wcześniej makaron w garze z sosem. Robi się szybko, a i łatwo przygotować dla większej ilości ludzi.
Ewentualnie ostatnio też posmakowało mi danie serwowane u znajomych (też dla sporej liczby osób), tylko nie przytoczę dokładnego przepisu, musiałabyś poszperać w sieci albo robić na wyczucie. Grillowany bakłażan, cukinia i pomidory bardzo intensywnie przyprawione. Do tego dodana feta i oddzielnie podane ciepłe bagietki polane oliwą, palce lizać! :)
Avatar użytkownika
anastasja
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 00:57

Re: co na sylwestra?

Postprzez elzbieta45 » 29 gru 2012, o 08:49

ja jestem zwolennikiem przepisow juz wyprobowanych bo tych ze stron internetowych nie mam przekonania . a czy łosos jest az tak wykwintna ryba mi akurat nie smakuje i nie podchodzi pod moj gust a czy danie jest bogate czy zwykle to nie ma znaczenia bo najwazniejsze jest aby było smaczne
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: co na sylwestra?

Postprzez anastasja » 30 gru 2012, o 13:10

Jeśli chodzi o przepisy z sieci, to ja się jakoś nie boję. Zwykle trafiam na jakąś stronę, próbuję ze 2-3 przepisy i jeśli wychodzi fajnie, to się na niej zadomawiam i próbuję kolejnych. Nie jest to jednak działanie bezkrytyczne, często traktuję te przepisy jako wskazówki bądź inspiracje.
Co do samego łososia, to jest to kwestia gustu. Dla mnie super smak i bardzo dużo możliwości do szaleństwa w kuchni, bo tak jak pisałam wyżej, sprawdza się idealnie w przystawkach, sałatkach, a także w daniach głównych.
a czy danie jest bogate czy zwykle to nie ma znaczenia bo najwazniejsze jest aby było smaczne

Tu trochę nie rozumiem. Chodzi Ci o to, że nie ma znaczenia, czy danie jest różnorodne?
Dla mnie też najważniejsze jest to, by było smaczne.
Avatar użytkownika
anastasja
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 00:57

Re: co na sylwestra?

Postprzez elzbieta45 » 30 gru 2012, o 13:57

tu jak zaznaczylas tez troche i gust ale tez i najwazniejszy smak . Moze tez dlatego ze akurat łosos mi nie przypadł do gustu mimo ze lubie ryby . Tak jak trafi sie na jakis fajny przepis czemu nie , warto eksperymentowac na tym tez sie uczymy a i tez mozna znalesc cos nowego i ciekawego
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: co na sylwestra?

Postprzez mumue » 30 gru 2012, o 23:50

Ostatnio przeglądałam gazetkę Lidla i jest tam sporo przepisów na ciekawe przekąski. Chyba coś wykorzystam, ale dopiero w przyszłym roku, bo w tym nie gotuję - może Wam się przyda - gazetka jest na stronie.
mumue
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 21:01

Re: co na sylwestra?

Postprzez mery » 31 gru 2012, o 14:08

Na sylwestra, na pewno nic ciężkostrawnego, co by nam goście wzdęć się nie nabawili. Proponuję koreczki, tradycyjne i nie np. z łososiem, szynką parmeńską, sałatki: grecka, z tuńczykiem, owocowa, rosołek nie zaszkodzi mieć pod ręką. Ale tak to jeszcze bardzo fajne są na takie imprezy tarty oraz coś na słodko.

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: co na sylwestra?

Postprzez reffina » 2 sty 2013, o 12:42

Ja w sylwestra miłam okazję spróbować śuszonych śliwek zawiniętych w ser i bekon i lekko podpieczonych - pyssszne :)
reffina
 

Re: co na sylwestra?

Postprzez bajaderka » 4 sty 2013, o 02:18

Znam te śliwki, bardzo lubię :) Mi trafił się taki sylwester, na którym bardzo postarano się o menu. Tortille, sałatki z makaronem z zupek chińskich, z mięsem, muffinki, pierożki, cuda po prostu. I tak bardzo fajnie, bo bez tradycyjnych rzeczy typu koreczki, czy zwykłe śledziowe przystawki. Szkoda, że sylwester tylko raz w roku ;)
Avatar użytkownika
bajaderka
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 20:47

Re: co na sylwestra?

Postprzez delajer » 4 sty 2013, o 15:56

Ja miałam pierwszy raz okazję spróbować sałatkę z gyrosa. Kapitalna sprawa. Jeszcze bardzo smakowała mi rolada serowa, w której w środku były kotlety mielone :)

delajer
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 sty 2013, o 15:39

Re: co na sylwestra?

Postprzez bajaderka » 4 sty 2013, o 23:32

Sałatka gyros faktycznie bardzo smaczna, ale rolady serowe z kotletami mielonymi w środku? Przyznam, że brzmi to trochę dziwnie i ciężko strawnie.
Avatar użytkownika
bajaderka
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 20:47

Re: co na sylwestra?

Postprzez elzbieta45 » 5 sty 2013, o 08:02

dziewczyny , dziewczyny . przepisy , przepisy . bo nam to nic nie da jak ktos cos jadl i bylo smaczne bo bez przepisu
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: co na sylwestra?

Postprzez bajaderka » 6 sty 2013, o 02:01

Ja jestem na etapie pozyskiwania, więc jak tylko wyciągnę od znajomych, to napiszę :)
Avatar użytkownika
bajaderka
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 20:47
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]