Co robić?

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Co robić?

Postprzez finezja » 9 maja 2012, o 19:15

Drogie kobiety.Moja 16 letnia córka prawdopodobnie jest w ciąży.Jestem załamana.Nie wiem co robić?Gdzie popełniłam błąd w jej wychowaniu?
finezja
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 10 mar 2012, o 15:47

Re: Co robić?

Postprzez mycha25 » 9 maja 2012, o 19:22

A czemu uważasz że popełniłaś błąd?Przecież to nie Twoja wina!Na młodych ludzi największy wpływ ma otoczenie,znajomi.No i ciekawość.No chyba że nie rozmawiałaś z córką o antykoncepcji?Ale nie możesz szukać winy w sobie.Musisz jej teraz pomóc i ją wspierać bo co się stało to się już nie odstanie i żadne awantury ani wyrzuty nic nie dadzą.Rozumiem że na pewno jesteś załamana tą sytuacją bo to jednak szok i nikt nie chcę by jego córka w tym wieku została matką ale nie możesz się teraz od niej odwrócić bo właśnie w tym momencie ona Cię najbardziej potrzebuje.Gdy minie pierwszy szok to pewnie pogodzisz się z tą sytuacją a gdy wnuk lub wnuczka się urodzi to się po prostu zakochasz :) .a jakie relacje masz i miałaś z córką?

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: Co robić?

Postprzez finezja » 9 maja 2012, o 19:28

Oczywiście że rozmawiałam.W obecnej chwili są dobre ale jakiś czas temu dawała nam w kość.Za dwa tygodnie idziemy do lekarza.
finezja
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 10 mar 2012, o 15:47

Re: Co robić?

Postprzez mycha25 » 9 maja 2012, o 19:35

Myślę że wszystko się jakoś powoli ułoży kiedy dojdziecie do siebie po tej "nowinie".A może się jeszcze czasem okaże że to tylko fałszywy alarm.

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: Co robić?

Postprzez finezja » 9 maja 2012, o 19:40

mycha25 napisał(a):Myślę że wszystko się jakoś powoli ułoży kiedy dojdziecie do siebie po tej "nowinie".A może się jeszcze czasem okaże że to tylko fałszywy alarm.


Oby był fałszywy.Prawie trzy miesiące okresu nie ma.Test ciążowy wyszedł pozytywny.Ale córka bierze hormony na tarczycę.już sama nie wiem co o tym myśleć.?
finezja
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 10 mar 2012, o 15:47

Re: Co robić?

Postprzez mycha25 » 9 maja 2012, o 19:48

Może rzeczywiście leki są winne.Z resztą w jej wieku okres nie jest regularny i bywają takie długie przerwy.Na razie nie martw się aż tak.A co ona na to?Jak reaguje?

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: Co robić?

Postprzez finezja » 9 maja 2012, o 20:14

No właśnie miała okres co miesiąc ale nie był regularny.Nigdy takiej przerwy nie miała.Ona twierdzi że to ciąża.Fakt zle wygląda jest blada ciągle zmęczona.Nie wymiotuje i na nic innego nie narzeka.
finezja
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 10 mar 2012, o 15:47

Re: Co robić?

Postprzez mycha25 » 9 maja 2012, o 20:29

Może jest inna przyczyna tego złego samopoczucia,tym bardziej że ma problemy z tarczycą.Ja kiedy byłam mniej więcej w jej wieku to nie miałam okresu przez pół roku ale okazało się że to nic takiego.Szkoda że na wizytę u lekarza musicie czekać tak długo bo to tylko nerwy większe.

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: Co robić?

Postprzez finezja » 10 maja 2012, o 17:00

Obyś miała rację oby to nie była ciąża.cała jestem w nerwach a wizyta dopiero za dwa tygodnie.
finezja
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 10 mar 2012, o 15:47

Re: Co robić?

Postprzez Dzieckolandia_pl » 22 maja 2012, o 13:29

Jeżeli to prawda,to z pewnością krytyka dziecka nic nie da,możesz tylko odsunąć swoja córkę takim zachowaniem. Teraz musisz okazać jej wsparcie. Rozumiem nerwy,to naturalne ale teraz ważne jest także jej zdrowie.
Dzieckolandia_pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 7 lut 2012, o 12:03

Re: Co robić?

Postprzez finezja » 28 maja 2012, o 14:23

No i jest ciąza .12 tydzien.Szok.jestem zalamana.
finezja
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 10 mar 2012, o 15:47

Re: Co robić?

Postprzez dzo » 28 maja 2012, o 22:18

No jak to załamana ?

Będzie dobrze :) nie martw się ;)
dzo
 

Re: Co robić?

Postprzez Aneczka89 » 29 maja 2012, o 08:55

Jestem matka i pewnie czułabym się tak jak Ty gdyby moja córka w przyszłości została bardzo młodziutką matka... ale wiesz co wiem na pewno że jeżeli wspiera się córkę pomaga aby mogła skończyć szkołe to wszystko się ułoży zobaczysz za jakiś czas będziesz się dziwić że na początku byłaś załamana bo tak pokochasz wnuka lub wnuczke. Teraz najważniejszy jest dobry kontakt z córką.. Wiem że z boku to można się wymądrzać ale właśnie z boku można też dostrzec to czego na razie Ty nie widzisz. A tak pozatym to troche coś o tym wiem.. bo mam sąsiadke której córka tez 16 letnia jest w ciąży już zaawansowanej i widze że bardzo dobrze sobie radzą :) głowa do góry
Aneczka89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 maja 2012, o 10:29

Re: Co robić?

Postprzez kukilka » 5 cze 2012, o 09:37

Mleko zostało rozlane, już nic nie zmienisz. Nie ma co płakać i załamywać rąk, teraz Twojej córce potrzebne będzie dużo wsparcia. Ona z pewnością również nie jest szczęśliwa w obecnej sytuacji, a dodatkowy stres jej tylko zaszkodzi. Będzie dobrze. Za parę miesięcy, gdy na świecie pojawi się Twoja wnuczka zapomnisz o tym, co przeżywałaś teraz. Pomóż córce, by mogła skończyć szkołę i nie zmarnowała sobie życia na starcie. A ta mała kruszynka, która się pojawi niech będzie szczęściem dla niej i dla Ciebie.
kukilka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 17:34

Re: Co robić?

Postprzez finezja » 14 lip 2012, o 13:48

Teraz to sie nawet ciesze ze bede babcia.To juz 18 i pol tygodnia.Pomagam corce i wspieram ja ona tego bardzo potrzebuje sama jest jest jeszcze dzieckiem.Jakos damy rade musimy dac rade.A to malenstwo bedzie naszym wielkim szczesciem.
finezja
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 10 mar 2012, o 15:47

Re: Co robić?

Postprzez mycha25 » 14 lip 2012, o 20:51

Gratulacje :kwiatek ! Na pewno wszystko będzie dobrze a jak maluszek będzie już na świecie to zapewne oszalejesz na jego punkcie :D

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: Co robić?

Postprzez ewelina123 » 15 lip 2012, o 10:50

Teraz nic nie zrobisz, tak musiało być ja wiem, że pewnie czytasz te wszystkie nasze wypowiedzi i podpowiedzi w Twojej sprawi i myślisz sobie co wy wygadujecie ..... ? Ale nie możesz się załamywać ! to po pierwsze ! Musisz być silna - bo każdy z nas popełnia błędy a zajście w ciążę to nie jest błąd tylko błogosławieństwo - a że stało się tak wcześnie - za wcześnie - to nie zmienisz tego. Teraz musisz być silna i musisz porozmawiać z córką jak i jej chłopakiem co dalej planują - powoli się wszystko ułoży córka jak i jej chłopak ( z Twoją i pomocą chłopaka i pewnie przyszłych teściów) skończą szkołę. Później pojdą dalej - powoli nie trzeba panikowac bo to nic nie zmieni.... Będziesz Babcią i ciesz się z tego ... i na pewno się dogadacie z córką i jej rodzicami aby pogodzić wszystko . Będzie pewnie trudno ale dacie radę - po prostu dużo rozmawiajcie - nie zostawiaj jej samej. Pomyśl sobie jak by było jak to bys Ty była na jej miejscu co byś czuła. Teraz najważniejsze jest dzieciątko i młoda Mama ;)

trzymam kciuki :)

Obrazek
Avatar użytkownika
ewelina123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 24 cze 2012, o 15:18

Re: Co robić?

Postprzez finezja » 28 lip 2012, o 11:31

I była kolejna wizyta u lekarza.Córka już wyczuwa ruchy maleństwa.To już 20,5 tydzień.Na usg pewnie będzie już widać czy to wnuczek czy wnuczka.Z tamtymi rodzicami mamy wszystko uzgodnione zobowiązali się pomagać młodym rodzicom jak tylko się da.Wspieramy córkę ale mam obawy jak sobie z tym wszystkim poradzi?Jest jeszcze taka młodziutka będzie musiała szybko dorosnąć.
finezja
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 10 mar 2012, o 15:47

Re: Co robić?

Postprzez dzo » 28 lip 2012, o 12:28

poradzi sobie ;)

a jak się pojawi maleństwo na świecie to wszyscy będziecie zachwyceni i zakochani na zabój ;)
dzo
 

Re: Co robić?

Postprzez anetkawisnia » 2 sie 2012, o 19:41

Nie powinnaś karcić siebie za to, że jakoś źle wychowałaś córkę, gdzieś popełniłaś błąd. Koncentrując się na takich dywagacjach - raz , że do niczego nie dojdziesz i nic już nie zmienisz, a dwa - będziesz się tylko mentalnie oddalała od córki. Stało się, więc, skoro nie da się niczego cofnąć, należy oswoić się z nową sytuacją i znaleźć w niej dobre strony. A jest ich naprawdę dużo! W końcu przyjdzie na świat nowe życie!
anetkawisnia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 16:27
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników