Co teraz czytacie??

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez moniania » 6 cze 2018, o 09:45

Książki przygodowe, teraz Biały Kieł ;)

moniania
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 cze 2018, o 09:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez ketma » 4 lip 2018, o 12:10

"Zostań, jeśli kochasz" od Gayle Forman ustrzelona na wyprzedaży w Livro za całe 17 zł ;-)
W poczekali "Perfekcyjna kobieta to suka" - zdecydowanie mój kierunek ;-)
Teraz dużo książek jest dostępnych w wyprzedażowych cenach.
Nigdy mi nie zależało na premierach - zawsze czekam na dobre stawki ;-)
ketma
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 8 lut 2018, o 12:57

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez Hadassa » 15 lip 2018, o 19:49

Aktualnie kolejną część Jo Nesbo o HArrym Hule ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez Basi1898 » 8 sie 2018, o 12:35

Za zamkniętymi drzwiami - B.A. Parris
Bardzo interesująca, pochłania się ją momentalnie i już jestem w połowie.

"Wystarczy pleść jakieś głupstwa, których nikt nie może zrozumieć, a ludzie zrobią wszystko, czego od nich zażądasz." - Buszujący w zbożu
tvokazje
Basi1898
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 sie 2018, o 12:07

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez BlueLagoona » 13 sie 2018, o 20:54

A teraz to czytam coś "relaksującego".....Jude Deveraux " Rycerz w lśniącej zbroi"..po ciężkim dniu..taka bajka..odskocznia..z humorem..acz wciągająca....:)
Avatar użytkownika
BlueLagoona
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 24 lip 2018, o 22:19

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez bettylou » 1 paź 2018, o 16:32

"Kopnij piłkę ponad chmury" to niesamowity reportaż o Nepalu u progu zmian, o nepalskich kobietach, dla których los miesza się co rusz z tragedią wynikającą z utartych norm społecznych. Iwona Szelezińska w niezwykle obrazowy sposób maluje portret społeczeństwa po trzęsieniu ziemi z 2015 roku. Na kartach swojej książki opowiada o ludziach, których normy społeczne, utarte schematy, złamały człowieka. Człowieka zmuszonego do prostytucji, dzieci wydarte z więzienia, ofiary handlu ludźmi.

Jednak nie tylko krzywda jest tematem reportażu Szelezińskiej. Jest to również siła człowieka w walce z przeciwnościami losu o zachowanie swojego człowieczeństwa.

Polecam dla wszystkich tych, którzy w dzisiejszych czasach nie obrośli w znieczulicę.
bettylou
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 sty 2018, o 11:18

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez Magiczebra » 4 paź 2018, o 15:01

Biografię Bjork
Magiczebra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2 paź 2018, o 15:22

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez wokulska90 » 5 paź 2018, o 14:47

Czeka na mnie kolejny reportaż po "Człowieku, który wspinał się na drzewa" :) Tzn. czytałam inne książki w tym czasie, ale nic mnie nie zachwyciło, aż do teraz - ktoś już wyżej wspomniał o "Kopnij piłkę ponad chmury". Kolejny reportaż, który powalił mnie na łopatki. Zostanę chyba fanką tego gatunku. Pomyśleć, że wcześniej od tego stroniłam... Człowiek cały czas się uczy ;)
wokulska90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 lut 2018, o 16:53

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez bettylou » 8 paź 2018, o 13:46

Kopnij piłkę ponad chmury - naprawdę znakomity reportaż - nie suche fakty, a prawdziwa emocjonalna przeprawa po nepalskiej rzeczywistości. Zdecydowanie polecam!
bettylou
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 sty 2018, o 11:18

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez BlueLagoona » 12 paź 2018, o 21:57

:) ...Nigdy nie czytałam tego typu książek - reportaży...Ale coś czuję, że będzie to fascynująca odmiana....dzięki za polecenie.
Avatar użytkownika
BlueLagoona
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 24 lip 2018, o 22:19

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez Jamelia » 13 paź 2018, o 14:48

Subtelnie mówię fuck :roll:

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez BlueLagoona » 15 paź 2018, o 22:01

Zaczynam Kasię Nosowską.." A ja żem jej powiedziała"....zapowiada się świetnie. Lubię takie klimaty, taki styl... :)
Avatar użytkownika
BlueLagoona
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 24 lip 2018, o 22:19

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez Malinowo » 17 paź 2018, o 11:43

wokulska90 napisał(a):Czeka na mnie kolejny reportaż po "Człowieku, który wspinał się na drzewa" :) Tzn. czytałam inne książki w tym czasie, ale nic mnie nie zachwyciło, aż do teraz - ktoś już wyżej wspomniał o "Kopnij piłkę ponad chmury". Kolejny reportaż, który powalił mnie na łopatki. Zostanę chyba fanką tego gatunku. Pomyśleć, że wcześniej od tego stroniłam... Człowiek cały czas się uczy ;)

Ksiazka jest mega mocna, autorka siegnela po naprawdę trudne tematy, ale mimo tego, nie jest dołujaca. Daje do myslenia
Avatar użytkownika
Malinowo
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 20 lip 2013, o 12:50

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez ketma » 12 lut 2019, o 13:47

Żulczyka i Ślepnąć od świateł. Jest teraz za ponad 20 zł na Livro.
Mam dwie kolejne książki tego autora już zamówione.
A Ślepnąc od świateł chciałam przeczytać przed oglądaniem serialu.
Ponoć znakomity ;-)
ketma
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 8 lut 2018, o 12:57

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez aerosik » 25 mar 2019, o 21:23

Ciemno prawie noc. Zamierzam skończyć i wybrać się do kina na film :)
aerosik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 mar 2019, o 21:22

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez ketma » 8 kwi 2019, o 13:46

Obrazek

Jest teraz na Livro za grosze. Moim zdaniem znakomita, ciekawa, konkretna - bez poruszania bzdur.
A mówi o tym, jak wyglądało życie Polaków w USA. Tzn. historie różne.
Od sukcesów po... no właśnie - nie wszyscy mieli lekko.
ketma
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 8 lut 2018, o 12:57

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez alicja.m » 28 sie 2019, o 13:14

Wyznania Nata Turnera autorstwa Williama Styrona. Polecam także film "Narodziny Narodu" z 2016 roku. Historia dramatyczna, jednak warto przeczytać, żeby bliżej poznać życie, które musieli prowadzić czarnoskórzy w XIX wieku na południu Stanów.

Czysty Zysk - blog nie tylko o sprzątaniu
Avatar użytkownika
alicja.m
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 29 lis 2018, o 10:52
Lokalizacja: Poznań

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez actress » 17 sty 2020, o 11:02

Ja właśnie skończyłam dość płytką powiastkę Magdaleny Kordel pt. 48 tygodni, której głowną bohaterką jest młoda kobieta - matka i żona, borykająca się z różnymi niedogodnościami życia.
Ksiązka niby fajna, ale brakuje mi w niej czegoś głębszego.

Wcześniej przeczytałam "Artystkę wędrowną" Moniki Szawaji. Fajna, z dużą dozą humoru i happy endem Świetna na jesienne słotne wieczory.

Powoli zabieram się do przeczytania Wiedźmina https://ravelo.pl/wiedzmin-ostatnie-zyc ... 50401.html Szczególnie, że serial mi się spodobał.
Avatar użytkownika
actress
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 28 cze 2018, o 08:07

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez stylistamody » 10 lut 2020, o 12:56

Teraz mam wrażenie, że wszystko. Na moim nocnym stoliku leżą książki z zakresu Jak odnowić stare mieszkanie- 86 rok, polecam, najlepsze sposoby na remont na własną kieszeń. Seria Złotego Wybrzeża- stary kryminalno-romansowy klimat, w który zamieszana jest włoska mafia, świat prawniczy, wyższe sfery i oczywiście piękne kobiety. Nie obeszło się tez bez literatury dziecięcej. Książka dla dzieci o dorastaniu, o radzeniu sobie ze strachem przed potworami- Kto mieszka za meblami, czy literatura dziecięca przygodowa. Mam manierę, że sprawdzam co dzieciom podsuwam do przeczytania. Oczywiście decydują same, bo uważam, że w ten sposób same wyrabiają swój gust literacki, ale jednak lubię wiedzieć, czy książka jest napisana po polsku.
stylistamody
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 7 maja 2018, o 09:10

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez Alusia3 » 1 wrz 2020, o 12:21

ja moge polecić książkę Poproś abym Ci wybaczyła - napisała ją początkująca pisarka ale trzeba przyznać że zna się na rzeczy - Pisze prostym ale bardzo fajnym językiem. Wciąga strasznie :D i to już na początku sporo się dzieje, ja nawet momentami czuje się jak bohaterka tej powieści - Olivia. Super! Książka jest dostępna na wattpad - wystarczy wpisać tytuł w wyszukiwarce
Alusia3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 sty 2020, o 14:37

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez daghusia » 15 mar 2022, o 20:56

Ja zaczęłam czytać "Potęga podświadomości" dużo dobrego słyszałam o tej książce
daghusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 lut 2022, o 21:55

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez Allie » 16 mar 2022, o 10:12

Mogę polecić:
Romans z księdzem. Czy miłość może być grzechem?
"Taniec z Elvisem" porusza temat, który rzadko można znaleźć w literaturze. Romans Wikarego z jedną z parafianek, używki, zaburzenia emocjonalne. Z tego nie może wyjść nic dobrego. Książka dostarcza tylu emocji, że nie sposób odłożyć jej do momentu przeczytania ostatniej strony. Między bohaterami toczy się cicha bitwa. Jaka ona jest i do czego doprowadzi!
Niebezpieczny kochanek Kulpińskiej https://fiszka/260440/niebezpieczny-kochanek.html Czytam aktualnie i wciąga.
Allie
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 23 sie 2019, o 11:16

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez Florencja » 22 kwi 2022, o 13:33

Krew i miód Shelby Mahurin

Avatar użytkownika
Florencja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 kwi 2022, o 13:08

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez jagina » 18 lip 2022, o 13:46

Aktualnie skończyłam czytać pamiętnik "Instynkt swobody. Wspomnienia z Polski 1939-1961" Janusza Jaźwińskiego https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5026541 ... -1939-1961 i bardzo wam go polecam, na pewno wam przypadnie do gustu. Dość często w sumie czytam biografie i ta jest dla mnie jedną z lepszych.
jagina
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 7 sty 2022, o 15:30

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez ona_my » 18 lip 2022, o 20:27

Aktualnie nic, bo właśnie skończyłam czytać "Skryta misja" Wiesława Ryskiego, historia ogromnie mnie wciągnęła. Dużo się w niej dzieje, mamy lekki dreszczyk emocji, ja jestem bardzo oczarowana tą książką i chętnie sięgnę po nią kolejny raz. Upolowałam ją na stronie https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5026540/skryta-misja bardzo polecam, bo można tam też sobie porównać aktualne ceny z innymi sprzedawcami.
ona_my
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 maja 2022, o 09:45
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron