Co z tym disco polo?

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

Co z tym disco polo?

Postprzez pollyanna » 18 sty 2015, o 22:52

Jak uważacie, czemu ten rodzaj muzyki jest nadal tak popularny? Są wśród was takie osoby, które nadal słuchają? :) Pytam, bo ostatnio widziałam zwiastun filmu pod takim samym tytułem i się zastanawiam, ktoś musi tego słuchać, skoro takie produkcje powstają :)

Osobiście jakąś fanką disco polo nie jestem, ale wychowałam się na tej muzyce :)

Odette or Odile?
Avatar użytkownika
pollyanna
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 23:05

Re: Co z tym disco polo?

Postprzez marsh » 19 sty 2015, o 11:23

bo jest rytmiczne i ma proste teksty :)
nie ma głębi nie ma sie nad czym zastanawiac a wpada w ucho i juz tam zostaje ;)
też się na tym wychowałam :)
marsh
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 sty 2015, o 10:12

Re: Co z tym disco polo?

Postprzez Czarna » 21 sty 2015, o 15:37

W kablówkach są ze trzy stacje z DP, co by świadczyło, że popyt wciąż istnieje.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Co z tym disco polo?

Postprzez kaira1987 » 23 sty 2015, o 12:49

oczywiscie ze sa ludzie ktorzy sluchaja tego an serio. reszta dla beki. na weselach kazdy do tego sie dobrze bawi, nie ma sie co oszukiwac. film moim zdaniem bedzie genialny. this is polska, bejbe!

marzą mi się ekskluzywne meble
kaira1987
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 13:54

Re: Co z tym disco polo?

Postprzez Rachella » 23 sty 2015, o 14:07

Może faktycznie coś jest z tym Disco, że tak się wszyscy wyśmiewają, może przez teledyski i proste teksty, ale jeśli skopilibyśmy się nad samą muzyka, to moim zdaniem jest rewelacyjna. Nogi same tańczą na parkiecie ;)

"Gdyby tak pani zabiła
Przewrotną w sobie kobietę,
Tę niebezpieczną panterkę,
Tę chytrą, wieczną heterkę,
To głupie, fałszywe zwierzę"

J. Tuwim
Avatar użytkownika
Rachella
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 15 paź 2014, o 14:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co z tym disco polo?

Postprzez Henna » 23 sty 2015, o 17:06

Każdy kraj ma swoje country to mamy i my, ja tam lubię Dawida Ogrodnika (ten chłopak to moim zdaniem wcieli się w każdą rolę) a do muzyki discopolo mam sentyment, to i na film pójdę.
Avatar użytkownika
Henna
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 23:50

Re: Co z tym disco polo?

Postprzez pollyanna » 11 lut 2015, o 23:33

Moi znajomi często właśnie nawet na domówkach puszczają Boys'ów i Weekend, nie powiem, na takie okazje w sam raz :) co do filmu, to w zwiastunie obiła mi się nowa wersja "Ona tańczy dla mnie". Co sądzicie? :)

Odette or Odile?
Avatar użytkownika
pollyanna
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 23:05

Re: Co z tym disco polo?

Postprzez muffinka » 12 lut 2015, o 14:58

Zwaistun filmu zapowiada, że może być ciekawie 8-) mysle, ze to dobra odmiana po tych wszystkich "to nie tak jak myslisz kotku" i innych marnych propozycjach.Jest kolorowo, jest humor, jest fajny temat na fabułe i przy okazji troche nostalgii za latami 90. No bo nawet jesli ktos sie teraz odzegnuje, ze nie słucha, to nie wierze ze sie na filmie nie usmiechnie na wspomnienie tych czasów ;) ja obecnie disco polo sobie nie włącze ale pamietam jak z wypiekami na twarzy w niedziele po kosciele siadałam przed tv ;)
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Co z tym disco polo?

Postprzez Henna » 12 lut 2015, o 17:18

Ja tam nie siadałam przed TV ale w szkole średniej to co weekend jechaliśmy z paczką na zabawy albo dyskoteki i nawet raz na koncercie Boysów w Ciechanowcu byłam, albo to było w Brańsku, no gdzieś na Podlasiu na pewno. Na film Disco Polo idę - za dobra obsada aby przegapić a i zastrzyk pozytywnej energii się przyda gdy za oknem zima i ponuro.
Avatar użytkownika
Henna
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 23:50

Re: Co z tym disco polo?

Postprzez muffinka » 12 lut 2015, o 18:09

Henna napisał(a):Ja tam nie siadałam przed TV ale w szkole średniej to co weekend jechaliśmy z paczką na zabawy albo dyskoteki i nawet raz na koncercie Boysów w Ciechanowcu byłam, albo to było w Brańsku, no gdzieś na Podlasiu na pewno. Na film Disco Polo idę - za dobra obsada aby przegapić a i zastrzyk pozytywnej energii się przyda gdy za oknem zima i ponuro.


no prosze, wreszcie sie dowiedziałm po co to moja znajoma tak czesto do Ciechanowca jezdziła ;)
ale wracając do filmu to i ja się wybieram obowiązkowo, a wiesz, ze rezyser tego filmu nakrecił kiedyś dokument o zespole Bayer Full, pod tytułem "miliard szczesliwych ludzi" (musze go gdzies w sieci poszukac)? W ogole czytałąm z nim wywiad i wydaje sie byc naprawde mądrym i ogarnietym gościem, wiec film nie moze byc zły :)
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Co z tym disco polo?

Postprzez Henna » 13 lut 2015, o 17:53

Muffinka nie widziałam tego filmu o Bayer full, (ale z zabaw to powiem ci że lat temu... to i tak najlepsze były w Boratyńcu, Ciechanowiec wysiadał przy tym, he, he), ciekawa jestem w filmie jakie hity discopolo się pojawią ;-)
Avatar użytkownika
Henna
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 23:50

Re: Co z tym disco polo?

Postprzez pollyanna » 15 lut 2015, o 16:57

W jednym z Making of-ów jest nowa aranżacja piosenki "Taka jestem" La Strady. Moim zdaniem - fajniejsza niż oryginał :)
Nakręciłam się trochę na ten film :D

Odette or Odile?
Avatar użytkownika
pollyanna
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 23:05

Re: Co z tym disco polo?

Postprzez muffinka » 16 lut 2015, o 12:20

Z tego co wiem, wszystkie piosenki w filmie mają być śpiewane przez aktorów. Asia Kulig ma taki dość mocny głos (pamietam ja chyba z Idola?), wiec to może ciekawie wypasc, Dawida Ogrodnika nie słyszałam, ale mam przeczucie, zę sobie swietnie poradzi:) ja tez sie juz nastawiam na ten film :) ogladam sobie te wszystkie trailery i making of-y i jestem pewna ze to bedzie niezła zabawa :)
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Co z tym disco polo?

Postprzez Henna » 16 lut 2015, o 18:06

Ja też, ja też powiem ci, ciekawe tez jak wypadnie Kot po ostatnich nobliwych i poważnych wcieleniach .;-)
Avatar użytkownika
Henna
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 23:50

Re: Co z tym disco polo?

Postprzez paproctaniosc » 18 lut 2015, o 14:35

no prosze, wreszcie sie dowiedziałm po co to moja znajoma tak czesto do Ciechanowca jezdziła ;)
ale wracając do filmu to i ja się wybieram obowiązkowo, a wiesz, ze rezyser tego filmu nakrecił kiedyś dokument o zespole Bayer Full, pod tytułem "miliard szczesliwych ludzi" (musze go gdzies w sieci poszukac)? W ogole czytałąm z nim wywiad i wydaje sie byc naprawde mądrym i ogarnietym gościem, wiec film nie moze byc zły :)[/quote]

na yt masz trailer, żeby zobaczyć o co kaman. Disco polo podoba się nie tylko w PL. Zreszta jak byłam w Wietnamie, to idę sobie idę Sajgonem i nagle slyszę 'Majteczki w kropeczki..." i najpierw myślalam, ze mi klimat nie służy, a okazało sie, że Wietnamki ćwiczyły w parku areobik przy tych nutach :D
Avatar użytkownika
paproctaniosc
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 14 paź 2014, o 16:18

Re: Co z tym disco polo?

Postprzez kusicielka » 4 mar 2015, o 16:08

pollyanna napisał(a):W jednym z Making of-ów jest nowa aranżacja piosenki "Taka jestem" La Strady. Moim zdaniem - fajniejsza niż oryginał :)
Nakręciłam się trochę na ten film :D

ZDECYDOWANIE wygooglałam oryginal... haha ]:-) Dla mnie film rozrywkowy na rzadko spotykanym poziomie - wysokim w sensie ;)
Zresztą polecam tą reckę, ja tak pieknie nie umiem pisać na skazanynafilm 8-)
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Co z tym disco polo?

Postprzez Hadassa » 5 mar 2015, o 20:23

A byłyście już ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Co z tym disco polo?

Postprzez Pomarańczka » 6 mar 2015, o 19:44

Podejrzewam, że były skoro wyrobiły sobie opinię :D Ja byłam i bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Szłam z sentymentu do disco i zwiastun był fajny, ale film przeszedł moje oczekiwania.
Pomarańczka
Miła Kobietka
 
Posty: 55
Dołączył(a): 18 lip 2013, o 10:45

Re: Co z tym disco polo?

Postprzez kusicielka » 31 mar 2015, o 10:20

Hadassa napisał(a):A byłyście już ??

No byłam, byłam! Fajny, taki odjechany, nawet wyszedł soundtrack z piosenkami spiewanymi przez aktorów.
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Co z tym disco polo?

Postprzez Hadassa » 31 mar 2015, o 11:07

Może przy okazji uda się zobaczyć ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Co z tym disco polo?

Postprzez muffinka » 2 kwi 2015, o 11:57

film rewelacja :) ja kupilam nawet płytę z sountrackiem i faktycznie sa lepsze aranzacje niz oryginalne :) pewnie poleci na niejednej imprezie :)
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron