coś prostego na szybko?

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

coś prostego na szybko?

Postprzez poganka » 4 wrz 2012, o 20:15

:cooking No dobra, to ja mam takie pytanie. Co robicie, jak już naprawdę wam się nic nie chce robić a musicie przygotować obiad minimum dla dwóch osób, w dodatku nie mając zbyt wiele czasu?
Ewentualnie może jakieś wskazówki co do hipotetycznej sytuacji pod tytułem "o rany! muszę zrobić obiad dla siebie i chłopaka, a nie potrafię zbyt dobrze (lub w ogóle) gotować, a jednocześnie chciałabym się popisać czymś dobrym!"
To jak? ^^
poganka
 

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez perelka780 » 5 wrz 2012, o 07:01

najprostszy i smaczny zestaw obiadowy to: ziemniaki,kotlety z piersi kurczaka i surowka :-)
perelka780
 

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez Mirex » 5 wrz 2012, o 10:42

Ryż i do tego mięso z piekarnika + surówka. Kilkanaście minut roboty :)

Praca jako opiekunka w Niemczech - dogodne warunki pracy. Zapraszamy.
Mirex
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 lip 2012, o 12:55

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez witch » 5 wrz 2012, o 15:50

:witch

Wszelkiego rodzaju zapiekanki wręcz "robią się same". Wystarczy ryż, makaron lub ziemniaki, trochę warzyw, jakaś kiełbaska w kostki lub nawet mielone podsmażone z cebulką. Zalać prostym sosem albo i tylko śmietaną z jajkami lub pomidorami z puszki. Ser na wierzch i do pieca :)
Kombinacji jest tyle ile składników.

Czas tracony z rozkoszą nie jest czasem zmarnowanym.


Obrazek
Avatar użytkownika
witch
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 19:07

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez dzo » 5 wrz 2012, o 18:18

jadę po pracy do Biedronki, kupuję krokiety z kapustą i w domu tylko odgrzewam :lol: :lol:
dzo
 

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez witch » 5 wrz 2012, o 18:42

:witch

Pyszne są, i jeszcze pierogi albo pyzy z dowolnym nadzieniem. Do tego smażona cebulka i kilka kropel maggi. mniam :cooking

Czas tracony z rozkoszą nie jest czasem zmarnowanym.


Obrazek
Avatar użytkownika
witch
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 19:07

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez katarzyna.g2012 » 18 wrz 2012, o 10:32

zazwyczaj najszybciej robi się piersi z kurczaka, a na ich temat jest milion wariacji, ja polecam np tą http://gastrowawa.pl/przepisy/sezamowy- ... grejpfruta lub wrapy http://gastrowawa.pl/przepisy/wrapy-z-k ... arczochami :)
katarzyna.g2012
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 11:20

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez aga.ta » 14 paź 2012, o 18:55

polecam coś dla podwójnie leniwych łasuchów - bardzo prosty przepis na pierogi leniwe. w ciąży robiłam je co drugi dzień ;) Potrzebne są:
500 g sera twarogowego (ostatnio dodaję tego, jest super - http://www.tesco.pl/kulinarni-lowcy-sma ... gowy-tesco)
3 jajka
1 szkl. mąki pszennej
pół łyżeczki soli

zaczynamy od oddzielenia białek od żółtek i ubicia białek na pianę. do miski wkładamy kolejno ser, żółtka, mąkę i sól, dokładnie mieszamy. na koniec delikatnie łączymy z pianą z białek.
kładziemy łyżką do wrzącej, posolonej wody (jeśli się rozpadają, należy dodać jeszcze trochę mąki). gotujemy do momentu wypłynięcia i podajemy od po przygotowaniu, polane rozpuszczonym masłem i posypane cukrem. jak ktoś lubi, można też podawać z bułką tartą (oczywiście podsmażoną).
Avatar użytkownika
aga.ta
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 15:24

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez m.alutka » 28 paź 2012, o 23:35

U mnie takim daniem na szybko jest polędwiczka wieprzowa z cebulą i pieczarkami, do tego ziemniak i obiad wychodzi jakby był przygotowywany przez pół dnia, a robi się go w 20 minut :)
m.alutka
 

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez ikchina » 6 lis 2012, o 18:11

polecam przepisy z mojego bloga. jeszcze dzisiaj rozpoczynam cykliczne wklejanie jadłospisu na cały tydzień, polecam:
http://mycatcooks.blogspot.com
ikchina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 lis 2012, o 18:08

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez patima » 7 lis 2012, o 13:21

Jak coś na szybko, to najprostszą formą jest jedzenie na wynos, może jakaś pizza i wszyscy będą zadowoleni ;)
patima
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 13:09

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez Pipi14 » 7 lis 2012, o 23:48

Na szybko to mozna zrobić pyszniutkie omlety albo naleśniki. Tak samo równie szybko można zrobić placki ziemniaczane - obieramy ziemniaki,trzemy i smażymy.Obiadek na szybko;)

Avatar użytkownika
Pipi14
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 21:38

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez Kejti » 15 lis 2012, o 11:18

U mnie na szybko zawsze jest pesto - makaron kokardki gotuję, podsmażam piersi kurczaka pokrojone w kostkę dodaję je do odcedzonego makaronu i mieszam z zielonym pesto ze słoika. Całość zajmuje jakieś 20 minut, bo najdłużej trwa gotowanie makaronu :-)
Kejti
Miła Kobietka
 
Posty: 72
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 22:55

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez poziomkaa » 15 lis 2012, o 14:09

Naleśniki :) Albo na słodko, albo z mięsnym farszem - podsmażyć mięso mielone, papryczkę, cebulę, czosnek na jednej patelni, do tego papryka, fasolka czerwona, pomidory z puszki i mamy naleśniki meksykańskie ;)
poziomkaa
 

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez melinda » 22 lis 2012, o 21:41

Mrożony szpinak na patelnię do tego trochę soli i czosnku. Jak się zrobi miękki dodajemy trochę suszonych pomidorów. W międzyczasie gotujemy makaron i po ugotowaniu dodajemy do szpinaku - mieszamy. Ścieramy na tarce trochę sera i posypujemy - przykrywamy żeby ser się rozpuścił i gotowe. Całość zajmuje jakieś 15 - 20 min a jest dobre i zdrowe.

Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn.
melinda
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 15 paź 2012, o 20:44
Lokalizacja: Sopot

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez alianka » 23 lis 2012, o 01:45

Polecam makaron czosnkowy. Trochę czosnku na oliwę z oliwek, do tego kawałek kostki rosołowej, chilli i zioła, dodać ugotowany makaron i posypać serem. Pycha! :cooking
Avatar użytkownika
alianka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 9 lis 2012, o 13:08

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez aga.ta » 23 lis 2012, o 18:33

tym czosnkiem mi przypomniałaś inne szybkie danie ;)
ziemniaki surowe pokroić w bardzo cienkie plastry i usmażyć na patelni (ok. 15 minut). doprawić ulubionymi ziołami i przyprawami (u mnie trochę papryki, pieprzu i zioła prowansalskie).
do tego w międzyczasie robisz sos czosnkowy - majonez+ 3 ząbki czosnku posiekane + posiekany koperek. Mieszasz, podajesz do ziemniaków i masz szybki, pyszny obiad.
Avatar użytkownika
aga.ta
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 15:24

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez Nutika » 28 lis 2012, o 18:38

Obiad w 10 minut: Spaghetti z tuńczyka

Składniki:
- dwie puszki dobrego tuńczyka w oleju (duże kawałki), nie w sosie własnym!
- gęsta śmietana 250g,
- sól, pieprz,
- zioła: bazylia, oregano, dodatkowo np. tymianek albo zioła prowansalskie,
- makaron (wstążki, nitki lub inny).

Gotujemy makaron. Na patelnię wkładamy kawałki tuńczyka, rozdrabniamy i podgrzewamy. Dodajemy śmietanę, gotujemy wolno, aż składniki się połączą. Następnie przyprawiamy do smaku ziołami, solą i pieprzem. Jeszcze chwilkę gotujemy. Odcedzony, opłukany makaron dodajemy do sosu i mieszamy.
Czas przygotowania - tyle ile gotuje się makaron, sos robimy w trakcie.

Smak bardzo zależy od jakości tuńczyka i kwaśności śmietanki.
Nutika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 22:31

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez Misiek » 29 sty 2013, o 14:02

U mnie na obiad jest pizza z http://www.partypizza.pl/, jeśli nie mam czasu na gotowanie czegoś innego. Pizzę można zjeść raz na jakiś czas :)
Misiek
 

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez elzbieta45 » 29 sty 2013, o 14:18

nie jestem zainteresowana stronkami internetowymi . wole przepisy juz wyprobowane i napisane jak ktos robil
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez Bibi1717 » 30 sty 2013, o 11:46

Jeśli na szybko to tylko makaron :)

Ostatnio wynalazłam przepis na makaron z papryką i kiełbasą :) Robi się szybko i smakuje nietypowo :) Próbowałam też makaronu z dynią. Mnie smakował, ale faceci chcieli mięsa... :)

http://www.codogara.pl/3856/makaron-z-p ... -kielbasa/
Bibi1717
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 11:41

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez Malaga » 9 mar 2013, o 18:07

Makaron penne z duszonymi kawałkami kurczaka w sosie curry :)
Albo jakakolwiek forma dania z makaronem: np. szpinak z tuńczykiem, mięso mielone w sosie pomidorowym ze starym parmezanem.
Omlet z szynka i warzywami:D

Malaga
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 9 mar 2013, o 16:27

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez Sana » 10 mar 2013, o 02:40

Ja zawsze mam w 'razie W' w szafce dobrze znany 'Pomysl na...'. Jak dla mnie najlepsza opcja w momencie braku czasu lub checi, ewentualnie tego i tego ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
Sana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 01:02
Lokalizacja: Wielka Brytania

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 11 mar 2013, o 14:32

A dla miłośników zup: rosół. Wrzucasz mięso do garnka, zalewasz wodą a po ok 30-40 min dodajesz warzywka:)

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: coś prostego na szybko?

Postprzez Hadassa » 14 mar 2013, o 15:08

jak na szybko to coś takiego ;)

ziemniaki w kostkę i do garnka, podsmażać....
marchewka w kostkę i po 5 minutach dorzucić do ziemniaków
podsmażać jeszcze 5 minut, po czym podlać wodą lub (rosołkiem z kostki) zacząć dusić
przyprawić i na dobrą sprawę gotowe, jak zmięknie...

ale ;) można dodać.. np paróki, albo ugotowane kotlety sojowe
pieczarki, kukurydzę....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]