Czemu lekarz zalecił witamine K i D?

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Czemu lekarz zalecił witamine K i D?

Postprzez WiolaTy » 19 kwi 2013, o 15:11

Karmię piersią i od 8 dnia lekarz zalecił podawanie dziecku witamine K i D. Czemu teraz się podaje?
WiolaTy
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 14:35

Re: Czemu lekarz zalecił witamine K i D?

Postprzez elzbieta45 » 20 kwi 2013, o 06:58

dzieciom zawsze sie podawało witaminy bo to zapobiega krzywicy u dzieci
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Czemu lekarz zalecił witamine K i D?

Postprzez Daria;) » 20 kwi 2013, o 19:07

Witamina d zapobiega krzywicy, pani Elżbieta ma rację, a witamina k chyba działa przeciwkrwotocznie, ale nie jestem pewna. Ja podawałam witaminy połączone k+d tzn. w jednej kapsułce były k i d, a po jakimś czasie samą d. Ale o tym to już informuje pediatra do kiedy zaleca podawanie tej k i w ogóle do kiedy d.
Daria;)
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 07:06

Re: Czemu lekarz zalecił witamine K i D?

Postprzez elzbieta45 » 20 kwi 2013, o 20:52

tak o tym decyduje pediatra .
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Czemu lekarz zalecił witamine K i D?

Postprzez WiolaTy » 23 kwi 2013, o 13:48

A mi siostra mówiła, że kiedyś nie podawano witaminy K i rzadko d. Pediatra kazał do 3 miesiada podawac bobik dk. czyli w jednek kapsulce sa obie witaminy, bo nie ma potrzeby osobno ich podawac. ale sie zdziwilam gdy te witaminy zalecono i to maluskie dziecko ma je przyjmowac. A czy to prawda, że jeżeli matka w ciąży przyjmowala witaminy to i tak za mało bedzie ich w pokarmie matki gdy będzie karmic piersią?
WiolaTy
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 14:35

Re: Czemu lekarz zalecił witamine K i D?

Postprzez nemo25 » 17 maja 2014, o 23:36

Witam,
może warto jeszcze raz skonsultować zalecenia lekarza. Polecam Ci specjalistów z kliniki na Warszawskim Wilanowie Medintel.
Parcują tam fantastyczni specjaliści z warszawskich szpitali dla dzieci np. Centrum Zdrowia Dziecka, Szpital Dziecięcy przy Niekłańskiej, Szpital przy Karowej, którzy posiadają już długoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi:) W wyjątkowy sposób potrafią zdobyć zaufanie i przekonać do siebie:) z resztą to nie tylko moja opinia, ale również opinia mam z którymi rozmawiałam w poczekalni, która nawiasem mówiąc wygląda jak bajkowy świat:)
Więcej szczegółów znajdziecie na ich stronie internetowej SPAM

Ostatnio edytowano 18 maja 2014, o 06:54 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
nemo25
 

Re: Czemu lekarz zalecił witamine K i D?

Postprzez mamamuminka » 8 lip 2014, o 17:15

mojej siostrze lekarz dal identyczne zalecenia... moze udaj sie do innego pediatry zeby sie upewnic i zapytaj czemu itd.?
mamamuminka
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 6 lip 2014, o 16:30

Re: Czemu lekarz zalecił witamine K i D?

Postprzez ameba00 » 23 lut 2015, o 15:03

Z tego co wie lekarz przepisuje teraz obie te witaminy. Widziałam go pod postacią Vita DK w aptece babka kupowała dla swojego dziecka , D na tworzenie tkanki kostnej, a K na właściwą krzepliwość krwi. Z tego co słyszałam dużo dzieci ma niedobory tych witamin.
Avatar użytkownika
ameba00
Miła Kobietka
 
Posty: 77
Dołączył(a): 8 maja 2012, o 17:12
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]