Czujecie się piękne dziewczyny??

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez a_gatka » 15 cze 2016, o 13:40

Dziewczyny, widziałyście tę nową kampanię Dove? Obejrzałam i poryczałam się... Jak to możliwe, że tylko 2 na 10 kobiet potrafią dostrzec w sobie piękno? To co my właściwie o sobie myślimy... Obejrzyjcie naprawdę, bo to po prostu wzruszające.

https://www.youtube.com/watch?v=VrWF_myE4nI
a_gatka
 

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez Demeter » 16 cze 2016, o 19:21

Rzeczywiście wzruszyłam się i ja. Wydaje mi się, że to bardzo ważny temat. Kiedy zapytamy czego w sobie nie lubisz - to odpowiedzi są i to często po kilka z marszu. A co kiedy zapytamy co w sobie lubimy - no z tym już jest gorzej. Wydaje mi się, że mamy za bardzo zaniżoną samoocenę, a przecież Polki to jedne z najpiękniejszych kobiet.
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez Kaska1980 » 16 cze 2016, o 19:43

Hej :) To nic dziwnego że aż tyle kobiet nie czuje się być piękną. W tv, radiu, w różnych reklamach pokazywane są sztucznie zrobione Panie, na które już od dziecka ciągle patrzymy jak na wzorce.
Ja czuje sie piękną, ale to zasługa moich bliskich, zawsze wspierają i to mi mówią.

Kaska1980
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 12:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez Theila » 17 cze 2016, o 10:33

Dokładnie tak! A tu Dove pokazało jak widzą nas bliscy i jak dużo jest w każdej z nas piekna. Myślę, że często wiele naszych cech wydaje nam sie być wadą, a dla osób które nas widzą moga to byc największe zalety. Podoba mi się ta kampania. Każda kobieta powinna widzieć w sobie piekno. Przecież nie jest piekne to co piękne, tylko co się komu podoba :)
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez kokoszanel » 18 cze 2016, o 08:30

ale co wy się dziwicie? jeżeli wszędzie czy to w tv czy to na plakatach gazetach i innych miejscach pokazywane są kobiety tylko z wąską talią, które są wymalowane przez profesjonalistów, w tv pokazywane są tylko te kobiety idealne, które mają równe białe zęby, które nie mają koślawych nóg czy fałdów na brzuchu po urodzeniu dziecka/dzieci... nawet celebrytki pokazują nam i udowadniają że walka o piękno i piękną sylwetkę to coś co powinna robić każda z nas - a jeżeli tego nie robimy to jesteśmy te gorsze. dlatego mamy zaniżoną samoocenę i szybciej powiemy to co jest w nas złe niż to co jest w nas piękne. i choć same wiemy zapewne że nie piękno zewnętrzne się liczy to jednak w to nie wierzymy i uważamy siebie za brzydkie i nie potrafimy powiedzieć "mamy piękne oczy"...

takie życie niestety.

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez BlackWolf » 18 cze 2016, o 14:16

ma_kowalewicz napisał(a):ale co wy się dziwicie? jeżeli wszędzie czy to w tv czy to na plakatach gazetach i innych miejscach pokazywane są kobiety tylko z wąską talią, które są wymalowane przez profesjonalistów, w tv pokazywane są tylko te kobiety idealne, które mają równe białe zęby, które nie mają koślawych nóg czy fałdów na brzuchu po urodzeniu dziecka/dzieci... nawet celebrytki pokazują nam i udowadniają że walka o piękno i piękną sylwetkę to coś co powinna robić każda z nas - a jeżeli tego nie robimy to jesteśmy te gorsze. dlatego mamy zaniżoną samoocenę i szybciej powiemy to co jest w nas złe niż to co jest w nas piękne. i choć same wiemy zapewne że nie piękno zewnętrzne się liczy to jednak w to nie wierzymy i uważamy siebie za brzydkie i nie potrafimy powiedzieć "mamy piękne oczy"...

takie życie niestety.

Nic dodać nic ująć. Zgadzam się w 100%.

Media kreują ludzi na ludzi pustych. Czy widziałyście żeby w reklamach pokazywane były kobiety, które mają trochę więcej ciałka niż wieszaki z sylikonowym biustem? Bielizna czy zwykłe reklamy tabletek przeciwbólowych lub jogurtów -na każdej reklamie pokazują wąskie talie, płaskie brzuchy. Za to kobiety z ciałkiem lądują w reklamach głupich polis na życie czy w reklamach proszku do prania. W dodatku ubrane w jakieś żakieciki zapięte po samą szyję.
W dzisiejszych czasach nawet mówią nam jak mamy mieć wydepilowane brwi. Jak patrzę na to wszytko, to stwierdzam, że w przyszłości wejdą kary za ''twarzowe''. Inwazja klonów normalnie.
Jeśli nie wyglądamy jak klony, bo wcale nam się to nie podoba, to nie jesteśmy na liście ''atrakcyjności''. Tak nas postrzegają media i ci, którzy biegną jak debile za nowymi ''stereotypami'' kobiet. Nic dziwnego, że ciężko nam w tych czasach powiedzieć co w nas samych podoba się. Łatwiej nam zauważyć swoje niedoskonałości czy wymyślone wady niż dostrzec w sobie piękno, walory.

Kiedyś na yt widziałam podobny filmik. Dziewczyna, która go nagrywała, podchodziła do ludzi tłumacząc, że chce uwiecznić ich piękno. Byłam zawiedziona widząc jak ludzie reagowali na słowa ''jesteś piękny/piękna''. Jakby nie wierzyli w to co usłyszeli, albo jakby jakby ktoś robił sobie z nich żart. To było smutne... Jedna dziewczyna nawet zaczęła rzucać obelgami w stronę kamery, że tamtej zaraz przyp... za robienie sobie jaj z jej wyglądu. Smutna rzeczywistość.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez kokoszanel » 18 cze 2016, o 17:28

dokładnie, siła perswazji medialnej. a my nie oszukujmy się jesteśmy na to bardzo podatni.

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez fema » 18 cze 2016, o 18:44

Jak mam czuć się piękna skoro ciąglę widzę chude babki wyginające się w różne pozy? Są wszędzie. Czy to teledyski czy reklamy czy fb one są wszędzie. Nagość, chudošć i sztuczność. Wystylizowane z perukami, tona makijażu, photoshop. Albo te z wielkimi cyckami, płaskim brzuchem a tyłkiem jak 3 drzwiowa szafa. Fiatem zaparkujesz. To ma być ładne? Tak to jest teraz ładne więc co mam w sobie ładnego widzieć? Patrzę na nie czy chcę czy nie i tak samo patrzę w lustro. Nie mam sztucznych rzęs z norek, nie mam opalenizny, nikt mi włosów nie doczepia ani ich nie układa, nie mam ciała fotomodelki trochę odkłada się to tu to tam. Staram się wyglądać ładnie ubierać schludnie ale nie czuję się pięknie. Czuję się zgaszona przy tym co tak chętnie faworyzują.
Avatar użytkownika
fema
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 cze 2016, o 13:41

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez kokoszanel » 18 cze 2016, o 20:51

o albo sytuacja. kobieta po ciąży z rozstępami. ile to ostatnio było zdjęć w internecie czy to na instagramie czy na facebooku i głośno o tym że są one usuwane bo co ? są złe? pokazują prawdę! ale ta prawda nie odpowiada mediom. dlaczego? co w tym złego? ja też mam rozstępy po ciąży i dłuuuuugo się ich wstydziłam to fakt, wiele lat zeszło zanim to zaakceptowałam. ale przecież jest jak jest, nie usunę ich na siłe nie zmienie siebie tylko dlatego bo tak chce dzisiejszy świat i choć nie czuję się piękna to staram się być przy tym normalna.

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez BlackWolf » 18 cze 2016, o 21:10

Hmm... Podobna była reakcja na kobiety karmiące piersią. Nagle to, co jest przecież naturalne budzi wstręt i obrzydzenie, kontrowersje, bo kobieta karmi dziecko.
Ale wstrętu czy obrzydzenia nie budzi odkryty biust jakiejś laski. Nie, to budzi podziw, tak ma być, jest ładne i ''etyczne''. Etyczne pewnie byłoby też gdyby zamiast normalnej kobiety -dziecko karmiła jakaś Kim Kardashian czy jak jej tam. W końcu to od niej wzięła się moda na duże pupy i płaskie brzuchy, brwi klony. Szczerze, to 1000x piękniejsza jest kobieta, która nie ma płaskiego brzucha a jej figura jest proporcjonalna. Taka, która nie wygląda jak napompowany balon tu i ówdzie. Podobnie jak bardzo podobają mi się kobiety z naturalnym makijażem, z urodą taką jaką mają a nie narysowana twarz.
Ale żyjemy w czasach, gdzie wszystko co sztuczne jest teraz promowane...

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez szotka » 24 cze 2016, o 14:10

A na mnie jakoś nie działają te wszystkie kobiety w magazynach, a jeśli już to tylko motywują do działania i bycia jeszcze lepszą :)
Poza tym mój ukochany, który mówi mi codziennie, że jestem piękna, sprawia, że wiem, że taka jestem i nigdy w to nie wątpię oraz lubię siebie taką jaką jestem :)

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

70 -> 57 -> 73 -> 66.. cel -> 60 :ok:
Avatar użytkownika
szotka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 23 cze 2016, o 09:45
Lokalizacja: Gliwice

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez Demeter » 27 cze 2016, o 17:43

Wiecie ja po tym filmiku usiadłam i zdębiałam, bo przewinęły mi się głowie rozmowy z moimi przyjaciółkami. Uświadomiłam sobie, że zawsze ładne były ciuchy, torebki, buty, kolory, kosmetyki, ale nigdy nie mówiłyśmy niczego w stylu: "Kochana jak ta kiecka podkreśla twoją świetną figurę!", a raczej: "Super, brzucha Ci nie widać". Teraz widzę, i one też, bo powysyłałam im link, że coś jest w nas skrzywione i za bardzo zapatrzeni jesteśmy w ideały, które są sztucznie zrobione w photoshopie, albo po godzinach prac stylistów, makijażystów i fryzjerów. Dove zrobiło bardzo dobrą rzecz, kiełkuje we mnie dostrzeganie tych lepszych cech i powoli zaczyna brać górę. Nawet mój facet zauważył, że jakaś inna jestem, oczywiście w pozytywnym sensie. :D
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez a_gatka » 29 cze 2016, o 13:39

Zgodzę się, że presja medialna jest ogromna, do tego w dzisiejszych czasach oczekuje się od kobiety perfekcji, jeżeli chodzi o wygląd. Pytanie tylko... jakim kosztem i dlaczego właściwie za tym gonimy? Oczywiście, że każda z nas chce czuć się piękna, tylko że coraz częściej zapominamy o tym, że to piękno zaczyna się w środku.
a_gatka
 

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez WyderkaMarlenka » 30 cze 2016, o 08:32

super kampania, nie dajmy się mediom i tych obrazkom że musimy być idealne, piękne i smukłe :-) ważne żebyśmy były zdrowe i kochane i ja się tego trzymam! pomimo że waga mnie trochę dołuje, walczę dalej nie o super ciało, ale o zdrowie!
Avatar użytkownika
WyderkaMarlenka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 lis 2015, o 18:55
Lokalizacja: mielec

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez docha » 30 cze 2016, o 15:09

Ale i na zewnątrz każda z nas jest piękna, tylko trzeba to piękno dostrzec. Tutaj nie są potrzebne operacje plastyczne czy sztuczki makijażystów, ale zmiana naszego myślenia.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez Katarynka » 30 cze 2016, o 15:12

Każdy jest piękny :) Bo jest jedyny w swoim rodzaju :)

chirurgia intymna - intymnie bez problemów :)
Avatar użytkownika
Katarynka
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 13 sty 2016, o 15:24

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez kokoszanel » 1 lip 2016, o 21:16

a_gatka napisał(a):Zgodzę się, że presja medialna jest ogromna, do tego w dzisiejszych czasach oczekuje się od kobiety perfekcji, jeżeli chodzi o wygląd. Pytanie tylko... jakim kosztem i dlaczego właściwie za tym gonimy? Oczywiście, że każda z nas chce czuć się piękna, tylko że coraz częściej zapominamy o tym, że to piękno zaczyna się w środku.


dlatego bardzo cenię w moim S to że stawia na naturalność. Ciągle wytyka laleczki barbie, wypicykowane dziewczyny jak z okładki - mówi że to po prostu jest nie fajne i tyle. Kobieta jest piękna gdy jest naturalna - dlatego również uwielbia mnie i ciągle mi powtarza że jestem piękna właśnie w swojej naturalności.

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez kusicielka » 6 lip 2016, o 15:22

Widziałam to... Ja mam wahadłowo - czasem czuje się sexbombą, a czasem brzydkim kaczątkiem. :P Obiektywnie wydaje mi się, że jestem przeciętna, jak "się zrobię" to trochę powyżej. ;)
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez Hadassa » 6 lip 2016, o 16:03

Kusicielka to masz tak samo jak ja.. ;)
Cho teraz po ciazy. Mimo iz kg juz spadly to czuje sie raczej brzydkim kaczatkiem

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez ja_ja » 7 lip 2016, o 19:44

Pewnie, że się czuje piękna. Walczę z kompleksami i to skutecznie, także jestem zadowolona ;)

ja_ja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 cze 2015, o 16:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez Rey » 7 lip 2016, o 21:20

ja_ja napisał(a):Pewnie, że się czuje piękna. Walczę z kompleksami i to skutecznie, także jestem zadowolona ;)


Dużo daje tutaj uwaga mężczyzny macie tak?
Rey
Fajna Kobietka
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 23:54

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez Hadassa » 7 lip 2016, o 22:29

Uwaga mezczyzn na pewno sprawia przyjemnosc.
Ale nie do konca.
Dopiero zaakceptowanie siebie pozwala w pelni cieszyc sie swoim pieknem..
Bo przy facetach czasem kobieta pomysli.. a gdyby zobaczyl to i to.. itp itd

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez Pysiana » 23 wrz 2016, o 19:52

Różnorodność w przyrodzie jest wspaniała, a równocześnie to, że wszystkie różnimy się od siebie i wyglądamy inaczej. Piękna jest każda kobieta. Musimy o tym pamiętać patrząc w lustro i ukazując swoją osobowość przed drugą osobą.

Tak, czuję się piękna. :)

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co zrobić, by Twój mężczyzna bardziej się o Ciebie starał, na moim blogu znajdziesz bezpłatnego ebooka na ten temat:

http://patrycjamisiewicz.pl

Znajdziesz również porady na temat tego, jak naprawić swój związek, rozwinąć go, a także stać się lepszą kobietą. :woman:
Avatar użytkownika
Pysiana
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 5 lip 2016, o 15:42

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez Adwokatka1 » 23 lis 2016, o 12:11

ja czuje się pięknie po zabiegach u kosmetyczki :D jakoś to mi dodaje pewności siebie i takiej chęci do życia. Chodzę do coco-time we Wrocławiu i tam mnie potrafią wprowadzić w taki dobry nastrój :)

Adwokatka1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 27 lis 2013, o 09:04

Re: Czujecie się piękne dziewczyny??

Postprzez turbo1222 » 1 gru 2016, o 16:28

U mnie bywa z tym różnie, raz czuję się piękna i atrakcja a czasami przychodzą takie momenty, że nie umiem spojrzeć w lustro. Dużo zależy od naszego samopoczucia i humorku.

Zachęcamy by zobaczyć nasze wskaźniki doładowania
turbo1222
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 gru 2016, o 16:19
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]