Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez Arowana14 » 17 paź 2012, o 15:53

Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??
Arowana14
 

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez Lumena » 17 paź 2012, o 21:13

Gry internetowe są dobre dla dzieci, pod warunkiem, że nie zawierają przemocy. Moje dzieci uwielbiają grać gry typu samochodziki, opieka nad zwierzętami, układanki itp. Ja mam nad wszystkim kontrolę, także uważam, że dzieci mogą korzystać z internetu :)
Lumena
 

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez Armigor » 18 paź 2012, o 13:43

Ja wychodzę z założenia ze wszystko jest dla ludzi ale z umiarem pozwalam synowi grać na internecie jednak zawsze pod moim okiem to samo tyczy sie ps3 i psp nie bardzo ingeruje w co syn gra ale ile czasu ale są gry w które nie wolno mu grać wogole np. Strzelanki
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez Marina » 19 paź 2012, o 09:04

Mogą być dobre ale wszystko zależy od wieku dziecka i ilością czasu jaką spędza na graniu. Dla małego dziecka ja bym ograniczała takie garnie do minimum.
Marina
 

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez pomcia » 19 paź 2012, o 09:19

Dobierajcie gry dla dzieci, nie pozostawiajcie im samym wyboru. Są gry które pozytywnie wpływają, uczą, kreują...
pomcia
 

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez Armigor » 20 paź 2012, o 23:54

Ja jednak jestem zwolennikiem zabaw na podwórku ,drewnianych klocków ,konika na biegunach ,malowania itp. Gra to ostateczność jak pisałam wcześniej starszy grywa w rożne gry sam wybiera w co chce grać tylko nie w GTA -ma dozywotni zakaz :pisze:
Maluchow do gier nie dopuszczam.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez Ankara 25 » 18 mar 2013, o 14:31

moje zdanie jest takie starsze dzieci(chodzace juz do szkoly)tak ale krotko komputer nie moze przyslaniac mu calego swiata a maluszki ktore nawet jeszcze nie potrafia dobrz emowic ewidentnie nie!!!!!dziecko grajac w takie gry zbyt dlugo skupia uwage na ruchomych obrazach traci czas by rozwijac sie czynnie bieganie hustanie sie odkrywanie swiata i moze miec potem problemy z mowa .ja generalnie jestem przeciwniczka gier a jesli juz to krotko i pod eskorta rodzicow..a nie ze dziecko gra w co tylko zapragnie a potem nie moze spac w nocy bo sie naogladalo.podsumowujac grajmy ale madrze
Ankara 25
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 14:41

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez krzyzak7 » 21 mar 2013, o 00:28

W roządnych ilościach gry są dopuszczalne dla dzieci.
krzyzak7
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 00:19

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez roxxy681 » 22 mar 2013, o 15:40

Dla tych rodziców, którzy uważają, że gry internetowe to samo zło, niech wybiorą się chociaż raz na rozgrywki np LOLa. Mają one większą popularność niż Euro, a ich uczestnicy zdobywają nagrody rzędu kilku tysięcy dolarów:)
roxxy681
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 17:03

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez Zorka » 22 mar 2013, o 16:26

Nie da się uniknąc gier, mój syn gra teraz w http://www.world-of-tanks.pl/ - razem z mężem grają....., pozytek z tego taki, ze zna modele wszytskich czołgów :)
Zorka
 

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez kusicielka » 22 mar 2013, o 16:36

To już jakiś, moze mu się przydać na historię, moze rozwinie zainteresowania w tym kierunki i zacznie sklejac modele?
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez vicky0019 » 25 mar 2013, o 20:56

Ja wolę jak moje dzieci grają w planszowe gry edukacyjne

Ostatnio edytowano 22 cze 2013, o 20:22 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez apollo » 6 kwi 2013, o 15:25

Zależy jeszcze jakie ;-) Nasz syn siedzi nad jet-manem, zobaczcie - http://dazz.com.pl/jet-man-i-tylko-dwa- ... ki-pomocy/ Kto by pomyślał, że gierka za kilak zeta go tak wciągnie? Jeśli inne gry będą tak samo grywalne i pozbawione przemocy, to ostatecznie kończymy z kupowaniem gier na PC ;-)
apollo
 

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez iwciaa » 6 kwi 2013, o 20:52

Oczywiście, że gry internetowe nie są złem. Trzeba tylko kontrolować w jakie gry nasze dzieci grają i ile czasu. Komputer nie może im przesłonić całego świata. Dzieciaki muszą też spotkać się z kolegami, pobawić i oczywiście maksymalnie dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu. A może pomyślmy nad oryginalną zabawką dla swojego dziecka, która będzie połączeniem techniki komputerowej z dawną starą zabawką dającą wiele radości. Ja zakupiłam swojemu dziecku interaktywnego futrzaka i powiem szczerze. że sama się z synem świetnie nim bawię.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez Betty33 » 8 kwi 2013, o 15:02

Tak bardzo dobre, ale takie bez przemocy i dawkowane w małych ilościach.
Betty33
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 09:14

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez barbórka » 10 kwi 2013, o 21:51

Ja też uważam, że gry odpowiednie do wieku, czy w odpowiednich "dawkach" nie zaszkodzą, niemniej jednak nie zastąpią zabawy z rówieśnikami. Dzieci potrzebują odpowiedniej dawki ruchu, a przed monitorem tracą poczucie czasu. Na swoje dziecko mam sposób, żeby odciągnąć go od komputera. To jego ulubiona zabawka interaktywna.

życie to kamera- uśmiechnij się ;D
Avatar użytkownika
barbórka
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:19
Lokalizacja: centralna

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez LaMama » 15 kwi 2013, o 17:19

Moje dzieci uwielbiają gry internetowe i niestety nie mogę im tego zabronić bo będę najgorsza mama na świecie. Zawsze mają wyznaczony czas na granie. Na szczęście mamy mnóstwo gier planszowych w które gramy dosyć często i do zabawki którymi też lubią się bawić.
LaMama
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 kwi 2013, o 16:56

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez barbórka » 16 kwi 2013, o 21:31

Najważniejsze jest to by dziecko dobrze się bawiło niezależnie od tego jaka to jest zabawka. Jeżeli przy okazji dziecko się przy tym czegoś nauczy to tylko się cieszyć.

życie to kamera- uśmiechnij się ;D
Avatar użytkownika
barbórka
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:19
Lokalizacja: centralna

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez Annodob » 17 kwi 2013, o 22:52

roxxy681 napisał(a):Dla tych rodziców, którzy uważają, że gry internetowe to samo zło, niech wybiorą się chociaż raz na rozgrywki np LOLa. Mają one większą popularność niż Euro, a ich uczestnicy zdobywają nagrody rzędu kilku tysięcy dolarów:)


LOL ma to do siebie, że może w pewien sposób uzależnić, mam tu na myśli nieodchodzenie od komputera przez wiele godzin, czy złość kiedy ponosi się porażkę co powoduje bezsensowne podnoszenie głosu na rodziców. Polecałabym raczej już gry logiczne ;)

Najlepsza i najbardziej zróżnicowana internetowa ksiegarnia.
Avatar użytkownika
Annodob
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 kwi 2013, o 13:36

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez iwciaa » 18 kwi 2013, o 21:45

Każdy sposób na odciągnięcie dziecka od komputera jest dobry. Teraz jest ciepło więc na pewno zaczną się zabawy z rówieśnikami na powietrzu. W razie niepogody mój mały dostał prezent białe zwierzątko interaktywne, z którym uwielbia się bawić, a zwierzak przyznam jest słodki i rozwijający...
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez kamilka48354 » 25 kwi 2013, o 20:23

Moim zdaniem, są w internecie gry, które mogą służyć dzieciakom.
Jednak większość sprowadza się do przemocy, seksu... A to nie służy porządnemu wychowaniu.
Ja mojego 9 letniemu Mateuszowi zabraniam grania w takie gry.
Ale oczywiście byłabym tragiczną matką, gdybym zabraniała mu grac w gry w ogóle.
Kupiliśmy mu razem z mężem Akademię Umysłu JUNIOR - Pamięć i Koncentracja.

Jest to specjalnie opracowany zestaw gier rozwijających pamięć, wspomagających koncentrację jak również pobudzających wyobraźnię dzieciaków w wieku 5-9 lat. Każdy z czterech programów zawiera aż 20 ćwiczeń o wielu stopniach trudności, które stymulują rozwój intelektualny i poznawczy dzieci, a tematyką nawiązują do pór roku: Zima, Wiosna.

Jesli macie młodsze dzieciaki, nie martwcie się, mój młodszy synek Wojtuś, nie umie jeszcze czytać, a już śmiga w tę gierkę :D
a wszystko dzięki pomocnej sympatycznej tablicy Tabi, która jest przyjacielem i przewodnikiem dziecka po programie. Ta zabawna tablica Tabi tłumaczy polecenia radosnym głosem, z entuzjazmem zachęca dzieci do mierzenia się z trudnościami a także chwali za osiągnięci
kamilka48354
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 kwi 2013, o 20:14

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez iwciaa » 27 kwi 2013, o 22:07

Zgadzam się. Internet i gry internetowe to nie tylko zło, ale również nauka, zdobywanie nowych wiadomości itd. Trzeba tylko dzieciaki pilnować, albo zapewnić im lepszą alternatywę zabawy, np. wspomniany Furby. Naprawdę jest godny polecenia dla naszych dzieciaków.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez Bestobej » 17 maja 2013, o 13:02

Kamilka, masz rację, ja też mam Akademię Umysłu - Junior. Moja Kasia (6 lat) bardzo lubi tą grę. To nie jest jakaś tam gra komputerowa, tylko gra edukacyjna. Nie można jej porównywać z jakimiś "strzelankami". Kasia ćwiczy spostrzegawczość, logiczne myślenie, koordynację wzrokowo - ruchową (która jest potrzebna do nauki pisania)... Taka jest ta gra. Polega na różnych zabawach o rosnącym stopniu trudności i zdobywaniu nagród, które bardzo motywują. Kasia zdobyła niedawno brązowy medal i ma do zdobycia następne medale. Dodam jeszcze, że nie siedzi przed komputerem bez ruchu, po w grze co pewien czas pojawiają się ćwiczenia fizyczne do wykonania przez dzieci.
Naprawdę polecam, sami też spróbujcie.
Obrazek
Bestobej
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 22:47

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez Basia1994 » 17 maja 2013, o 15:02

Bestobej napisał(a):Kamilka, masz rację, ja też mam Akademię Umysłu - Junior. Moja Kasia (6 lat) bardzo lubi tą grę. To nie jest jakaś tam gra komputerowa, tylko gra edukacyjna. Nie można jej porównywać z jakimiś "strzelankami". Kasia ćwiczy spostrzegawczość, logiczne myślenie, koordynację wzrokowo - ruchową (która jest potrzebna do nauki pisania)... Taka jest ta gra. Polega na różnych zabawach o rosnącym stopniu trudności i zdobywaniu nagród, które bardzo motywują. Kasia zdobyła niedawno brązowy medal i ma do zdobycia następne medale. Dodam jeszcze, że nie siedzi przed komputerem bez ruchu, po w grze co pewien czas pojawiają się ćwiczenia fizyczne do wykonania przez dzieci.
Naprawdę polecam, sami też spróbujcie.
Obrazek


Ciekawa propozycja, muszę ją "dostać" dla dzieciaków :)
Basia1994
 

Re: Czy gry internetowe są dobre dla dzieci??

Postprzez pstro » 20 lip 2014, o 13:31

zależy jakie; są gry edukacyjne, np. poprawiające pamięć, zdolność koncentracji czy poprawiające efektywność uczenia się, takie jak w serwisie Brainmax albo językowe, np. z do nauki języka angielskiego, takie jak funenglish - i takie gry, moim zdaniem, są bardzo fajne, a przede wszystkim rozwojowe, dlatego warto zachęcać dziecko w korzystania z takich serwisów. Jestem natomiast zagorzałą przeciwniczką wszelkiego typu strzelanek i gier wojennych, bo jest w nich dużo agresji i niewiele pozytku.
pstro
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]