Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez dzo » 13 lut 2012, o 20:22

a bo myślałam, że się boisz, że w ciąży jesteś :lol:
dzo
 

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez no.nie.wiem » 13 lut 2012, o 20:27

dlaczego po prostu testów sobie nie kupicie dziewczynki?
no.nie.wiem
 

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez dzo » 14 lut 2012, o 09:22

bo wolą napisać na forum i mieć pewność, że jesteśmy wróżkami i im wywróżymy czy to ciąża czy nie :lol: :lol: :lol:
dzo
 

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez lidka86 » 14 lut 2012, o 11:01

bo czasem warto popytać jakie ktoś miał objawy przed tym, jak dowiedział się o ciąży.Aby przyszłe mamy lub osoby starające się o dziecko wiedziały na co zwracać uwagę. Choć faktem jest że każdy organizm jest inny. W takim razie po co jest ten wątek i po co forum skoro nie można poruszyć dyskusji na jakiś temat?
lidka86
 

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez Lola » 14 lut 2012, o 15:25

Witam.
Mam pytanie...biorę tabletki antykoncepcyjne i ostatnio kochałam się z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia i on doszedł trochę we mnie...po stosunku zapomniałam o tabletce i wziełam ja dopiero po 16h, następną wzięłam normalnie a później znowu zapomniałam o następnej i wzięłam ją z 14 h opoźnieniem....dodam, że było to w drugim tygodniu stosowania tabletek. Czy mogłam zajść w ciążę?
Dziękuję z góry za odpowiedzi.
Lola
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 14 lut 2012, o 15:17

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez lidka86 » 14 lut 2012, o 16:20

hmmm... nigdy nie brałam tabletek i jest mi ciężko coś ci doradzić. Generalnie powinno być tak że tabletki bierze się regularnie i w ściśle określonej godzinie. Jest małe prawdopodobieństwo że jesteś w ciąży, w zależności jeszcze czy miałaś wtedy dni płodne czy nie, ale tabletka wzięta dzień przed działa dobę czyli 24 h więc nawet jak z tamtą miałaś 16 godzinne opóźnienie( to dużo) po upływie tych 24 godz. to jest szansa że tamta zadziałała.
lidka86
 

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez dzo » 14 lut 2012, o 17:04

lidka86 napisał(a): W takim razie po co jest ten wątek i po co forum skoro nie można poruszyć dyskusji na jakiś temat?


ależ nikt nikomu nie broni tutaj pytać ;) ;)

ja z no.nie.wiem też tylko rozmawiamy ;) i też nam wolno wyrazić swoje zdanie ;) ;)
dzo
 

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez lidka86 » 14 lut 2012, o 19:53

wiem , tylko ktoś może poczuć się głupio. ja sie tak poczułam jak w odpowiedzi na swój post przeczytałam że nikt nie jest wróżką. to prawda. ale generalnie jesteśmy tutaj aby dzielic się doświadczeniami i poradami...
lidka86
 

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez dzo » 15 lut 2012, o 09:18

oj tam oj tam
dzo
 

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez lidka86 » 15 lut 2012, o 12:00

:D
lidka86
 

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez lidka86 » 19 lut 2012, o 19:11

hmmm... jakby to powiedzieć... są 2 kreseczki :happy ... udało sie... okres spóżnia się 3 dni a test zrobiony rano pokazał od razu 2 kreseczki... ta najważniejsza w polu testowym jest słabsza ale wystarczająco widoczna :kwiatek .. więc w 99 % jestem w ciąży :family ... we wtorek uciekam do lekarza aby potwierdził czy test się nie myli...
ale wiedziałam że cos z tym miesiącem jest nie tak... zawsze przed okresem brzuch bolał mnie 2-3 dni przed... a teraz 17 stycznia dostałam okres- a 31 stycznia juz zaczął mnie boleć brzuch... ciągnięcie kłucie.. zaczeły mnie boleć piersi... temperatura ok 37 stopni... 11 lutego poszliśmy na bal karnawałowy, tydzien temu... na parkiecie mnie zemdliło i musiałam iśc do łazienki... nie wymiotowałam , ale poczułam sie słabo... moje piersi strasznie mnie bolą i takie żyły mi powychodziły pod skórą...
17 powinnam dostac okres... nie przyszedł... wczoraj testu nie zrobiła... dopiero dzisiaj... no i 2 kreseczki wyskoczyły od razu:)....
tylko martwi mnie to że brzuszek też mnie złapie skurczem jakbym miała za chwilke okres dostać, ale czytałam że na początku to normalne...:)wszelkie wątpliwości rozwieje we wtorek ginekolog... :)
lidka86
 

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez dzo » 19 lut 2012, o 22:10

to ja tak nieoficjalnie już gratuluję :D:D
dzo
 

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez lidka86 » 20 lut 2012, o 08:42

nie dziękuję z góry aby nie zapeszyć...:) napisze co i jak po wizycie u ginekologa...
wiem że jestem dziwna, ale żal mi tej pracy w której teraz jestem, fajni ludzie, ale umowa tylko do końca roku, więc już jak dam l4 to nie mam szans na przedłużenie, bo tak tutaj robią.nie zaryzykują abym poszła na wychowawczy mając przedłużoną umowę... ... ale najważniejsze jest dla mnie dziecko i jego serduszko do szczęścia mi wystarczy:):):)- mam nadzieję że ginekolog powie mi że nasza dzidzia jest już z nami:)... a dojeżdzać do pracy 25 km w ciązy... brrr...razem 50 km w obie strony- szaleństwo....
lidka86
 

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez lidka86 » 21 lut 2012, o 10:14

no i dziś rano wykonałam 2 test:). Również 2 kreseczki... ta druga również nie jest mocna ale jest widoczna. Dziś uciekam do ginekologa:). Zobaczymy czy cokolwiek uda mu się zobaczyć:)
lidka86
 

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez dzo » 21 lut 2012, o 19:24

daj znać co powiedział lekarz ;)
dzo
 

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez lidka86 » 23 lut 2012, o 13:54

witajcie:) jestem w ciąży;):). lekarz potwierdził ciążę,bo widzi że wszystko się tworzy, jednak jeszcze nie widzi maluszka. kolejną wizytę mam za tydzień 2 marca. powiedział że powinien już podczas tej wizyty coś więcej zobaczyć, bo brakuje mu paru dni aby zobaczyć zarodek...a z każdym dniem coś się zmienia. mam brać narazie kwas foliowy i lek o nazwie duphaston- zawiera progesteron, aby nie przyszło krwawienie. dostałam zwolnienie lekarskie do 2 marca abym nie jeżdziła do pracy. i zobaczymy co będzie widać 2 marca...
powiedział źe bóle brzucha mogą występować, bo wszystko jest napięte i rozciąga sie, kurczy, i jak na okres też może boleć bo organizm musi się przekierunkować na nową sytuację.a gdyby wystąpiło krwawienie to mam od razu się z nim kontaktować...
lidka86
 

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez dobrenockii » 23 lut 2012, o 18:23

cześć ;) ja też jestem w ciąży. byłam dziś u ginekologa, jest to 5 tydzień. tak staraliśmy się o dzidziusia i bum stało się, ale teraz mam jakieś dziwne obawy ,że coś się może stać. wiadomo jak to wczesne tygodnie, nic nie widać ;( , ale jak rozmawiałam z nim powiedział ,że wszystko jeszcze się może zdarzyć. nie zrozumiałam o co chodziło ale wydaje mi się ,że może zasugerował poronienie? strasznie się boje ponieważ nic żeby temu zapobiec nie przepisał jedynie folik.
dobrenockii
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 lut 2012, o 12:22

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez lidka86 » 23 lut 2012, o 19:14

mi dał duphaston- na podtrzymanie. jest na bazie naturalnego progesteronu wytwasrzanego przez organizm kobiety. no i też folik..
ale kartę ciąży i witaminy da mi jak za tydzień uda się zobaczyc zarodek i że jest wszystko ok... w ciązy zawsze jest ryzyko poronienia, nawet jakbyśmy leżały cała ciąże... ale myśl pozytywnie że wszystko bedzie dobrze i z pewnością tak będzie:)
lidka86
 

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez lidka86 » 25 lut 2012, o 15:44

nie wiem dlaczego ale strasznie się boję tej wizyty 2 marca... chciałabym wiedzieć że zarodek juz jest widoczny i rośnie... ale wiem że 4 tyg ciązy to mało na zobaczenie maleństwa... grzecznie biore leki i czekam do piatku:)
lidka86
 

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez Lola » 27 lut 2012, o 13:38

Witam...Mam jeszcze jedno pytanko. Kupiłam test i chcę go dziś zrobić...Od ostatniego stosunku minęło 8 dni, mam teraz 7 dni przerwy, a o tabletkach niestety nie pamietałam należycie...plamienie z odstawienia wyglądało nietypowo, bo było w kolorze kawy z mlekiem ze śluzem,a nie czerwone i z krwią tak jak do tej pory. Czy w moim przypadku test wyjdzie prawidłowo, ponieważ i tak nie mam normalnego cyklu z powodu tabletek. Proszę o radę.
Lola
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 14 lut 2012, o 15:17

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez kasiak525 » 27 lut 2012, o 16:12

witam mam takie male pytanko moze ktos mi na nie odp kockalam sie z nazeczonym w 6 dc byl to pelny stosunek a cykle mam krotkie bo od 23 do 28 i miesiaczka trwa 6 dni i czy jest mozliwe ze moge zajsc w ciaze w styczniu mialam okres 23 a w lutym 15 za odp z gory dziekuje
kasiak525
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 lut 2012, o 16:02

Re: Czy mogę być w ciąży ?? Pytania i odpowiedzi

Postprzez dobrenockii » 28 lut 2012, o 12:14

Też się strasznie boje, a co gorsze mam wizytę dopiero 22 marca. Chyba zwariuje czekać tyle czasu no ale cóż, jeśli trzeba.. Wtedy wreszcie założy kartę ciąży, zrobi zdjątka ;) i wszystkie badania.
Miejmy nadzieje, że wszystko będzie dobrze, przecież musi być ;) ;)
dobrenockii
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 lut 2012, o 12:22

Brak miesiączki test negatywny

Postprzez emilia93 » 29 lut 2012, o 20:49

Witam. a więc... kochałam się z chłopakiem teoretycznie w dni nie płodne dokładnie 8 dni po owulacji (ponieważ, zawsze miałam regularne cykle) pękła nam gumka. ale postanowiłam, że zaczekam na @ a potem ewentualnie zrobię test. Tak też było. Zrobiłam test 3 dni po tym jak nie wystąpiła spodziewana @. Wynik wyszedł negatywny, trochę mi ulżyło aczkolwiek wiem, ze nie mogę do końca wierzyć testom... Teraz jestem już tydzien po zrobionym tescie a @ nadal nie wystąpiła. Dodam że od niedawna jestem na lekkiej diecie i chodzę na fitness. Nie bardzo wiem, co mam robić przymierzam się do drugiego testu i chyba zrobię go jutro. Nie odczuwam jakiś specjalnych zmian w organizmie. Jestem może trochę bardziej ospała ale to z napiętego harmonogramu dnia. Czy możecie mi coś doradzić ? co powinnam zrobić ? Jestem jeszcze za młoda i zupełnie nie przygotowana na dzidziusia...
emilia93
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 lut 2012, o 20:48

Re: Brak miesiączki test negatywny

Postprzez Masjaa » 29 lut 2012, o 21:12

Witaj. spokojnie.... bez paniki, póki co jeszcze nie wiesz czy ciąża czy nie. tydzień spóźnienia to jeszcze nie tragedia.... cierpliwości, jak nadal nie będziesz miała okresu zrób test i jak coś lekarz. Przyczyny spóźnienia są różne, ja jak byłam na wakacjach w pracy przez 2 miesiące nie miałam.... zmiana klimatu, stres.... co by nie było życzę spokoju :)
Masjaa
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 529
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 14:03

Re: Brak miesiączki test negatywny

Postprzez emilia93 » 29 lut 2012, o 21:18

No też mam nadzieję, że to przez stres bo stresuję się strasznie :). postaram się o tym nie myśleć a potem ewentualnie jak juz nie wytrzymam zrobię test :)
emilia93
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 lut 2012, o 20:48
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]