czy mozna cwiczyc na rowerku stacjonarnym gdy sie ma chory k

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

czy mozna cwiczyc na rowerku stacjonarnym gdy sie ma chory k

Postprzez marylala » 20 wrz 2016, o 15:48

Czesc, mam pytanie odnosnie domowych rowerkow stacjonarnych do cwiczen - czy sa dobre dla osob z chorym kregoslupem? od kilku lat cierpie na stale nawracajaca rwe kulszowa i co jakis czas mam rehabilitacje ale na nia zawsze trzeba dlugo czekac bo to na NFZ, a znajoma mi doradzila zebym sie sama rehabilitowala w domu np na takim rowerku cwiczeniowym. co o tym sadzicie? czy to mi nie zaszkodzi? i czy to wszystko jedno jaki rower kupie czy jakis specyficzny musi byc?
marylala
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 wrz 2016, o 15:45

Re: czy mozna cwiczyc na rowerku stacjonarnym gdy sie ma cho

Postprzez Hadassa » 21 wrz 2016, o 07:58

Raczej powinnas cwiczyc ale cwiczenia wzmacniajace kregoslup albo np pilates.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: czy mozna cwiczyc na rowerku stacjonarnym gdy sie ma cho

Postprzez Ania_ABCfitness » 21 wrz 2016, o 11:31

Witaj, przy tego typu schorzeniach zawsze warto zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego. On zna Twoją historię choroby i będzie wiedział, czy trening na rowerku stacjonarnym jest dobrym pomysłem. Przeważnie brak przeciwwskazań dla tego typu aktywności. Na rowerku ćwiczą osoby w różnym wieku, w różnej kondycji, również w ramach rehabilitacji. Taki trening dobrze wpływa na zdrowie i samopoczucie: pozwala nie tylko na spalanie kalorii, ale również na poprawę krążenia, wydolności serca oraz płuc. Dla osób borykających się z bólami kręgosłupa szczególnie ważna jest postawa w czasie ćwiczeń. Należy dokładnie wyregulować siodełko i kierownicę, wygodnie oprzeć stopy o pedały i wyprostować sylwetkę. To bardzo ważne, jeżeli chcemy sobie pomóc, a nie zaszkodzić. Dobrze zaopatrzyć się w wygodny sprzęt, wyposażony w funkcje monitorowania takich parametrów, jak czas ćwiczeń, przebyty dystans czy puls. Ze swojej strony mogę polecić model Sapphire SG 911B Falcon. Cieszy się pozytywnymi opiniami kupujących, a przy tym efektywnie się prezentuje ze względu na swój nowoczesny design. Wyposażony jest w rolki transportowe, co bardzo ułatwia jego przemieszczanie, zwłaszcza, gdy należy oszczędzać kręgosłup. Na naszej stronie kupisz go w niższej cenie i otrzymasz aż 5-letnią gwarancję w systemie door-to-door.

Ekspert sklepu ABCfitness
http://www.abcfitness.pl/
Ania_ABCfitness
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 13:58

Re: czy mozna cwiczyc na rowerku stacjonarnym gdy sie ma cho

Postprzez marylala » 22 wrz 2016, o 11:38

a jak często nalezy cwiczyc na takim rowerku?
marylala
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 wrz 2016, o 15:45

Re: czy mozna cwiczyc na rowerku stacjonarnym gdy sie ma cho

Postprzez Silesiana » 5 paź 2016, o 14:13

Oczywiście, że można ćwiczyć. Ja sama mam problem z kręgosłupem i nie raz jeździłam na rehabilitacje do szpitala, jednym z ćwiczeń była jazda na rowerku, choć w tym przypadku bardziej na biodra niż kręgosłup, jednak to drugie nie było żadnym przeciwwskazaniem
Silesiana
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 mar 2016, o 15:28

Re: czy mozna cwiczyc na rowerku stacjonarnym gdy sie ma cho

Postprzez kaska90 » 6 paź 2016, o 19:03

Myślę że tak, jednak nie kieruj się naszą opinią tylko skontaktuj się w tej sprawię z lekarzem :)
kaska90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5 paź 2016, o 19:45
Lokalizacja: Poznan

Re: czy mozna cwiczyc na rowerku stacjonarnym gdy sie ma cho

Postprzez gamcia » 4 gru 2016, o 11:16

ja mam dyskopatię i lekarz wręcz zalecił mi jazdę na rowerku
gamcia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 gru 2016, o 10:34

Re: czy mozna cwiczyc na rowerku stacjonarnym gdy sie ma cho

Postprzez michalina90 » 6 gru 2016, o 09:58

Moja mama ma chory kręgosłup ale to nie przeszkadza jej jeździć na rowerze, latem na zwykłym a zimą w domu na stacjonarnym. Jest bardzo zadowolona z efektów. Nic też jej nie dzieje się złego z tego powodu.

grywalizacja na http://sanitera.pl
michalina90
Fajna Kobietka
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 14:18

Re: czy mozna cwiczyc na rowerku stacjonarnym gdy sie ma cho

Postprzez bronek » 2 sty 2017, o 11:38

to nie przeszkadza i co więcej jest wskazane ;) ćwiczenie tego typu można traktować jako lekką rehabilitację nawet.

bronek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 sty 2017, o 11:25

Re: czy mozna cwiczyc na rowerku stacjonarnym gdy sie ma cho

Postprzez lanaa » 17 sty 2017, o 11:43

Myślę, że jak najbardziej. Chociaż ponoć najlepszy na kręgosłup jest basen.

lanaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 00:05

Re: czy mozna cwiczyc na rowerku stacjonarnym gdy sie ma cho

Postprzez kasia » 13 wrz 2017, o 17:21

Trzeba się skonsultować z lekarzem ale nie wydaje mi się żeby miał jakiekolwiek przeciwwskazania

kasia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 13 wrz 2017, o 17:04
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]