Czy można wybaczyć zdradę ?

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez Natixd3 » 13 kwi 2015, o 21:52

Według mnie nie, bo jak sie kogoś kocha to sie go nie zdradza...

Obrazek
Natixd3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 kwi 2015, o 21:15

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez muminka » 14 kwi 2015, o 20:10

Najgorsze w zdradzie są te dni kiedy podejrzewamy zdradę, mamy przypuszczenia, domysły a partner wszystkiemu zaprzecza. Te dni męczą i męczą. Lepiej to skrócić. Polecam Wam sklep internetowy SPAM. Ukryta kamerka, podsłuch lub szpieg komputerowy da nam obiektywny obraz i na pewno skróci męczarnie.

Ostatnio edytowano 15 kwi 2015, o 09:47 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
muminka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 sty 2015, o 01:48

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez ewelinuś » 19 kwi 2015, o 14:41

Muszę się znowu gdzieś wygadać,nikogo nie chcę obciążać swoimi problemami .Mija już dziewiąty miesiąc jak się dowiedziałam że mąż miał koleżanki ,a ja wciąż do tego wracam.Stale wracam myślami do tego wszystkiego,analizuje .Chciałabym zapomnieć ,ale to się nie da .Myślę czy dalej ma kontakt ,czy mnie nie okłamuje,chociaż on twierdzi że nie .Stale powtarza że mnie kocha ,ale czy można wierzyć komuś kto zawiódł zaufanie.Zastanawiam się czy ze mną jest wszystko w porządku ,stale chodzę popłakuje ,jak nikt nie widzi.Czy ja kiedyś wrócę do równowagi psychicznej,najchętniej bym stale drążyła ten temat i się go czepiała ,ale mimo wszystko nie wyobrażam sobie życia bez niego.Dlaczego nie potrafię się pozbierać po tym wszystkim,Stwierdzam że życie jest do dupy ,sama wpędzam się w paranoje.mogłabym pisac o tym swoim bólu ,to chyba ze mną jest cos nie tak.
ewelinuś
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 17:33

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez Anula223 » 4 maja 2015, o 21:24

Jeżeli facet by mnie zdradził, nie potrafiłabym mu wybaczyć, albo się kogoś kocha, albo nie, albo rybka albo akwarium. Facet, który zdradza swoją kobietę nie jest facetem, ale to działa w dwie strony, kobieta, która zdradza, nie jest warta niczego.

Obrazek
Avatar użytkownika
Anula223
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 maja 2015, o 21:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez Czarna » 4 maja 2015, o 23:11

Anula223 napisał(a):Facet, który zdradza swoją kobietę nie jest facetem

A kim jest?

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez kobieta13 » 6 maja 2015, o 21:15

Ja bym NIGDY NIE wybaczyła zdrady bo jak mozna komuś po tym zaufać? Jak można się zbliżyć i jednocześnie mysleć czy ta osoba tak samo robiła jak ja?
kobieta13
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 maja 2015, o 20:30

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez Kinga88 » 6 maja 2015, o 21:19

Podziwiam ludzi którzy po zdradzie potrafią razem żyć .... jak czytam niektóre historie to czuć w nich głęboki ból,. żal, rozpacz, niemoc, bezsilność
Zdradę bym wybaczyła po pewnym czasie ale i tak oznaczałaby ona koniec wszystkiego. Nigdy nie zmienię zdania na ten temat
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez Hadassa » 7 maja 2015, o 10:12

Poważnie ?? To teraz wyobraźcie sobie, że facet faktycznie żałuje, a Wy go baaaardzo kochacie...
Jesteście w stanie tak o zrezygnować z tego wszystkiego co Was łączy/łączyło ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez keks » 7 maja 2015, o 11:44

Wtrącę się jako facet. Jak zapewne wiecie czym innym jest zdrada w mniemaniu faceta, a innym w mniemaniu kobiety. Podkreślam - nie mam zamiaru tu nikogo usprawiedliwiać. Raczej nakreślić obraz ze strony mężczyzny. Facet potrafi kochając kobietę przespać się z inną. I mimo, że zdradził... deklaracje miłości wobec zdradzonej mogą być szczere. My rozróżniamy sex i miłosc i dla nas nie muszą być ze sobą powiązane. Gdzie jest haczyk? Wszystko zależy od typu faceta. Jeśli myślisz, że znasz swojego mena to powinnaś też wiedzieć jak zdradę traktuje. Wiele zalezy od jego wewnetrznej wrażliwości lub jej braku. Dlatego odpowiedź czy wybaczyć zdradę nie jest prosta i kazdy przypadek jest inny.

Facet... po prostu facet.
keks
Samiec
 
Posty: 69
Dołączył(a): 6 maja 2015, o 15:58

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez BlackWolf » 7 maja 2015, o 18:48

Keks zgadzam się z Twoją wypowiedzią.
Zauważyłam, że mężczyźni inaczej postrzegają zdradę niż kobiety. Sex to sex a miłość to miłość. U nas miłość nie ma podziału na miłość i sex -jest jedno.
Oczywiście mam na myśli u kobiet, które tkwią w trwałych związkach a nie bawiące się w luźne relacje.
Ale - skoro dla mężczyzn jest takie to podzielne dlaczego więc nie wybaczają kobietom? Z reguły oczywiście.

Hadzia odnośnie Twojego pytania - teraz, na obecne moje patrzenie na pewne sprawy wiem, że nie wybaczyłabym zdrady Y. Oznaczałoby to koniec dosłownie wszystkiego i związku i znajomości. Nie potrafiłabym żyć ze świadomością, że mógł zrobić takie największe świństwo. A swoje bym wycierpiała, ale szansy by nie było. Nie umiem wybaczać a psychicznie się zadręczać ''dlaczego'' - nie ma sensu.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez kotek » 7 maja 2015, o 19:07

może i można wybaczyć ale na pewno nie zapomnieć

Odziez z Anglii, Wloch i Francji
http://www.zeltros.co.uk
kotek
Fajna Kobietka
 
Posty: 109
Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:10

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez keks » 7 maja 2015, o 21:08

BlackWolf - może dlatego, że wiemy jakie jest Wasze podejście. Że nie ms podziału na miłość i sex...

Facet... po prostu facet.
keks
Samiec
 
Posty: 69
Dołączył(a): 6 maja 2015, o 15:58

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez BlackWolf » 22 maja 2015, o 22:49

keks napisał(a):BlackWolf - może dlatego, że wiemy jakie jest Wasze podejście. Że nie ms podziału na miłość i sex...

To takie troszkę nie fer.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez weronica » 28 maja 2015, o 23:44

Podobno zdradę da się wybaczyć, ale nie da się o niej zapomnieć... Ja nie potrafiłabym tego wybaczyć. Podziwiam zdradzone osoby, które walczą o swoje związki.
weronica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 6 lis 2012, o 21:22

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez Lemoniada » 2 cze 2015, o 19:52

Ja chyba nie byłabym w stanie. Sorry ale nie umiałabym znowu zaufać osobie, która mnie zdradziła. Z drugiej strony tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono, chociaż przenigdy nie chciałabym znaleźć się w takiej sytuacji.

Blog o Darmoszkach w sieci - http://darmobranie.com.pl/
Avatar użytkownika
Lemoniada
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 lut 2014, o 23:12

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez kartka » 12 cze 2015, o 19:41

Stwierdzenia, że "zdradę można wybaczyć ale nie zapomnieć" są moim zdaniem z góry błędne, bo jedno z drugiego wynika. Zdrady nie można wybaczyć a kobiety (bądź mężczyźni), które to sobie tłumaczą inaczej, prędzej czy później zorientują się, że oszukują same siebie. Przepraszam za tę bezpośredniość, chciałabym, żeby to mniej bolało i współczuję wszystkim, których zdrada dotknęła. Nieważne, czy jesteście w związku partnerskim czy małżeńskim, czy jesteście rok ze sobą czy 30 lat: jeśli spotka Was zdrada partnera - ewakuujcie się, dla własnego zdrowia i komfortu psychicznego, moja dobra rada.
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez eDom » 16 cze 2015, o 15:39

Każdemu może zdarzyć się błąd. Czasem warto dać drugiej osobie szansę, wtedy taki związek może być jeszcze silniejszy, jeśli tylko uda się odbudować zaufanie.
eDom
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 3 gru 2014, o 11:14

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez flowerlover » 16 cze 2015, o 16:02

NIGDY nie wybaczajcie zdrady!
Ja po 3 latach związku zostałam zdradzona przez swojego faceta - przyznał się po pewnym czasie moja pierwsza reakcja to wielka złość i płacz ale postanowiłam mu wybaczyć i jak to się skończyło? po pół roku bycia razem wszystko się rozpadło a on jest z tą dziewczyna z która mnie zdradził - takie coś oczywiście nie musi być w każdym przypadku ale wyobraźcie sobie co czułam przez rok nie mogłam się zbliżyć do żadnego faceta, na szczęście to było dawno i już czas "przysypał" ten dołek w którym się znalazłam - uczcie się na błędach innych

flowerlover
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 cze 2015, o 15:54

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez HarleyQuinn » 27 cze 2015, o 10:53

Jeżeli dwoje ludzi naprawdę dobrze się dogaduje, mają wspólne zainteresowania/pasje, potrafią nawzajem dawać sobie miłość, jak również ją brać, szanują się i wspierają - nie ma prawa dojść do zdrady. Potwierdzone jest, że osoby zdradzające robią to, ponieważ czegoś im w ich obecnym związku brakuje - zrozumienia, rozmowy, czułości.
Czy można wybaczyć zdradę? Cóż, w moim przypadku zdrada to nie tylko zbliżenie cielesne, jak seks, czy pocałunek ale również flirtowanie z drugą osobą, niedwuznaczne rozmowy, zaniedbywanie partnerki na rzec innego człowieka. Myślę, że zdrada nie ma szans w pojedynku z prawdziwą miłością. Jeżeli jednak coś takiego by mi się przytrafiło - wybaczyłabym, bo każdy człowiek zasługuje na drugą szansę, ale nie wyobrażam sobie dalszego bycia z taką osobą. Partner, który mając wszystko, przekreśla to jest nieodpowiedzialnym człowiekiem, który nie ma za grosz szacunku do drugiej połówki.

Geniusz oznacza nieskończoną zdolność pokonywania trudności.
Avatar użytkownika
HarleyQuinn
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 26 cze 2015, o 15:37

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez cleo » 28 cze 2015, o 11:29

Mnie mąż również zdradził i było to okropne przeżycie. Byłam kompletnie rozbita, tym bardziej, że byliśmy zgodnym małżeństwem i nie mieliśmy wielkich problemów. On też by,ł kompletnie załamany. To się stało na służbowym wyjeździe, po alkoholu. Jak stwierdził, to ta kobieta wszystko zainicjowała. Nie mam do niej żalu, w końcu to nie ona mi ślubowała, ale mąż zawiódł mnie straszliwie. Jednak dla dobra dzieci postanowiliśmy spróbować ratować małżeństwo, poszliśmy na terapię do psychologa z pracowni psychorozwoju w Warszawie. Bardzo świetna specjalistka, pani Monika Rudy, naprawdę nam pomogła. Jakoś tak bardziej się na siebie otworzyliśmy. Mogę więc powiedzieć, że wybaczyłam, choć zapomnieć się nie da, bo gdzieś głęboko to tkwi. Jednak jestem szczęśliwa, że nie odeszłam, teraz dogadujemy się jeszcze lepiej, nasz związek jest głębszy, o wielu rzeczach rozmawiamy, gdzie wcześniej tego nie było.
Jeśli ktoś potrzebuje pomocy, to polecam terapię, tu jest strona naszej poradni: psychoterapia-kielczyk.pl
ale sądzę, że w każdym mieście znajdzie się jakiś dobry specjalista, który pomoże.
Avatar użytkownika
cleo
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 13:43

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez jlammi » 29 cze 2015, o 08:24

Nie można. Zdrada to dla mnie automatycznie koniec związku. Powiem wam tak szczerze, że najlepiej się trzymać prostych zasad w życiu.
jlammi
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 26 cze 2015, o 21:14

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez Szymia » 1 lip 2015, o 23:24

A ja myślę że można ale trzeba do tego czasu i siły.

Szymia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 lip 2015, o 23:20

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez ewelinuś » 30 sie 2015, o 17:22

Witam,dawno nie pisałam ,ale chciałabym porozmawiac z kimś kto to przeżył i jest dalej w tym małżeństwie .Czy warto dać szanse mężowi ,czy pójdzie to kiedśs w zapomnienie,bo jak na razie jestem już rok po dowiedzeniu się o całej sytuacji a i tak ryczę jak nikt nie widzi.Właściwie nie umiem się pozbierać,każdy mówi zapomnij ,daj szansę ,ja mu chcę dać szansę,ale w mózgu coś siedzi, że myśli wracaja. Chciałabym porozmawiać z panią ,która tego doświadczyła ,jak sobie radzi w tej całej sytuacji.Chodziliśmy do psychologa na terapie ,ale od niego wychodziłam z poczuciem winy ,jak to ja bym zdradziła a nie mój mąż i zrezygnowałam.proszę o kontakt może jest ktoś mądrzejszy ode mnie i poradzi jak żyć z kimś kto cię zdradził,a się go bardzo kocha.
ewelinuś
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 17:33

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez BlackWolf » 31 sie 2015, o 18:16

Nie wiem co Ci doradzić, ponieważ wiem, że nie łatwo jest wybaczyć.
Zderzyłam się z taką sytuacją dwa razy i o dwa za dużo. Wybaczanie na nic nie zdało się, bo to jednak tkwi w człowieku jak drzazga. Z perspektywy czasu nie umiałabym wybaczyć obecnemu partnerowi. Gdyby coś takiego zaszło, któreś z nas pakowałoby swoje walizki.
Podziwiam Cię za wytrwałość, że jeszcze walczysz resztkami sił o wasz związek, bo rozumiem co czujesz.
Druga sprawa -niestety trafiłaś na nieodpowiedniego psychologa. Tacy zdarzają się, że zamiast pomagać potrafią pogorszyć sytuację i chyba w Twoim przypadku tak się stało, bo pod żadnym pozorem nie powinnaś czuć się winna.
Zdradzić można nawet przez głupotę, pod wpływem chwili i nie powinno szukać się w pokrzywdzonym winy. Nikt z resztą nie jest święty. Nie ma związków idealnych, ale to nie powód żeby skupiać się na poczuciu winy.
Bo -psycholog powinien skupić się na odbudowaniu waszych relacji. Zdrada to zdrada -stało się, ludzie chcą naprawić swój związek i terapeuta powinien skupić się właśnie na tym a nie wzbudzać poczucie winy.
Może warto pomyśleć nad innym terapeutą? Powiedzieć mu jak czułaś się po wizytach u poprzedniego i powiedzieć czego oboje oczekujecie. Aby ktoś odpowiedni w końcu wam pomógł a nie pogarszał...?

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez Astra » 1 wrz 2015, o 21:08

Szczerze mowiac,to nie znam takiej osoby ktora by potrafila zdrade ,,wybaczyc,, wybaczyc i poskramiajac to psychiczne upodlenie, wlaczyc ja do wspolnego zycia i codziennosci.
Ja mysle, ze te osoby ktore to potrafia, maja z pewnoscia bardzo silna konstrukcje psychiczna, ktora umie zdrade ,,usprawiedliwiac,, i,,zrozumiec,,.
Kazda zdrada kaleczy partnera i kazda zdrada ma wplyw /negatywny/ dla ukladu dwojga ludzi.
Jesli ktos mowi , ze jest inaczej to w moim odczuciu sam siebie zwyczajnie oszukuje, dodatkowo dreczac swoja psychike.
Najczesciej usilujemy wybaczac zdrade w imie wyzszych celow np. dla dobra dzieci itd.
To niestety jest naprawde koszmar ktory moze zadreczyc nas na amen w pacierzu.
Wobec tego czy warto az tak? :o
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Arletta Bolesta, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]