Czy to może być fobia społeczna?

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Czy to może być fobia społeczna?

Postprzez anq » 28 wrz 2012, o 14:23

Cześć :) Wiecie, od około roku nienawidzę ludzi. Po prostu... irytują mnie, nie lubię przebywać w towarzystwie ludzi, wolę siedzieć w domu niż chodzić na imprezy. Gdy wychodzę z domu i widzę dużo ludzi na ulicy to staram się ich omijać, nie patrzeć w oczy, po prostu jakbym nie istniała. Wolę wyjść wieczorem, kiedy nie ma ich tylu w mieście. Nie lubię chodzić do galerii handlowych, w szkole, do klasy się już przyzwyczaiłam, ale kiedy na kortarzu na przerwie est mnóstwo ludzi, to zaczynam się czuć nieswojo. Nie miałam tak przedtem, byłam normalną, wesołą dziewczyną, śmiałą, odważną. Powinnam udać się do psychologa?
anq
 

Re: Czy to może być fobia społeczna?

Postprzez poganka » 29 wrz 2012, o 14:41

A uważasz, że potrzebujesz pomocy? Logiczne, jeżeli Ci to przeszkadza, to idź, może Ci pomoże, zwłaszcza, że problem może wynikać z Twojego otoczenia, nie koniecznie z Ciebie samej. Sprawdź jednak wcześniej czy psycholog jest dobry, nie idź do byle kogo, bo wielu jest idiotów w tym zawodzie, zwłaszcza w szkołach.
Mam to samo, już to gdzieś pisałam na forum, ale osobiście nie uważam, żeby to było coś złego. Nikt nie karze Ci kochać ludzi, którzy niczym sobie na Twoją sympatię nie zasłużyli. Jedyne co głupio robisz, to że udajesz, że Cię "nie ma". Jak spuszczasz głowę i unikasz spojrzeń, automatycznie inni będą Cię traktować "z góry", a to przyjemne nie jest.
poganka
 

Re: Czy to może być fobia społeczna?

Postprzez witch » 30 wrz 2012, o 15:03

:witch

Przyczyn tej sytuacji może być wiele, ale rok to dużo czasu. Jeśli pójdziesz po pomoc do psychologa to może zrozumiesz przynajmniej podstawy tego zachowania i tych odczuć.

Czas tracony z rozkoszą nie jest czasem zmarnowanym.


Obrazek
Avatar użytkownika
witch
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 19:07
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron