Czy warto wziąć kredyt. Plusy i minusy

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Czy warto wziąć kredyt. Plusy i minusy

Postprzez EmiW » 3 sie 2023, o 13:58

Hej. Zastanawiamy się z mężem czy remontować i zostać w naszym skromnym 2-pokojowym mieszkaniu czy pakować się w kredyt żeby zmienić na większe. Mamy roczną córkę na pokładzie i nie chcemy więcej dzieci. W obecnym mieszkaniu została nam do remontu kuchnia i mamy na ten cel odłożone już pieniążki. Mieszkanie jest w świetnej lokalizacji, mamy miejsce parkingowe i rzut beretem do centrum, przedszkola,
Żłobka, szkoły, sklepów itd. Pierwsze piętro w małym budynku, po 3 mieszkania na klatce. 2 nieprzechodnie pokoje i osobna kuchnia, łącznie 44m2. Na razie jest zoraganizowane tak, ze mamy salon i sypialnie, w której śpimy z córką. Jeśli zdecydujemy się tutaj zostać to będziemy musieli oddać sypialnie małej i spać w salonie na rozkładanej kanapie. Jakie są Wasze doświadczenia z takim spaniem? Da się żyć czy jednak mocno uciążliwe?
Teoretycznie moglibyśmy wziąć kredyt na wieksze lokum ale czasy są niepewne i przyznam szczerze, ze się boimy. Trochę mnie irytuje otoczenie, bo wszyscy ciagle pytają jak się mieścimy w takiej klitce i ze chociaż jeden pokój więcej to by nam się przydal. No i owszem, zgadzam się ze byłoby super, ale nie było nas na dzień dobry stać. Sami z mężem ciężko pracowaliśmy przez kilka lat żeby kupić to mieszkanie bez zadłużania się a komentujący albo dostali
od rodziców albo maja kredyty, na które wiecznie narzekają, bo stopy procentowe poszły do góry i czasem ledwie wystarcza na ratę.
My z mężem jesteśmy z tych, co nie kupują jak ich nie stać, tak wiec nie bierzemy na raty, nie mamy debetów czy kart kredytowych, ale hipoteka to trochę inna historia i się wahamy, co zrobić. No nie ukrywam, jest nam trochę ciasno. Co myślicie, warto zaryzykować czy lepiej zrobić tą kuchnie i zostać i mieć spokój. Na tą chwile pracuje tylko mąż, zarobki ma niezłe, bo 12 tys netto. Bez kredytów pozwala nam to na spokojne, bezstresowe życie, wakacje, odkładanie na czarną godzinę i drobne przyjemności na codzień a z obciążoną hipoteką to już zupełnie inna para kaloszy. Ja będę szukała pracy za pare miesięcy, ale zmieniam branże wiec na początek pewnie najniższa krajowa albo ciut powyżej. No i może różnie tez być z małym dzieckiem. Żłobek żłobkiem, ale też będą choroby i częsta opieka, bo do pomocy nikogo nie mamy.
EmiW
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 sie 2023, o 10:05

Re: Czy warto wziąć kredyt. Plusy i minusy

Postprzez Elza52 » 12 lut 2024, o 22:13

Myślę, że to nie jest kwestia rozważenia czy warto czy też nie, tylko czy potrzebujesz tego kredytu. Jeśli tak, to po prostu rozeznaj się w temacie aby wziąć jak najkorzystniejszy. Pod adresem: https://concash.pl/artykul/pozyczki-poz ... e-warszawa jest artykuł o pożyczkach pozabankowych w Warszawie. W poświęcić na jego przeczytanie chwilę.
Elza52
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 2 lip 2022, o 22:25
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]