Czy zamieszkać z teściową żeby wyjść z długów?

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Czy zamieszkać z teściową żeby wyjść z długów?

Postprzez Ritka » 27 sie 2013, o 09:54

Dziewczyny poradźcie. Wynajmujemy z narzeczonym mieszkanie. Ciągniemy tak od kilku lat i ostatnio stwierdziliśmy, że przez to na nic nas nie stać - ani samochodu, ani ślubu, ani dziecka, ani własnej firmy, na którą mamy pomysł - nic. Bo wszystko idzie w wynajem. Mało tego - ostatnio nawet wpadliśmy w długi. I wymyśliliśmy, żeby w ramach oszczędności zamieszkać z jego rodzicami i siostrą (z moimi nie ma takiej możliwości). Oni są bardzo mili dla mnie ale niestety czepiają się jego - że za głośno mówi, że się śmieje, że gotuje itp. Dodam, że on to wszystko robi normalnie (a gotuje bosko i dużo zdrowiej od nich) tylko oni są tacy przewrażliwieni - preferują ciszę i spokój 24h/dobę i nieskazitelną czystość . U nas życie tętni, a u nich grobowo jak makiem zasiał i ciemność, tylko TV gdzieś w oddali się świeci. No ale zgodzili się na to mieszkanie i może jakoś by się przyzwyczaili. Siostra się cieszy , będzie miała towarzystwo, teść jest schorowany szuka towarzystwa, tylko teściowa taka znerwicowana. Odżylibyśmy trochę finansowo, tylko czy on wytrzyma to ograniczanie, oni to życie tętniące w domu, a ja ciągłą rolę mediatora ? Co myślicie ?
Ritka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 sie 2013, o 09:40

Re: Czy zamieszkać z teściową żeby wyjść z długów?

Postprzez Hadassa » 27 sie 2013, o 10:10

hmm... wiesz mieszkanie z rodzicami to zawsze ryzyko...
choć my teraz póki co też się przerowadziliśmy do mojej mamy...
tylko że po większości jestesmy sami, bo moja mama do pracy wyjeżdzą....
wiec mamy spokój....
spróbować zawsze możecie, nic nie stracicie...
a może akurat Wam się uda.... i sie dogadacie..
jak będzie źle, to zawsze możecie się wyprowadzić...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Czy zamieszkać z teściową żeby wyjść z długów?

Postprzez Ritka » 27 sie 2013, o 10:17

Tak wiem, niby nic nie tracimy, tylko to już któraś z kolei przeprowadzka i zaczyna to być męczące. Ale te długi są jeszcze bardziej męczące.....
Ritka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 sie 2013, o 09:40

Re: Czy zamieszkać z teściową żeby wyjść z długów?

Postprzez Hadassa » 27 sie 2013, o 10:25

no właśnie, istotne jest to, co bardziej Wam doskwiera..
jeżeli zależy Wam na wyjściu z długów, to przebolejecie i przeprowadzkę i mieszkanie z teściami

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Czy zamieszkać z teściową żeby wyjść z długów?

Postprzez rozoowa » 27 sie 2013, o 12:24

Na pewno jeżeli zdecydujecie się na przeprowadzkę będzie ciężko Wam się przyzwyczaić do rygoru, który prędzej czy później zapanuje. Może jeszcze zanim podjęciem takiej decyzji warto rozejrzeć się za tańszym wynajmem, albo za znajomą znajomej która chce wynająć za grosze mieszkanie bo nie ma co z nim zrobić? Zawsze istnieje też ryzyko, że po przeprowadzce powstanie konflikt interesów.. zacznie się wtrącanie, dyrygowanie, mówienie jak powinno się żyć, ale jeżeli rzeczywiście chcecie jak najszybciej wyjść z długu, warto zaryzykować, bo kto tego nie robi nie zyskuje. :)
Avatar użytkownika
rozoowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 117
Dołączył(a): 22 sie 2013, o 16:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]