Dekoracja ścian

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Dekoracja ścian

Postprzez AnaStazJa » 23 mar 2013, o 10:12

Chciałabym w jakiś sposób ożywić ściany w moim pokoju, z racji tego iż są puste i nie wyglądają zbyt przyjemnie. Obrazów wieszać nie mogę (rodziciel za cholerę nie chce się zgodzić na wbicie gwoździa czy haka w ścianę) więc szukam innych sposobów na ich udekorowanie.
W internecie znalazłam coś takiego jak naklejki naścienne.
http://allegro.pl/naklejki-scienne-na-s ... 18108.html
http://allegro.pl/naklejki-tatuaze-scie ... 29445.html
I tu rodzi się moje pytanie: czy warto się na nie zdecydować? Wyglądają dobrze na ścianie i czy są w miarę łatwe do naklejenia?
No i oczywiście co w przypadku kiedy taka naklejka się zniszczy i będziemy chcieli ją odkleić?
Bardzo prosiłabym o wasze opinie na ten temat.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :kiss2
AnaStazJa
 

Re: Dekoracja ścian

Postprzez Hadassa » 23 mar 2013, o 10:25

Moja mama była zachwycona naklejkami swego czasu... mi się już jakoś średnio podobają...
Wolałam np kupić szablon, bo i takie są dostępne.
Albo, jak sama nie masz talentu, są ludzie którzy tworzą cuda, na ścianach :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dekoracja ścian

Postprzez AnaStazJa » 23 mar 2013, o 10:30

Tylko chodzi o to, że na malowanie ścian po swojemu tatulo również się nie zgodzi, a takiego artystę prędzej by psem poszczuł niż do domu wpuścił jakby wiedział po co przyszedł :P Uparty jak osioł jest i mu nie przegadasz. A na naklejki jeszcze prędzej by się może zgodził pod warunkiem, że w razie czego dałoby się je bezinwazyjnie usunąć.
AnaStazJa
 

Re: Dekoracja ścian

Postprzez Hadassa » 23 mar 2013, o 10:36

no to powiem Ci szczerze, że nie wiem, pewnie wszystko zalezy od tego jaka i jak położona jest farba pod spodem... i jak mocn klej będzie użyta do naklejek......

pamiętam, że jak kiedyś ściągałam plakaty przyklejone na tasme klejącą, to gdzie niegdzie zeszły razem z farbą...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dekoracja ścian

Postprzez AnaStazJa » 23 mar 2013, o 11:05

Ściany są gipsowane więc nie tyle chodzi o farbę, co właśnie o ten gips. Niby nie powinien odejść podczas odklejania, no ale w pewnych miejscach już zdarzyło się mu odpaść więc pewna nie jestem.
AnaStazJa
 

Re: Dekoracja ścian

Postprzez Hadassa » 23 mar 2013, o 11:10

wiesz mi ostatnio odpadł kawałek sufitu :P hahah podobno gipsu było za dużo :) mi się wydaje że jednak wilgoć....
a ściana jest cała pusta, czy na podłodze coś stoi ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dekoracja ścian

Postprzez AnaStazJa » 23 mar 2013, o 11:17

Pusta. Aż razi w oczy ta pustka, dlatego chcę coś w niej zmienić. Kwiatka kolejnego w pokoju nie postawie bo mam ich aż nadto, obrazu nie powieszę, mebla nie dołożę więc muszę kombinować inaczej.
AnaStazJa
 

Re: Dekoracja ścian

Postprzez Hadassa » 23 mar 2013, o 11:20

a może inaczej :) do sufitu możesz coś przykręcić ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dekoracja ścian

Postprzez AnaStazJa » 23 mar 2013, o 11:29

Hmmm... o suficie nie pomyślałam. Raczej prędzej tam coś przykręcę niż do ściany. Masz jakiś pomysł? ;)
AnaStazJa
 

Re: Dekoracja ścian

Postprzez Hadassa » 23 mar 2013, o 11:47

Jeżeli Ci pasują i podobają , są takie sznury, w takim stulu
Obrazek
można na nich zamontować jakiś obraz, pułkę... tu już by była dowolnośc.... a na oewno to jakiś oryginalny dodatek ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dekoracja ścian

Postprzez AnaStazJa » 23 mar 2013, o 12:01

Oryginalnie to to jest na pewno :) W takim razie spróbuję coś pokombinować w ten sposób. Dzięki wielkie :kiss2
AnaStazJa
 

Re: Dekoracja ścian

Postprzez Hadassa » 23 mar 2013, o 12:44

Polecam się na przyszłość ;) z resztą lubie takie kombinacje ;)

u siebie w pokoju, w domu rodzinnym w okół okna mam z gipsu porobione "nierówności" inni nazywają to "barankiem" pokolorowanym w dwa kolory....


w sumie nie mogę się doczekać kiedy będe wlasne mieszkanie wykańczać ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dekoracja ścian

Postprzez AnaStazJa » 23 mar 2013, o 13:19

Nie dziwię ci się. Przy urządzaniu mieszkania może być cała masa zabawy. Fajnie i ciekawie samemu zaprojektować sobie wystrój wnętrza i dobierać dodatki. Jak się kiedyś dorobię czegoś swojego to dopiero będzie się działo. Nikt mi już nie powie, że nie mogę gwoździa w ścianę wbić :P
AnaStazJa
 

Re: Dekoracja ścian

Postprzez Hadassa » 23 mar 2013, o 13:30

No odkładnie :) tym bardziej, że i X ma zapędy do tworzenia czegoś wg siebie ;)

może uda mi się potem odszukac fotkę z moim oknem to wkleję :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dekoracja ścian

Postprzez AnaStazJa » 23 mar 2013, o 13:40

Wrzuć wrzuć, chętnie zobaczę jak to wygląda :)
AnaStazJa
 

Re: Dekoracja ścian

Postprzez Zorka » 25 mar 2013, o 11:57

Nie chcę Cię poganiac, ale jestem okropnie ciekawa jak to wygląda i czekamy na fotkę :)
Zorka
 

Re: Dekoracja ścian

Postprzez Hadassa » 25 mar 2013, o 12:47

no ok ;) pół pokoju w ciemnej śliwce, drugie pół właśnie w tym niebieskim....
a tak wygląda w okół okna
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dekoracja ścian

Postprzez AnaStazJa » 25 mar 2013, o 13:44

Bardzo ładnie to wygląda. Właśnie takie wariacje w wystroju lubię najbardziej. Nie jest sztampowo i nudno, widać czyjąś inwencje twórczą. Ciekawe połączenie kolorów :)
U mnie niestety jeśli chodzi o wystrój to nikt nie ma nic do powiedzenia, a jak już chce się coś zmienić (nawet głupie biurko przestawić) to trzeba się pytać o zgodę ojca, bo to on tu dowodzi. I weź się tu z nim dogadaj.
Jaka jazda była jak płytki w domu były układane. Kupił sam całą masę płytek i kazał je poukładać fachowcowi. Ten zmierzył to wszystko wzrokiem i go wyśmiał. Dlaczego? Otóż tatulo na ścianie kazał położyć ogromne płytki podłogowe w trzech kolorach, które po połączeniu wyglądają tak, że aż słów brak żeby to opisać :roll:
Ale i tak wszystko przebił płytkami na korytarzu. Ułożył tam płytki normalnie przeznaczone do układania na zewnątrz, które trzeba szorować na kolanach szczotką co drugi dzień, bo inaczej wyglądają jakby ich nikt nie czyścił co najmniej z rok. Porażka na całej linii. I weź mu tłumacz, że jakaś wykładzina by się przydała żeby je zakryć, bo są paskudne. Od razu focha strzeli i mu nie przetłumaczysz... :patyk
AnaStazJa
 

Re: Dekoracja ścian

Postprzez Hadassa » 25 mar 2013, o 14:00

Ja sama nie lubię sztandarowych rozwiązań... oj to macie wesoło..

ale ja tak miałam z moją mamą, czasem jak coś się uparła na coś, to ciężko było jej przetłumaczyć.
np jak chciała otwartą kuchnię na salon....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dekoracja ścian

Postprzez Martka » 27 lut 2014, o 13:11

Ja lubię wzorować się na czasopismach:P Ostatnio widziałam w jakieś gazecie przezroczyste doniczki. Spędziłam chyba dziesięć godzin na szukaniu. Ale jaka się uprę to nie ma mocnych:) W końcu mi się udało :P

Ostatnio edytowano 27 lut 2014, o 13:13 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Martka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 lut 2014, o 13:08

Re: Dekoracja ścian

Postprzez majjax99@o2.pl » 16 sie 2019, o 12:29

u mnie bez obrazu ani rusz. Tak i w kuchni mam nowoczesny obraz od https://uwalls.pl/obrazy-do-kuchni/ Obraz do kuchni z kawą bardzo mi się spodobał i taki też wisi nad stołem jadalnym. Polecam! Świetna jakość i obsługa sklepu. Uwazam ze taka drobnostka potrafi wiele zmienić i dodać klasy pomieszczeniu
majjax99@o2.pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 lip 2019, o 17:10

Re: Dekoracja ścian

Postprzez marianoga » 9 wrz 2019, o 14:12

montował ktoś z was mech na scianach :)?? jak to się sprawdza??

Fotowoltaika Gdańsk - czerp prąd ze słońca
marianoga
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 wrz 2019, o 14:03
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]