DEPILACJA

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Re: DEPILACJA

Postprzez cleo » 4 wrz 2015, o 18:16

U mnie akurat depilacja laserem bolała mniej niż wosk, no i sam fakt, że wykonam ją kilka razy i koniec jednak wiele znaczy, bo woskiem musiałam się średnio co tydzień-dwa depilować. Niestety mam PCOS i związany z tym hirsutyzm, więc naprawdę miałam problem. W styczniu przeszłam jednak ostatni zabieg na pachy laserem Palomar Vectus. To niemal nie boli, bo laser ma jakieś systemy chłodzące, coś o tym wspominała kosmetyczka, ale dokładnie nie słuchałam. W każdym razie robiłam to w Clinica dermatologica w Gdańsku, która znajduje się na ulicy Marii Curie-Skłodowskiej. Nie wiem, czy jeszcze gdzieś mają ten laser, ale jest on fenomenalny. Na razie robiłam tylko pachy, bo chciałam się przekonać o skuteczności, no i jednak jest to pewien koszt. Teraz jednak wiem, że w październiku pójdę robić nogi. Przez pół roku włosy nie odrosły (poza kilkoma pojedynczymi). Cała seria na pachy, czyli 4 zabiegi kosztowała mnie 800 złotych, ale jestem zachwycona i poszłabym na to drugi raz.
Avatar użytkownika
cleo
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 13:43

Re: DEPILACJA

Postprzez Lagenko_pl » 8 wrz 2015, o 10:57

Właśnie u mnie było podobnie i dlatego dziwią mnie te opinie,które mówią o dużym bólu,co w praktyce nie jest moim zdaniem do końca prawdą,ale to już indywidualna kwestia. Podstawą jest też wybór dobrego studia kosmetycznego gdzie przeprowadzony będzie zabieg.
Lagenko_pl
Fajna Kobietka
 
Posty: 242
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 13:42

Re: DEPILACJA

Postprzez Małgorzata80 » 10 paź 2015, o 15:14

Mniej chodzi tu o studio... A bardziej o sprzęt jakiego używa się podczas takiego zabiego. Plus kto wykonuje zabieg.
Małgorzata80
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12 paź 2014, o 11:15

Re: DEPILACJA

Postprzez monika.kow79 » 24 gru 2015, o 12:07

Jeśli chcesz się Pozbyć problemu na stałe to zdecyduj się na depilacje laserową. 4-5 zabiegów załatwia sprawę raz na zawsze (przynajmniej tak było u mnie). Warto zainwestować pieniądze w taki zabieg, ale oczywiście w dobrym salonie, który dysponuje nowoczesnym laserem. Polecam salon SPAM bo tam mieszkam. Ale SPAM ma również salony w innych miastach. Myślę, że jakość usług jest na podobnym. wysokim poziomie.

Ostatnio edytowano 27 gru 2015, o 13:28 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
monika.kow79
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 gru 2015, o 09:23

Re: DEPILACJA

Postprzez Lagenko_pl » 16 lut 2016, o 13:27

Ilość zabiegów nie jest z góry ustalona i narzucona, jest już uzależniona od nas i naszego organizmu,a raczej samej skóry. U mnie np wystarczyły 4 spotkania,aby całkowicie pozbyć się problemu u koleżanki było to 5 spotkań.
Lagenko_pl
Fajna Kobietka
 
Posty: 242
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 13:42

Re: DEPILACJA

Postprzez ScarletLukia » 18 lut 2016, o 19:51

Dla mnie depilacja laserowa jest zbyt kosztowna niestety :( dlatego inwestuje w wosk , kremy depilacyjne oraz pasty cukrowe.
Avatar użytkownika
ScarletLukia
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 18:49

Re: DEPILACJA

Postprzez zwyczajna » 18 lut 2016, o 22:24

Od lat stosuję depilator i wszystko by było fajnie, gdybym nie musiała walczyć z wrastającymi włosami. Marzy mi się depilacja laserowa :)

Avatar użytkownika
zwyczajna
Fajna Kobietka
 
Posty: 163
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 17:02

Re: DEPILACJA

Postprzez ScarletLukia » 19 lut 2016, o 14:21

A jak radzisz sobie z wrastającymi włoskami po goleniu ?
Avatar użytkownika
ScarletLukia
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 18:49

Re: DEPILACJA

Postprzez zwyczajna » 19 lut 2016, o 15:21

Częste peelingi robię :) najchętniej z kawy, miodu i oliwki

Avatar użytkownika
zwyczajna
Fajna Kobietka
 
Posty: 163
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 17:02

Re: DEPILACJA

Postprzez Woli » 24 lut 2016, o 15:42

ScarletLukia napisał(a):Dla mnie depilacja laserowa jest zbyt kosztowna niestety :( dlatego inwestuje w wosk , kremy depilacyjne oraz pasty cukrowe.


Dokładnie, za same uda trzeba wydać nawet z 500 zł.
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: DEPILACJA

Postprzez Lagenko_pl » 8 mar 2016, o 15:09

Co z tego skoro w praktyce zapewniają Ci skuteczną woalkę z owłosieniem i do tego w wielu przypadkach nie podrażnia? Moim zdaniem depilacja laserowa to najlepsza a możliwych opcji,tylko też trzeba wybrać dobre studio kosmetyczne które się tego podejmie.
Lagenko_pl
Fajna Kobietka
 
Posty: 242
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 13:42

Re: DEPILACJA

Postprzez Jagoda31 » 16 mar 2016, o 08:09

Ja jakiś czas temu sprawiłam sobie depilator laserowy Remingtona do depilacji w domu i powiem Wam,że rewelacja. Z każdym kolejnym użyciem włosków jest naprawdę niewiele. No i depilator wcale mnie tak drogo nie kosztował. Kupowałam w sklepie rtv Euro agd gdzie jest obecnie na niego promocja i jest do kupienia w cenie 1200 zł. Mogłam tam wziąć go na raty ( wzięłam na raty 0%, 10 raz po 120 zł...) Nie jest to taki duży wydatek na pewno tańszy niż depilacja w salonie. Efekty porównywalne. I nie boli tak jak tradycyjny depilator.
Jagoda31
Miła Kobietka
 
Posty: 67
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 08:27

Re: DEPILACJA

Postprzez AnneMarie » 5 maja 2016, o 13:19

Ja przeszłam laserową depilację pach Vectusem. Dla mnie było bolesne jak siemasz. A teraz po trzech miesiącach i tak mi część włosów odrasta. więc ja nie wiem jak to już jest
AnneMarie
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 12:38

Re: DEPILACJA

Postprzez Hadassa » 5 maja 2016, o 19:30

No bo niestety moga odrastac. A zabieg trzeba powtarzac

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: DEPILACJA

Postprzez AnneMarie » 22 maja 2016, o 15:37

Zabieg powtórzyłam- 6 razy! Bo pani kosmetolog powiedziała, że innej rady nie ma. I po pół roku tych zabiegów, jednak odrastają.... Sprawdziłam najpierw na pachach, żeby zobaczyć, czy wytrzymam bikini, ale jak mam płacić po 500 za jeden zabieg, żeby potem i tak mi odrastały, to chyba nie... Dodam, że odrasta ich znaacznie mniej, ale jednak spodziewałam się, że ilość będzie o wiele bardziej znikoma :(
AnneMarie
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 12:38

Re: DEPILACJA

Postprzez Demeter » 26 maja 2016, o 20:04

U mnie wosk się sprawdza na łydkach, chodzę regularnie. :)
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: DEPILACJA

Postprzez Stella » 27 maja 2016, o 09:53

a_gatka napisał(a):. Niektórym po prostu laser nie odpowiada. U mnie też się nie sprawdził. Już pomijam, że jak jesteś blondynką, to odpada.

Ja bym Wam poleciła depilację epilfree - i dla brunetek i dla blondynek - sprawdzone i skuteczne
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: DEPILACJA

Postprzez olalala » 28 maja 2016, o 22:29

Najlepiej przestać się zamęczać codzienną depilacją albo bolesnym woskiem. Ja byłam na 3 zabiegach depilacji laserowej i mam z głowy. Gładka skóra, włosy nie wrastają, nie trzeba się denerwować włosami itd. Naprawdę warto. Ja robiłam depilację w Viva-Derm i jestem mega zadowolona.
olalala
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 lut 2016, o 16:12

Re: DEPILACJA

Postprzez AnneMarie » 29 maja 2016, o 11:04

Ja tez chyba w tym roku na łydki spróbuję wosku... Depilacja laserowa za droga i średnie efekty, a na bikini krem, chociaż szybko odrastają :(
AnneMarie
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 12:38

Re: DEPILACJA

Postprzez Aichie » 31 maja 2016, o 15:14

Odrastające włoski po depilacji to nic dziwnego, bo depilacja to metoda tymczasowego usunięcia włosków :D I właśnie trochę szkoda kasy na chodzenie na IPL, skoro i tak co jakiś czas trzeba powtarzać te zabiegi. O wiele lepiej zdecydować się na nowoczesne lasery, które służą do przeprowadzania zabiegu epilacji, a nie depilacji. Szczerze mogę Wam polecić, dla mnie właśnie największym koszmarem były wrastające włoski, dlatego zdecydowałam się na epilację. Dla osób z 3miasta polecam Centrum Medycyny Kosmetycznej Une Belle Peau, gdzie pracują na najnowszym laserze diodowym, który radzi sobie nawet z jaśniejszymi włoskami :)
Aichie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 15:08

Re: DEPILACJA

Postprzez Revelka » 1 cze 2016, o 11:25

Ja zaczęłam używać urządzenia IPL do depilacji w domu - mogę je wykorzystać na wszystkich partach ciała, zarówno na twarzy jak i na nogach - a niestety w salonach jeden zabieg jest dosyć kosztowny same łydki to koszt rzędu 100-200zł, a potrzeba ich kilka i nigdy nie ma 100% pewności, że pozbędziemy się wszystkich włosków. Postanowiłam zainwestować więc w takie urządzenie i teraz testuję zarówno na twarzy jakm rękach, nogach i muszę przyznać pierwsze efekty są widoczne.

Avatar użytkownika
Revelka
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 6 mar 2016, o 20:59

Re: DEPILACJA

Postprzez Hadassa » 1 cze 2016, o 12:30

Revelka ile utrzymuje sie efekt?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: DEPILACJA

Postprzez Revelka » 2 cze 2016, o 13:07

Ciężko mi powiedzieć dokładnie - ale to może zależeć od wielu czynników. Średnio podobno kilkanaście miesięcy minimum, a później nawet jak pojawią się włosy, to są o słabsze i rzadsze. Ja depilowałam póki co twarz, pachy i nogi - już jestem po 4 seriach w odstępach tygodniowych. Nasze włosy są w różnej fazie wzrostu, więc jak tylko pojawią się jakieś nowe będę kontynuowała w kolejnych tygodniach. Producent mówi nawet o 12 seriach. ale ja już po tych 4 mam niewiele włosów... Jak już przejdzie się taką fazę startową i pozbędzie włosów, to później zabieg powtarza się w zależności od potrzeb i tego jak szybko urosną włosy - raz na pół roku, a może i być raz na rok. Ja mam Braun Silk-expert IPL i ma działać 6 lat w przypadku depilacji całego ciała, więc jak mam później powtarzać zabieg raz na pól roku, czy na rok w perspektywie 6 letniej, to uważam mega wygoda.

Avatar użytkownika
Revelka
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 6 mar 2016, o 20:59

Re: DEPILACJA

Postprzez Hadassa » 2 cze 2016, o 13:29

Ciekawe czy tak bedzie. Osobiscie zastanawiam sie nad kupnem

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: DEPILACJA

Postprzez Revelka » 3 cze 2016, o 14:28

Osobiście uważam, że warto. Może cena dość wysoka, ale jakby nie patrzeć to na maszynki i pianki do golenia też idzie kupa kasy. A do tego ile czasu straconego, bo trzeba to robić często. Dobrej klasy depilator tez kosztuje minimum 300-400zł, a depilować trzeba się średnio co 2 tygodnie, czasem częściej. A tutaj wychodzi na to, że rzeczywiście depilować się bedzie raz na miesiąc, później raz na pol roku - nawet przy opcji raz na miesiąc to i tak mega wygoda. Braun ma żywotność 6 letnią na cale cialo, ale jak sie będzie używać na kilka partii to na pewno starczy na dłużej. Ja zainwestowałam i póki co widze pierwsze efekty i jestem dobrej myśli.

Avatar użytkownika
Revelka
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 6 mar 2016, o 20:59
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google Adsense [Bot]