Dlaczego tak jest

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

Dlaczego tak jest

Postprzez justyna1981 » 27 sty 2011, o 12:23

Mój kolega powiedział mi ostatnio że róż jest symbolem dziewictwa intelektualnego - 'umysł myślą nie skalany'. Ciekawe dlaczego tak jest. Macie jakieś teorie na ten temat ?
justyna1981
 

Re: Dlaczego tak jest

Postprzez Justynka108 » 28 sty 2011, o 13:03

Podobnie jak jasny kolor włosów. Barbie jest blondynką, plastikową lalką, pustą w środku. Nie trzeba być superistotą, by zauważyć na ulicy, jak wiele dziewczyn pragnie stać się różową, pustą w środku lalką. Różowy to taki słodki modowy kolorek, taki glam. Myślę, że jeżeli kobieta nadmiernie myśli o tym jak się wylansować, ma mniej czasu na myślenie poważniej o życiu i jego aspektach, ciekawszych od niej samej. Stąd stereotyp różowej, słodkiej blond pustej landrynkowatości.
Justynka108
 

Re: Dlaczego tak jest

Postprzez kamakoma » 5 lut 2011, o 16:55

hahaha ano dlatego ze większość różowych panienek to tylko dyskoteki chłopaki i takie takie ;)
kamakoma
 

Re: Dlaczego tak jest

Postprzez alapluska » 12 lut 2011, o 02:44

alapluska
 

Re: Dlaczego tak jest

Postprzez Be-Be » 12 lut 2011, o 10:11

wyobrażenie pustej blondyny w różu wykreowała Doda - niestety nie była to kreacja udana i teraz większość ludzi z różem ma takie skojarzenia, nie powiem że czasami nie trafne ;) Ale róż może być też bardzo subtelny i twarzowy, oczywiście stosowany z umiarem :lol: No przyznajcie - czy któraś z Was nie ma w szafie chociaż jednej różowej rzeczy??? :D
Be-Be
 

Re: Dlaczego tak jest

Postprzez koperkowa » 16 lut 2011, o 23:05

bueheheh! świetny tekst!
koperkowa
 

Re: Dlaczego tak jest

Postprzez justyna1981 » 18 lut 2011, o 19:25

no właśnie ja nie mam nic różowego ale nigdy nie myślałam i nie generalizowałam ludzi kobiet pod tym kątem ;)
justyna1981
 

Re: Dlaczego tak jest

Postprzez Caffeine » 20 lut 2011, o 14:57

A ja wczoraj widziałam malutką dziewczynkę- pewnie jeszcze mówić dobrze nie umiała- całą w różu, nawer miała różowe rękawiczki na sznureczku. Może niektóre z tych różowych dziewczyn też były tak od dzieciństwa nawracane na jedyny słuszny kolor ;).
Caffeine
 

Re: Dlaczego tak jest

Postprzez pomcia » 24 lut 2011, o 15:45

Bo różowy jest taki "słodki". A ja mam sweter różowy. :)
pomcia
 

Re: Dlaczego tak jest

Postprzez Be-Be » 24 lut 2011, o 17:27

No dobra, ale czy to, że dzidzia była cała różowa od razu znaczy, że jak dorośnie to będzie głupia bo róż wnika przez skórę i odmóżdża?? :? Może jak już dojdzie do etapu, w którym sama będzie mogła decydować o tym jak wygląda, to wybierze czerń i czerwień, będzie słuchać Księcia Ciemności i obgryzać głowy gołębiom ;)
Be-Be
 

Re: Dlaczego tak jest

Postprzez bodomka » 25 lut 2011, o 15:00

Pewnie dlatego, że lalki barbie są różowe :P
bodomka
 

Re: Dlaczego tak jest

Postprzez Caffeine » 3 mar 2011, o 17:14

Be-Be napisał(a):No dobra, ale czy to, że dzidzia była cała różowa od razu znaczy, że jak dorośnie to będzie głupia bo róż wnika przez skórę i odmóżdża??
A gdzie ja coś takiego napisałam?
Caffeine
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników