Długie włosy!

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Długie włosy!

Postprzez Ola Lala » 27 paź 2012, o 20:06

Witajcie dziewczyny! :) Potrzebuję zaczerpnąć porady, jak dbać i pielęgnować włosy, by szybko rosły, były zdrowe i mocne. Jeszcze 2 tygodnie temu moje włosy były w opłakanym stanie... Brzydki wyblakły kolor o odcieniu rudawym i wielki odrost na prawie połowę włosów. Prostowałam praktycznie codziennie. Strasznie wypadały i kruszyły się. Sięgały nieco za ramiona. Więc wybrałam się do fryzjera. Zrobiłam sobie blond pasemka i ścięłam około 5 cm zniszczonych końcówek. Po wizycie postanowiłam, że będę o nie bardziej dbać. Nie prostuję ich, nie suszę suszarką. Marzę mieć zadbane, zdrowe i dłuuugie włosy. Nie wiem czy te czynności, z których zrezygnowałam wystarczą, by osiągnąć swój cel. Najbardziej zależy mi mieć długie włosy. Pomóżcie!!!
Pozdrawiam serdecznie! :)
Ola Lala
 

Re: Długie włosy!

Postprzez gwiazdak » 28 paź 2012, o 12:03

Po pierwsze suplementacja! Kup sobie jakikolwiek na włosy, nie koniecznie te drogie reklamowane z samym skrzypem, ważne żeby miały też witaminy ;)
Tylko pamiętaj tutaj ważna jest sumienność i wytrwałość, często jedno/dwa opakowania to za mało żeby zobaczyć efekty, jednak po pół roku brania suplementu widać naprawdę różnice w stanie włosa, ja się o tym przekonałam. Biorę już od prawie roku, różne na zmianę często te preparaty które są na promocji w danej aptece :) Jednak to nie zwalnia się ze zdrowej diety.
Po drugie mój sposób na gładkie włosy to używam do mycia szamponu 2 w 1 i później odżywki, to bardzo je wygładza. Sam taki szampon nie wystarcza, ale jest lepszy niż zwykły, przytrzymany trochę dłużej już sam wygładza, a jeszcze odżywka - efekt murowany.
Po trzecie spróbuj olejowania, możesz to tego wykorzystać nawet zwykłą oliwę z oliwek, ale takie jak olejek migdałowy także będzie w cenie!
Po czwarte możesz też używać wcierek - wciera się je w skalp, podobno działają cuda i pojawiają się po nich baby hair, ale ja osobiście nie stosowałam.
Po piąte zainwestuj w jedną super mocną maskę i używaj jej 1-2 razy w tygodniu.
Po szóste staraj się ich nie szarpać przy rozczesywaniu, ponieważ to także je osłabia, w razie potrzeby możesz stosować odżywkę bez spłukiwania, ale pamiętaj że trzeba ją dawać na długość, a nie na nasadę włosa.
I ostatnie staraj się omijać stresy i wysypiaj się, twój organizm to bardzo wyczuwa!
Mam nadzieje że pomogłam ;>

Ostatnio edytowano 30 wrz 2013, o 15:09 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Proszę zapoznać się z regulaminem forum. :)
gwiazdak
 

Re: Długie włosy!

Postprzez Ola Lala » 28 paź 2012, o 21:12

Na pewno dostosuję się do Twoich rad. Od razu widzę, że się na tym znasz. :) Tylko jeszcze dwa pytanka... Co to są te wcierki? Nigdy o tym nie słyszałam. I jak się stosuje dokładnie olejowanie? Tuż przed myciem?
:)
Ola Lala
 

Re: Długie włosy!

Postprzez MonikaKosmyk » 13 lis 2012, o 21:59

Bardzo dobre rady, ja takze polecam je, suplementy są bardzo dobre. Sama nie miałam większych problemów, ale moja przyjaciółka miała, poszła do dietetyka i zmieniła żywność, teraz ma piękne włosy, aż jej zazdroszczę trochę :) choć sama też nie mam złych.

Szydełkowe prace babci Asi http://tnij.org/5etm
Avatar użytkownika
MonikaKosmyk
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 13 lis 2012, o 19:20

Re: Długie włosy!

Postprzez strawberry82 » 5 wrz 2013, o 16:10

Mnie też polecano preparaty ze skrzypu, ale nie wiedziałam, że trzeba jeszcze przy okazji zwrócić uwagę na witaminy. Trochę mnie martwi, że na efekty trzeba dość długo czekać, ale… Włosy mam średniej długości i chciałabym, żeby sprawiały wrażenie bardziej puszystych. Ponieważ używam suszarki, zastanawiam się, czy pomogłoby mi w tym temacie użycie suszarki z dyfuzorem.
Podpowiedzcie, czy to rzeczywiście działa. Pytam, żeby nie wyszło jak z tym skrzypem, że coś wiem, ale nie do końca...

Ostatnio edytowano 9 wrz 2013, o 10:21 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: prosze wklejać zdjecia
Avatar użytkownika
strawberry82
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 15:56

Re: Długie włosy!

Postprzez malwina99 » 30 wrz 2013, o 12:52

Odstawienie suszenia gorącym powietrzem i prostowania to bardzo dobry krok :) Warto zadbać przede wszystkim o dietę i suplementy jak mówiły dziewczyny, no i oczywiście o odpowiednią pielęgnację, żeby to co rośnie było zdrowe i piękne :) Mi najbardziej pomaga odżywka silnie nawilżająca marki Biokap, która wygładza i nawilża włosy. Warto też zabezpieczać końcówki, żeby nie musieć często podcinać!

Farba do włosów? Tylko http://www.biokap.pl/
malwina99
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 15:05

Re: Długie włosy!

Postprzez lexie » 6 paź 2013, o 14:43

Na pewno rezygnacja z suszenia i prostowania to dobra decyzja, ważna jest jeszcze właściwa pielęgnacja na co dzień - dobry szampon i odżywka, z naturalnymi ekstraktami i bez parabenów.
lexie
 

Re: Długie włosy!

Postprzez EPStudio_pl » 9 paź 2013, o 07:46

Zgadzam się z powyższą opinią,to będzie miało tutaj bardzo ważne znaczenie w kwestii pielęgnacji oraz wypadania włosów: zarówno dobry szampon,jak i odpowiednia prostownica czy suszarka. Pamiętajmy,że to może w znacznym stopniu uszkodzić ich strukture.
EPStudio_pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 9 paź 2013, o 07:33

Re: Długie włosy!

Postprzez storczyk_12 » 30 paź 2013, o 20:23

Moim zdaniem warto przyjrzeć się diecie i ewentualnie zażywać jakieś suplementy, żeby to co rośnie było zdrowe! No a to co jest - odżywiać, myć, nakładać maski! Ja polecam produkty marki Biokap, które mają naturalne składy, są delikatne i bardzo dobrze regenerują włosy!
storczyk_12
 

Re: Długie włosy!

Postprzez lexie » 6 lis 2013, o 13:38

Najlepiej w ogóle zrezygnować z takich zabiegów jak prostowanie, bo nawet najlepsza prostownica będzie jednak włosy niszczyć.
lexie
 

Re: Długie włosy!

Postprzez olgapasiek » 8 lis 2013, o 09:51

Prostowanie powoduje tzw. efekt siana na głowie, kręcone włoski też są fajne :)

olgapasiek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 09:47
Lokalizacja: Kraków
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]