Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez babsko » 21 paź 2011, o 18:04

Ostatnio przyjechała do mnie ciocia. Z daleka. Ze Stanów. Nie widziałyśmy się dobre paręnaście lat. Zapamiętała mnie jako dziecko. Gdy teraz mnie zobaczyła, aż przysiadła. I powiedziała: "Józia...". Trochę mnie zatkało. Ciocia wytłumaczyła, że jestem skórą zdjętą z mojej babci. W książce, którą czytam (Cukiernia Pod Amorem. Hryciowie), zaszła podobna sytuacja: "Teraz zaś siedział naprzeciwko Igi Hryć, reprezentującej nieobecną babkę (...). Uderzające podobieństwo do Celiny sprawiło, iż raz po raz rzucał dziewczynie ukradkowe spojrzenia. Gdyby tylko nie poczytano mu tego za afront, najchętniej nie odrywałby od niej wzroku". A Wy - do kogo jesteście podobni?
babsko
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez promenadaslonca » 21 paź 2011, o 18:15

Ze mną jest tak, że jak mnie widzi ktoś znający tylko mamę, to uważa, że jestem wypisz wymaluj mama. Jak ktoś zna tylko ojca- to córeczka tatusia. Do żadnej cioteczki, babci, kuzynki za mocno podobna nie jestem, skóra zdarta z samej siebie. :)
promenadaslonca
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez Hakiruono » 25 paź 2011, o 12:13

W moim przypadku też nie ma wyraźnego podobieństwa tylko do jednego z rodziców. Trochę cech po obojgu. :-)
Za to w miejscowości, w której pracuję muszę mieć jakiegoś sobowtóra, bo niejednokrotnie obcy ludzie mi się na ulicy kłaniali. :-)
Hakiruono
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez promenadaslonca » 25 paź 2011, o 13:14

Hakiruono, jak ja tego nie znoszę! Kiedy ktoś, z najlepszą intencją mówi mi: ojej, jaka ty jesteś podobna do... tu wymienia do kogo, to mam ochotę gryźć i kopać. Dla mnie to oznacza: Masz pospolitą gębę, łatwo cię pomylić. Oburzające!
promenadaslonca
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez Hakiruono » 26 paź 2011, o 13:08

promenadaslonca napisał(a):Hakiruono, jak ja tego nie znoszę! Kiedy ktoś, z najlepszą intencją mówi mi: ojej, jaka ty jesteś podobna do... tu wymienia do kogo, to mam ochotę gryźć i kopać. Dla mnie to oznacza: Masz pospolitą gębę, łatwo cię pomylić. Oburzające!

W moim przypadku tylko się gapią i czuję się lekko zmieszana. I jest to intrygujące. Mam nadzieję, że jestem podobna do kogoś "ciekawego" - jeśli chodzi o charakter, bo wygląd zewnętrzny... wiadomo. :-)
Hakiruono
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez promenadaslonca » 27 paź 2011, o 00:17

Jasne, wygląd zewnętrzny to taki detal, na który zwracają uwagę wszyscy faceci. Ale w sumie mało ważny.
promenadaslonca
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez balbinka019 » 27 paź 2011, o 14:45

Ja jestem podobna i do mamy i do taty, natomiast charakter mam po babci ze strony mamy. Wszyscy, którzy ją znali, mi to mówią. Na dodatek noszę imię po niej, więc się fajnie złożyło
balbinka019
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez babsko » 27 paź 2011, o 23:54

promenadaslonca napisał(a):Hakiruono, jak ja tego nie znoszę! Kiedy ktoś, z najlepszą intencją mówi mi: ojej, jaka ty jesteś podobna do... tu wymienia do kogo, to mam ochotę gryźć i kopać. Dla mnie to oznacza: Masz pospolitą gębę, łatwo cię pomylić. Oburzające!

Podobieństwo to nie tylko rysy twarzy, ale często mimika, błysk w oku. Ja to bym chciała, żeby mi ktoś choć raz powiedział, że jestem podobna do jakiejś piękności... Ale nie ma szans :(
babsko
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez promenadaslonca » 2 lis 2011, o 13:47

Jeśli chodzi o mimikę i gestykulację, to ponoć jestem podobna do mojej mamy.
promenadaslonca
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez babsko » 4 lis 2011, o 02:17

A ja już bardziej do siostry :o. Całokształt- do babci.
babsko
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez promenadaslonca » 4 lis 2011, o 14:50

Jeśli chodzi o "całokształt" to też do mamy. Do babci z jej strony p znanej mi ze zdjęć prababci. Jakby nas postawić w rządku, to żadna by się drugiej nie wyparła. Tyle, że one były błękitnookie i blondi, a ja jestem piwnooka szatynka, z kasztanowym połyskiem :D
promenadaslonca
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez ireth » 4 lis 2011, o 15:07

A ja jestem najbardziej podobna do mamy mojego taty. Ciemnowłosa, ciemnooka, o jasnej cerze z piegami. W sumie nawet fajne połączenie :D
ireth
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez zlote_runo » 4 lis 2011, o 16:08

Do mojego taty i dziadka...ale to przystojni mężczyźni ;)
zlote_runo
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez promenadaslonca » 7 lis 2011, o 23:30

Powiadają, że jak dziewczynka jest podobna do taty, to jest to zapowiedzią jej szczęścia i powodzenia w życiu. Prawda to?
promenadaslonca
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez babsko » 9 lis 2011, o 02:47

Nigdy się nie spotkałam z taką opinią. Ale coś w tym jest, bo moja siostra jest do ojca podobna i na brak szczęścia w życiu nie może narzekać...
babsko
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez promenadaslonca » 9 lis 2011, o 20:18

Ha! Ja mam po ojcu oczy... i wystarczy, żebym była całkiem zadowolona z życia :)
promenadaslonca
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez babsko » 16 lis 2011, o 18:36

Ja mam po ojcu tylko kolor oczu... Zatem jeśli to by miało wystarczyć, by być szczęśliwą w życiu, to niech tak się stanie. Chcę w to wierzyć :)
babsko
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez promenadaslonca » 18 lis 2011, o 00:54

Coś Wam opowiem... Zawsze się śmiałam z kobiet, które doszukiwały się w noworodkach i niemowlakach podobieństwa do kogoś z rodziny. Dla mnie malutkie dzieci zawsze były takimi niewyrazistymi kluskami. No i kiedy urodziłam i spojrzałam na synka, zobaczyłam tak uderzające podobieństwo do jego taty, że oniemiałam. I nie chodziło broń Boże o tatę w wieku bobasowym, ale do takiego, jaki był wtedy. :D
promenadaslonca
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez ireth » 18 lis 2011, o 00:59

:baby Ja byłam jako noworód paskudna i miałam czarne długie włosy.
ireth
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez Kociałek » 23 lis 2011, o 00:00

Ja jestem mieszaniną ;p

Mam oczy, nos, usta i uszy po tacie a budowę ciała, kształt twarzy i włosy po mamie ;)
Kociałek
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez babsko » 24 lis 2011, o 22:08

ireth napisał(a)::baby Ja byłam jako noworód paskudna i miałam czarne długie włosy.
:diabel A ja byłam prześliczna jako noworód. Aniołek ;)
babsko
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez dzo » 24 lis 2011, o 22:18

ja jestem podobna do samej siebie i ch** :diabel :diabel :diabel :diabel
dzo
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez promenadaslonca » 25 lis 2011, o 16:27

Babsko , a jak teraz?? :P
promenadaslonca
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez ireth » 25 lis 2011, o 16:46

Dzo... i do nikogo więcej? To tak jak pancerniki... one nie są podobne do żadnych innych zwierzątek...
ireth
 

Re: Do kogo z rodziny jesteście najbardziej podobni?

Postprzez dzo » 25 lis 2011, o 17:08

ireth napisał(a):Dzo... i do nikogo więcej? To tak jak pancerniki... one nie są podobne do żadnych innych zwierzątek...


jestem oryginalna i niepowtarzalna i do nikogo się nie porównuję ;) ;)
dzo
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot], Google Adsense [Bot]