dorastam, nie mam z kim porozmawiac

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

dorastam, nie mam z kim porozmawiac

Postprzez systema » 3 lut 2012, o 16:41

Witam, moja mama nie zyje, mieszkam wylacznie z ojcem.
Wstydze sie z kimkolwiek o tym porozmawiac, ale bardzo mecza mnie te tematy.
za 2 miesiece bede miala 16 lat.
Tak wiec oststnio bardzo uroslam, moja mama byla dosc niska, ojciec rowniez, a teraz jestem prawie jegto wzrsoru ! to mozliwe, ze mam wzrost po babcium ktra jest wysoka?
Siostry mamy maja duze piersi, sama mama tez miala, jak myslicie, jak ja jestem teraz prawie plaska to urosna mi jeszzce, jak dopiero zaczelam rosnac w gore?
Mam nieregularne miesiaczki, ponadto czasami sa tak obfite, ze nie ide do szkoly. a w nocy? istny koszmar ! tampon o najwiekszej chlonnosci + podpaska na noc nie daja rade. musze sie budzic w nocy i latac do lazienki zeby sie podmyc i zmienic 'osprzet'. to istny koszmar. Czasem okres wystepuje normalnie, a czasem sie pojawia znow po 1,5 tyg, po 2 tygodniach. roznie bywa. tak samo czasem potrafi trwac 3 dni, a czasem grubo ponad tydzien. Jedynym plusem jest to, ze nie sa wcale bolesne : )!
Macie jakies sprawdozne sposoby na mniej obfite miesiaczki?
Do chudych nie naleze. Przy wzroscie 162 waze 52 kg mysle, ze nie ma co obiawiac sie anemi.
systema
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 lut 2012, o 16:38

Re: dorastam, nie mam z kim porozmawiac

Postprzez Nala » 4 lut 2012, o 16:31

Witaj! :)

Jeśli chodzi o Twoją budowę to jesteś w takim wieku, że totalnie się zmieniasz. Rośniesz, kształty zaczynają być zupełnie inne niż wcześniej, piersi rosną i to jest cholernie normalne! Masz dopiero 16 lat, myślę że jeszcze wiele może zmienić się w Twoim ciele.
A co do miesiączek... To że są obfite to raczej nie jest nic nienormalnego. Sama mam bardzo obfity okres i często wstaje w nocy, aby zmienić oprzyrządzenie. Zaskakuje mnie fakt, że nie chodzisz przez to do szkoły. Czy obfity okres ma tak duży wpływ na Twoje codzienne życie? I dobra rada: zdecydowanie nie powinnaś decydować się na tampony w nocy. To naprawdę bardzo niezdrowe! Mówią o tym lekarze i wszyscy wokół. Tampon w dzień - jak najbardziej, w nocy - zdecydowanie nie. Twoje ciało powinno od tamponów odpocząć i na noc powinno zakładać się tylko podpaski. Ale okres masz faktycznie bardzo nieregularny. Może powinnaś udać się do lekarza porozmawiać? Jesteś w wieku w którym dużo młodych kobiet idzie pierwszy raz do ginekologa.

Powodzenia! :)
Nala
 

Re: dorastam, nie mam z kim porozmawiac

Postprzez WeselneZaplecze » 6 lut 2012, o 15:14

systema napisał(a):Czasem okres wystepuje normalnie, a czasem sie pojawia znow po 1,5 tyg, po 2 tygodniach. roznie bywa. tak samo czasem potrafi trwac 3 dni, a czasem grubo ponad tydzien.

Nie zaszkodzi jeśli pójdziesz do gabinetu ginekologicznego, bo faktycznie miesiączkujesz bardzo nieregularnie.
WeselneZaplecze
 

Re: dorastam, nie mam z kim porozmawiac

Postprzez reffina » 8 lut 2012, o 13:36

Dokładnie, 16 lat to najwyższa pora na wizytę u ginekologa. Tylko wydaje mi się, że jeśli nie jesteś pełnoletnia, to musisz pójść z jakimś 'opiekunem', rozumiem, że z ojcem może być niezręcznie, może jakaś ciocia??
reffina
 

Re: dorastam, nie mam z kim porozmawiac

Postprzez Maadziaa » 22 lut 2012, o 19:29

Mam 17 lat, więc też wciąz przez to przechodzę, mam już jednak pewne doświadczenie. Jeśli chodzi o wzrost, to według mnie nie jestes wcale aż tak wysoka. I pewnie jeszcze urośniesz z parę centymetrów.
Jeśli chodzi o miesiączki, to nie wiem, ile miesięcy/ lat temu zaczęłaś miesiączkować, ale spokojnie- przez pierwsze lata, do pięciu, okresy mogą być takie nieregularne i raz mniej, raz bardziej obfite, bo sama tak mam. Może niepokoić jedynie to, że czasem na noc nie wystarcza Ci tampon i podpaska, a może przesadzasz? Jeżeli nie, to radziłabym zgłosic się do ginekologa, choć wiem, że łatwo tsak tylko pisac, a trudniej rzeczywiście słowo wcielić w czyn. Ja bałam się prawie przez półtora roku i odkładałam wizytę, aż w końcu musiałam iść. A potem nie wiem, czego się bałam, nawet nie byłam badana bez bielizny ;).
Maadziaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 10:19

Re: dorastam, nie mam z kim porozmawiac

Postprzez aisoglam » 25 lut 2012, o 13:59

Wszyscy doradzają wizytę u ginekologa,więc nie będę się powtarzać.Twój wzrost i waga nie budzą niepokoju - wszystko jest w normie.Dobrze,że napisałaś - najważniejsze jest to,że na forum możesz się "wygadać"
Jeśli masz jeszcze jakieś problemy to napisz.
aisoglam
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 18 lut 2012, o 14:30
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]