Duchy istnieją...?

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

Duchy istnieją...?

Postprzez mycha25 » 20 mar 2012, o 22:57

Czy Wy dziewczyny wierzycie w duchy? Ja się szczerze przyznam że wierzę. A może któraś z Was miała bliskie spotkanie z jakimś duszkiem ;) . Opowiedzcie

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez Baśka1971 » 21 mar 2012, o 10:39

A mogę wiedzieć dlaczego wierzysz? Widziałaś? Ja szczerze się przyznam, że lubię tematykę egzorcyzmów i zjawisk nadprzyrodzonych. Ale to głównie poprzez filmy chyba mam tak. :twisted:
Baśka1971
Fajna Kobietka
 
Posty: 248
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 12:43

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez mycha25 » 21 mar 2012, o 19:14

Widzieć to nie widziałam i chyba raczej zobaczyć bym nie chciała :) . No ale moja ciocia mieszkała kiedyś w nawiedzonym mieszkaniu. Opowiadała że słyszy stukanie obcasów w przedpokoju choć u niej nikt butów na obcasie nie nosił a także słychać było inne odgłosy w mieszkaniu i to wtedy kiedy była sama. Nie mam powodu żeby jej nie wierzyć.

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez dzo » 21 mar 2012, o 21:27

ja szczerze powiedziawszy wierzę, że oprócz nas - ludzi są na świecie i poza nim jeszcze jakieś inne istoty

duchów bać się podobno nie trzeba, ponieważ one krzywdy człowiekowi zrobić nie mogą

sama styczności nigdy nie miałam osobiście
dzo
 

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez mycha25 » 21 mar 2012, o 21:45

A ja nie jestem pewna czy duchy człowieka nie mogą skrzywdzić. Słyszy się o demonach,opętaniach. Nie wiem czy na 100% można wierzyć w różne opowieści ale uważam że skoro mogą być duchy dobre to również i złe.

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez dzo » 21 mar 2012, o 22:36

być może istnieją złe duchy i być może mogą zrobić człowiekowi jakąś krzywdę...ale....

mam w życiu dość "przyziemnych" problemów żeby jeszcze zawracać sobie głowę duchami :lol: :lol:
dzo
 

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez mycha25 » 21 mar 2012, o 23:11

Też prawda że są na świecie gorsze problemy niż duchy zwłaszcza jeśli nas osobiście nie męczą ale wczoraj naoglądałam się na you tubie filmików o duchach i tak mnie jakoś naszło :D

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez Baśka1971 » 22 mar 2012, o 10:30

Też kiedyś oglądałam filmy na youtube o prawdziwych duchach, które zostały przypadkowo gdzieś nagrane. Aż ciarki przechodziły po plecach momentami. Ale to zapewne gra świateł, sztuczki montażu filmów i takie tam. Jak ktoś lubi filmy grozy, to polecam te filmiki. Straszą bardziej niż niejeden horror.
Baśka1971
Fajna Kobietka
 
Posty: 248
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 12:43

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez Kolaboracja » 22 mar 2012, o 21:58

dzo napisał(a):
duchów bać się podobno nie trzeba, ponieważ one krzywdy człowiekowi zrobić nie mogą



właśnie... to prędzej człowiek człowiekowi zrobi krzywdę niż duch człowiekowi :) ale rzeczywiście , gdy jest się samym w domu i słyszy jakieś tupanie lub dziwne odgłosy to można się nieźle przestraszyć...
Kolaboracja
 

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez Kotek1234 » 28 mar 2012, o 22:49

Ja nie wierzę w duchy, bo niby co taakiego mialyby mi zrobić?
Kotek1234
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 28 mar 2012, o 17:49

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez Kolaboracja » 28 mar 2012, o 23:38

duchy mogą jedynie przestraszyć porządnie człowieka ale bólu fizycznego to one Ci nie zadadzą :p
Kolaboracja
 

duchy

Postprzez dzidzia1304 » 23 lip 2012, o 21:03

Wierzycie w duchy itp? moze przytrafila sie Wam jaka trudna do wytlumaczenia historia? Postraszmy sie troche... :twisted:
Avatar użytkownika
dzidzia1304
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 21:53

Re: duchy

Postprzez dzidzia1304 » 23 lip 2012, o 21:06

No dawac dziewczyny:)
Avatar użytkownika
dzidzia1304
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 21:53

Re: duchy

Postprzez mycha25 » 24 lip 2012, o 17:35

Ja już kiedyś założyłam taki temat ale się nie przyjął niestety...

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: duchy

Postprzez Tinuviel » 27 lip 2012, o 01:28

U mnie ciężko z wiarą w takie paranormalne zjawiska, ale znam wiele historii od znajomych ;-) Ale pewnie u mnie to wynika z tego, że nie jestem osobą wierzącą, nie wierzę w życie po śmierci i wędrówkę dusz ;-) A Wy jak tam, wierzycie? Chociaż nie ukrywam, że ten temat interesuje mnie pod względem psychologicznym... ;-)

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez perelka780 » 7 wrz 2012, o 16:15

A propos duchow obejrzyjcie sobie PARANORMAL ACTIVITY:-) masakra
perelka780
 

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez mycha25 » 7 wrz 2012, o 16:24

perelka780 napisał(a):A propos duchow obejrzyjcie sobie PARANORMAL ACTIVITY:-) masakra


Masakra ale chyba w sensie że masakrycznie nuuuudny :D .Żadna część mi się nie podobała.

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez perelka780 » 8 wrz 2012, o 09:55

:D fakt poczatek masakrycznie nudny ale potem. . . ja to ogladalam w nocy i moze wyobraznia zadzialala. obejrzalam tylko 1 czesc i stwierdzilam ze dziekuje
perelka780
 

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez mycha25 » 8 wrz 2012, o 10:43

perelka780 napisał(a)::D fakt poczatek masakrycznie nudny ale potem. . . ja to ogladalam w nocy i moze wyobraznia zadzialala. obejrzalam tylko 1 czesc i stwierdzilam ze dziekuje


W pierwszej części końcówka mnie jedynie pozytywnie zaskoczyła i troszkę zszokowała :shock:

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez brunecia » 23 wrz 2012, o 10:12

A ja wierzę. Babcia mi kiedyś opowiadała, że pracując w szpitalu na nocnym dyżurze siedziała z koleżanką w kanciapce a nagle nad ich głowami usłyszeli takie specyficzne ciężkie oddychanie jak sie przerażone odwróciły to niczego nie zobaczyły, ale za każdym razem jak miały razem nocke to czuły się bardzo nieswojo.
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez wiolabud » 24 wrz 2012, o 13:05

Gdyby nauka opierała się tylko na czyiś osobistych doświadczeniach i opowiadaniach to daleko od jaskiń byśmy nie odeszli. Dlatego jeśli nie da się czegoś udowodnić, to trzeba zakładać, że to nie istnieje - w przeciwnym wypadku będziemy mało powazni.

Zastanawiałeś się kiedyś nad studia poznan
Avatar użytkownika
wiolabud
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 12:57

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez RougeBloo » 1 paź 2012, o 20:44

Mimo, że nie potrafię udowodnić, to wierzę w duchy, wierzę, że istnieją.

Np. po śmierci mojej Babci 3 lata temu (mieszkała z Dziadkiem, a w osobnym domu obok wujek z rodziną) była taka sytuacja, że ktoś zaczął dzwonić dzwonkiem do sklepu, mimo, że był już dawno zamknięty, brama na kłódkę (tak, od jakiś 20 lat Babcia z Dziadkiem prowadzili sklep, który był za ścianą w ich domu, a jak nie było klientów, to zamykali, wychodzili, a jak ktoś przyszedł to dzwonił), więc poszli, a tam nikogo. Wrócili do domu, sytuacja się powtórzyła, więc znowu poszli, obeszli dom i sklep dookoła i nic. Potem sytuacja zdarzyła się ponownie, ale znowu nikogo nie było. Okazało się, że od rana do samego wieczora było włączone żelazko - mama powiedziała, że Babcia po prostu czuwa i że było to ostrzeżenie, że coś jest nie w porządku.

Albo teraz ostatnio, od roku u wujka w domu w nocy słychać głośne stąpanie po schodach (a jak się po nich wchodzi, to strasznie je słychać), kilka razy wujek sprawdzał co to, ale niczego, nikogo tam nie było. Dużo osób już to słyszało - ciotki, wujki, kuzynostwo. Ja na szczęście nie i cieszę się, bo chyba dostałabym zawału :) Znów rodzina mówiła, że to Babcia ich odwiedza, tak jak i za życia ich odwiedzała wieczorami.

Albo jeszcze inna historia - mojej dorosłej już kuzynce zmarła matka też ze 2 lata temu, i jak ich odwiedzała, zawsze o tej samej porze włączała jedną i tą samą audycję w radiu i słuchała. Teraz kuzynka opowiada, że co kilka dni radio samo włącza się o tej samej porze, na tą samą audycję, którą słuchała jej matka.

Niektórzy mogą szukać jakiś racjonalnych wyjaśnień - ja jednak wierzę w to co mi opowiadają.

To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące.

KOCHAM!
♥♥♥
Obrazek
Avatar użytkownika
RougeBloo
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 28 wrz 2012, o 17:05

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez WolnyStyl » 8 paź 2012, o 11:21

No fajnie - lepiej wierzyć "w to co mi opowiadają" niż w obiektywne fakty...
Tym samym jeśli ktoś Ci powie, że nie żuje gumy w lesie i dzięki temu ma zdrowie nerki, również nie będziesz żuła gumy w lesie?
Co to za logika?
Ludzie mają tendencję do wytłumaczania sobie zjawisk, których nie rozumieją, jako jakieś duchy, magię, UFO itd. Nie znaczy to jednak, że te zjawiska faktycznie są nadprzyrodzone. Jakbyśmy nie starali się krytycznie analizować własnych wierzeń, do teraz składalibyśmy dary szamanom, którzy modliliby się w naszym imieniu do boga deszczu.
WolnyStyl
 

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez dzo » 8 paź 2012, o 20:44

WolnyStyl napisał(a):Ludzie mają tendencję do wytłumaczania sobie zjawisk, których nie rozumieją, jako jakieś duchy, magię, UFO itd.


A Ty myślisz, że wszystko da się wytłumaczyć logicznie ??
dzo
 

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez RougeBloo » 8 paź 2012, o 21:47

WolnyStyl napisał(a):No fajnie - lepiej wierzyć "w to co mi opowiadają" niż w obiektywne fakty...
Tym samym jeśli ktoś Ci powie, że nie żuje gumy w lesie i dzięki temu ma zdrowie nerki, również nie będziesz żuła gumy w lesie?
Co to za logika?
Ludzie mają tendencję do wytłumaczania sobie zjawisk, których nie rozumieją, jako jakieś duchy, magię, UFO itd. Nie znaczy to jednak, że te zjawiska faktycznie są nadprzyrodzone. Jakbyśmy nie starali się krytycznie analizować własnych wierzeń, do teraz składalibyśmy dary szamanom, którzy modliliby się w naszym imieniu do boga deszczu.



Każdy ma indywidualne podejście do tego tematu. Jedni szukają różnych dowodów, powodów, a jedni po prostu wierzą, bez konieczności udowadniania. Gdybym nie wierzyła w takie rzeczy, nie mogłabym nazwać się chrześcijanką, bo jednak Bóg to duch, a mimo tego wierzymy w jego postać i modlimy się do niego.

To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące.

KOCHAM!
♥♥♥
Obrazek
Avatar użytkownika
RougeBloo
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 28 wrz 2012, o 17:05
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników