Dziecko i ekologia :)

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Dziecko i ekologia :)

Postprzez docha » 23 gru 2013, o 19:27

Ostatnio chodzi mi taki temat po głowie, może Was też zainteresuje. Mojemu synowi od maleństwa wpajamy proste zasady, jak segregowanie śmieci, nie marnowanie wody, prądu itp. Ale ostatnio zainteresował go ten temat jeszcze bardziej, dostał robota solarnego, zainteresował się jego działaniem. Później w przedszkolu ktoś im pokazywał różne doświadczenia, związane z pozyskiwaniem energii. No i teraz sporo na ten temat rozmawiamy. Cieszę się, ze tak się tym interesuje, ale nie chciałabym go zniechęcać zbyt specjalistyczną i dorosłą terminologią. W związku z tym pytanie ;) Jak rozmawiać z dzieckiem na takie tematy? Jakaś literatura? Pomoce naukowe dla kilkulatków?
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Dziecko i ekologia :)

Postprzez miaamy » 23 gru 2013, o 20:05

są w sklepach z zabawkami takie fajne zestawy "Mały chemik" i są różne wersje właśnie chemik, elektryk, odkrywca i takie tam może by go to zainteresowało?

A najlepiej wybrać się do księgarni lub biblioteki dla dzieci i poprosić o pomoc w tym temacie myśle że jest masa takich książek dla kilkulatków :) Możesz rozejrzeć się też za filmami dla dzieci z taką tematyką ;)

No i wybrać się z dzieckiem do centrum nauki Kopernik w Warszawie sama chętnie bym się tam wybrała :P

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.”
J. Carroll
Avatar użytkownika
miaamy
Super Gaduła
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 00:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dziecko i ekologia :)

Postprzez a_gatka » 25 gru 2013, o 13:32

Centrum nauki Kopernik jest super. A co do pomocy dla kilkulatków, to moja chrześnica aktualnie zafascynowana jest bajkami PGE, które im Pani czytała w przedszkolu. Zerknij sobie, proszę SPAM - bardzo fajnie i ciekawie podane bajki edukacyjne. Myślę, że nie zniechęcą kilkulatka, a wręcz przeciwnie, pogłębią zainteresowanie tą tematyką.

Ostatnio edytowano 27 gru 2013, o 12:09 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: linki proszę wysyłac na pw a nie śmiecić forum
a_gatka
 

Re: Dziecko i ekologia :)

Postprzez docha » 30 gru 2013, o 12:48

Do Kopernika mam daleko, ale może w Gdyni w parku naukowo technicznym coś fajnego mają, muszę się zagłębić w temat. Zestawy małego chemika, elektryka itp. to chyba faktycznie fajna sprawa, poszukam w sklepach. Robota solarnego uwielbia, więc myślę, że i inne zestawy go zainteresują :) dzięki :)

Na link się nie załapałam, ale poproszę na pw :) nie wiedziałam, ze PGE wydaje bajki, chyba, ze o innym PGE myślę :>
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]