Dziecko za granica (Skandynawia)

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Dziecko za granica (Skandynawia)

Postprzez oppsdedek » 23 lip 2014, o 09:25

Witam was wszystkie :)
Zastanawiam sie czy ktoras z obecnych Pan ma jakies doswiadczenie z porodu na polnocy?
Jestem w 17 tyg mojej pierwszej ciazy, miesiac po odstawieniu tabletek nam sie udalo stworzyc to malutkie cos co jest u mnie pod serduszkiem. No wlasnie "cos" bo we Szwecji, Norwegii i Danii pierwsze USG wykonuje sie w 18-20 tyg ciazy i jeszcze nie wiem czy wszystko jest w porzadku :). Tak pozno robi sie tu badania poniewaz aborcja jest tu legalna i na porzadku dziennym, ze tak powiem. Ciaze bez problemowa prowadzi polozna, ktora na pierwszej wizycie moze zapytac np czy dziecko chcemy urodzic czy usunac. Brzuszek rosnie, czuje sie calkiem dobrze tylko ten niepokoj zwiazany z niewiedza czy wszystko tam w srodku wporzadku. Serduszko jemu/jej bije i widoczne sa juz delikatne ruchy :)a USG "juz" za 1.5 tyg.
Takze ponawiam pytanie czy ktoras z forumowiczek moglaby przedstawic ze swojej perspektywy jak wygladala dla niej ciaza i porod w skandynawi, oraz w innych krajach co moze byc pomocne innym przyszlym mamusiom:).
Pozdrawiam ♡
oppsdedek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 14:09
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]