E-papierosy - Wasze opinie

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez wiolkaMA » 11 sty 2013, o 22:44

Są na forum użytkowniczki elektronicznych papierosów? :) Ja mam swojego e-fajka od siedmiu miesięcy i myślę, że przestawienie się na e-palenie było najlepszą decyzją jaką mogłam podjąć. Bo rzucić całkowicie po prostu nie chcę - lubię sobie zapalić do kawy, piwka czy towarzystwa. A tak dzięki e-p mogę wciąż dymkować, ale za mniejszą cenę, no i jest to dużo wygodniejsze i zdrowsze. A Wy co sądzicie e-papierosach? Używacie same, a może znacie kogoś kto ma e-p?

Obrazek
Avatar użytkownika
wiolkaMA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 15:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez walewska » 14 sty 2013, o 11:44

witaj, ja palę e-papierosa od 2 mc, tak jak u ciebie, to najlepsza decyzja jaką podjęłam, nie wyobrażam sobie teraz palić normalnych papierosów, chociaż w sobotę z ciekawości zapaliłam i w ogóle mi nie smakował. Na początku z e-papierosem miałam same "problemy" techniczne, ale teraz jest ok, to taki mały mój gadżecik i jaka oszczędność na kasie, super sprawa.
walewska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 mar 2012, o 10:38

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez oliwkazz » 14 sty 2013, o 13:04

Mój bart pali, mówi że są całkiem fajne, trochę drogie. Kupiłam mu ostatnio taki smakowy zestaw e-papierosów i zapłaciłam prawie 200 pln
oliwkazz
 

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez NatiNail » 15 sty 2013, o 16:50

Szczerze mówiąc to jakbym miała się przestawiać na e-papierosy to chyba wolała bym próbować rzucić palenie całkowicie.
NatiNail
 

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez tasiaka » 17 sty 2013, o 23:19

Wiolka a ile gram nikotyny masz? Czy może przerzuciłaś się na beznikotynowe?
Ja osobiście nie palę, ale mój mąż przerzucił się ze zwykłych fajek na te e i później stopniowo zmniejszał miligramy a teraz to już pali jak fajkę wodną...
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez Adix257 » 19 sty 2013, o 22:28

A ja się was dziewczyny zapytam poco w ogóle palić?

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez anabel » 21 sty 2013, o 11:22

Ech... próbowałam, ale po kilku miesiącach wróciłam znowu do fajek.
anabel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 11:19

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez Adix257 » 21 sty 2013, o 20:06

Bo to trzeba chcieć rzucić a nie tylko rzucić

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez Leticia » 24 sty 2013, o 14:50

Ja jestem przeciwniczką e-papierosów. Głównie dlatego, że to produkt stosunkowo nowy na rynku. Nigdy nie został tak na prawdę przebadany. Znam ludzi, którzy odstawili e-papierosa skarżąc się na bóle głowy. Nie wiadomo, jakie skutki uboczne znajdą naukowcy za kilka lat.
Leticia
 

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez WiolaB » 30 sty 2013, o 20:08

Dwójka znajomych pali i bardzo sobie chwali. Rzucili zwykle papierosy, także chyba dobry pomysł :)
WiolaB
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 31 lip 2012, o 19:36

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez Anadiya » 1 lut 2013, o 16:24

W moim przypadku pomogły tylko jako wspomagacz, jednak zupełnie palenia nie udało się rzucić :( Widać mam zbyt słabą wolę :(
Anadiya
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 24 sty 2013, o 10:47

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez Mizumka69 » 11 lut 2013, o 15:17

Kupiliśmy sobie z mężem e - papieroski na rocznicę ślubu :) Ja sobie chwalę. Mój małżonek niekoniecznie - ciągle miał sucho w gardle. Jak dla mnie... Świetny pomysł. Można zapalić wszędzie. W domu przestało śmierdzieć papierosami. Więcej zostało w portfelu. Jedyną wadą elektronicznego papierosa są kilogramy, które nam przybyły. Po trzech miesiącach ja przytyłam - 4 kg, a mój mąż - 7kg !!!!! Teraz stosuję ten wynalazek pół na pół z tradycyjnym.
Mizumka69
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:43

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez wiolkaMA » 13 lut 2013, o 21:11

tasiaka napisał(a):Wiolka a ile gram nikotyny masz? Czy może przerzuciłaś się na beznikotynowe?
Ja osobiście nie palę, ale mój mąż przerzucił się ze zwykłych fajek na te e i później stopniowo zmniejszał miligramy a teraz to już pali jak fajkę wodną...


Teraz używam takich liquidów z nikotyną o mocy 4 proc., czyli praktycznie prawie beznikotynowe :P A muszę zaznaczyć, że zaczynałam od poziomu 24mg/ml nikotyny!! Droga do zmniejszenia mocy była dość długa, ale najwidoczniej dobrze zrobiłam, że tak stopniowo odzwyczajałam organizm od nikotyny, bo żadnych negatywnych skutków rzucenia fajek nie miałam :) Dziwię się też, że ktoś tu pisał, że przytył, bo ja ani grama :D U mnie przeważyły aspekty finansowe, no i zdrowotne.

Obrazek
Avatar użytkownika
wiolkaMA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 15:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez klaudiaa » 14 lut 2013, o 01:15

Czy zdrowsze, to się dopiero okaże. Tradycyjne papierosy były i są badane od wielu lat. E-papierosy, to nowość. Nie ma wiarygodnych badań, które potwierdziłyby nieszkodliwość lub małą szkodliwość, przy wieloletnim ich używaniu. Faktycznie są wygodniejsze, można je palić w barach, lokalach, a nawet w domu, bo nie śmierdzą. Ale z określeniem, że są zdrowsze na razie bym się wstrzymała. Mam również znajomych, co palili papierosy, przerzucili się na e-papierosy i później wrócili ponownie do zwykłych papierosów. Myślę, że nie brakuje też osób, które nie paliły zwykłych papierosów, a zaczęły palić e-papierosy. Powiedziałabym, że ostatnio staje się to modne.

Miała przez niego płakać, ale pomyślała, że szkoda tuszu z Avon, bo trochę kosztuje...
klaudiaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 17:30

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez wiolkaMA » 17 lut 2013, o 00:55

Wiesz co nie mogę się za bardzo z Tobą zgodzić co do tego, że nie ma żadnych badań potwierdzających to, że e-papierosy są zdrowsze. Bo są. Ostatnio nawet w Polsce przeprowadzano takie testy i jednoznacznie wyszło, że dużo ale to dużo lepiej dla nas, gdy przerzucimy się z analogów na elektroniczne papierosy.

Na pewno nie zalecam jednak e-p komuś kto nigdy nie palił i nie jest od nikotyny uzależniony. Bo e-p są raczej przeznaczone dla nałogowców, którzy chcę palić taniej, albo chcą rzucić.

Obrazek
Avatar użytkownika
wiolkaMA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 15:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez WiolaB » 18 lut 2013, o 21:34

Moim zdaniem też epapierosy są dużo lepsze. Zresztą pewnie koncernom tytoniowym szczególnie zależy na tym, żeby mowic o epapierosach źle...
WiolaB
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 31 lip 2012, o 19:36

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez wiolkaMA » 19 lut 2013, o 23:05

Faktycznie od kilku tygodni widać spore natężenie negatywnych wpisów dotyczących e-papierosów. Dziwne, bo to nie jest nowy wynalazek i na rynku funkcjonuje już od dobrych kilku lat. Dopiero jak koncerny tytoniowe zaczęły tracić, to i pojawiła się nagonka. Na szczęście e-palaczy wciąż przybywa i jest to tylko powód do zadowolenia. Bo i więcej zwolenników elektronicznego dymka, tym mniej śmierdzących palaczy na ulicach czy w knajpach :)

Obrazek
Avatar użytkownika
wiolkaMA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 15:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez babcia_1965 » 25 lut 2013, o 23:39

e-dym też jest trujący! Należy o tym pamiętać ;) Truje jednak ten dym nasz organizm trochę mniej, to jest zaleta.

Inteligencja to coś, co trzeba ćwiczyć aby nie popaść w pewien zastój. Oferuję Ci tutaj za darmo test na iq który sprawdzi Twój iloraz inteligencji i tak samo Ty sprawdzisz siebie na jakim poziomie jest Twoja inteligencja.
babcia_1965
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 23:34

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez Gabriell » 26 lut 2013, o 11:59

Ja mam wiele znajomych, którzy korzystają z e-papierosa, bo to miało im pomóc rzucić całkowicie ten paskudny nałóg. We wszystkich przypadkach prawda okazała się inna. Oni uzależnili się od e-papierosa. Nie wiem czy są one zdrowsze od pierwowzoru, ale de facto popadnięcie z nałogu w nałóg jest głupotą.
Gabriell
 

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez dziewczyna23 » 27 lut 2013, o 13:22

Generalnie nie popieram palenia jakichkolwiek papierosów jednak zapach wiśniowy do e-papierosów jest po prostu genialny.... :D
dziewczyna23
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 12:15

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez wiolkaMA » 5 mar 2013, o 00:22

Gabriell napisał(a): Nie wiem czy są one zdrowsze od pierwowzoru, ale de facto popadnięcie z nałogu w nałóg jest głupotą.


Nie mów tak, bo wcale tak nie jest ;) Z dwojga złego e-papieros jest zdecydowanie lepszy. Wbrew temu co napisała "babcia" e-dym nie truje, bo właściwie tam nawet nie ma żadnego dymu. To co się wydycha jest tylko parą wodną, bezwonną do tego. Jest wiele badań, które jednoznacznie pokazują, że e-papierosy są zdrowsze niż tradycyjne fajki - wystarczy poszukać w necie (ostatnio nawet Newsweek o tym pisał). Oczywiście nie mogą być w pełni zdrowe, bo zawierają nikotynę, ale brak w nich jakichkolwiek substancji rakotwórczych. Natomiast w tradycyjnych papierosach jest ich ponad 400 :(

Obrazek
Avatar użytkownika
wiolkaMA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 15:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez Zatori » 6 mar 2013, o 08:32

Mi osobiscie e-papieros pomógł rzucić palenie. Był, że tak powiem, etapem przejściowym między paleniem zwykłych papierosów, a niepaleniem w ogóle. Swojego kupiłam na stronie www.hitshop.pl i chętnie go teraz odsprzedam, bo już go nie potrzebuję.
Zatori
 

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez wiolkaMA » 6 mar 2013, o 23:46

Wiesz, ja nie skorzystam, bo jestem przyzwyczajona do swojego Cigito. Zresztą, tak szczerze, to raczej nie jestem zwolenniczką takiego odsprzedawania używanych e-papierosów. To jednak rzecz bardzo osobista i trochę to niehigieniczne? ;) Dobrego e-fajka można już mieć za około 100 zł, więc nie jest to aż tak wielki wydatek :)

Obrazek
Avatar użytkownika
wiolkaMA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 15:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez KarolinaK » 7 mar 2013, o 12:08

Ja od dłuższego czasu zastanawiam się nad elektronicznym papierosem. Mój chłopak chciałby rzucić, ale coś nie może znaleźć motywacji. Zastanawiam się czy e-papieros pomógłby mu. Bo niby substancji smolistych tam nie ma, ale nikotyna pozostaje. To jak niby walczyć z uzależnieniem? Podobno coraz mniejsze dawki się potrzebuje.
KarolinaK
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 mar 2013, o 11:24

Re: E-papierosy - Wasze opinie

Postprzez wiolkaMA » 8 mar 2013, o 02:54

Jeżeli chce rzucić papierosy, to myślę, że dobrym rozwiązaniem jest e-papieros. Tak jak piszesz, dzięki niemu bardzo łatwo można zmniejszać moc nikotyny. Najpierw powinien zacząć od 24mg/ml, ale potem co kilka tygodni może schodzić do 18mg/ml, 12 itd. Gdybyście szukali sprawdzonej marki to polecam Cigito (sama używam). Cena niezbyt wygórowana, a jakość naprawdę dobra. Ja kupuję w e-dymku :)

Obrazek
Avatar użytkownika
wiolkaMA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 15:04
Lokalizacja: Wielkopolska
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]