Eko moda i eko styl zycia

Nie wiesz w co się ubrać? Zastanawiasz się jakie panują trendy w modzie? W tym dziale odpowiemy Ci na wszystkie pytania związane z modą.

Re: Eko moda i eko styl zycia

Postprzez fela » 24 cze 2021, o 09:33

Różnicy możesz nie widzieć, ale środowisko już tak i to się liczy
fela
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 cze 2021, o 09:26

Re: Eko moda i eko styl zycia

Postprzez Tamagotchi » 30 sie 2021, o 15:26

Mi się wydaje, że warto nawet w skali mikro robić coś, co pomoże środowisku - kupować bardziej ekologiczne kosmetyki, ekologiczne ubrania (od bardziej niszowych projektantów), upcycling ubrań itd. W miarę możliwości staram się wybierać teraz coraz bardziej ekologicznego rozwiązania, a faktycznie coraz więcej w mediach się mówi o eko modzie - w Antyradiu w Najgorszym Państwie Świata mówili o popularności lumpeksów i tym, że coraz więcej osób z nich korzysta (kiedyś uznawało się to za trochę wstydliwe, teraz ludzie się chwalą), a w Radio Katowice mówili o inicjatywie, bodajże maskup się nazywa? Takie osłonki na buzie, które mają chronić przed brudzeniem ciuchów makijażem, a przez to zmniejszyć ilość ubrań-odpadów z sieciówek. Podawali tam straszne statystyki, ile ciuchów się marnuje (ląduje na wysypiskach) właśnie przez plamienie podkładem czy pudrem. Dramat :O
Avatar użytkownika
Tamagotchi
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 10 maja 2021, o 15:52

Re: Eko moda i eko styl zycia

Postprzez fanta2 » 10 wrz 2021, o 12:54

Na pewno warto wybierać produkty z naturalnych materiałów jak bawełna, jedwab czy len. Tym bardziej zę takie produkty są o niebo trwalsze, wygodniejsze i przyjemniejsze w noszeniu niż klasyczny poliester.

fanta2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 wrz 2021, o 12:52

Re: Eko moda i eko styl zycia

Postprzez marta » 17 wrz 2021, o 13:55

Jeśli chodzi o bycie eko to dużą uwagę zwracam na tworzywa, z którego wykonane są buty. Ostatnio na allegro kupiłam czarne sneakersy z ekoskóry. Fajnie się prezentują. Są całe czarne i za kostkę. Wiązane na całej długości. Z boku mają okrągłe, białe logo firmy cross jeans.
Sam materiał jest miękki. Łatwo go czyścić. I poza tym nie widać załamań na na butach z prawdziwej skóry.
marta
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2021, o 17:01
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników